Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, TheMr. napisał:

Nie :E Bo nic z tego nie będzie. To tylko reakcja na prowokacje ze strony Ukrainy. 

Kocioł w Donbasie kręci się już dłuższy czas, tam już niewiedzą kto kogo :E ale załóżmy że Rosja uderzy, a brytole właśnie wysłali flotę na morze czarne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, panzar01 napisał:

Kocioł w Donbasie kręci się już dłuższy czas, tam już niewiedzą kto kogo :E ale załóżmy że Rosja uderzy, a brytole właśnie wysłali flotę na morze czarne ;)

Nie ma czego zakładać. Kocioł w Donbasie zakończył się, ale niestety Ukraina i jej przedstawiciele to debile. Rosja nie uderzy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MI6 jest jednym z największych mącicieli w tamtym regionie, co ciekawe, myślałem że Brexit oznaczał że zajmą się swoimi sprawami a im się czasy imperialne marzą.

TLDR: nie chciałbym służyć na okręcie-intruzie na Morzu Czarnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, licho52 napisał:

MI6 jest jednym z największych mącicieli w tamtym regionie, co ciekawe, myślałem że Brexit oznaczał że zajmą się swoimi sprawami a im się czasy imperialne marzą.

TLDR: nie chciałbym służyć na okręcie-intruzie na Morzu Czarnym.

:E Dlatego głosowali za Brexitem, bo chcieli powrót do imperium, ale zapomnieli że mamy XXI wiek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, TheMr. napisał:

Nie ma czego zakładać. Kocioł w Donbasie zakończył się, ale niestety Ukraina i jej przedstawiciele to debile. Rosja nie uderzy. 

Chyba dopiero się rozkręca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.04.2021 o 19:54, lukadd napisał:

Jak dziś nawet kościół ostatnia ostoja obrony przed szatanem i złem to jedno wielkie siedlisko grzechu, interesów i pedofilii, a sami radykalni wierni wcale często nie lepsi idą na rzeź podążając za głosem płynącym prosto z "kościoła"  :E

To też jest znak czasów ostatecznych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.04.2021 o 19:17, panzar01 napisał:

Tak sobie dumam, że skoro brytole są w pobliżu i nie uciekają jak burgery, a wręcz przeciwnie, to czy Rosja przy ataku na Ukrainę, nie pokusi się o atak na flotę brytoli. Sporo wojska przeciwnika poszłoby w drzazgi. 

 

UK jest w NATO, a to oznacza:

 

Cytat

Artykuł 5. Strony zgadzają się, że zbrojna napaść na jedną lub więcej z nich w Europie lub Ameryce Północnej będzie uznana za napaść przeciwko nim wszystkim i dlatego zgadzają się, że jeżeli taka zbrojna napaść nastąpi, to każda z nich, w ramach wykonywania prawa do indywidualnej lub zbiorowej samoobrony, uznanego na mocy artykułu 51 Karty Narodów Zjednoczonych, udzieli pomocy Stronie lub Stronom napadniętym, podejmując niezwłocznie, samodzielnie, jak i w porozumieniu z innymi Stronami, działania, jakie uzna za konieczne, łącznie z użyciem siły zbrojnej, w celu przywrócenia i utrzymania bezpieczeństwa obszaru północnoatlantyckiego[6].

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Codziennie po kilka/kilkanaście nowych filmików z transportami. Jak tak dalej pójdzie to szacunki o 120 tys żołnierzy u granicy Ukrainy staną sie nieaktualne... Poniżej transport T-80. Zwraca uwagę wyposażenie do pokonywania przeszkód wodnych po dnie.

 

 

 

 

 

Donieck:

 

EzRCb1OUUAAt723?format=png&name=900x900

 

EzROhWiUYAUy6uF?format=jpg&name=medium

 

EzRsLxlVkAgr0zQ?format=png&name=small

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.04.2021 o 19:54, lukadd napisał:

Wiem, że dzisiaj piątek :E

No, ale powiedz mi dla czego szatan się miota i dla czego twierdzisz, że robi to z powodu tego, że czuje, że jego czas się kończy. Jak dziś nawet kościół ostatnia ostoja obrony przed szatanem i złem to jedno wielkie siedlisko grzechu, interesów i pedofilii, a sami radykalni wierni wcale często nie lepsi idą na rzeź podążając za głosem płynącym prosto z "kościoła"  :E

Tak tak, taka gadka jak by chociaż ponad połowa była ruchaczami i biznesmenami z grubym cygarem.

