Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś chce kupić to w "owocowym" sklepie jest na promocji za 89zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.06.2021 o 11:24, Ocho napisał:

A ja głupi chciałem kupować A12x25 do budy, poczekam na te fluctusy

W sumie słusznie bo wypadają nawet trochę lepiej od tej Noctuy: https://www.hardwareluxx.de/index.php/artikel/hardware/kuehlung/56464-silentiumpc-fluctus-120-pwm-im-test-guenstiger-luefter-mit-breitem-drehzahlbereich.html

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Qxi napisał:

Masz dokładnie ten sam link jeden post wyżej :E.

Wentylator wygląda naprawdę spoko, zwłaszcza w tej kasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, zawisztheblack napisał:

Masz dokładnie ten sam link jeden post wyżej :E.

Wentylator wygląda naprawdę spoko, zwłaszcza w tej kasie.

Za drogo się ceni trochę. Powinno być 30zl około. Bo tyle dzieli Fera5 single i dual. 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 50 zł dostajesz wentylator, który ma wydajność Noctuy za 130 zł i jeszcze jest Ci za drogo? :D 

Jestem pewny, że Fortis 5 nie będzie w tak promocyjnej cenie jak Fera 5.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak uzupełniając to, co napisał stark - jest do tego bardzo cichy.

 

206451699_872649576960561_9156864177986315526_n.thumb.png.e3c2ac494d9d37a349a46c23f85f490e.png

//EDIT

Warto do tego dodać 6 lat gwarancji na Fluctusa, kwestię osobnego opakowania, dodatkowego kabelka, czy śrubek do montażu, jeżeli chodzi o łączenie różnicy w cenie między Ferą 5 a Ferą 5 Dual i ceny pojedynczego Fluctusa.

Edytowane przez Qxi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Qxi napisał:

Warto do tego dodać 6 lat gwarancji na Fluctusa, kwestię osobnego opakowania, dodatkowego kabelka, czy śrubek do montażu, jeżeli chodzi o łączenie różnicy w cenie między Ferą 5 a Ferą 5 Dual i ceny pojedynczego Fluctusa.

Fera5 i Fera 5 Dual ma ten sam okres gwarancji co Fluctus 120. W pudle z radiatorem są dwa pudełka z wentylami. Jeden z tych wentyli ma wbudowany spliter na wtyczkę.  

Osobny Fluctus co najwyżej będzie miał dodatkowe 4 śrubki zamiast drucików. Raczej 20zl za śrubki to lekko przesadzona cena? ;) A i traci się spliter :) 

 

EDIT: ok, widzę że rozdzielacz będzie też na Fluctusach 120 ;) 

 

Najlepsze jest to:

https://www.pepper.pl/promocje/chlodzenie-silentiumpc-fera-5-dual-401596 

https://www.x-kom.pl/p/662669-wentylator-do-komputera-silentiumpc-fluctus-120-pwm-120mm.html

16zl taniej jak za Duala.. Oby te ceny szybko poprawili, bo abstrakcją jest taka sytuacja jak wyżej :D 

 

 

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Minciu napisał:

Fera5 i Fera 5 Dual ma ten sam okres gwarancji co Fluctus 120. W pudle z radiatorem są dwa pudełka z wentylami. Jeden z tych wentyli ma wbudowany spliter na wtyczkę.  

Osobny Fluctus co najwyżej będzie miał dodatkowe 4 śrubki zamiast drucików. Raczej 20zl za śrubki to lekko przesadzona cena? ;) A i traci się spliter :) 

 

EDIT: ok, widzę że rozdzielacz będzie też na Fluctusach 120 ;) 

 

Najlepsze jest to:

https://www.pepper.pl/promocje/chlodzenie-silentiumpc-fera-5-dual-401596 

https://www.x-kom.pl/p/662669-wentylator-do-komputera-silentiumpc-fluctus-120-pwm-120mm.html

16zl taniej jak za Duala.. Oby te ceny szybko poprawili, bo abstrakcją jest taka sytuacja jak wyżej :D 

 

 

 

Skąd info że traci się spliter? Co do ceny: ja zawsze wiedziałem że kupując 15 cukierków czekoladowych zapłacę więcej niż za czekoladę z 15 kostek

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj jesteśmy blisko absurdu, gdzie dwa wentylatory plus radiator są prawie w cenie samych dwóch wentyli. 

