Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz dla odmiany komentarze dotyczące Fera 5 a nie kanału na "jutub" :rozga:
Ja myślę że w cenie sugerowanej to jest nokaut nawet dla Drp4 czy Fuma2 i Grandisa3 a nawet nh-d14

Edytowane przez kamilos69
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeszlismy troche z tematu :E Mea culpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, amsztel napisał:

Jasne :) ale ja mowie o ludziach, ktorzy recenzuja sprzet np. na YT. Oni musza znac podstawy do cholery :E 

Nikt nie jest idealny, Ale wole jego niż ziemniaka i tym podobne odpady.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem z paczkomatu, ogólne wrażenie bardzo pozytywne - jakościowo raczej nie ma się do czego przyczepić. VBT na filmie mówił o spadających podkładkach na wentylatorze - u mnie tego problemu nie ma, trząsłem mocno i wszystkie zostały na swoich zaczepach. Jak mi się będzie chciało to zrobię test Fery 3 vs 5 + zamienione wentylatory (o ile zaczepy będą pasować) - czekam na R5 3600 z Ali :D To co mi się rzuciło w oczy to brak nawiewu na sekcję względem Fery 3 jeśli zamontujemy go domyślnie - wentylator można obniżyć o 1.5-2cm. Sam radiator na rurkach cieplnych też powinien robić róznicę względem poprzedniej wersji. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2b6Ea5m.jpgdwBVpzn.jpg

Maleńka podstaw. Pastę trzeba nałożyć na środek IHS. Zaraz testy na 5800X 4.6/1.225v w OCCT Extreme.

Edit: pasta MX-5.

Edytowane przez MarcoSimone
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pół żartem, jak zakleję po bokach swojego fortisa to też mu się poprawi? W sumie to aż dziwne że nikt nigdy nie spróbował. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Fortisa 3 nie wiem czy będzie to miało takie znaczenie. W przypadku Fera 5 wentylator szczelnie otula radiator, więc powietrze może przemieszczać się tylko jedną ścieżką. Przy Fortisie 3 wentylator jest inaczej zamocowany i owiewa nie tylko radiator, ale też wszystko na około. Jak Ci się chce bawić, to możesz sprawdzić :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MarcoSimone masz idealny procesor do katowania coolerow :D Czekam na Twoje testy.

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test OCCT Extreme 35 min. Pasta MX-5. 5800X 4.6/1.225v. Obroty wiatraków na stałym 100% od startu testu. Pobór CPU 125W.

Macho Zero + Arctic 120 PWM (1700rpm) = 78,5C
SPC Fera 5 + 2x 120 Fluctus (1900rpm) = 77.3C

Macho Zero wręcz cichy podczas testu. Natomiast Fera 5 z tym dwoma Fluctus to wyjec. Ale wieje jak odrzutowiec.

Pozostaje przetestować Fera 5 z jednym Fluctusem, Fear z Arcticiem 120 i  Macho Zero z Fluctusem. Nie mam zapinek aby drugi dać do Macho.

Potem  może Noctua NH-D15 z dwoma Fluctusami, bo nie mam porównania w OCCT Extreme.

 

Hahaha...ten frontowy Fluctus tak wieje, że odłączony tylny wiatrak sam się obraca :E

Edytowane przez MarcoSimone
literówka :P
  • Like 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A puscisz potem testy na jakich "ludzkich" rpm'ach? 1900 to juz tak pod industriale podchodzi :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, amsztel napisał:

A puscisz potem testy na jakich "ludzkich" rpm'ach? 1900 to juz tak pod industriale podchodzi :E 

a ile to "ludzkie rpm" dla Ciebie? :) To puszczę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MarcoSimone napisał:

a ile to "ludzkie rpm" dla Ciebie? :) To puszczę.

Tak powiedzmy z 1000? Dzieki :) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.04.2021 o 17:47, kamilos69 napisał:

To teraz dla odmiany komentarze dotyczące Fera 5 a nie kanału na "jutub" :rozga:
Ja myślę że w cenie sugerowanej to jest nokaut nawet dla Drp4 czy Fuma2 i Grandisa3 a nawet nh-d14

ciekawe vs fuma2 na 1200rpm

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MarcoSimone napisał:

Test OCCT Extreme 35 min. Pasta MX-5. 5800X 4.6/1.225v. Obroty wiatraków na stałym 100% od startu testu. Pobór CPU 125W.

Macho Zero + Arctic 120 PWM (1700rpm) = 78,5C
SPC Fera 5 + 2x 120 Fluctus (1900rpm) = 77.3C

Macho Zero wręcz cichy podczas testu. Natomiast Fera 5 z tym dwoma Fluctus to wyjec. Ale wieje jak odrzutowiec.

Pozostaje przetestować Fera 5 z jednym Fluctusem, Fear z Arcticiem 120 i  Macho Zero z Fluctusem. Nie mam zapinek aby drugi dać do Macho.

