Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

Po wycofaniu sie tylu firm itd  ruskom w sumie zostaje to w czym sa najlepsi pić wódkę i rozbijać sie ładami samarami  po swoim pieknym kraju.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kubaś_30 napisał:

Po wycofaniu sie tylu firm itd  ruskom w sumie zostaje to w czym sa najlepsi pić wódkę i rozbijać sie ładami samarami  po swoim pieknym kraju.

 

a mówią że Rosja jest samowystarczalna ?

  • Like 1
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kubaś_30 napisał:

Po wycofaniu sie tylu firm itd  ruskom w sumie zostaje to w czym sa najlepsi pić wódkę i rozbijać sie ładami samarami  po swoim pieknym kraju.

 

Niech znowu poczują jak to było w czasach zimnej wojny. putinek cofną ich w rozwoju w ciągu niecałego tygodnia o 30 lat. Ten koszmar dla niech dopiero się zaczyna. 

  • Like 2
  • Upvote 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kadajo napisał:

Niech znowu poczują jak to było w czasach zimnej wojny. putinek cofną ich w rozwoju w ciągu niecałego tygodnia o 30 lat. Ten koszmar dla niech dopiero się zaczyna. 

Nie bym narzekał ale złotówka w stosunku do dolara jest najsłabsza od 21 lat więc ja bym się tak nie cieszył.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Batalion zmechanizowany jednej z brygad Sił Zbrojnych Ukrainy w bitwie pod Charkowem zdobył 6 (sześć) nowych rosyjskich czołgów T-80BVM z 200. brygady piechoty zmotoryzowanej Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej - Jurij Butusow

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 minut temu, Tornado3 napisał:

a mówią że Rosja jest samowystarczalna ?

Tam jest sto czterdzieści milionów gęb do wykarmienia, tyle kasy dla producentów żywności że hej. A teraz przez szajbusa wszyscy na tym stracą.

Edytowane przez Spokxik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lokiju napisał:

Nie bym narzekał ale złotówka w stosunku do dolara jest najsłabsza od 21 lat więc ja bym się tak nie cieszył.

Teraz liczy się tylko Ukraina :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lokiju napisał:

Nie bym narzekał ale złotówka w stosunku do dolara jest najsłabsza od 21 lat więc ja bym się tak nie cieszył.

No tak bo co tam wojna, umierający cywile i wariat z atomem w kieszeni, złotówka od 21 lat nie była taka słaba ! ... ?‍♂️

  • Like 1
  • Confused 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, THX1138 napisał:

Poszukaj sobie co to bialy wywiad.

Wiem co to jest ale zastanów się przez chwilę nad tym co napisałem wcześniej.

To co widzi zwyczajny cywil należy uznać za informację jawną, czyli bez znaczenia operacyjnego. To na służbach ciąży takie działanie, żeby istotnych informacji nie wypuścić.
Zdaj sobie też sprawę ile czasu, zaangażowania wymaga przeanalizowanie pojedynczej fotografii, żeby ustalić co, gdzie i kiedy. Tak da się świetne rzeczy OSINTem wyciągnąć ale to wymaga czasu i ogromnej pracy.
Np. powiedzmy, że jest 100 fotografii latających helikopterów koło Rzeszowa. Jesteś w stanie określić ile ich tam faktycznie jest? Czy choć jedna jest w takiej jakości, żeby odczytać oznaczenia? Umiesz na podstawie tych oznaczeń ustalić jednostkę, oddział itp?

Ja wiem jedno, zamiast bawić się w szperanie i szukanie fotek oraz wpisów na forach FB i innych portalach, wystarczyło śledzić strony typu flightradar24, być na bieżąco z aktualnościami i by się doskonale wiedziało, że pod Rzeszowem są gromadzone jednostki lotnictwa NATO.
Dokładniejsze informacje ile i jakich jednostek będziesz miał ze zwiadu satelitarnego, czy kogoś na miejscu co fachowym okiem popatrzy i przekaże co tam się dzieje.

 

Biały wywiad jest bardzo dobry ale nie w takich operacjach. Po prostu wyszukanie informacji i ich analiza zajmuje zbyt dużo czasu. Lepiej te środki przeznaczyć na celowane akcje przeciwko komuś.
Zaufany człowiek zdobędzie informacje szybciej i pewniej. W kwestii lotnictwa wystarczy, że wyposaży się w odbiornik ADS-B i już ma większość samolotów złapaną z danej okolicy. Po prostu zachód jest na tyle cywilizowany, że nie wyłącza całkowicie transponderów, współpracuje z cywilną kontrolą ruchu (kanały informacji chyba nie są szyfrowane i można łatwo podsłuchać).

