Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, EcKo!? napisał:

Szkoda tylko, że ten radiator jest taki ząbkowany, bo ma dużo ostrych krawędzi i idzie się łatwo pokaleczyć. Mogli to jakoś ładniej wykończyć.

spc nigdy nie grzeszyło jakością wykonania, jeszcze jakby wykończenie było jak u noctua to podejrzane by to było :E może jeszcze frytki do tego :> gdzieś muszą być cięcia kosztów ;) 

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, Send1N napisał:

spc nigdy nie grzeszyło jakością wykonania, jeszcze jakby wykończenie było jak u noctua to podejrzane by to było :E może jeszcze frytki do tego :> gdzieś muszą być cięcia kosztów ;) 

Kolega na oczy nie widzial d14 ten tez ma zabki jak i wiele innych chlodzen

D5zeu50.jpg

Rzeberka faktycznie odbiegaja jakoscia od Noctua i sa znacznie ciensze ale zeby od razu plakac. Szczeze co do radiatora to bym sie tylko doczepil by hp byly niklowane dla wygladu. Jezeli faktycznie wydajnosc jest na wysokim poziomie to raczej im pogratulowac takiego produktu w tej cenie.

Tym bardziej nie rozumiem postu kolegi spws inu

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Miałem fortisa he1225, fere 3 i fortisa 3 i miałem też prolimatecha megahalems, jak położyłem obok siebie te chłodzenia to jakość wykonania prolimatecha była 2 klasy wyżej a produkty noctua w tym aspekcie są równie dobre bądź nawet lepsze, nie wiem jak wykonana jest fera 5 bo w rękach nie miałem ale fakt za ceny spc można przymknąć oko na takie szczegóły ;) 

Edytowane przez Send1N
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja na stanie mam kolo 15 chlodzen . Tylko brak czasu. Jak sie cofniesz pare lat wstecz to na forum robilem  test chlodzen na grzalce fx8320@4500ghz . Wtedy spc podeslalo grandisa reszte sam kupilem . Szkoda ze nie sa dostepni na moim rynku bo tansze marki jak i drozsze mialy by dobra konkurencje a szczegolnie coolermaster ktory jakoscia w czesci chlodzen jest gorszy jakosciowo niz spc.

Edytowane przez MaxForces
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Produkty SPC są głownie w Polsce dostępne i na naszym krajowym rynku się skupiają.Nic dziwnego,że nie prowadzą ekspansji po zachodzie Europy czy USA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jestem po recenzji Fera 5. Faktycznie jak chodzi o grubosc finow to sa cienki. Tak to jakis wiekszych zastrzezen do jakosci wykonania nie ma. Bylo rowno, prosto, bez niedorobek.

Wydajnosciowo jest sztos! Idealnie po srodku Noctua NH-U12S Black oraz Redux. Za to najbardziej zaskoczyla mnie glosnosc wentylatora - jest tak samo cichy jak ten w Noctua a kreci sie szybciej. Ja nie wiem co jest grane :E Ale w cenie 119zl Fera 5 pozamiatala wszystko na rynku w klasie budzetowej.

Edytowane przez Trepcia
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja głupi chciałem kupować A12x25 do budy, poczekam na te fluctusy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawy jestem kiedy te fluctusy się pojawią bo bym sobie potestował na chłodnicy, obecnie mam silent wingsy 3 120mm a w szafce lezą dwa arctici p12 bo były za głośne mimo że ciut wydajniejsze a tu fluctus wygląda na najwydajniejszy wentyl na chłodnicę a do tego z dobrą kulturą pracy no i cena może być przystępna skoro to SPC :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Posiadam Fere 5 z jednym wentylatorem i zamontowałem je dziś na Ryzen 3 1200 którego posiadam tymczasowo i zauważyłem że stopka radiatora przykrywa może 80% to normalne czy coś źle zamontowałem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
43 minuty temu, ValterB napisał:

Witam. Posiadam Fere 5 z jednym wentylatorem i zamontowałem je dziś na Ryzen 3 1200 którego posiadam tymczasowo i zauważyłem że stopka radiatora przykrywa może 80% to normalne czy coś źle zamontowałem?

Normalne, to chłodzenie nie przykrywa całej czapki żadnego procka - z ciekawości możesz sklikać rozmieszczenie rdzeni ale pewnie większość i tak będzie w całości przykryta przez podstawę chłodzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli ktoś chce kupić to w "owocowym" sklepie jest na promocji za 89zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 14.06.2021 o 11:24, Ocho napisał:

A ja głupi chciałem kupować A12x25 do budy, poczekam na te fluctusy

W sumie słusznie bo wypadają nawet trochę lepiej od tej Noctuy: https://www.hardwareluxx.de/index.php/artikel/hardware/kuehlung/56464-silentiumpc-fluctus-120-pwm-im-test-guenstiger-luefter-mit-breitem-drehzahlbereich.html

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Qxi napisał:

Masz dokładnie ten sam link jeden post wyżej :E.

Wentylator wygląda naprawdę spoko, zwłaszcza w tej kasie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, zawisztheblack napisał:

Masz dokładnie ten sam link jeden post wyżej :E.

Wentylator wygląda naprawdę spoko, zwłaszcza w tej kasie.

Za drogo się ceni trochę. Powinno być 30zl około. Bo tyle dzieli Fera5 single i dual. 

