Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Stjepan666 napisał:

Dobrze, to zmieni zasady gry z pieskiem Fiutina który mu tyłka rodzynki wylizuje.

Mógłbyś rozwinąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Kaiketsu napisał:

Mnie zastanawia natomiast, czy ktoś odważny zreformuje podejście Polski (może też i Europy) do sił zbrojnych.

Może w końcu zmieni się podejście ludzi/władz do służby w wojsku. Nie jako pewna praca od 1 do 1 tylko coś więcej.

ps. nie generalizuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Myst napisał:

Posty, które się źle zestarzały :whee:

Naprawdę gratuluję autorom ich przenikliwości ?

Faktycznie mocno niedoceniłem Ukraińców.

Jak i przeceniłem sprawność działania sił rosyjskich.

 

Natomiast z oceną tego na ile się pomyliłem co do wyniku napaści i okupacji jeszcze poczekam.

Chciałbym by okazało się, że pomyliłem się całkowicie i Rosja nie da rady podbić Ukrainy.

 

Natomiast straszą że siły białoruskie maja dołączyć do napaści i albo uderzyć na Kijów, albo odciąć linie zaopatrzenia idącego od nas.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Element Wojny napisał:

Od 18 lat !!!

  Pokaż ukrytą zawartość

Ofiary podobno idą w dziesiątki cywili.

Teraz, Badalaman napisał:

Natomiast straszą że siły białoruskie maja dołączyć do napaści i albo uderzyć na Kijów, albo odciąć linie zaopatrzenia idącego od nas.

Mógłbyś podać źródło gdzie to wyczytałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Charków został właśnie masowo ostrzelany z Gradów. Dziesiątki zabitych i setki rannych!" - napisał doradca w MSW Ukrainy Anton Heraszczenko na swojej stronie na Facebooku.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to jest wojna. A jak będzie rozkaz przestać cackać się z ludnością to będzie jeszcze gorzej.

Widzę, że w Rosji zaczyna iść propaganda w ten sposób żeby wkurzyć Rosjan, że za sankcje jest winny zachód, nie respektują praw ludzi itp. Może to zadziałać. U nas PiS i konfederacja też mocno zyskiwały na nielogicznych argumentach.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robią się te sukinsyny, coraz bardziej brutalni ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Reddzik napisał:
"Charków został właśnie masowo ostrzelany z Gradów. Dziesiątki zabitych i setki rannych!" - napisał doradca w MSW Ukrainy Anton Heraszczenko na swojej stronie na Facebooku.

I w tym samym czasie trwają pokojowe negocjacje. Co za... Brak mi słów.

Edytowane przez DeIntegroo
  • Sad 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Element Wojny napisał:

 

 

8 minut temu, DeIntegroo napisał:

 

Mocne.

Jak ktoś ma słabe nerwy, nie polecam. Nie uważam też by takie treści były zawsze bezpowrotnie usuwane (i nie blur-ować, bo nieraz jak blurują to pół ekranu jest zamazane, blur dla mnie też jest taktyką "ukrywania prawdy"). Niech ludzie którzy myślą że "prawdziwa wojenka wygląda jak w COD-iku czy BATTLEFIELD-ziku" zobaczą jaka jest prawdziwa wojna.

 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, DeIntegroo napisał:

Ofiary podobno idą w dziesiątki cywili.

Mógłbyś podać źródło gdzie to wyczytałeś?

Nie wiem czy wyczytałem czy usłyszałem. Na pewno dziś rano.

 

To w sumie logiczne bo mają możliwość na oba działania. A ich atak na zachodnią Ukrainę utrudni dostawy zaopatrzenia dalej na wschód i południe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sukinsyny, nie chcę używać wulgarnych słów, bo zaczyna to się wymykać Rosjanom i idą na całego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Wompierz napisał:

Bidulek. Na jego miejscu skoczyłbym z mostu prosto na główkę by zaoszczędzić powietrze dla bardziej przyzwoitych ludzi. 

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Kaiketsu napisał:

Mnie zastanawia natomiast, czy ktoś odważny zreformuje podejście Polski (może też i Europy) do sił zbrojnych.

Zakładam, że nie zamierzamy na nikogo napadać, więc pozostaje pytanie, czy nie zechcemy postawić na to, co ewidentnie działa na Ukrainie:

 

- Javeliny i nLawy, Stingery i Pioruny

- Drony, drony, dużo dronów

- Silne zaplecze systemowej broni plot (może być patriot) na zachodniej granicy, gotowe do walenia w próby desantowania czegokolwiek wgłąb kraju

- Myśliwce

 

Przy jednoczesnym zmniejszeniu nacisku na to, co ewidentnie nie działa przy wojnie obronnej:

- Bojowe wozy piechoty

- Czołgi

- Okręty

 

Jak uważacie?

- Głowice Jądrowe. 

Podstawowy gwarant pokoju. 

Ukraina miała swego czasu 5000 powodów, dla których ruscy by ich nie ruszali. Gdyby UA miała wciąż głowice, to ruskie znęcali by się teraz nad kimś innym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Wompierz napisał:

No to jest wojna. A jak będzie rozkaz przestać cackać się z ludnością to będzie jeszcze gorzej.

Widzę, że w Rosji zaczyna iść propaganda w ten sposób żeby wkurzyć Rosjan, że za sankcje jest winny zachód, nie respektują praw ludzi itp. Może to zadziałać. U nas PiS i konfederacja też mocno zyskiwały na nielogicznych argumentach.
 

Tego się obawiam że żołnierze którzy nie wiedzieli za co walczą, nagle będą już wiedzieli za co jak dostaną info że rodziny głodują i straciły majątki.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruskie chcą doprowadzić do eskalacji 3 wojny światowej na całego skoro rozpoczęli masowy atak na ludność cywilną. Patrzy teraz ruski razem z chińczykiem kiedy się zachodowi przeleje i wyśle swoje wojska. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kadajo napisał:

putin pewnie się zastanawia jak cofnąć czas. Bo jeszcze w zeszłą środę Rosja była normalnym krajem a teraz przez niego ma bana na wszytko :E

Niech sobie zaparzy herbatki, siądzie, na spokojnie przemyśli a nuż trafi mu się herbatka z wkładką i problemy same się rozwiążą.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DeIntegroo napisał:

Co do tego ostrzału na Charków, to strzelają te TOSY?

Grady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Everyman napisał:

Chiny co innego mówią a co innego robią. Kilka lat tych sankcji na Rosję i Chiny ją połkną w całości.

Jeszcze wyjdzie, że ten kawał o zamieszkach na granicy polsko-chińskiej pisał jakiś podróżnik w czasie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, Element Wojny napisał:

Bidulek. Na jego miejscu skoczyłbym z mostu prosto na główkę by zaoszczędzić powietrze dla bardziej przyzwoitych ludzi. 

Tu nie o to chodzi, że bidulek tylko nakierowuje kogo ludzie mają obwiniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...