Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, KomputerowyLew napisał:

Mało jeszcze wiecie o realnej sytuacji na świecie, nawet nie wiecie o tym, ze amerykanie jak i rosjanie mają wehikuł czasu, a to znacznie ułatwia im planowanie działań.

Źródło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym musi być. Mnie też się czasem czasoprzestrzeń zagina. 

Szczególnie w weekendy. :hmm:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, crush napisał:

Coś w tym musi być. Mnie też się czasem czasoprzestrzeń zagina. 

Szczególnie w weekendy. :hmm:

A i często przestają obowiązywać wszystkie, znane ludzkości prawa fizyki, to mocno zależy od ilości przyjętej "wesołej materii". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, crush napisał:

Mnie też się czasem czasoprzestrzeń zagina. 

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, VAMET napisał:

Polecam poczytać Stary Testament, a nie wypudrowany Nowy Testament. Bóg nie jest opisany, jako dobry Papcia, z długą białą brodą, na tronie, gdzie nad głowami latają Aniołki z blond włosami i grają na harfach. Bóg ze Starego Testamentu nie spodobałby się ludziom, ciężko byłoby się go nie bać, Aniołów to on miał, którzy robili rzeź na Ziemi.

Nigdy nie czytałem chociaż miałem ochotę, to zrobić i nieco więcej rzeczy się dowiedzieć. Generalnie jednak z tego co tutaj napisałeś wynika, że w sumie mamy się bać szatana, ale gdyby nie on, to balibyśmy się naszego stwórcy, czy więc nie wychodzi na jedno?

 

2 godziny temu, KomputerowyLew napisał:

  Bogiem jeszcze nikt nigdy nie wygrał jednak masoneria robi i zrobi wszystko żeby zniszczyć odwieczny plan zbawienia który ma Bóg Ojciec i cała Trójca Święta.

 

Abstrahując już od innych Twoich wywodów, tego chciałem się przyczepić. Powiedz mi skąd w masonach taki zamiar, by zniszczyć owy plan Boga? Przecież samym celem masona jest jego samodoskonalenie i skąd w ich szeregach tak wiele osób, które przeszły do historii za swoje zasługi. Pytam serio, gdyż z jednej strony wszystkie Twoje posty są dla mnie ostrym odchyleniem od rzeczywistości, a z drugiej może za głupi jestem, by to pojąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

120 tys zolnierzy, 1000 czolgow, 2600 BTR, 1000 wyrzutni rakiet 

 

 

Cytat

 

Mobilizacja w Naddniestrzu, rosyjskie pojazdy opancerzone koncentrują się na lotnisku w Tyraspolu, w kontekście napięć na wschodniej Ukrainie


Administracja w Tyraspolu mobilizuje rezerwistów pod pretekstem szkolenia wojskowego w tzw. „Siłach pokojowych” w Naddniestrzu. Jednocześnie nieoficjalne źródła podają wzrost obecności wojsk rosyjskich w rejonie lotniska w Tyraspolu, oddalonego zaledwie 13 kilometrów od granicy z Ukrainą. Wszystko to dzieje się na tle działań zbrojnych Kremla na wschodniej granicy Ukrainy, co grozi wybuchem nowej wojny w Donbasie i niepokoi zarówno znawców, jak i przedstawicieli wielkich mocarstw.

Zgodnie z oświadczeniem oficjalnej agencji reżimu Tyraspola „Nowosti PMR”, mężczyźni do 55 roku życia, zdolni do służby wojskowej, są „zapraszani” do udziału w ćwiczeniach wojskowych trwających trzy miesiące, począwszy od 1 czerwca. .

„Uczestnicy otrzymają sprzęt, zakwaterowanie i wyżywienie. Miesięczny dodatek wyniesie co najmniej 2500 rubli naddniestrzańskich (ok. 150 USD - red.) ”, Czytamy w komunikacie.

 


 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

13 godzin temu, zdunzdun napisał:

Nigdy nie czytałem chociaż miałem ochotę, to zrobić i nieco więcej rzeczy się dowiedzieć. Generalnie jednak z tego co tutaj napisałeś wynika, że w sumie mamy się bać szatana, ale gdyby nie on, to balibyśmy się naszego stwórcy, czy więc nie wychodzi na jedno?

