Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

 

Trochę to wygląda, jakby wojna wybuchła dlatego, by jedni mogli przetestować nowości, a inni pozbyć się staroci.

To zawsze tak jest.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

1. Przenośnia - chodziło o ciężką, znienawidzoną przez wszystkich pracę. Chyba że wyślą go do pucowania fug szczoteczką w warsztatach samochodowych i szpitalach. Ale głównie mi chodziło o odbudowywanie Ukrainy i sprzątanie po Rosji.

2. Ciężka praca bez zmian i wypoczynku wykańcza. Jeśli to morderca, to wiadomo, że byłoby bez spotkań.

3. Wolni obywatele mają wybór. Mogą w każdej chwili iść pracować gdzie indziej. Więzień nie ma wyboru, decyduje się we wszystkim za niego.

4. Nie dostawaliby wypłaty, jedynie spanie, wyżywienie i opiekę medyczną, a cały zarobek szedłby np. na rodzinę ofiary. Więźniowie mogliby zarabiać ludziom na dochód podstawowy :>

1. Jak konkretnie jakieś tam 20-letnie dzieciaki z zawodem "biedne (ekonomicznie: bogaci Rosjanie nie puszczają synów do woja) dziecko matuszki Rosiji" ma odbudowywać Ukrainę? Przecież trzeba by gagatków pilnować, wyszkolić, itd. Koszta tego byłyby wielkie.

2. Setki milionów ludzi pracuje bardzo ciężko, bez płatnego wolnego, w toksycznych warunkach, itd. "Ciężkość" pracy to za mało żeby do niej zniechęcić.

3. Wolny wybór dla wielu nie istnieje. Takich ludzi są miliony.

4. Mnóstwo ludzi wolnych to co zarabia, wydaje jedynie na spanie, wyżywienie. Opieka medyczna jest premium.

Powtarzając się, musiałbyś zrobić im warunki z obozu koncentracyjnego, albo łagra. A i tam czasami praca była nagrodą.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A jest możliwość odebrania praw człowieka ? Wydaję się, że takie rozmyślania w kwestii zadość uczynienia są jakoś tam uzasadnione, to są niemożliwe w odniesieniu do praw człowieka. A praca jest swego rodzaju nagrodą, ale tylko dla tych z niskimi wyrokami i za lekkie przestępstwa, oczywiście za ich zgodą. Nie ma to zastosowania do morderców, w żadnym normalnym państwie. Chyba że mówimy o putlandii czy innych takich krajach gdzie te prawa ma się za nic. Jakby to wydawało niesprawiedliwe i nieodpowiednie to albo jesteśmy cywilizowanymi ludźmi, albo zwyrodnialcami jak ruscy... Niedobrze się robi, jak się czyta takie idiotyzmy... A może komuś tu się marzy, żeby określenie "ukraińskie obozy pracy" zaistniało w rzeczywistości... albo rozmyć, przenieść część tego zezwierzęcenia na innych, żeby dać do zrozumienia, że ci bandyci nie różnią się tak bardzo od nas... Rzygać się chce...

Edytowane przez Gregryzzli
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

zrobić im warunki z obozu koncentracyjnego, albo łagra

No dokładnie. I jedyne pytanie które należy zadać to - czemu nie?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

No dokładnie. I jedyne pytanie które należy zadać to - czemu nie?

Bo jesteśmy cywilizowani? Zasady typu "oko za oko" raczej nie powinny określać naszego postępowania.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
 

Darmowych przejazdów się zachciało i u niektórych naszych nowych gości już słoma z butów wyszła.

https://streamable.com/pswoy0

a to nie przypadkiem burdel w przepisach i ich niezrozumiała forma? Po drugie nagranie na moje wyrwane z kontekstu więc ciężko ocenić dokładniej. Sugerowałbym nie siać fermentu na podstawie tego czegoś.

Edytowane przez cr1mson
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Bo jesteśmy cywilizowani? Zasady typu "oko za oko" raczej nie powinny określać naszego postępowania.

A co tu jest niecywilizowanego? Jesteś śmieciem mordującym cywili. Dostajesz humanitarny wybór w wersji podstawowej - zapierniczasz i żyjesz albo kara śmierci.

Po co jeszcze utrzymywać takie barachło?

 

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

a to nie przypadkiem burdel w przepisach i ich niezrozumiała forma? Po drugie nagranie na moje wyrwane z kontekstu więc ciężko ocenić dokładniej. Sugerowałbym nie siać fermentu na podstawie tego czegoś.

