Skocz do zawartości
DziubekR1

Xeon X5670 lga1366 vs i5 2500k lga1155 - ktory lepszy do retro?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

Nie pytajcie o sens, bo to jest do retro zabawy :) Ktory zestaw bylby ciekawszy? i5 2500k to legenda, nie ma co do tego wątpliwości, do tego udało mi się kupić Asusa P8P67 Deluxe za 200zl, wiec lux cena.

Ale ten X5670 chodzi mi po glowie, to jednak 6c/12t i tez ponoc sie fajnie kreci do ponad 4ghz, do tego kosztuje 50zl na Ali. Z płytami na X58 jest nieco gorzej, bo większość nie ma USB 3 i Sata3, ale to nie jest wielki problem. Do tego raczej droższe są.

Ktory lepszy? Czy budować oba zestawy? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz prawdziwe retro to sobie kup Amigę/ZX Spectrum/Comodore.... a nie "teraźniejszość" z generacji Core :]

Jak szukasz na Ali to bym wybrał 2011v3 na jakiejś płycie Huananzi i do tego Xeona 8/16.  LGA1366 sobie odpuść, słaby pojedynczy rdzeń, stare generacje portów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, blubaju napisał:

Jak chcesz prawdziwe retro to sobie kup Amigę/ZX Spectrum/Comodore.... a nie "teraźniejszość" z generacji Core :]

Jak szukasz na Ali to bym wybrał 2011v3 na jakiejś płycie Huananzi i do tego Xeona 8/16.  LGA1366 sobie odpuść, słaby pojedynczy rdzeń, stare generacje portów.

To są narazie youngtimery ;) W głównym kompie mam Atermitera z E5 1650 V2 @ 4.1Ghz, wiec ten temat mam juz ogarnięty. Ten drugi komp to dla zabawy i testowania retro kart, bo głównego nie chce mi się rozbierać za każdym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To  kup drugi zestaw na 2011v3 z Xeonem 6/12 z Ali. Nie pchałbym się  w nic starszego, które wcale nie będzie tańsze w zakupie. Zobacz na Ali po ile stoją Xeony 2011v3, za czapkę gruszek dosłownie.  :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, blubaju napisał:

To  kup drugi zestaw na 2011v3 z Xeonem 6/12 z Ali. Nie pchałbym się  w nic starszego, które wcale nie będzie tańsze w zakupie. Zobacz na Ali po ile stoją Xeony 2011v3, za czapkę gruszek dosłownie.  :]

Myk polega na tym, że te chińczyki maja problem z kompatybilnością, z niektórymi kartami graficznymi np. 4870 X2 w ogole nie chciał ruszyć na Atermiterze, a na Asusie X48 LGA775 bez problemu. Mam chińczyka do grania, teraz chce coś "firmowego", a przy okazji retro do testowania kart.

Poza tym to zaznaczylem na początku, zeby nie szukać tu logiki. ;) Ja dobrze wiem co można kupić za ile, tutaj chodzi o zabawę i kupno czegos, co kiedyś było top, a nie okrojonego chińczyka, którego ma dzisiaj kazdy.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie dokup i5 2500k lub Xeona do tego Asusa P8P67 Deluxe, którego masz i po problemie.  Xeon  będzie tańszy w zakupie a wydajniejszy od i5 2500k. Zawsze to 4/8 zamiast 4/4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Xeony 4/8 Sandy odpadają, bo maja jakies totalnie absurdalne ceny. i7 3930k mozna dostać za 150zl, czyli dorzucając to co zaszczedzisz w porownaniu do 4/8 1155 do płyty, to przy odrobinie szczęścia mozna by nawet wyrwać coś na X79 i to nie chińczyka.

Biorac pod uwagę ile lat ma ten dziadek i ze mozna go kupić za 35zl na Ali, to jestem pod wrażeniem jak sie trzyma.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare lga 1366 do dziś robi robotę. Mam x5650 podkręconego do 4.5Ghz i do tego chłodzenie wodne. Przy takim zegarze jest to wydajność Ryzena 1600. Do tego GTX 1070 i 16gb Ram. Jeszcze w zeszłym roku była to moja główna baza gamingowa. Z ciekawości odpaliłem Cyberpunka i właściwie to karta była limitem, proc w granicach 80% zużycia na jig jig street. 