Warto przeczytać Stary Testament. Jest mowa w liczbie mnogiej: "Uczyńmy człowieka na nasze podobieństwo (...)". Jest to legendarne Drzewo Wiedzy i również Drzewo Życia. Według opisu jakieś istoty stworzyły człowieka i zakazały mu poznać informacje z Drzewa Wiedzy, no ale jak wiemy, człowiek to uczynił, niby kuszony przez Diabła (pewnie taką samą istotę, która nas stworzyła, która po prostu wyszła przed szereg i na to pozwoliła). A później jest strach tych istot, że człowiek może poznać informację z Drzewa Życia, co sprawi, że będzie taki sam, jak te istoty, nieśmiertelny, czyli nie odróżniałby się niczym od tej istoty i został wygnany no z tego Edenu. W Starym Testamencie jest to wszystko fajnie opisane. A później w Nowym Testamencie, żeby się zgadzała liczba mnoga, to sobie wymyślili Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego. Wiele razy ten Dobry Bóg zsyła plagi, wysyła swoich Żołnierzy, żeby wybili wpień każdego, bo mu się eksperyment nie spodobał. Można również policzyć, ile żyli ludzie kiedyś z pokolenia na pokolenie.

Oczywiście można tutaj siać teorie spiskowe i porównać to do nas do ludzi, którzy powiedzmy, że będziemy w stanie tworzyć sami jakieś istoty i oczywistym jest, że nie przekażemy im całkowitej wiedzy, a jak coś pójdzie nie po naszej myśli i zacznie nam zagrażać, to bez wahania unicestwimy całą linię produkcyjną, bo będziemy na to patrzeć jak na RZECZ, a nie na istotę żyjącą i nawet nam powieka nie mrugnie. Także w całym tym pięknym duchowieństwie, może się okazać, że stworzyły nas jakieś tam istoty, które były niewiele wyżej w inteligencji i wiedzy, niż człowiek za jakieś 50-100 lat.

Co do RZECZY a nie człowieka, to przecież już dzisiaj dziecko z próbówki przez Kościół nie jest nazywane człowiekiem.

Naszymi takimi Bogami dla każdego z nas są nasi rodzice - mama i tata. Jest spora część ludzi na tej planecie, która się buntuje przeciwko rodzicom w różnych etapach swojego życia, nie szanuje, oddaje do hospicjum lub domów starości itp. Tak naprawdę to oni nam dali życie, a nie Bóg.

Dobra, to dyskusja na odrębny wątek, bo zauważyłem, że tutaj mowa o Ukrainie :P Sorry...

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burgery uciekły z Morza Czarnego, to ruskie już wysyłają tam większe siły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Camis napisał:

 

 

 


 

Jestem ciekaw kogo więcej kosztuje takie puszenie piór :E Rosjanie przez taką aktywność stracili sporo $$, przeniesienie tego wszystkiego mało nie kosztowało. Nie dość że dostali na pysk kolejne restrykcje, nie dość ze rubel jest guano warty, to oni jeszcze dobijają państwo takimi akcjami, chociaż dobrze wiedzą, że wtopili potężne miliardy w przejęcie ten kawałek Ukrainy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, VAMET napisał:

Warto przeczytać Stary Testament.

Idźcie sobie do innego wątku, o baśniach i legendach to nie tutaj. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, panzar01 napisał:

Burgery uciekły z Morza Czarnego, to ruskie już wysyłają tam większe siły.

Burgery napewno wiedzą dokładniej od nas co tam się dzieje, satelity szpiegowskie i drony robią swoje, u nas nad strefą NATO na pewno lata AWACS i cały ruch lotnictwa widzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Gry wojenne. Ponoć jeden ze scenariuszy zakładany przez sztab ukraiński.

