Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Mariupol to takie ukraińskie Termopile i tak samo ta historia się zakończy. 

Obrońcy wiedzą, ze Rosjanie nie będą mieli nad nimi litości nawet jak się poddadzą, ponieważ propaganda ruska wysłała swoich do Ukrainy by walczyli z nazistami, a pułk Azow, który stanowi trzon obrońców Mariupola był przedstawiany jako jedno z głównych gniazd nazizmu. Rannych dobiją kadyrowcy, a przed ich zabiciem, jeszcze będą torturować.

Dlatego obrońcy tak zaciekle walczą. 

 

Edytowane przez addept
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

FSz2LQCWIAAgYrw?format=jpg&name=large

:rotfl:

Edytowane przez frog67
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, frog67 napisał:

:rotfl:

Eurowizja to moje takie guilty pleasure więc co rok sobie oglądam. Wbiłem dzisiaj rano na komentarze na interii (tam to już mnie nie było też chyba z rok) nt wczorajszego finału i o matko... za głowę się złapałem. Nie wierzę, że Polacy wypisują takie rzeczy, jak nic ruskie trole. Od góry do dołu plucie na Ukraińców, propsowanie ruskich itp. Pod każdym komentarzem po kilkadziesiąt łapek w górę, bardzo mało w dół. Kolejny raz zajrzę tam (może) za rok by znowu poczytać ból tyłków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Interii nie czyta się komentarzy. To jest syf. Głównie wypowiada sie tam fabryka trolli. Powinni dać perm bana na komentarze na Interii jak w tematach o wojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No poczatku byly komenty otwarte o wojnie na Interii ale po tym jak  ruskie trolle z piwnic powychodzily to pozamykali i bardzo dobrze nie ma co ich karmić.

takze pewnie teraz trolle rzucily sie na tematy ukrainskie ale bezposrednio nie dotyczace wojny jak wlasnie Eurowizjia ,nawet nie ma co tego czytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem dlaczego wszedzie widzicie tych ruskich trolli, nie macie kontaktu z przecietnymi ludzmi?. Taki standardowy widz Eurowizji to typowa Grażyna z dostepem do FB. Im zadnych trolli nie potrzeba, same sie nakrecaja.  Widzialem na FB jak juz chca granice zamykac za ta "niewdziecznosc" :D Swoja droga cala te Eurowizja to niesmaczny zart. Palnalem dla zartu, ze pewnie w tym roku Ukraina wygra :P No i sie nie pomylilem. "Konkurs piosenki" :rotfl:

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na FB też jest masa trolli, które napędzają tworzenie odpowiednich baniek.

A tak poza tym Czornobajiwka po raz 20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, tak to nie będzie wyglądało ;). Jak dla mnie są dwa scenariusze... przełamanie armii rosyjskiej lub wytrzymałości Putina(sytuacja wewnętrzna). Kacapy mają olbrzymie straty, a rezerw praktycznie już brak(siłą wcielają na wschodzie Ukrainy). W pewnym momencie grupa generałów musi powiedzieć: "Kończymy, nie mamy kim walczyć, nasze pozycje zostaną przełamane. Wycofajmy się kiedy jeszcze możemy". Scenariusz ze zwycięstwem Rosji to już chyba nie istnieje. No chyba ze dojdzie do powszechnej mobilizacji(ale to nie nastąpi z wielu względów) i do użycia taktycznej broni jądrowej(zniszczenie np. Kijowa). Ukraińcy będą chcieli odzyskać wszystkie zajęte obszary(też Krym). Mówi się że za kilka/kilkanaście tygodni nastąpi z ich strony kontrofensywa(szkolenie rekrutów i powstanie nowych jednostek). Chociaż pewnie to będą miesiące. Oddanie części terenów nie wchodzi w grę z powodu Mariupola, Buczy i wielu innych miejsc gdzie doszło do zbrodni wojennych i ludobójstwa. Rosjanie chyba nie zdają sobie sprawy co narobili... walczą z CAŁYM narodem. Fantastyczne są te programy na TVN24 gdzie pokazywane jest bohaterstwo zwykłych cywilów. W ogóle technologia jak zmieniła obraz i prowadzenie wojny. Nikt nie siedzi sam w okopie, a jest częścią wspólnoty która ma ze sobą na bieżąco kontakt. To powoduje że ludzie wiedzą że nie są sami, to też ludzi ośmiela do heroicznych czynów. A z drugiej strony mamy wojsko które ma za nic życie swojego żołnierza. Ukraińcy co chwilę pokazują porzucone jak śmieci ciała agresorów... koledzy ich zostawiają. Jak to zestawić z np. dewizą wojsk amerykańskich(Nikogo nie zostawiamy)? Zapewnijmy im wsparcie militarne i humanitarne, a sobie poradzą. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż zabraknie Rosjan chcących brać w niej udział i nowoczesnej broni. Bo Putin w swojej mądrości kazał zlikwidować nierentowny rosyjski przemysł elektroniczny. Młodych mężczyzn można przymusić mobilizacją, ale jedynym źródłem elektroniki dla Rosjan pozostały Chiny, które mają swoje problemy i nie chcą być objęte sankcjami. Bez elektroniki broń będzie niewiele lepsza od tej z II wojny św. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
39 minut temu, forfun napisał:

Scenariusz ze zwycięstwem Rosji to już chyba nie istnieje. No chyba ze dojdzie do powszechnej mobilizacji(ale to nie nastąpi z wielu względów) i do użycia taktycznej broni jądrowej(zniszczenie np. Kijowa).