Na chwilę obecną komp poszedł do symulatora rajdowego z 3 monitorami 1200p (rozdzielczość coś koło 5,5k) i spokojnie Grida czy Forze ciągnie choć nie na maxa. 

Ostatnio dostałem na warsztat tez i5 2500k na p67 i jedyny plus tego zestawu to szybkie sata3 i usb3.0 (x58 tez czesto je ma jednak ich wydajność pozostawia sporo do życzenia). 4 rdzenie tego i5 jeśli myślimy o graniu to zdecydowanie za mało,  dla dzieciaka do Minecrafta czy CS spoko, jeśli do czegoś więcej no to szału nie będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.04.2021 o 10:58, DziubekR1 napisał:

Siema,

Nie pytajcie o sens, bo to jest do retro zabawy :) Ktory zestaw bylby ciekawszy? i5 2500k to legenda, nie ma co do tego wątpliwości, do tego udało mi się kupić Asusa P8P67 Deluxe za 200zl, wiec lux cena.

Ale ten X5670 chodzi mi po glowie, to jednak 6c/12t i tez ponoc sie fajnie kreci do ponad 4ghz, do tego kosztuje 50zl na Ali. Z płytami na X58 jest nieco gorzej, bo większość nie ma USB 3 i Sata3, ale to nie jest wielki problem. Do tego raczej droższe są.

Ktory lepszy? Czy budować oba zestawy? ?

Musisz sobie odpowiedzic na pytanie do ktorego rocznika gry beda uzywane. Jezeli ma byc to retro to w wiekszosci tytulow do 2018 roku 2500K jest najsensowniejszym wyborem w wiekszosci gier wygra z 5670 mow oczywiscie po OC.

Majac juz pyte na to pozwalajaca i to bardzo dobra. O plytach na x58 zapomnij o niskich cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro retoro to maks win xp czy dx 9.c.generalnie procesor do starszych gier to właśnie bez HT

Wszystko i tak bedzie tam jak burza chodzić ,cześć z nich nawet bez duall chanell ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, MaxForces napisał:

Musisz sobie odpowiedzic na pytanie do ktorego rocznika gry beda uzywane. Jezeli ma byc to retro to w wiekszosci tytulow do 2018 roku 2500K jest najsensowniejszym wyborem w wiekszosci gier wygra z 5670 mow oczywiscie po OC.

Majac juz pyte na to pozwalajaca i to bardzo dobra. O plytach na x58 zapomnij o niskich cenach.

Właśnie teraz poszedl na allegro Gigabyte X58-USB3 za 250zl. X5670 na Ali to 50zl. Tego Asusa P8P67 Deluxe wyrwałem za 200zl, ale 2500k to najtaniej 100zl, wiec cena wychodzi identyko. Do Gigabyte z Xeonem pewnie też pamięci ECC podejdą.

Narazie zamówiłem jeszcze 2500k, pobawię się tym i zobaczę, ale Xeon chodzi mi po glowie, moze go sobie zamówię z Ali, to i tak grosze, a na X58 sie przyczaje na jakąś okazje, bo mi się nie pali z tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, T0TEK napisał:

Stare lga 1366 do dziś robi robotę. Mam x5650 podkręconego do 4.5Ghz i do tego chłodzenie wodne. Przy takim zegarze jest to wydajność Ryzena 1600. Do tego GTX 1070 i 16gb Ram. Jeszcze w zeszłym roku była to moja główna baza gamingowa. Z ciekawości odpaliłem Cyberpunka i właściwie to karta była limitem, proc w granicach 80% zużycia na jig jig street. 

Na chwilę obecną komp poszedł do symulatora rajdowego z 3 monitorami 1200p (rozdzielczość coś koło 5,5k) i spokojnie Grida czy Forze ciągnie choć nie na maxa. 