 

qnYdOrf.jpg


 

Cytat

 

Odpowiadając na pytanie mediów, czy krążące przed rozmowami pogłoski są prawdziwe, że w ramach kompromisowych propozycji ustabilizowania sytuacji w Donbasie, przywódcy Niemiec i Francji zaproponowali Ukrainie oddanie Krymowi wody, Jermak podkreślił: - Żadnych propozycji, które wykraczałoby poza interesy Ukrainy, nawet nie usłyszeliśmy,


Erdogan i Stoltenberg omówili sytuację w związku z gromadzeniem się wojsk rosyjskich w pobliżu granicy z Ukrainą: „Kryzys między Ukrainą a Rosją musi zostać rozwiązany w drodze dialogu, opartego na zasadach integralności terytorialnej Ukrainy i porozumieniach mińskich”,


Sojusz Północnoatlantycki uważa działania Federacji Rosyjskiej na rzecz zablokowania ruchu przez Cieśninę Kerczeńską i zakaz żeglugi po Morzu Azowskim za część ogólnego kursu destabilizacji sytuacji w regionie i wzywa Rosję do natychmiastowego powstrzymania prowokacji,

 

 

Krym. Polowe obozy:

 

dd4a23234784-jpg.1368769

 

546f9a481f09-jpg.1368770

 

037091a2d991-jpg.1368771

 

0b271fa51196-jpg.1368772

 

 

F2wWw2z.png

https://twitter.com/i/web/status/1383371566461845521

 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A filtrowali wcześniej?, czy po prostu samolot miał wyłączony transponder?.

 

 

Przechwytywanie1.jpg

 

 

Posejdon USNavy:

 

Przechwytywanie1.jpg

 

 

 

Cytat

Posejdon oblatuje miejsce, które, o ile dobrze kombinuję, Rosja ogłosiła "zamkniętą strefą ćwiczeń" na pół roku:

 

Przechwytywanie1.jpg

 

 

 

Cytat

Władze Kijowa udostępniły mieszkańcom mapę z zaznaczonymi lokalizacjami schronów, podziemnych parkingów i innych miejsc, w których można szukać schronienia.

 

175344720_2027045140779526_9372229800774

https://www.kyivpost.com/ukraine-politics/kyiv-authorities-release-map-of-bomb-shelters-in-case-of-russian-invasion.html?fbclid=IwAR0hc8ENIpMx8SGOsaBSiFSVg6wMPgBKjZVzGOYsV5OOQza1Ki4kDsSl5pc

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłać na ruskich roje nano-dronów które by zeżarły te całe uzbrojenie zostali by tylko żołnierze bez broni którzy by wrócili do mateczki Rosji ze spuszonymi głowami. :E

 

Na razie tylko takie, do wielkości muszki owocówki jeszcze im daleko.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Już ponad 100 tysięcy żołnierzy przy ukraińskiej granicy.

Rosjanie malują "pasy inwazyjne" na swoich jednostkach zmechanizowanych.

 

Cytat

Pasy inwazyjne – naprzemienne czarno-białe pasy malowane na kadłubach i skrzydłach alianckich samolotów podczas II wojny światowej, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo, że zostaną zaatakowane przez własne siły, głównie podczas lądowania w Normandii i bezpośrednio po nim. Trzy białe i dwa czarne pasy malowano wokół tylnej części kadłuba tuż przed ogonem i od przodu do tyłu wokół górnej oraz dolnej powierzchni skrzydła. Sporadycznie pasy inwazyjne były używane także w innych wojnach i konfliktach.

https://www.standard.co.uk/news/world/russia-invasion-ukraine-war-assault-vehicles-troops-b929750.html?amp=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed atakiem w 2014 też była taka koncentracja wojsk?

Wydaje się, że gdyby naprawdę chcieli zaatakować to bardziej by się z tym kryli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dzb napisał:

Przed atakiem w 2014 też była taka koncentracja wojsk?

Wydaje się, że gdyby naprawdę chcieli zaatakować to bardziej by się z tym kryli...

Niby jak mieliby by ukryć 100 tysia żołnierzy? W krzakach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dzb napisał:

Wydaje się, że gdyby naprawdę chcieli zaatakować to bardziej by się z tym kryli...

