Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, haryyy napisał:

Tam idzie taka polityka ze należy siedzieć cicho dla swojego dobra.

Polaczki dostana nożem w plecy od swojego przyjaciela bo dalej nie kumają ze są paprochem w świecie

I takie to są obecnie czasy smutne. Piszesz na polskojęzycznym forum więc nie obrażaj Polaków. W internecie jak widać każdy kozak a jak później za podobne zachowanie dostanie w pysk na ulicy to szok i niedowierzanie że zdziczenie i brak tolerancji na świecie. 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ruscy se tam atakują, przynajmniej większość Ukraińców zostanie powołanych i ściągniętych do swojego kraju, bo to jest śmieszne że zarabiają więcej niż Polacy, dostają pieniądze na mieszkania... Choć tak większość z tymi co gadam ,to woleli by żyć jako rusek.. 

  • Haha 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, raiders napisał:

Ale  jakoś nie  mówi się głośno ze Rosja  po cichu ewakuuje  swoich obywateli z terenu Ukrainy ( nie tylko rodziny dyplomatów) , nie mówi się o tym ze oligarchowie  rosyjscy przenoszą słoje  kapitały  z dala od Ukriany i Rosji  ...ciekawe czemu przecież konfliktu nie będzie , nie mówi  się o tym se stare  radiostacje,kanały radiowe  (rosyjskie)  nagle kilka dni temu zaczęły nadawać inny sygnał... zbieg okoliczności ? .Te setki tysięcy żołnierzy rozlokowanych  przy  granicy ukrainskiej to  ...tylko na ćwiczenia ?  .

 

Te transporty broni i amunicji z UE ,Anglii   na Ukrainę  to też w ramach ćwiczeń ?

Nie wydaje Ci się, że to nieco zbyt oczywiste jak na wywołanie wojny? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AndrzejTrg napisał:

e zarabiają więcej niż Polacy

Straszne nie? Ciężko pracują i zarabiają, jak oni smią! Powinni ciężko pracować i oddawać polskim panom nierobom!

Edytowane przez kalderon
  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kalderon napisał:

Ciężko pracują

Dobry żart :lol2:

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć że polscy pracodawcy dają Ukraińcom pieniądze za ładne oczy?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy tylko sama bliskość konfliktu i już z nas, dumnych Polaków, wychodzi prawdziwe 'ja' ;)

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak robią po kilka etatów na kurierce to może i zarobią dużo. To samo na budowach. Nie chce się Polakom robić, oni robią i żądają pieniędzy (i słusznie).

Co było w UK po Brexit? Nagle rodacy nie chcieli pracować, identycznie jak u nas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kalderon napisał:

Straszne nie? Ciężko pracują i zarabiają, jak oni smią! Powinni ciężko pracować i oddawać polskim panom nierobom!

Człowieku, robię w dużej firmie/zakładzie zwał jak zwał... Kiedyś na jednym z działów robiło 7 Polaków i ogarniali robotę mistrzowsko, teraz robi 21 szaszków i raz że gówno zrobią to jeszcze ujowo... Niewiem dlaczego tak wyskoczyłeś, ale grubo się pomysliłeś... Żałosna Twoja odpowiedź, nie znając tematu... Na przyszłość pomyśl...

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat fakt. To żenada że traktujemy cudzoziemców lepiej niż siebie samych. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kalderon napisał:

Chcesz powiedzieć że polscy pracodawcy dają Ukraińcom pieniądze za ładne oczy?

Zdziwiłbyś się... Oni są zatrudniani przez pod firmy, gdzie główny pracodawca jak i właściciel tej podformy ma z nich niesamowite pieniądze, a że jeden z drugim to koledzy, to tak właśnie wygląda...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Odkryłeś tajemny spisek! Leć do szefa w poniedziałek i elegancko mu wszystko opowiedz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Zdzisiu napisał:

To akurat fakt. To żenada że traktujemy cudzoziemców lepiej niż siebie samych. 