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za 50 zł dostajesz wentylator, który ma wydajność Noctuy za 130 zł i jeszcze jest Ci za drogo? :D 

Jestem pewny, że Fortis 5 nie będzie w tak promocyjnej cenie jak Fera 5.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Tak uzupełniając to, co napisał stark - jest do tego bardzo cichy.

206451699_872649576960561_9156864177986315526_n.thumb.png.e3c2ac494d9d37a349a46c23f85f490e.png

//EDIT

Warto do tego dodać 6 lat gwarancji na Fluctusa, kwestię osobnego opakowania, dodatkowego kabelka, czy śrubek do montażu, jeżeli chodzi o łączenie różnicy w cenie między Ferą 5 a Ferą 5 Dual i ceny pojedynczego Fluctusa.

Edytowane przez Qxi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam jak testowalem Fere 5 to bylem pod wrazeniem glosnosci (a raczej cichosci) wentylatora. Myslalem, ze moze jakis bug apki do monitorowania predkosci obrotowej bo nie moglem zrozumiec jak to jest, ze Noctua kreci sie wolniej a ma wiecej dB niz szybszy Fluctus? Ale widocznie nie tylko mi tak wyszlo :)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Qxi napisał:

Warto do tego dodać 6 lat gwarancji na Fluctusa, kwestię osobnego opakowania, dodatkowego kabelka, czy śrubek do montażu, jeżeli chodzi o łączenie różnicy w cenie między Ferą 5 a Ferą 5 Dual i ceny pojedynczego Fluctusa.

Fera5 i Fera 5 Dual ma ten sam okres gwarancji co Fluctus 120. W pudle z radiatorem są dwa pudełka z wentylami. Jeden z tych wentyli ma wbudowany spliter na wtyczkę.  

Osobny Fluctus co najwyżej będzie miał dodatkowe 4 śrubki zamiast drucików. Raczej 20zl za śrubki to lekko przesadzona cena? ;) A i traci się spliter :) 

EDIT: ok, widzę że rozdzielacz będzie też na Fluctusach 120 ;) 

Najlepsze jest to:

https://www.pepper.pl/promocje/chlodzenie-silentiumpc-fera-5-dual-401596 

https://www.x-kom.pl/p/662669-wentylator-do-komputera-silentiumpc-fluctus-120-pwm-120mm.html

16zl taniej jak za Duala.. Oby te ceny szybko poprawili, bo abstrakcją jest taka sytuacja jak wyżej :D 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, Minciu napisał:

Fera5 i Fera 5 Dual ma ten sam okres gwarancji co Fluctus 120. W pudle z radiatorem są dwa pudełka z wentylami. Jeden z tych wentyli ma wbudowany spliter na wtyczkę.  

Osobny Fluctus co najwyżej będzie miał dodatkowe 4 śrubki zamiast drucików. Raczej 20zl za śrubki to lekko przesadzona cena? ;) A i traci się spliter :) 

EDIT: ok, widzę że rozdzielacz będzie też na Fluctusach 120 ;) 

Najlepsze jest to:

https://www.pepper.pl/promocje/chlodzenie-silentiumpc-fera-5-dual-401596 

https://www.x-kom.pl/p/662669-wentylator-do-komputera-silentiumpc-fluctus-120-pwm-120mm.html

16zl taniej jak za Duala.. Oby te ceny szybko poprawili, bo abstrakcją jest taka sytuacja jak wyżej :D 

Skąd info że traci się spliter? Co do ceny: ja zawsze wiedziałem że kupując 15 cukierków czekoladowych zapłacę więcej niż za czekoladę z 15 kostek

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
49 minut temu, Minciu napisał:

Zawsze jest tak, ze wielopaki kosztuja mniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ale tutaj jesteśmy blisko absurdu, gdzie dwa wentylatory plus radiator są prawie w cenie samych dwóch wentyli. 

Albo wentyle za drogie, albo cooler za tani XD 

31 minut temu, Born napisał:

Skąd info że traci się spliter? Co do ceny: ja zawsze wiedziałem że kupując 15 cukierków czekoladowych zapłacę więcej niż za czekoladę z 15 kostek

A widziałeś gdzieś bombonierkę w cenie cukierków na wagę? :P Bo tutaj tak jakoś prawie wychodzi ;) 

55zl to drogo względem Arctica. Cena razy 2. Tanio względem Noctua ale na moje i tak wielkiej różnicy nie ma: 

https://www.komputronik.pl/product/140064/noctua-nf-f12-pwm.html

NF-A dopiero jest wyraźnie droższa.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Minciu napisał:

Ale tutaj jesteśmy blisko absurdu, gdzie dwa wentylatory plus radiator są prawie w cenie samych dwóch wentyli. 

Albo wentyle za drogie, albo cooler za tani XD 

A widziałeś gdzieś bombonierkę w cenie cukierków na wagę? :P Bo tutaj tak jakoś prawie wychodzi ;) 

Naprawdę masz problem z ogarnięciem że pudełko swoje kosztuje. Leć do Noctuy dlaczego do D15S dodają wentyl o wartości 120 zł (po tyle go sprzedają) i robi się im D15S o ledwo 40/50 zł droższe. jak nic "albo wentyle za drogie, albo cooler (D15) za tani XD"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi