Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dziś śledziłem ceny ropy, 6.50 to minimum, jeśli w ogóle jest . Sprawdzane na stacjach Wąbrzeźno i Golub Dobrzyń . Obajtek mówi, że cena nie skończyła i to wszystko to fejk niusy , a ja to widzę na każdej stacji . Zakłamani wszyscy jak nie wiem . 

Edytowane przez novi
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@voltq Podziękuj Putinowi. Będzie jeszcze gorzej, tym bardziej, że nasz kochany rząd już rozdał wszystko co miał, a nawet jeszcze więcej, bo zadłużył nas po uszy, lekko rozdając kasę, której nie miał. Ale nie martw się, jak zbankrutujemy niczym Grecja, to może nam wówczas pomogą. Spokojne czasy dobrobytu właśnie się skończyły.

Paradoksalnie jednak, zatrzymanie u nas na stałe setek tysięcy, czy nawet milionów Ukraińców może sprawić, że w dłuższej perspektywie czasowej jako kraj na tym skorzystamy. Poprawią demografię, będą z czasem pracować i płacić podatki. Kraj się zmieni, ale cóż, może właśnie takiego impulsu do zmian nam potrzeba? Nie wierzę, że wszyscy Ukraińcy wrócą do siebie.  Dokąd niby mają wracać? Do spalonych wsi i miast? Do kraju, gdzie groźba wojny będzie nad nimi wisiała non stop, bo do UE i NATO ich nigdy nie przyjmą? Putin nie wyjdzie z Ukrainy. Spali ją doszczętnie, zagarnie połowę kraju, a resztę złupi i zniszczy, a potem będzie nękał. Ukraińcy zostali sami. Walczą, dostarczany jest im sprzęt i informacje wywiadowcze, ale walczą sami. A sami nie mogą wygrać tej wojny. A nawet jeśli, to będzie to Pyrrusowe zwycięstwo ...

 

Edytowane przez addept
  • Upvote 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, novi napisał:

Jak ktoś ma stal do kupienia to lepiej niech kupuje póki może

Cholera, to muszę zacząć stawiać ogrodzenie asap... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, nemar napisał:

Istnieje spore ryzyko, że po tym jak Polska "pomogła" przy ostatnim kryzysie uchodźczym odwdzięczą nam się tym samym. 

to nie byl kryzys uchodzczy tylko zwykle spraszanie do siebie nierobow na socjal.

Niemcy zaprosily to mogly wszystkich przyjac - oczekiwanie od nas i straszenie z emamy przyjmowac bylo idiotyzmem unii z ktorego na szczescie sie otrzasneli.

 

  • Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Trepcia napisał:

Odpowiadam ;-)

  • nudno,
  • jak siedza w pojezdzie to nie moga patrzec w niebo, jak wyjda to patrza. A tak to pija i fajki pala, jak to Ruskie,
  • tak, tam,
  • wszystkie 3 odpowiedzi dobre,
  • zamoczenie calego ciala w temperaturze oscylujacej w okolicach 0 stopni nie jest niczym dobrym wiec nie myja sie. Nie wiadomo tez czy maja papier toaletowy wiec dupy pewnie zafajdane sa.

Czekają aż przyleci Baryaktar pewnie. :E

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, novi napisał:

Dziś śledziłem ceny ropy, 6.50 to minimum, jeśli w ogóle jest . Sprawdzane na stacjach Wąbrzeźno i Golub Dobrzyń . Obajtek mówi, że cena nie skończyła i to wszystko to fejk niusy , a ja to widzę na każdej stacji . Zakłamani wszyscy jak nie wiem . 

Najlepsze z tego wszystkiego, że tutaj nawet na forum ludzie zwykle nie pro pisowcy uwierzyli Obsrajtkowi, że wszystko jest pod kontrolą i nabijali się z tych co wykupują tanie paliwo po ~5.5pln za litra :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Kaiketsu napisał:

W sumie ten konwój to już ze 3 dni tam stoi w szczerym polu.

Ktoś wie, jak wygląda życie żołnierzy tam?

Co oni właściwie robią? Cały dzień siedzą w zimnym pojeździe i patrzą w niebo?

Gdzie śpią, w tych czołgach i ciężarówkach?

