Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, adashi napisał:

Wszystko OK, tylko zachowajmy skalę, jak na razie to Ukraińcy walczą chyba raczej z około 40k Rosjan, a nie 200k. Grubsze starcia pewnie jeszcze przed nimi w przyszłym tygodniu.

Według USA na Ukrainie jest już ponad 50% wojsk rosyjskich które Putka uzbierał przed inwazją. Ale może być więcej, bo jak pokazały ostatnie dni rosjanie ściagają np. wojska powietrzno desantowe z Pskova. Ale zakładając że Amerykanie wiedzą co robią to jest to grubo ponad 100k wojska na Ukrainie. Co nie zmienia faktu, że walczą z 200k armią, atakowani z trzech stron, i dają jakoś radę, przynajmniej narazie. Więc myślę, że kilkuset pastuchów, nawet wyjatkowo brutalnych i dobrze ubranych nie zrobi im różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel Ukrainiec się odezwał. Od dawna mieszka w Poznaniu, ale jego rodzice mieszkają w Winnicy. Jakoś tak z godzinę temu ruscy ostrzelali miasto. Chce jechać po rodziców, żona nie chcę go puścić, nie wie co robić. Dramat.

 

  • Sad 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#Ukraiński rząd utworzył linię informacyjną dla krewnych #rosyjskich żołnierzy, aby dowiedzieć się, co się z nimi stało.

Udostępnij to

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, henryk nowak napisał:

Kumpel Ukrainiec się odezwał. Od dawna mieszka w Poznaniu, ale jego rodzice mieszkają w Winnicy. Jakoś tak z godzinę temu ruscy ostrzelali miasto. Chce jechać po rodziców, żona nie chcę go puścić, nie wie co robić. Dramat.

 

Bez obrazy ale rychło wczas się obudził... 

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, dzb napisał:

Wy też gorzej teraz śpicie? Jesteście spięci i zdenerwowani?

Pierwszy raz w życiu tak mam i nie spodziewałem się, że jakiekolwiek wydarzenia światowe mogą tak na mnie wpływać :? 

Ja mam tak drugi raz, wcześniej miałem tak jak szukałem dealów na RTXa

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, henryk nowak napisał:

Kumpel Ukrainiec się odezwał. Od dawna mieszka w Poznaniu, ale jego rodzice mieszkają w Winnicy. Jakoś tak z godzinę temu ruscy ostrzelali miasto. Chce jechać po rodziców, żona nie chcę go puścić, nie wie co robić. Dramat.

Jak wjedzie na Ukrainę to już nie wyjedzie. Jedyne co może zrobić to ruszyć niebo i ziemię, załatwić im transport na granicę i stamtąd odebrać.

35 minut temu, raiders napisał:

Doskonale wiem kto jest w NATO ,Putin pewnie też  ale   obawiam się ze  chyba za wszelką cenę bedzie chciał  odbudować  ten swój związek radziecki i odejść jako  wielki przywódca/car ...

Jak on nie jest w stanie pokonać zacofanej Ukrainy to rzucanie się na NATO będzie klęską na wszystkich frontach. Straci i bałtów, i Ukrainę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, henryk nowak napisał:

Kumpel Ukrainiec się odezwał. Od dawna mieszka w Poznaniu, ale jego rodzice mieszkają w Winnicy. Jakoś tak z godzinę temu ruscy ostrzelali miasto. Chce jechać po rodziców, żona nie chcę go puścić, nie wie co robić. Dramat.

 

Co nie zrobi to będzie to zły wybór

Pojedzie to  nie wyjedzie  bo go nie puszczą , będzie z rodzicami ,ale zostawi żonę .... itp itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Maciek. napisał:

Według USA na Ukrainie jest już ponad 50% wojsk rosyjskich które Putka uzbierał przed inwazją. Ale może być więcej, bo jak pokazały ostatnie dni rosjanie ściagają np. wojska powietrzno desantowe z Pskova. Ale zakładając że Amerykanie wiedzą co robią to jest to grubo ponad 100k wojska na Ukrainie. Co nie zmienia faktu, że walczą z 200k armią, atakowani z trzech stron, i dają jakoś radę, przynajmniej narazie. Więc myślę, że kilkuset pastuchów, nawet wyjatkowo brutalnych i dobrze ubranych nie zrobi im różnicy.

Też uważam, że militarnie to ich udział nie będzie istotny. Bardziej bym się martwił, że kozojebcy zostaną skierowani do jakichś brutalnych ataków przeciwko cywilom.