Teraz już nie ma Polski skończył sie jakieś 15-20 lat temu ,rozkradziona i kupiona przez możnych tego świata

Z słowikiem i reszta nie zrobili porządek dla tubylców tylko jak wchodziły korpo

Polacy to sobie mogą co najwyżej wykupić mma vip ze słowikiem takie zdebilenie nastąpiło

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Kiedyś na jednym z działów robiło 7 Polaków i ogarniali robotę mistrzowsko, teraz robi 21 szaszków i

no właśnie słychać ze ci pracownicy maja ustalane inne normy.To jest bardziej zaawansowana komuna niż ją mieliśmy narzuconą przez obce państwo

No ala pewnie teraz też jest narzucona przez obcych wiec nic się nie zmieniło.Pieczątki i godło wtedy też mieliśmy swoje

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, haryyy napisał:

Teraz już nie ma Polski skończył sie jakieś 15-20 lat temu ,rozkradziona i kupiona przez możnych tego świata

Z czterdziestoletnim zapóźnieniem technologicznym i długami po uszy nie było co kraść. Chcesz prawdziwego nacjonalizmu jedź do Korei Północnej - tam wszystko to jeden naród, jeden przemysł, nic obcego. Ideał bogactwa!

54 minuty temu, AndrzejTrg napisał:

gdzie główny pracodawca jak i właściciel tej podformy ma z nich niesamowite pieniądze,

Prawda? Pieniądze spadają z nieba! Gdy przyjedzie Ukrainiec włącza się tajemniczy niewidzialny generator pieniędzy.

Lepiej wygasić branżę, spowolnić rozwój, biedować byle tylko tego złego migranta nie dopuścić. To wróg! Do stodoły i sp... Piękna tradycja się odzywa w narodzie.

Edytowane przez kalderon
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kalderon napisał:

Z czterdziestoletnim zapóźnieniem technologicznym i długami po uszy nie było co kraść. Chcesz prawdziwego nacjonalizmu jedź do Korei Północnej - tam wszystko to jeden naród, jeden przemysł, nic obcego. Ideał bogactwa!

Prawda? Pieniądze spadają z nieba! Lepiej wygasić branżę, spowolnić rozwój, biedować byle tylko tego złego migranta nie dopuścić. To wróg! Do stodoły i sp... Piękna tradycja się odzywa w narodzie.

Ty w ogóle nie czaisz i nie znasz sytuacji, jak to wygląda w zakładach produkcyjnych... Niewiem gdzie pracujesz, ale ja to widzę codziennie... Oczywiście są tacy co zapierdzielaja i robią to dobrze, ale to jest może 20%. Pieniądze nie spadają z nieba, pieniądze na to daje nasz rząd... Dla przykładu, jako Polak nie mogę robić 12 godzin, jako Ukrainiec nie ma problemu, gdzie już nie wykonuje danej roboty przez 8 godzin, tylko zamiata albo maluje linie...

Jak masz jakiś znajomych którzy pracują w firmie typowo nastawianą na produkcję, to zapytaj jak to wygląda, dodam że opisuję sytuację u siebie, i nie powiedziałem że tak wszędzie jest, więc trochę wyluzuj, bo naprawdę robisz z siebie wielkiego obrońcę uciśnionych a prawda jest z mojej perspektywy zupełnie inna, niż Twoja

55 minut temu, jagular napisał:

Gratulacje! Odkryłeś tajemny spisek! Leć do szefa w poniedziałek i elegancko mu wszystko opowiedz!

W poniedziałek mam urlop? tak to napiszę i tracę się z tego wątku... 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innymi słowy czepiasz się że Ukrainiec może pracować o 50% więcej i przy okazji może więcej zarobić? Raczej to drugie jest konsekwencją pierwszego. A pracować 12h nie może, chyba ze jest zatrudniony na czarno, wtedy żadne przepisy nie obowiązują (prawa pracownika też).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kalderon napisał:

Innymi słowy czepiasz się że Ukrainiec może pracować o 50% więcej i przy okazji może więcej zarobić? Raczej to drugie jest konsekwencją pierwszego. A pracować 12h nie może, chyba ze jest zatrudniony na czarno, wtedy żadne przepisy nie obowiązują (prawa pracownika też).

Gdzie Ty żyjesz? Bo raczej nie w Polsce. I powiem Ci tak że nie robię w firmie krzak, tylko w jednym z kilku zakładów w Polsce, który jest również jeszcze największą kuźnią w europie, gdzie są młoty... I u mnie Ukrainiec robi sobie na legalu po 12 godzin , gdzie Tobie jest to może nie zabronione, ale tłumaczenie tym że roboty nie ma... A saszka te 4 godziny dodatkowe może zamiatać czy linie malować... 