Ostatnio dostałem na warsztat tez i5 2500k na p67 i jedyny plus tego zestawu to szybkie sata3 i usb3.0 (x58 tez czesto je ma jednak ich wydajność pozostawia sporo do życzenia). 4 rdzenie tego i5 jeśli myślimy o graniu to zdecydowanie za mało,  dla dzieciaka do Minecrafta czy CS spoko, jeśli do czegoś więcej no to szału nie będzie. 

to moze troszke pokolorowales 2500K srednio 500Mhz lepiej sie kreci od x5650  a wiec tak z twoja karta w takich grach

assassin c odyssey x5650 3fps wiecej

BF5 2500K 1fps wiecej

Hitman 2 2500K 4fps wiecej

Darksiders iii 2500K 13fps wiecej

Shadow of the TR x5650 1fps wiecej

Far cry 5 x5650  5fps wiecej

Monster hunter world 2500K 1fps wiecej

Warhammer V2 2500K 10fps wiecej

Kingdom come d 2500K 12fps wiecej

Gta 5 2500K 5fps wiecej

wiesiek 3 2500K 1fps wiecej

Cod black ops 4 2500K 5fps wiecej

wolfestein 2 2500K 13fps wiecej

starwars b2 2500K 14fps wiecej

im starsze tytoly tym bardzej 2500K wygrywal do tego x5650  wchlodzic z oc 4.5ghz to wiesz sam WC potrzeba na powietrzu zatrzymasz sie 4.0-4.2

10 minut temu, DziubekR1 napisał:

Właśnie teraz poszedl na allegro Gigabyte X58-USB3 za 250zl. X5670 na Ali to 50zl. Tego Asusa P8P67 Deluxe wyrwałem za 200zl, ale 2500k to najtaniej 100zl, wiec cena wychodzi identyko. Do Gigabyte z Xeonem pewnie też pamięci ECC podejdą.

Narazie zamówiłem jeszcze 2500k, pobawię się tym i zobaczę, ale Xeon chodzi mi po glowie, moze go sobie zamówię z Ali, to i tak grosze, a na X58 sie przyczaje na jakąś okazje, bo mi się nie pali z tematem.

Popelnisz blad pchajac sie w x58 mialem 920 i zmienilem na 2600k niebo a ziemia szczegolnie o schodzenie.A i nie zapomnij o chlodzeniu doliczc bo nie sadze bys mial cos na 1366.

Na twoim miejsu do tego retro bym polowal na 2600K jak najtaniej i zapomnial o 1366 podstawce

W dniu 10.04.2021 o 12:00, DziubekR1 napisał:

Te Xeony 4/8 Sandy odpadają, bo maja jakies totalnie absurdalne ceny. i7 3930k mozna dostać za 150zl, czyli dorzucając to co zaszczedzisz w porownaniu do 4/8 1155 do płyty, to przy odrobinie szczęścia mozna by nawet wyrwać coś na X79 i to nie chińczyka.

 

Powodzenia z wyrwanie plyty na x79 w dobrej cenie poza chinczykiem 400+

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest jeszcze jedna kwestia co do 1366, procesory te nie posiadają  niektórych nowych instrukcji, które mogą być potrzebne do uruchomienia niektórych nowych tytułów. Grając na tej platformie w samo "retro" to OK, ale jak chcąc mieć pewność uruchomienia czegoś nowego to już minimum SandyB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie amd ,te procesory maja wszystkie instrukcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MaxForces napisał:

Powodzenia z wyrwanie plyty na x79 w dobrej cenie poza chinczykiem 400+

https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-ms-7769-intel-x79-lga-2011-8xusb-10566204802

A da sie, za 199 ja tu kupiłem ;) Narazie leży w pudełku, musze podpiąć Xeona, bo nie wiem czy je obsługuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybacz ale chinczyk juz lepszy ,byla mowa o normalnej plycie poza chinczykiem a nie nizej niz chinczyk bo do chinczyka mozna chociaz bios zmodyfikowac by OC zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jurekk napisał:

To nie amd ,te procesory maja wszystkie instrukcje

Nie mają AVX, np. Death Stranding nie odpalisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, MaxForces napisał:

wybacz ale chinczyk juz lepszy ,byla mowa o normalnej plycie poza chinczykiem a nie nizej niz chinczyk bo do chinczyka mozna chociaz bios zmodyfikowac by OC zrobic

Hehe, nie wygląda tak zle ta płyta, to model z Lenovo X700. Ma sata 3.0 i usb3.0, a fazy procesora te z najwyższych plyt MSI - SRC czy jak to się nazywa. W Lenovo X700 byl fabrycznie montowany i7 3930k i kręcony do 4.2GHZ, wiex podejrzewam, ze ta płyta ma taki sam bios jak Chińczyki, które tez maja max mnożnik 42. Ale obadam pozniej jak będę miał chwilę.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, tomcug napisał:

Nie mają AVX, np. Death Stranding nie odpalisz.