Gdzie idą się wy... załatwić? W polu w błocie, czy robią za oponę?

Myją się w ogóle, czy od tygodnia nie mieli okazji?


wszystko oznaczone Z robi za kibel 

274870391_4811581725562037_4188326653102

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kacapy kontynuują sowiecką tradycję:

 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Kaiketsu napisał:

W sumie ten konwój to już ze 3 dni tam stoi w szczerym polu.

Ktoś wie, jak wygląda życie żołnierzy tam?

Co oni właściwie robią? Cały dzień siedzą w zimnym pojeździe i patrzą w niebo?

Gdzie śpią, w tych czołgach i ciężarówkach?

Gdzie idą się wy... załatwić? W polu w błocie, czy robią za oponę?

Myją się w ogóle, czy od tygodnia nie mieli okazji?

W dzień w przerwach od nudy robią wyskoki na okoliczne miejscowości szabrować, kraść, zdobywać pożywienie i inne rozrywki :/

Śpią lub nie śpią w pojazdach i okolicznych ruderach.

Załatwić za krzaka w błoto.

Jak znajdą trochę śniegu to się nacierają nim gdzie nie gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 minut temu, lukadd napisał:

Najlepsze z tego wszystkiego, że tutaj nawet na forum ludzie zwykle nie pro pisowcy uwierzyli Obsrajtkowi, że wszystko jest pod kontrolą i nabijali się z tych co wykupują tanie paliwo po ~5.5pln za litra :E

Nie wierzyłem w żadne jego słowo, wystarczy umieć dodać 2+2 żeby przewidzieć sytuację :E

Paliwo to tylko jedna rzecz, ale drewno, stal , usługi , wszystko potężnie w górę . I nie ma co winić za to Ukraińców, bo czytając niektóre wypowiedzi, można tak wnioskować . Za to wszystko w 90% jest odpowiedzialna jedna osoba . Każdy ja zna, to ten zbrodniarz wojenny. 

A jego kacapy jak zajęli teren już zgwałcili jakieś kobiety, to się w głowie nie mieści , ale co wymagać od buraka w gumiakach, który koczował rok pod granicą ... Żeby tym uja tułowia zabrakło w tym kraju, każdy wie czego tym gnojom życzę ... Słonecznik w kieszeni, to może jakiś kwiatek z niego wyrośnie . 

Edytowane przez novi
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@novi

Będzie drożeć. Do tego wielu zapomina, że wiele polskich firm miało swoje fabryki na Ukrainie.

Tak, dokładnie tak, wiele polskich firm miało, albo swoje faby na Ukrainie lub zlecało produkcję jakichś produktów, które następnie były ściągane i sprzedawane w naszym kraju i nawet dalej do zachodniej EU.

Teraz to wszystko stanęło, plus bardzo dużo rzeczy na giełdach idzie do góry. Z której strony by nie patrzeć czeka nas drożyzna :E 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kacapy zajumały Javelin'a ?

wyglądają jak z 2 wojny światowej

lCfWtuL.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, lukadd napisał:

Najlepsze z tego wszystkiego, że tutaj nawet na forum ludzie zwykle nie pro pisowcy uwierzyli Obsrajtkowi, że wszystko jest pod kontrolą i nabijali się z tych co wykupują tanie paliwo po ~5.5pln za litra :E

Jak są w stanie zatankować do jakichś cystern miniumum 2000-4000 litów to spoko inaczej tylko robią sztuczny tłum i kolejki.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jeszcze prócz stali przewidujecie z budowlanki?

W sumie mi zostały tynki i docieplanie a potem wykańczanie, te rzeczy chyba nie są specjalnie zależne od sytuacji za granicą, tylko ten nieszczęsny płot muszę ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węgiel 30% w górę, jak to się przełoży na rachunek za prąd. Niebawem się dowiemy, ta wojna da wszystkim w tyłek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej kopanie kryptowalut stanie się jeszcze mnie opłacalne jak mi przykro, no się ludzie może dwa razy stanawia zanim kupią RTX 4080 który będzie żar pewnie 500 W :E
Kto wie może ten kryzys zmusi wszystkich do porządnego zmniejszenia TDP :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Spokxik napisał:

Węgiel 30% w górę, jak to się przełoży na rachunek za prąd. Niebawem się dowiemy, ta wojna da wszystkim w tyłek.

