Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Masz przy tym samym rpm co daje dużo .

przepływ na radiatorze 1000rpm

A12  46 31.2dba

Fluctus 49 31.9dba

Wynik rewelacyjny 55zl vs 130zl

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kalderon napisał:

Już 55zł.

Tymczasem na Morele był za 79zl cały cooler XD

https://www.pepper.pl/promocje/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fera-5-411885

 

i ten komentaż w punkt :D

Cytat

wlodek1928_. 28/06/2021 16:40

Kiedy chciałeś sobie kupić nowy wentylator od SPC za 50 zł do Fery 3 ale całe chłodzenie masz za 79 zł puffff 
‍ 

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Minciu napisał:

Tymczasem na Morele był za 79zl cały cooler XD

https://www.pepper.pl/promocje/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fera-5-411885

 

haha ? ale to single fan :E więc nie dało rady przyjanuszować dla zgarnięcia 2 fluctusów xD

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Dual Fan będzie się pojawiał poniżej 100zl to już w ogóle masakra będzie XD 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.06.2021 o 13:14, MaxForces napisał:

Masz przy tym samym rpm co daje dużo .

przepływ na radiatorze 1000rpm

A12  46 31.2dba

Fluctus 49 31.9dba

Wynik rewelacyjny 55zl vs 130zl

 

Serio?? Nie ma nic głupszego niż porównywanie osiągów wentylatorów przy tym samym rpm. To jak porównywanie osiągów samochodów przy tych samych obrotach silnika ? równie debilne było by porównywanie wydajności chłodzeń GPU na tych samych obrotach

RPM wentylatorów to kompletnie BEZWARTOŚCIOWA informacja. Ot, co najwyżej ciekawostka.
Liczą się trzy rzeczy: przepływ powietrza, jego ciśnienie oraz hałas. Przy jakich obrotach te wartości są osiągane - to nie ma kompletnie żadnego znaczenia!!
Zatem porównanie przy tym samym:
- przepływie powietrza: jest OK
- ciśnieniu - jest OK
- hałasie - jest OK
- rpm - jest arcynonsensowne, zwłaszcza jak się to robi na jednej z dupy wybranej wartości - to już wręcz debilizm. Jakby ktoś to zrobił co 100 rpm dla całej skali wentyla to może by miało to jakąś taką wartość, ale i tak było by głupsze niż np co 1 db

PS to krytyka tylko i wyłącznie procedury testowej, w żadnej mierze nie dotycząca samego wentylatora

Edytowane przez _rdk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, wyniki D15 w tym teście są anormalne, tym bym się nie sugerował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NH D15 miało takie wycięte z pudełka po jogurcie tyrtajace coś jak w rowery kiedyś ludzie na szprychy montowali.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam takie coś zakładałem :E chodziło o to że niby jedziesz motorem ?

Ale o co chodzi że ta noctua ma takie coś? :> 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 25.06.2021 o 14:20, Minciu napisał:

Taki Arctic P12 niby cichy a potrafi doprowadzić do szału :P

Na bazie P14 chyba wiem, o czym mówisz. Niby jest cicho, ale taki transformatorowy dźwięk jak z elektrowni.

W dniu 30.06.2021 o 11:28, Trepcia napisał:

Nie uwierze, ze Noctua Redux jest wydajniejsza NH-D15. Wyniki bardzo niepoprawne.

Z kilku tygodni riserczu dwa lata temu czy tam ile pamiętam, że zdarzają się przy niektórych starszych procesorach takie testy, że jednowieżowce z małym sprawnym wiatraczkiem jakoś ogarniają system sprawniej niż dwuwieżowiec. Część klasycznych jednowieżowców @ 12 cm potrafi być zaskakująco wydajna. Przy naprawdę dużym TDP pewnie już by tak fajnie nie było. Plus warunki w pokoju i w budzie. czywiście zawsze mogli też coś schrzanić przy montażu.

 

Edytowane przez lukaszgos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Trepcia napisał:

Juz jedzie do mnie pasyw Noctuy oraz NH-D15S wiec porownam je sobie ;) niestety NH-D15 nie wejdzie mi do obudowy wiec musialem z niego zrezygnowac :(

Pasyw noctuy ? :-P ten najnowszy model klocek ????  Jeżeli tak to fajnie fajnie czekam na testy  :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, lukaszgos napisał:

Na bazie P14 chyba wiem, o czym mówisz. Niby jest cicho, ale taki transformatorowy dźwięk jak z elektrowni.