W dobie swobodnego przemieszczania się i wymiany informacji, randomowe zdjęcia nie mają dużej wagi wywiadowczej.
No i tak jak pisałem wcześniej, równie dobrze to może być dezinformacja, fałszywe fotografie, które dodadzą roboty do analizy i odfiltrowania danych.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Tornado3 napisał:

a mówią że Rosja jest samowystarczalna ?

Bo zdaje się że jest ale tylko teoretycznie, nie przy obecnym poziomie korupcji i zarządzaniu przez takich samych "gierojów" co szturmowali Pałac Zimowy w 1917 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 minut temu, Tornado3 napisał:

a mówią że Rosja jest samowystarczalna ?

Do egzystowania na zasadzie "micha kartoszków, praca w łagrze (do którego dojeżdża się Ładą) i Russia Today nadające z teleekranu 24/7" pewnie tak.

Do życia - nie za bardzo.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głosowanie nad rezolucja żądająca wycofania rosyjskich wojsk z ukrainyw sprawie

LANDSCAPE_840

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kadajo napisał:

No tak bo co tam wojna, umierający cywile i wariat z atomem w kieszeni, złotówka od 21 lat nie była taka słaba ! ... ?‍♂️

Źle na to patrzysz wiem, że jest wojna i co się dzieje ale my też musimy jakoś żyć. Polska biednieje a czym bardziej biedni będziemy to i nasze zdolności do pomocy maleją. Wojna się kiedyś skończy mam nadzieję, że z dobrym wynikiem dla Ukrainy a problem u nas zostanie 

  • Haha 1
  • Confused 2
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lokiju napisał:

Źle na to patrzysz wiem, że jest wojna i co się dzieje ale my też musimy jakoś żyć. Polska biednieje a czym bardziej biedni będziemy to i nasze zdolności do pomocy maleją. Wojna się kiedyś skończy mam nadzieję, że z dobrym wynikiem dla Ukrainy a problem u nas zostanie 

Chyba sobie kpisz człowieku teraz.

  • Sad 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kaiketsu napisał:

Do egzystowania na zasadzie "micha kartoszków, praca w łagrze (do której dojeżdża się Ładą) i Russia Today nadające z teleekranu 24/7) pewnie tak.

Do życia - nie za bardzo.

Zdechlaki wojenne :D

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obecną chwilę wiem, że nic nie wiem. Sama ankieta z forum pokazała rozterki analityków PCLABA. Niecały 1% różnicy.  Dodatkowo dla poparcia swoich tez wstawiają filmy, innych znamienitych analityków.

To co tu analitycy robią na forum można porównać do wróżb wróżbity Macieja.

putin ma zryty łeb. Każda opcja jest możliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Tornado3 napisał:

a mówią że Rosja jest samowystarczalna ?

Wódkę robią sami.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
24 minuty temu, Tornado3 napisał:

a mówią że Rosja jest samowystarczalna ?

no jest ale to będzie jak w tym kawale :D
Rozmawia rosyjski żołnierz z amerykańskim. Amerykanin chwali się jak to u nich jest dobrze w armii, że mają dobry sprzęt , że dobrze ich szkolą itp. aż doszło do tematu "wyżywienie".
Amerykanin mówi , że oni dostają dziennie równowartość 8 tys. kalorii. 
- Rosjanin tak myśli myśli ii nagle krzyczy kłamiesz! Żaden człowiek nie zje dziennie 30 kilogramów ziemniaków!

Edytowane przez Michaelred
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ntt_system napisał:

głosowanie nad rezolucja żądająca wycofania rosyjskich wojsk z ukrainyw sprawie

Północna Korea ma przedstawicieli w ONZ? :E nie wiedziałem

W sumie ziobro zaskoczenia, na plus Brazylia (jednak ogarnęli się, mimo, że BRICS), na minus Kazachstan (odmówił wysłania wojsk, ale nie potępił)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kadajo napisał:

Chyba sobie kpisz człowieku teraz.

Poczekaj aż się wojna skończy, dopiero cebulowi wypelzna, a to paliwo, a to zapomoga dla uchodźców, a to zbiórki na odbudowę infrastruktury, które nam się należą bardziej. A i znajdą się tacy co będą postulować, że za kryzys gospodarczy odpowiada nieugięta Ukraina i należy nam się od nich odszkodowanie. 

PS. Nie uderzam do nikogo z forum personalnie.

A nakładane dziś sankcję przez wszystkie te firmy to już niestety chyba bardziej dbanie o wizerunek firmy, niż o solidarność. Może chociaż dzięki temu Rosja obudzi się w innym świecie i będą w końcu chcieli zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...