Albo wentyle za drogie, albo cooler za tani XD 

31 minut temu, Born napisał:

Skąd info że traci się spliter? Co do ceny: ja zawsze wiedziałem że kupując 15 cukierków czekoladowych zapłacę więcej niż za czekoladę z 15 kostek

A widziałeś gdzieś bombonierkę w cenie cukierków na wagę? :P Bo tutaj tak jakoś prawie wychodzi ;) 

55zl to drogo względem Arctica. Cena razy 2. Tanio względem Noctua ale na moje i tak wielkiej różnicy nie ma: 

https://www.komputronik.pl/product/140064/noctua-nf-f12-pwm.html

NF-A dopiero jest wyraźnie droższa.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Minciu napisał:

Ale tutaj jesteśmy blisko absurdu, gdzie dwa wentylatory plus radiator są prawie w cenie samych dwóch wentyli. 

Albo wentyle za drogie, albo cooler za tani XD 

A widziałeś gdzieś bombonierkę w cenie cukierków na wagę? :P Bo tutaj tak jakoś prawie wychodzi ;) 

Naprawdę masz problem z ogarnięciem że pudełko swoje kosztuje. Leć do Noctuy dlaczego do D15S dodają wentyl o wartości 120 zł (po tyle go sprzedają) i robi się im D15S o ledwo 40/50 zł droższe. jak nic "albo wentyle za drogie, albo cooler (D15) za tani XD"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masz problem z ogarnięciem że w pudełku z Fera5 masz dwa osobne pudełka z Fluctusami? :D Czegoś nie rozumiesz? Masz 3 pudełka :P

Noctua D15S aktualnie ma cenę z dupy jest over price :) Standardowo kosztowało to poniżej 400zl. 

 

I nie ma tutaj sytuacji, gdzie dwa wentylatory kupione osobno kosztują tyle samo co radiator + dwa wentyle. 

 

Druga sprawa to widzę, że sugerowana cena detal to 49zl a nie 55zl. 6zl może i nie dużo, ale jakby tak dali w drugą stronę te nie dużo, to dla kogoś kto ma kupić 6-10 wentylatorów robi się wyraźna i sensowna suma. ? A to ciągle SPC :) Kij ich wie, czy za rok-dwa nie będzie trzeba połowę wymeiniać na gwarancji

 

Popatrz ile to powinno kosztować ;) Nawet niech zdrożeje bo czas leci, ale teraz to przegięcie jest :) 

 

Ważne informacje:
Twoją ofertą zakupu zajmuje się wybrany przez Ciebie Salon.
Uprzejmie informujemy, że zamówieniem 390342/2017 zajmować się będzie:
Opiekun:Dorota Kośka
Email kontaktowy:Boleslawiec@komputronik.pl
Telefon:538 473 634
Wszelkie pytania dotyczące zamówienia prosimy kierować bezpośrednio do osoby odpowiedzialnej za Państwa zamówienie na adres: Boleslawiec@komputronik.pl
Dodatkowy kontakt do obsługi salonu i Kierownika Salonu: http://www.komputronik.pl/informacje/komputronik-boleslawiec/

 

Lp. Nazwa Ilość Cena Netto Cena Brutto Wartość Netto Wartość Brutto
1 Noctua NH-D15S 1 259,35 zł 319 zł 259,35 zł 319 zł
2 Usługa transportowa: [Odbiór w Salonie(Bolesławiec)]+ [ Sposób płatności: Płatność kartą płatniczą w salonie (319 zł / 259,35 zł) ] 1 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł
  Razem: 259,35 zł 319 zł
Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem D15 za 380 zł, więc cały konstrukt Ci się sypie

Nie chce mi się już dalej gadać, bo tyle pierdzielenia o cenę 55 zł kiedy chyba tylko x-kom (jak zwykle) podniósł cene, w komputroniku jest właśnie 49. Boisz się że za rok będzie się sypać? Kupuj Noctuę A12x25, ta sama wydajność za 3 razy tyle, ale to Noctua więc tam Minciu nie będzie zakładać że coś będzie się sypać za dwa lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Komputronik ma PLUSA za nie januszenie na start. A SPC ma słabą politykę cenową i zdania nie zmienię. 