Wg mnie walnięcie niukiem nie pomoże ruskim - wręcz przeciwnie. Ukraińców nie złamie, za to odwet całego świata za złamanie tabu (niuki są od posiadania, nie od używania) będzie bolesny. I to nie tylko ze strony zachodu/NATO (szybka akcja lotnictwa niszcząca ruską OPL nad Ukrainą czy posłanie na dno ruskiej marynarki - praktycznie każda RU jednostka ma NATOwski ogon), ale też cichych sprzymierzeńców jak Indie. Te ostatnie mają udry z sąsiednim Pakistanem, konflikt jest trzymany w ryzach tylko dlatego że oba kraje mają broń atomową. Potencjalne użycie atomu w warunkach bojowych złamie tabu i ośmieli ajatollahów czy innych narwańców, a to nie jest nikomu na rękę, z Indiami i Chinami na czele. Taktyczna atomówka przybliży nie zwycięstwo, a przegraną Rosji i jej unicestwienie.

Edytowane przez kalderon
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już zostało powiedziane wystarczy przełamać i umocnić tą przeprawę co sobie Rosja do Krymu wybiła... To obróci w niwecz całą "operacje" i pytanie jak potem odpowiedzą. Te wszystkie dywagacje, w większości bzdurne, są tylko pisaniem dla pisania.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wii napisał:

Jak już zostało powiedziane wystarczy przełamać i umocnić tą przeprawę co sobie Rosja do Krymu wybiła... To obróci w niwecz całą "operacje" i pytanie jak potem odpowiedzą. Te wszystkie dywagacje, w większości bzdurne, są tylko pisaniem dla pisania.

Za dużo wolskiego oglądasz i jego fantazji...

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, hwdp43 napisał:

gdzie jest greenpeace ? :E

Stoi z widłami za sektorem prywatnym. NIE MA CZASU NA GUPOTY

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, Michaelred napisał:

Nie wiem dlaczego wszedzie widzicie tych ruskich trolli, nie macie kontaktu z przecietnymi ludzmi?.

Można poznać, które komentarze pisane są na zamówienie. Wiele z nich jest nie na temat, na przykład pod tematem o wiośnie będzie wypowiedź o jakimś polityku, jeszcze opłacona, by wisiała na górze. I zawsze są to negatywne wypowiedzi, pisane wg schematów.

Ogólnie 99% komentarzy na portalach to jęki i mowa nienawiści. Polacy są smutnym narodem :E Więc dobrze, że ten ściek jest blokowany.

Edytowane przez Áltair
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim trzeba być pustakiem żeby te komentarze czytać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, AvengerGT napisał:

Wbiłem dzisiaj rano na komentarze na interii 

ale przeciez na interii komentarze sa juz od dluzszego czasu wylaczone :hmm: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 godzin temu, wii napisał:

Jak już zostało powiedziane wystarczy przełamać i umocnić tą przeprawę co sobie Rosja do Krymu wybiła... To obróci w niwecz całą "operacje" i pytanie jak potem odpowiedzą. Te wszystkie dywagacje, w większości bzdurne, są tylko pisaniem dla pisania.

Myślę, że to trochę SF na dzień dzisiejszy.

 

25 minut temu, kadajo napisał:

Jakim trzeba być pustakiem żeby te komentarze czytać :E

Ooo nowa ranga. Pełny moderator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pewne osoby skrytykowały moją poprzednią rangę więc ją zmieniliśmy tak na wszelki wypadek ??

Żeby nie było że offtop.

Widzieliście jak ładnie sypie flarami su25 na wysokości żywopłotu? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, B@nita napisał:

Za dużo wolskiego oglądasz i jego fantazji...

Jakieś przewidywania jak może się toczyć dalej ta wojna i jakie Ukraina może mieć szansę i gdzie ulokowane? Nie dyskutuje na temat tego co faktycznie Ukraińcy mogą jeszcze wywalczyć ale chętnie posłucham...

Wróć... Poczytam. Byle z sensem :lol2:

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, wii napisał:

Jakieś przewidywania jak może się toczyć dalej ta wojna i jakie Ukraina może mieć szansę i gdzie ulokowane? Nie dyskutuje na temat tego co faktycznie Ukraińcy mogą jeszcze wywalczyć ale chętnie posłucham...

Wróć... Poczytam :)

Do tego trzeba specjalistów  z doświadczeniem w tej dziedzinie a nie ludzi z forum komputerowego co naoglądają się gwiazd z YT a całą wiedzę opierają na przekłamanym przekazie medialnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu zdecydowana racja ale większość już lubi pisać o nukach i innych dyrdymalach. Pora chyba wrócić do tych oficjalnych przekazów medialnych, sadistica i wróżenia z fusów... Kto co jak i kiedy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

img_2_1652693661069.thumb.jpg.8871947cadbd7a571bb4b0c64bca2886.jpg

  • Haha 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z komentarzy i opisu wynika ze to Ukraińskie Su-25 :D

Fajnie tańczyły, na YT jest to Video tylko z jakimś zoomem to można sobie obczaić jeszcze :D

Ależ to wygląda :D
Ja wiem ze wojna ludzie giną itd. Ale jak się jest świrem lotnictwa to... ?

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy posiadacze smartfonów nauczą się je trzymać w poziomie kręcąc filmy? :hmm:

Wiem, że nie w temacie, ale już musiałem...

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...