Nie wiem co oni robią ze schwytanymi sabotażystami, ale raczej powinni ich likwidować, bo to jest gigantyczne zagrożenie. Naturalnie nie za samo namalowanie znaku czy coś podobnego, ale ci sabotażyście pewnie wykonują też jakieś grubsze akcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Ronin69 napisał:

Bez obrazy ale rychło wczas się obudził... 

No mi tego nie musisz mówić, chociaż to nie do końca tak jest. Oni są starzy, po 70 i mówili coś w stylu "starych drzew się nie przesadza". Mam więcej znajomych z Ukrainy i widzę, że wielu miało takie problemy, trudno porzucić miejsce w którym mieszkało się całe życie. Jeden kolega 3 lata mieszkał w Polsce z dala od rodziny i odkładał pieniądze żeby ściągnąć rodzinę. Dopiero w czerwcu ściągnął żonę i dwie córki - 7 i 12 lat. Koleżanka ściągnęła matkę w grudniu, kobietę 77 lat. Też nie chciała dać się namówić a teraz pewnie się cieszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kalderon napisał:

Jak on nie jest w stanie pokonać zacofanej Ukrainy to rzucanie się na NATO będzie klęską na wszystkich frontach. Straci i bałtów, i Ukrainę.

Rzucanie się na Bałtów będzie III W. Ś. gdzie nuke'i będą lądować głównie u nas :/ 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kalderon napisał:

 

Jak on nie jest w stanie pokonać zacofanej Ukrainy to rzucanie się na NATO będzie klęską na wszystkich frontach. Straci i bałtów, i Ukrainę.

Spokojnie  putni nawet  1/4 armi nie zaangażował  w ten konflikt . Z dostępnego 1mil   kacapów   przy granicy UA  w dniu rozpoczęcia  inwazji  było raptem 200K , iwazje zaczeło jakieś 20-50k .

Dzisiaj była ogłoszona mobilizacja reszty wojska które znajduje się na granicy  UA  .

 

Także materiału  ten wariat jeszcze ma a ma , nie mówie o rezerwistach  gdzie stan liczony jest na 2 mil ludu ...

2 minuty temu, Trepcia napisał:

Chyba powietrzne tankowce nie chca aby je sledzic na Flightradarze bo tankowiec, ktory wlasnie przylecial do polski narysowal na niebie cos w ksztalcie meskiego przyrodzenia :E

Pewnie pozdrowienia dla putina  ... może ogląda :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, raiders napisał:

#Ukraiński rząd utworzył linię informacyjną dla krewnych #rosyjskich żołnierzy, aby dowiedzieć się, co się z nimi stało. Udostępnij to

Wykorzystują tez bardziej zaawansowane działania, wysyłają wiadomości do rodzin i znajomych poległych rusków (uwaga, drastyczne, kopiuj-wklej do przeglądarki na własne życzenie):
 

Cytat

 

Cześć
Znasz Andrieja Farafona?

To mój kolega z klasy, a co się stało?

Jakby to powiedzieć
Witamy na Ukrainie

https://www.skyscrapercity.com/cdn-cgi/image/format=auto,onerror=redirect,width=1920,height=1920,fit=scale-down/https://www.skyscrapercity.com/attachments/1645896223672-png.2842462/

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, raiders napisał:

Spokojnie  putni nawet  1/4 armi nie zaangażował  w ten konflikt . Z dostępnego 1mil   kacapów   przy granicy UA  w dniu rozpoczęcia  inwazji  było raptem 200K , iwazje zaczeło jakieś 20-50k .

Pytanie ile z tego 1 mln jest tak naprawdę dostępne. Te 200 tys. musiał ściągać z dość odległych zakątków kraju. A do boju poszło już ponad 100k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Atak_Kolki napisał:

Pracuję w handlu rzeczami do rozrywki i od startu wojny utarg jest beznadziejny. Do tego "nowy wał". Ciężko będzie przetrwać.

Kogo zabawki teraz obchodzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kalderon napisał:

Pytanie ile z tego 1 mln jest tak naprawdę dostępne. Te 200 tys. musiał ściągać z dość odległych zakątków kraju. A do boju poszło już ponad 100k.

Tego się dowiemy jak już bedą na granicy UA  ,pozostaje śledzić  media  i info jakie wrzuca  nato lub poszczególne kraje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś mapę z przejętymi terenami? Przedwczoraj i wczoraj była, a dziś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, raiders napisał:

Spokojnie  putni nawet  1/4 armi nie zaangażował  w ten konflikt . Z dostępnego 1mil   kacapów   przy granicy UA  w dniu rozpoczęcia  inwazji  było raptem 200K , iwazje zaczeło jakieś 20-50k .