To jest jeden tytuł a nie niektórych nowszych,to nie SSE a do retro nawet nie jest blisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, DziubekR1 napisał:

Hehe, nie wygląda tak zle ta płyta, to model z Lenovo X700. Ma sata 3.0 i usb3.0, a fazy procesora te z najwyższych plyt MSI - SRC czy jak to się nazywa. W Lenovo X700 byl fabrycznie montowany i7 3930k i kręcony do 4.2GHZ, wiex podejrzewam, ze ta płyta ma taki sam bios jak Chińczyki, które tez maja max mnożnik 42. Ale obadam pozniej jak będę miał chwilę.

To cie nie pociesze bo wywaliles pieniadze w bloto. Tu masz mnoznik max 39 bez orginalnego dysku. pamieci tez nic nie zmienisz 

 

The Erazer X700’s overclock button works with software to modify firmware. The button did notfunction for us when we tried to make changes using a different system drive. 

 

We collected benchmark data using Lenovo’s default overclock of 3.9 GHz at 1.4 V. These parameters can be changed in BIOS, but the settings don’t stick unless they’re applied by the software application.

 

We were also unable to play with RAM settings. The X700's firmware has memory ratios corresponding to DDR3-800 through DDR3-1600, but its timings menu isn’t selectable

 

plyta porazka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, MaxForces napisał:

To cie nie pociesze bo wywaliles pieniadze w bloto. Tu masz mnoznik max 39 bez orginalnego dysku. pamieci tez nic nie zmienisz 

 

The Erazer X700’s overclock button works with software to modify firmware. The button did notfunction for us when we tried to make changes using a different system drive. 

 

We collected benchmark data using Lenovo’s default overclock of 3.9 GHz at 1.4 V. These parameters can be changed in BIOS, but the settings don’t stick unless they’re applied by the software application.

 

We were also unable to play with RAM settings. The X700's firmware has memory ratios corresponding to DDR3-800 through DDR3-1600, but its timings menu isn’t selectable

 

plyta porazka

Mam 14 dni na zwrot ;) A poza tym, to mogę ja pogonic za 250 bez problemu. Te 27 ktore mial za 199 poszły w 1.5 dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.04.2021 o 14:46, DziubekR1 napisał:

Myk polega na tym, że te chińczyki maja problem z kompatybilnością, z niektórymi kartami graficznymi np. 4870 X2 w ogole nie chciał ruszyć na Atermiterze, a na Asusie X48 LGA775 bez problemu. Mam chińczyka do grania, teraz chce coś "firmowego", a przy okazji retro do testowania kart.

Poza tym to zaznaczylem na początku, zeby nie szukać tu logiki. ;) Ja dobrze wiem co można kupić za ile, tutaj chodzi o zabawę i kupno czegos, co kiedyś było top, a nie okrojonego chińczyka, którego ma dzisiaj kazdy.

Po twoim temacie sam sie skusilem na retro 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.04.2021 o 21:00, DziubekR1 napisał:

Te Xeony 4/8 Sandy odpadają, bo maja jakies totalnie absurdalne ceny. i7 3930k mozna dostać za 150zl, czyli dorzucając to co zaszczedzisz w porownaniu do 4/8 1155 do płyty, to przy odrobinie szczęścia mozna by nawet wyrwać coś na X79 i to nie chińczyka.

Biorac pod uwagę ile lat ma ten dziadek i ze mozna go kupić za 35zl na Ali, to jestem pod wrażeniem jak sie trzyma.

Test częściowo na śmietnik (gość testuje CPU, a ma miejscami bottleneck na GPU bo nie wpadł na pomysł obniżenia rozdzielczości)

ps. to nie "dziadek się tak trzyma" tylko dzisiejsze procesory nie są aż o tyle szybsze jak się nie którym wydaje, od tych dziadków

Edytowane przez Kyle_PL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce zamówić tego Xeona na Ali narazie, zeby sobie lezal w szafie czekając na lepsze czasy. Szybkie pytanie, X5650 za 33zl czy X5670 za 50zl? Czy jest jakikolwiek benefit z wyższego modelu jesli podkręcasz? Oczywiście wiem, ze jest wyzszy mnożnik, ale czy robi on jakakolwiek różnice?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...