Jeszcze +500% i nasze górnictwo zacznie wychodzić na zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kaiketsu napisał:

Coś jeszcze prócz stali przewidujecie z budowlanki?

W sumie mi zostały tynki i docieplanie a potem wykańczanie, te rzeczy chyba nie są specjalnie zależne od sytuacji za granicą, tylko ten nieszczęsny płot muszę ogarnąć.

Stal to na 100% , drewno usłyszałem od pracownika dziś, że ma mocno zdrożeć , nie powiedział o ile . Stal 200-250% w prognozach, mój szef ma pod sobą firmę ściśle związana ze stalą, i mówił że tak ma być . Człowiek spoko, więc nie ściemnia, ani nie koloryzuje. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kadajo napisał:

Jak są w stanie zatankować do jakichś cystern miniumum 2000-4000 litów to spoko inaczej tylko robią sztuczny tłum i kolejki.

Dla takiego mniejszego np. rolnika to i te 500 czy 1000 litrów zatankowanych po 5.5pln przy obecnie w kosmos rosnących cenach to jest grosz nie wart pogardzenia.

Do tego czas. Dzisiaj pisałem już, że u mojej rodziny szwagier musi jeździć w 3 osoby kupować paliwo dla gospodarstwa. Bo nie dość, że paliwo prawie 7 zeta :E to jeszcze limity na stacjach u nich w okolicy wprowadzili i na osobę można kupić 50 litrów :E plus trzeba jeszcze tracić czas w kolejkach. A machiny w gospodarstwie bez papu nie chcą pracować :E

7 minut temu, kadajo napisał:

Ojej kopanie kryptowalut stanie się jeszcze mnie opłacalne jak mi przykro, no się ludzie może dwa razy stanawia zanim kupią RTX 4080 który będzie żar pewnie 500 W :E
Kto wie może ten kryzys zmusi wszystkich do porządnego zmniejszenia TDP :E

No chyba, że crypto pójdzie to the moon :E?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy ta wojna nie zmieni podejścia ludzi do życia, po co brać chore kredyty spłacać mieszkania latami jak przyjdzie taki kacap i rakietami wszystko ro...i, po co się zażynać by mieć piękne domy itd skoro widać że dobra materialne wyparowują w ciągu paru dni, takie luźne przemyślenia.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 minut temu, Wu70 napisał:

Jeszcze +500% i nasze górnictwo zacznie wychodzić na zero

Nie chcę robić offtop ale wystarczy wywalić prezesów, wice prezesów, dyrektora, wice dyrektora, zastępcę dyrektora i setkę doradców dyrektora, bez tych pasożytów na kopalni  będzie git. 30% poszybował w tydzień wojny, a co dalej.

Edytowane przez Spokxik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bbandi napisał:

Pytanie czy ta wojna nie zmieni podejścia ludzi do życia, po co brać chore kredyty spłacać mieszkania latami jak przyjdzie taki kacap i rakietami wszystko ro...i, po co się zażynać by mieć piękne domy itd skoro widać że dobra materialne wyparowują w ciągu paru dni, takie luźne przemyślenia.

Alternatywa to...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kaiketsu napisał:

Alternatywa to...?

Kumpel miał kupić mieszkanie ale stwierdził że patrząc na to co się dzieje to chyba lepiej wynajmować, wynajmuje mieszkanie w dobrej cenie gdzie teraz płacąc kredyt za takie mieszkanie płaciłby ponad 1k więcej a możliwe że jeszcze kurki dokręca.

Dodatkowo wynajmując teraz można kasę odłożyć  i w  razie czego zwiać z pislandu, ktoś kto robił całe życie na swoje tak łatwo tego nie rzuci i nie wyjedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 minutę temu, bbandi napisał:

to chyba lepiej wynajmować

Nie, wynajem długoterminowy jest bezsensowny - w ciągu kilkunastu lat zapłacisz za takie mieszkanie, tylko go nie będziesz miał.

Jeśli boisz się wojny i tego, że przyjdzie sowieta i zniszczy, to najprostszym rozwiązaniem jest emigracja, a nie nabijanie kabzy panu rentierowi.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...