Noctua A12 to bardziej cena x2 a nie x3. Do tego Akcesoria dość obfite. I pewność jakości premium. 

 

Czy ta sama wydajność to nie wiem. Nie ma na razie sensownego testu Arctica i Noctua. Z nagraniem pracy silnika. Bo same dB nic mi nie mówią ;-) Taki Arctic P12 niby cichy a potrafi doprowadzić do szału :P 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

To Komputronik ma PLUSA za nie januszenie na start. A SPC ma słabą politykę cenową i zdania nie zmienię. 

Noctua A12 to bardziej cena x2 a nie x3. Do tego Akcesoria dość obfite. I pewność jakości premium. 

 

Czy ta sama wydajność to nie wiem. Nie ma na razie sensownego testu Arctica i Noctua. Z nagraniem pracy silnika. Bo same dB nic mi nie mówią ;-) Taki Arctic P12 niby cichy a potrafi doprowadzić do szału :P 

 

Zrób takie testy, będziesz pierwszy. Podrzucę Ci wtedy P12 i P120 które mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P12 już są na sieci nagrania z efektem łuuuu łuuuu łuuuu... Mam 6szt P12 to potwierdzam że tak samo je słychać XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46zl to już całkiem sensowna cena. 55zl przy tym to jak rozbój w biały dzień XD

Wbrew niektórym opiniom Xd

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluctus - https://www.silentiumpc.com/wp-content/uploads/2021/06/spc316-spc-fluctus-120-pwm-02b-png-www.png
Sigma HP - https://www.silentiumpc.com/wp-content/uploads/2020/11/spc191-spc-sigma-hp-120-pwm-02b-png-www.png

Nigdy nie miałem wentylatorów SilentiumPC. Jak wypadają Sigma HP 120 pod względem pracy silnika w porównaniu do np Arctic P12?
Wyjące P12 są nie do zniesienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem teraz z ciekawości na zasilaczu laboratoryjnym dwa p12 pwm luzem na podkładce gumowej ten irytujący dzwięk w obu chociaż w jednym o wiele intensywniej, pojawia się między 0.85v a 0.92v poniżej i powyżej tych wartości tego nie ma (u mnie) więc jak ktoś ma te wentylatory to sztywne wbicie danych obrotów załatwia problem, ja jestem jedną z takich osób która nie używa nic na "auto" nawet wentylami na chłodnicy steruję argus monitorem :E 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja używam FanControl ;) przydatny bo prędkość zmiany obrotow można zmieniać :D a to tez jest przyczyna buczenia Arcticów. A jak trzymasz przez godzinę stałe RPM to i tak zabuczy :P przynajmniej 1/6 ;) 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Send1N, ten problem występuje w różnych zakresach obrotów :

 

Edytowane przez pc5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.06.2021 o 05:20, Minciu napisał:

 

Czy ta sama wydajność to nie wiem. Nie ma na razie sensownego testu Arctica i Noctua. Z nagraniem pracy silnika. Bo same dB nic mi nie mówią ;-) Taki Arctic P12 niby cichy a potrafi doprowadzić do szału :P 

 

Test na hardwareluxx.de jest bardzo dobrze przeprowadzony. Jako sam prowadzacy KIEDYS testy to moge ci z praktyki powiedziec ze dBa i doprowadzenie do szalu ma ze soba duzo wspolnego. Wasza firma wypuscila cos co jest 2.5x tansze niz a12 z ta sama wydajnoscia a ty nazekasz. Tak sie sklada ze ma  P12 i  a 12 patrzac na portwel wybral bym SilentiumPC produkt na radiator.

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MaxForces napisał:

Test na hardwareluxx.de jest bardzo dobrze przeprowadzony. 

Nie ma porównania wentyla ani przy tym samym przepływie ani przy tych samych dB. Więc tak, nie wiem czy wydajność na pewno jest taka sama albo wyższa jak tutaj piszą. Nie słyszę też pracy motoru i Śmigiel bo nie ma filmu do porównania. 

Tak podchodzę z dystansem, bo Arctic P12 też miał być prawie taki jak Noctua. I co? Gówno prawda XD

I teraz co do tańszego P12. Teraz tańszego SPC. Za chwilę jeszcze jakiś tańszy niech się pojawi, nazbiera się worek gówna wcale nie tańszy niż komplet noctua.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...