 

Występuje to zjawisko tez u mnie ale na danym zakresie obrotów, jak ktoś odpala obroty na sztywno tak jak np ja (argus monitor) pod granie i skręca ręcznei po graniu :E:E to nie ma z tym problemu bo nasłucujesz na ilu procentach jest to buczenie jak z elektrowni u mnie np na 55% jest a na 54 juz nie ma to samo na 60% nie ma a na 61 już jest :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie obok: 

12 minut temu, Minciu napisał:

Problem z bandą P12 jest taki, że jak nie jeden to drugi zaczyna buczeć bo każdy nieco inaczej buczy w innych RPM ":D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wyjaśni, w jaki sposób można zamontować to cudo na intelu, nie wyjmując płyty głównej? Mam problem z backplate'm. Części, które się do niego mocuje (w instrukcji oznaczone jako B i C) są luźnie i po prostu spadają gdy podnoszę backplate by przyłożyć go do płyty głównej. To pierwsze chłodzenie, jakie montuję, i potrzebuję pomocy. :P

spc2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
33 minuty temu, pc-shaman napisał:

Ktoś wyjaśni, w jaki sposób można zamontować to cudo na intelu, nie wyjmując płyty głównej? Mam problem z backplate'm. Części, które się do niego mocuje (w instrukcji oznaczone jako B i C) są luźnie i po prostu spadają gdy podnoszę backplate by przyłożyć go do płyty głównej. To pierwsze chłodzenie, jakie montuję, i potrzebuję pomocy. :P

spc2.jpg

Bo elementy oznaczone jako C musisz nasunąć porządnie na te końcówki. Wtedy nie spadnie. Sam mam to chłodzenie mogę Ci podesłać zdjęcia jak to wygląda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej nie idzie bez wyjęcia :E  a i projektować to musiał geniusz  :E nikt inny takiego idiotycznego by nie zaprojektował

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
19 minut temu, unadarek napisał:

Jak wyżej nie idzie bez wyjęcia :E  a i projektować to musiał geniusz  :E nikt inny takiego idiotycznego by nie zaprojektował

Oczywiście że da się to zamontować bez wyciągania płyty a sam system montażowy jest prosty jak budowa cepa. Nie potrzeba nawet instrukcji, wystarczy pomyśleć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, unadarek napisał:

Zależy kto ma jaką budę jak nie ma z tyłu otworu bo konstrukcja starsza to jak chcesz to zamontować ??? ,i skończ waść pier....  pewnie większość zakłada bez instrukcji po chwilowym pogłówkowaniu i dopasowaniu więc diamentem nie jesteś  nie zmienia to faktu że jest idiotyczne ,ktoś kto widział sporo chłodzeń wie o czym mówię

Chłodzeń miałem bardzo dużo i to w zasadzie każdego producenta. A co do płyt to jeśli nie masz z tyłu otworu (a to rzadkość już od dłuższczego czasu w nowych obudowach) to nie założysz żadnego chłodzenia wykorzystującego backplate więc teraz zalatuje od Ciebie hipokryzją na kilometr :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, _KaBza_ napisał:

Chłodzeń miałem bardzo dużo i to w zasadzie każdego producenta. A co do płyt to jeśli nie masz z tyłu otworu (a to rzadkość już od dłuższczego czasu w nowych obudowach) to nie założysz żadnego chłodzenia wykorzystującego backplate więc teraz zalatuje od Ciebie hipokryzją na kilometr :) 

eureka :E akurat właśnie tak było że zmieniałem dla osobnika procesor i  chłodzenie i widzisz jaka hipokryzja miał bude bez wycięcia  i trza było demontować  a buda nie była jakaś 20 letnia trochę latek miała .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, unadarek napisał:

eureka :E akurat właśnie tak było że zmieniałem dla osobnika procesor i  chłodzenie i widzisz jaka hipokryzja miał bude bez wycięcia  i trza było demontować  a buda nie była jakaś 20 letnia trochę latek miała .

Po pierwsze, dbaj trochę o kulturę wypowiedzi i gramatykę oraz ortografię, jeżeli chcesz być traktowany jakkolwiek poważnie.

Po drugie, bajdurzysz głupoty i tyle. Obudowy od ładnych paru lat, jeżeli ich konstrukcja nie jest sprzed dekady, mają wycięcia na montaż / demontaż chłodzenia bez wyjmowania płyty i rzucanie się o to, że bez takiego wycięcia się nie da należy kierować tylko i wyłącznie w stosunku do obudowy, nie chłodzenia. Jeżeli robisz to drugie, to po prostu robisz głupotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...