Ale siedlisko jest... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, lepiej by było dla was, gdyby katolicy nadal biegali po arenie jako rozrywka dla publiki i zwierzaków. 

W Afryce nadal się tak potrafią ganiać. Ale zawsze można poudawać cwanych.

 

Edytowane przez kogut199109

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2021 o 22:34, dzb napisał:

Przed atakiem w 2014 też była taka koncentracja wojsk?

Wydaje się, że gdyby naprawdę chcieli zaatakować to bardziej by się z tym kryli...

Ruskie nie posiadają jeszcze kloaki która potrafi być niewidoczna w świetle widzialnym, coś jak Predator, nad tym dopiero pracują, mają to mieć myśliwce-drony 7 generacji gdzieś koło 2050 roku najbliżej i to nie u ruskich tylko USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Trepcia napisał:

Nie, jako aktywny i praktykujacy Katolik zalezy mi bardzo na oczyszczeniu Kosciola bo obecnie to rownia pochyla, ktora doprowadzi do jego upadku. Im szybciej - tym lepiej. Wystarczy od rozliczenia sie z pedofilia - wystawic kilka/kilkanascie osob na publiczny lincz, do sadu i w duzej mierze wiarygodnosc poszla by do gory.

Moja babcia zawsze powtazala mi "pieklo wybrukowane jest glowami ksiezy".

Tylko skoro mamy "wolne sądy" to czemu to nie jest zrobione? Gdzie w sądownictwie zapewne jest masa ludzi przeciwnych religii. 

Dla mnie owszem, rozliczać prawnie osoby z chorób czy przestępstw i temat do zamknięcia. Tylko co się dzieje ze to nie jest zrobione? Brak świadków? A może temat nadmuchany na kilkunastu przykładach w skali kraju?

Najgorszych przestępców nie wystawia się na lincz, wiec nie wiem o czym tu gadka. Ale krycie ich powoduje domysły.

Kończę off top.

Edytowane przez kogut199109

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Trepcia napisał:

@Stjepan666

Widzialem juz systemy maskujace bazujace na ekranach.

Też widziałem ale to był eksperyment który potrzebował dużo kamer i mocy, a tu chodzi o szybką zmianę w locie. Koncepcja 7 generacji myśliwców, na którą już Pentagon zrobił konkurs, Lokheed-Martin, Boeing i coś jeszcze startuje. 

maxresdefault.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Stjepan666 napisał:

Też widziałem ale to był eksperyment który potrzebował dużo kamer i mocy, a tu chodzi o szybką zmianę w locie. Koncepcja 7 generacji myśliwców, na którą już Pentagon zrobił konkurs, Lokheed-Martin, Boeing i coś jeszcze startuje. 

maxresdefault.jpg

7 gen a ruskie nawet 5 nie potrafią zbudować :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem dziś trasę na A4. W stronę wschodniej granicy jechały kolumny wojskowe. Nie jest to niczym dziwnym w tych rejonach (odcinek Kraków-Rzeszów), ale było tego więcej w pojedynczych kolumnach jak i sama ilość kolumn pojazdów, które jechały też była większa.

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lotnisku w Balicach (Polska), lądują amerykańskie transportowce. Przyleciało także ponad 20 amerykańskich myśliwców. 

Atak Rosji jest bardzo prawdopodobny. 

 

Cytat

Ambasador USA opuści Moskwę w obliczu narastających napięć


Wyjazd Johna Sullivana w kluczowym momencie pozostawi ambasady obu krajów bez ich głównych dyplomatów

https://www.theguardian.com/us-news/2021/apr/20/us-ambassador-john-sullivan-to-leave-moscow-as-tensions-rise

 

 

 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrok skazujący, sprawiedliwość dla Floyda jest, sytuacja rozładowana, Rosyjskie wojska wycofują się!

Ufff, otarliśmy się o katastrofę!