 

Krycie się w tych czasach polega na pieprzeniu głupot tak jak ruscy to robią. Otwarcie mówią, że tam nie ma ich armii, potem, że jest jakaś armia ale rżną głupa, że nie mają zamiaru atakować i są tam dlatego, że zostali zmuszeni bo druga strona coś kombinuje. Potem oczywiście jakaś prowokacja i bezczelne zaprzeczanie, że oni tam nie strzelają i tak kłamią bo i tak nikt im nic nie może zrobić.  Za pierwszym razem też była kupa gadania, że tam nie ma ruskich odziałów i sprzętu mimo, że każdy wiedział, ze są.  

Edytowane przez MAR89TUM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

MSZ Rosji: "Zalecamy, aby konsul Ukrainy Sosoniuk opuścił terytorium Rosji w ciągu 72 godzin. Jego pobyt jest niepożądany",


Prezydent Francji Emmanuel Macron planuje w najbliższym czasie rozmowy z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Podczas negocjacji poruszona zostanie kwestia Ukrainy,


Sztab Operacji: "Siły specjalne Federacji Rosyjskiej przygotowują prowokacje w Donbasie w celu spowodowania maksymalnych strat składzie osobowym armii ukraińskiej",


Stany Zjednoczone ostrzegły linie lotnicze o niebezpieczeństwach lotów nad Ukrainą i Rosją w związku z eskalacją na granicach. FAA (Federalna Administracja Lotnicza Departamentu Transportu USA) opublikowany NOTAM A0012 / 21, który ze względu na potencjalne zagrożenia FAA zaleca swoim operatorom. samoloty zachować szczególną ostrożność podczas przelotów z / do / nad częściami moskiewskiego FIR (UUWV) i FIR Rostów nad Donem (URRV) w obrębie 100 mil morskich od FIR Dniepr (UKDV), FIR Symferopol (UKFV) i FIR Kijów (UKBV) (w tym część Kijowskiego Górnego Regionu Informacji o Lotach (UIR) (UKBU) w granicach poziomych z FIR UKDV, UKFV i UKBV) )"

 

 

 

TahQl3u.png

 

 

 

Cytat

Imponująca grupa (ponad 20 okrętów) zebrała się na Morzu Czarnym. Przedstawiciele 3 flot (kaspijskiej, północnej, bałtyckiej) we współpracy z siłami Floty Czarnomorskiej wezmą udział we wspólnych ćwiczeniach morskich.

 

GAek3pG.png

 

 

Cytat

Brytyjskie okręty wojenne kierują się na Morze Czarne, podczas gdy rosyjskie wojska masują się na granicy z Ukrainą

https://www.thetimes.co.uk/article/british-warships-head-for-black-sea-as-russian-troops-mass-on-ukrainian-border-vnrjjczgd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

14 godzin temu, dzb napisał:

Przed atakiem w 2014 też była taka koncentracja wojsk?

Wydaje się, że gdyby naprawdę chcieli zaatakować to bardziej by się z tym kryli...

:D:D:D ...to już nie takie czasy, że był element zaskoczenia :D Satelity, sojusze itp. Co prawda można kogoś lekko zaskoczyć rakietowo ;) ...ale w dzisiejszej technologii ;) ...i nawet to ciężko. Póki co scenariusz został napisany, teraz rozmieszczają się pionki na szachownicy, zegar odliczający już został uruchomiony, teraz tylko musisz czekać na wiadomości specjalne w TVN24, Polsat News, TVPInfo, że u naszego sąsiada zaczęła się wojna...

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie dumam, że skoro brytole są w pobliżu i nie uciekają jak burgery, a wręcz przeciwnie, to czy Rosja przy ataku na Ukrainę, nie pokusi się o atak na flotę brytoli. Sporo wojska przeciwnika poszłoby w drzazgi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, panzar01 napisał:

Tak sobie dumam, że skoro brytole są w pobliżu i nie uciekają jak burgery, a wręcz przeciwnie, to czy Rosja przy ataku na Ukrainę, nie pokusi się o atak na flotę brytoli. Sporo wojska przeciwnika poszłoby w drzazgi. 

Nie :E Bo nic z tego nie będzie. To tylko reakcja na prowokacje ze strony Ukrainy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...