Myślisz, że będzie odsłaniał kraj ściągając resztę wojska pod Ukraine? Nie sądzę.

Druga sprawa jeśli wojsko wysłane na Ukraine do głównie dzieciaki a z wyposażenia wyglądają jak lump z pod sklepu to co zaprezentują rezerwiści? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, kalderon napisał:

Jak wjedzie na Ukrainę to już nie wyjedzie. Jedyne co może zrobić to ruszyć niebo i ziemię, załatwić im transport na granicę i stamtąd odebrać.

Tylko winnica jest w środkowej Ukrainie i nie wiadomo jakie szanse na dojechanie do granicy ma para emerytów. Będziemy kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, overcloked napisał:

Ma ktoś mapę z przejętymi terenami? Przedwczoraj i wczoraj była, a dziś?

 

Takie mapy imo bez sensu, to co oglądamy w social mediach to często informacje mijające się z prawdą. Polecam jeszcze raz film który ktoś wczoraj wrzucał.

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, DjXbeat napisał:

Myślisz, że będzie odsłaniał kraj ściągając resztę wojska pod Ukraine? Nie sądzę.

Druga sprawa jeśli wojsko wysłane na Ukraine do głównie dzieciaki a z wyposażenia wyglądają jak lump z pod sklepu to co zaprezentują rezerwiści? ;)

Nie wiem ,al ja bym  tego nie bagatelizował  na pewno  .

Nie sądzę  też  ze putin sobie nagle odpuści  inwazję  bo to by oznaczało jego kompromitację w rosji i na świecie (chociaż i tak jest skompromitowany ) . Będzie to ciągną  do skutku .

Od dwóch dni jest  zapowiadany szturm  na kilkadziesiąt tyś  chłopa od strony morza ....

Ten gość  odkleił się zupełnie  ,spodziewać można się wszystkiego .

Hakerzy z Anonymous włamali się do białoruskiej firmy produkującej broń. Ujawniono 200 GB maili

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/wydarzenia/hakerzy-z-anonymous-wlamali-sie-do-bialoruskiej-firmy-produkujacej-bron-ujawniono-200/1z4cjxy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, raiders napisał:

Nie wiem ,al ja bym  tego nie bagatelizował  na pewno  .

Nie sądzę  też  ze putin sobie nagle odpuści  inwazję  bo to by oznaczało jego kompromitację w rosji i na świecie (chociaż i tak jest skompromitowany ) . Będzie to ciągną  do skutku .

Od dwóch dni jest  zapowiadany szturm  na kilkadziesiąt tyś  chłopa od strony morza ....

Ten gość  odkleił się zupełnie  ,spodziewać można się wszystkiego .

ale taki szturm bez przejęcia powietrza? przecież tego się nie da ukryć, niech przeleci jeden dwa migi i będą tysiące zabitych 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, raiders napisał:

Od dwóch dni jest  zapowiadany szturm  na kilkadziesiąt tyś  chłopa od strony morza ....

Ten gość  odkleił się zupełnie  ,spodziewać można się wszystkiego .

Szturmu na kilkadziesiąt tysięcy chłopa już Ukraina raczej nie przetrwa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie wychodzi na to, że stracili tylko jedno miasto poza tymi mikro-republikami ludowymi (Sumy). Na południu pewnie stracą kolejne, ale czy od  dołu da się przedrzeć do Kijowa to chyba wątpliwe? Rozwala ich po drodze, to za daleko. Kijów muszą chyba od góry zdobywać lądem, a to im słabo idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby z Polski wróciło jeszcze z 50 tys w pełni zdrowia i sił Ukraińców, a tyle jeszcze spokojnie sobie tu siedzi, to rosja nie wygra tej wojny szybko

Do tego odpowiednie dostawy broni z zachodu. Ale to musi być już. Broń ma jechać już dziś, nie jutro, pojutrze. Chłopaki też muszą wracać już teraz i walczyć.

Edytowane przez lidek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, gret napisał:

ale taki szturm bez przejęcia powietrza? przecież tego się nie da ukryć, niech przeleci jeden dwa migi i będą tysiące zabitych 

Hostomel też desantowali   3 razy   bez przejęcia powietrza  ,2 desanty zostały zdziesiątkowane przez  UA ... także   chyba nikt się  tym u ruskich nie przeją .

Opcji jest sporo  ..poprzedzający ostrzał altylerii  ,wiazd  lotnictwa  jednocześnie , czołgi ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...