Potem  może Noctua NH-D15 z dwoma Fluctusami, bo nie mam porównania w OCCT Extreme.

 

Hahaha...ten frontowy Fluctus tak wieje, że odłączony tylny wiatrak sam się obraca :E

Zrobiłem test z jednym wentylatorem Fluctus i jakaś anomalia mi wyszła bo temp. niższa niż na dual: 75,8C. ?

Swoją drogą sonometr ok.30cm od Fera 5 z dwoma wentylami na full wykazuje 44dB. Tło u mnie o tej porze to 38 dB.

Natomiast gdy oba wentyle puścimy na 1000rpm to wyszło ledwo pół decybela ponad tło.

Wkrótce wrzucę test z OCCT Extreme na 2x Fluctus z 1000rpm.

  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak ta fera się ma do kosztującego 140zł Gelid Phantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe Fery wypadają bardzo podobnie do Freezera 34 eSports Duo, zresztą to bardzo podobne konstrukcje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro fera lepsza od fortis to po poł roku trzeba powtórzyć test i sprawdzić czy producent nie zszedł z jakości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, MarcoSimone napisał:

Zrobiłem test z jednym wentylatorem Fluctus i jakaś anomalia mi wyszła bo temp. niższa niż na dual: 75,8C. ?

Swoją drogą sonometr ok.30cm od Fera 5 z dwoma wentylami na full wykazuje 44dB. Tło u mnie o tej porze to 38 dB.

Natomiast gdy oba wentyle puścimy na 1000rpm to wyszło ledwo pół decybela ponad tło.

Wkrótce wrzucę test z OCCT Extreme na 2x Fluctus z 1000rpm.

Fera 5 z 2x Fluctus na 1000rpm po 35min.  OCCT Extreme z AVX 2 wygenerowała 80,3C. I tylko 38.5dB.

O 1.8C przegrała z Macho Zero (6 pipek) z Arctic 120 na 1700rpm.

Pasta ta sama, MX-5.

Bez kitu, dobry cooler. Nie warto brać wersję Dual za 149 zł. 

Wersja z jednym Fluctusem za 120 zł to HIT.

Do minstreamu pod gry jak najbardziej.

@amsztel

Minusem, jak dla mnie, to mała podstawa i trzeba smarować ostrożnie w małym kwadracie na środku.

I konstrukcja finów delikatna. Łatwo ząbki wygiąć zaczepami wentyli. 

 

@amsztel

Dual można brać dla wyglądu bo ten maluch z 2 wiatrakami lepiej wygląda a hałas poza tło nie wychodzi. I to na benchu.
Może w ocenie jakieś znaczenie ma tło, które u innych może być niższe. Musiałbym w nocy obadać.

 

Edytowane przez MarcoSimone
  • Like 4
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@amsztel

Pograłem w RDR2 i zszokowały mnie tempy.

55,5C przy 2x Fluctus na sztywne 1K rpm.

Takich to ja na Macho Zero ze 120mm wentylem nie miałem.

Muszę obadać obciążenie podobne do BFV...czyli Blender. Bo tej gry nie chcę mi się odpalać :P

 

Popykałem w trochu w BFV na ustawieniach esportowych i cooler na sztywnych 1K rpm na obu śmigłach, wypluł 71C. Super.

Edytowane przez MarcoSimone
  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga.

Ja mam super sztukę co lata na niskim napięciu.

Przy typowym 5800X, wrażenia akustyczne i temperaturowe w grach, będą gorsze.

Z Ryzenami to gruba loteria.

Jednak jak ktoś bierze Intela F z serii 10/11 bez K to cooler super. Na tych prockach będzie niski Vcore, więc Fera 5 zachowa wysoką kulturę pracy.

 

 

Edit. Ustawiajcie sobie własną krzywą aby nie przekraczał 1000-1200rpm bo się robi nieprzyjemnie na uszy :E

Edytowane przez MarcoSimone
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda kwestia trybu półpasywnego? Wydaje mi się, że gdzieś w testach o tym wspominali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co czytałem do 5/10% PWM wentylator przechodzi w tryb półpasywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.04.2021 o 15:01, MarcoSimone napisał:

Zrobiłem test z jednym wentylatorem Fluctus i jakaś anomalia mi wyszła bo temp. niższa niż na dual: 75,8C. ?

 

Mówiłem. ;)
Fizyka / termodynamika nie zawsze idzie w parze z logiką.
Też miałem dziwne relacje Fera3 = 1 wentyl vs 2 wentyle (bez różnic).

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foto IHS po demontażu FERA 5.

R8Tlj3f.jpg

btw.

Fera 5 przegrała o 5C z ALF II 280 w OCCT Extreme 4.6/1.225v. Nie źle jak na taniusi cooler powietrzny.

  • Like 2
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...