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

11 godzin temu, Camis napisał:

 

 

 

Amerykanskie lotnictwo chyba o tym nie wie ?

 

Przechwytywanie1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Trepcia napisał:

Moze tylko lodzie podwodne?

na czarnym pewnie są, ale na powierzchni ni mo nic z logiem burgerów. Co do floty z morza śródziemnego, to mogą być w okolicach Hiszpanii :E i tak szybko nie przypłyną :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, panzar01 napisał:

na czarnym pewnie są, ale na powierzchni ni mo nic z logiem burgerów. Co do floty z morza śródziemnego, to mogą być w okolicach Hiszpanii :E i tak szybko nie przypłyną :E

Co nie zmienia faktu że taka flota ma taką siłę ognia jak cała armia Ukrainy. :E Zawsze nad ruskich można wysłać rój dronów taki który zniszczyły Saudyjskie rafinerie ropy, ale nie atakować tylko pastwić nad żołnierzami i sprzętem. Drony oczywiście nie oznakowane, nie należące do żadnego państwa. :E

Edytowane przez Stjepan666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Stjepan666 napisał:

Co nie zmienia faktu że taka flota ma taką siłę ognia jak cała armia Ukrainy. :E Zawsze nad ruskich można wysłać rój dronów taki który zniszczyły Saudyjskie rafinerie ropy, ale nie atakować tylko pastwić nad żołnierzami i sprzętem. Drony oczywiście nie oznakowane, nie należące do żadnego państwa. :E

no z drugiej strony świata ciężko będzie dotrzeć na czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Stjepan666 napisał:

Co nie zmienia faktu że taka flota ma taką siłę ognia jak cała armia Ukrainy. :E Zawsze nad ruskich można wysłać rój dronów taki który zniszczyły Saudyjskie rafinerie ropy, ale nie atakować tylko pastwić nad żołnierzami i sprzętem. Drony oczywiście nie oznakowane, nie należące do żadnego państwa. :E

Takie drony można kupić w każdym sklepie z dronami. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Stjepan666 napisał:

Co nie zmienia faktu że taka flota ma taką siłę ognia jak cała armia Ukrainy. :E

Jeden okręt podwodny USA typu Ohio, albo Rosyjski typu Tajfun posiada/posiadał do 200 głowic atomowych MIRV... Czyli wystarczy żeby zrównać z ziemią państwo. 

 

Cytat

Co ciekawe, ze wszystkich okrętów podwodnych zimnej wojny pływających pod banderą ZSRR, to właśnie ostatnia klasa, czyli Projekt 941 (terminologia NATO – Tajfun), trafiły do kinematografii i wyobraźni zbiorowej jako ikony atomowej potęgi. Nie bez powodu, Tajfuny były bowiem największymi okrętami SSBN swoich czasów, mogących przenosić 48 tys. ton ładunku w zanurzeniu, mierzyły 170 m, ich maksymalna załoga liczyła 175 marynarzy. Uzbrojone w 20 głowic MIRV nowego typu R-39 Rif, do dziś służą w marynarce Rosji. To właśnie ten podwodny gigant trafił na karty słynnej powieści Toma Clancy’ego „Polowanie na Czerwony Październik”. Gdyby kiedykolwiek doszło do wojny jądrowej, tylko jeden Tajfun byłby w stanie wystrzelić ładunki o łącznej sile od 2 do 4 Mt. To moc uderzenia prawie 130 razy większa niż głowice użyte w Hiroszimie i Nagasaki razem wzięte. Nie bez powodu atomowe okręty podwodne z rakietami balistycznymi po dziś dzień uważa się za najgroźniejszą broń, jaką kiedykolwiek skonstruowano. Obyśmy nigdy nie musieli się przekonać o ich skuteczności.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Camis napisał:

Jeden okręt podwodny USA typu Ohio, albo Rosyjski typu Tajfun posiada/posiadał do 200 głowic atomowych MIRV... Czyli wystarczy żeby zrównać z ziemią państwo. 

 

 

To wiadomo, ale bardziej chodziło o broń konwencjonalną, że taka grupa uderzeniowa ma siłę polskiej całej armii. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...