1 minutę temu, ditmd napisał:

@kalderonPracowałeś kiedyś z nimi?

Nie pracował jak takie głupoty wypisuje...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kalderon napisał:

Innymi słowy czepiasz się że Ukrainiec może pracować o 50% więcej i przy okazji może więcej zarobić? Raczej to drugie jest konsekwencją pierwszego. A pracować 12h nie może, chyba ze jest zatrudniony na czarno, wtedy żadne przepisy nie obowiązują (prawa pracownika też).

Oficjalnie to obecnie chyba jest ~150h rocznie nadgodzin możliwe w na etacie w jednej firmie. Limity miesięczne też jakieś są. Ale ogólnie sporo firm kombinuję i pod stołem płaci nadgodziny :E

Zresztą jak ktoś lubi harować  to przecież może wziąć drugi etat lub pół w innej firmie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukadd napisał:

Oficjalnie to obecnie chyba jest ~150h rocznie nadgodzin możliwe w na etacie w jednej firmie. Limity miesięczne też jakieś są. Ale ogólnie sporo firm kombinuję i pod stołem płaci nadgodziny :E

Zresztą jak ktoś lubi harować  to przecież może wziąć drugi etat lub pół w innej firmie :E

Zależy od firmy... W zeszłym roku wyszło mi lekko ponad 200 godzin... Żadnych pieniędzy pod stołem... Ale powiem że nie zapierdzielam typowo na produkcji, obsługuję sobie tzw maszynę pomiarową, choć jak robiłem typowo na produkcji to o nadliczbowych godzinach nawet nie myślałem... Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, AndrzejTrg napisał:

Zależy od firmy... W zeszłym roku wyszło mi lekko ponad 200 godzin... Żadnych pieniędzy pod stołem... Ale powiem że nie zapierdzielam typowo na produkcji, obsługuję sobie tzw maszynę pomiarową, choć jak robiłem typowo na produkcji to o nadliczbowych godzinach nawet nie myślałem... Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ?

Ta bo coś tam było, że firma może zwiększyć te limity, jeśli pracownicy/związki się zgodzą i/lub będzie zapisane w regulaminie lub w umowie.

14 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Gdzie Ty żyjesz? Bo raczej nie w Polsce. I powiem Ci tak że nie robię w firmie krzak, tylko w jednym z kilku zakładów w Polsce, który jest również jeszcze największą kuźnią w europie, gdzie są młoty... I u mnie Ukrainiec robi sobie na legalu po 12 godzin , gdzie Tobie jest to może nie zabronione, ale tłumaczenie tym że roboty nie ma... A saszka te 4 godziny dodatkowe może zamiatać czy linie malować... 

A czy to nie dla tego że jest tańszy dla pracodawcy? Lub może być, że nie tańszy ale wydajniejszy. Czyli lepiej zapierdziela :E 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukadd napisał:

Ta bo coś tam było, że firma może zwiększyć te limity, jeśli pracownicy/związki się zgodzą i/lub będzie zapisane w regulaminie lub w umowie.

Tak to pewnie jest, ale nie zagłębiałem tematu, w listopadzie majster mówił gościowi co z nim pracuje, że może jeszcze podajże zrobić 24 godziny nadliczbowe bo limit jest, z ciekawości popatrzę na listę obecności i policzę ile tego dokładnie miał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maksymalnie w ciągu doby można pracować 13h. Wynika to z konieczności zapewnienia pracownikowi 11h odpoczynku poza pracą.
Maksymalnie w ciągu tygodnia, w danym okresie rozliczeniowym, można pracować 48h.
Maksymalnie domyślnie można zrobić 150h nadgodzin, ale można powiększyć ten limit na podstawie regulaminu wewnętrznego, lub umowy pracodawca-pracownik.
Maksymalnie, legalnie, przy idealnej frekwencji, bez urlopów, bez chorobowego, można zrobić w ciągu roku 416h. Dla pracowników biorących urlop ten limit jest niższy.

To gwoli formalności. Nie ma żadnych przepisów nakazujących Ukraińcom pracować mniej, czy więcej, niż Polacy. Skoro pracują dłużej, to zapewne szef chce, żeby pracowali dłużej.

Miejmy nadzieję, że w razie wojny Ukraińcy nie zostaną deportowani z tego powodu, że gdzieś tam pracowali po 12h, a Polak nie mógł.

Edytowane przez jagular
  • Thanks 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...