Burdel w przepisach też "okazać "pokazać" ale ja nawet Pani na kasie w sklepie potrafiłem dać dowód do ręki by zweryfikowała wiek i nie robiłem z tego tragedii a dowód dostałem z powrotem i było po krzyku. Co jej szkodziło dać mu na chwilę ten dokument? sprawdził by to co ma sprawdzić i by oddał a ta z jakimiś głupimi tekstami typu "to może trzeba zacząć używać oczu" itp.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

A co tu jest niecywilizowanego? Jesteś śmieciem mordującym cywili. Dostajesz humanitarny wybór w wersji podstawowej - zapierniczasz i żyjesz albo kara śmierci.

Po co jeszcze utrzymywać takie barachło?

Warunki w obozach koncentracyjnych i łagrach były dalekie od cywilizowanych (i to jest gruby eufemizm) a wypowiedź o właśnie takim traktowaniu jeńców/więźniów cytowałeś. We fragmencie, który cytowałeś, nie było z resztą słowa o pracy.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

„Nikt ich nie potrzebuje” – kto i dlaczego zbiera ciała rosyjskiego wojska | hromadske

 

+18

 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Warunki w obozach koncentracyjnych i łagrach były dalekie od cywilizowanych (i to jest gruby eufemizm) a wypowiedź o właśnie takim traktowaniu jeńców/więźniów cytowałeś. We fragmencie, który cytowałeś, nie było z resztą słowa o pracy.

Łagry to obozy pracy przymusowej. Niecywilizowanym jednostkom należy się absolutne minimum cywilizowanego traktowania. Ani ciężka praca ani kara śmierci nie wykraczają poza tą definicję.

  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Łagry to obozy pracy przymusowej. Niecywilizowanym jednostkom należy się absolutne minimum cywilizowanego traktowania. Ani ciężka praca ani kara śmierci nie wykraczają poza tą definicję.

To po prostu nie zdajesz sobie sprawy, jakie warunki panowały w łagrach. To nie były po prostu obozy pracy - tam metodycznie więźniów głodzono i zapracowywano na śmierć nie wspominając o całej gamie systemowych represji nie mieszczących się w żadnych ramach słowa "cywilizowany".

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

To po prostu nie zdajesz sobie sprawy, jakie warunki panowały w łagrach. To nie były po prostu obozy pracy - tam metodycznie więźniów głodzono i zapracowywano na śmierć nie wspominając o całej gamie systemowych represji nie mieszczących się w żadnych ramach słowa "cywilizowany".

No różnica jest taka, że tam byli więźniowie - cywile, niewinni, opozycja.

Tutaj mówimy o oprawcach. I tu reguły delikatnie się zmieniają.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
 

No dokładnie. I jedyne pytanie które należy zadać to - czemu nie?

Z wielu powodów, które powinny być oczywiste?
To przecież byłby w zasadzie prezent dla Putina: dzień po medialnym ogłoszeniu że jeńcy rosyjscy są przetrzymywani w obozach koncentracyjnych, z (domyślnie o to chodzi?) bardzo ciężkimi warunkami, pan Wladimir Pe wygłasza orędzie do swojego narodu, w którym podkreśla, jak to ten straszliwie nazistowski Zachód znowu wrócił do nazistowskich obozów koncentracyjnych.
Potem kamera pokazuj przebitki z tych obozów.
Potem kamera z powrotem na Putina. Ten ma szkliste oczy i łamie się mu głos, gdy mówi słowa, które były casus belli od tysięcy lat: PACZCIE CO ONI ZROBILI NASZYM BIEDNYM CHŁOPAKOM. OTO SASZA, ONI TRZYMAJO SASZE W OBOZIE KONCENTRACYJNYM. TAK! PACZCIE JAK SASZA CIERPI. PRZECIEŻ ON POJECHAŁ DENAZIOWAĆ UKRAINĘ I TAM GO NAZIŚCI ZŁAPALI I TERAZ JEST W OBOZIE TAKIM JAKIE KIEDYŚ W WIELKIEJ WOJNIE MYŚMY DENAZIOWALI. NARODZIE, MUSIMY SIĘ ZJEDNOCZYĆ W DENAZIACJI. ŚMIERĆ ZACHODNIM NAZISTOM!!!!!!
Kamera pokazuje płaczace matki Sasz i Iwanów, potem tłum skandujący "śmierć nazistom", potem przebitka na Putina. Kurtyna. 759% poparcia narodu dla eskalacji wojennej w Rosyi. Można nukami przypie****ć i naród jeszcze zaklaska.


PS. Nawiasem mówiąc, czarująca naiwność się wręcz wylewa z wątku. Nie żebym szwejów rosyjskich usprawiedliwiał, ale czuję jakby to była pierwsza brutalna wojna w historii. Poprzednie były eleganckie, zero łupów, zero masowych gwałtów, bezczeszczenia zwłok, itd, itp. Same dżentelmeńskie wymiany ciosów to te wojny do tej pory były.

Edytowane przez jagular
  • Sad 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Wladimir Pe wygłasza orędzie

Już to robi. "Powód" tego bandyckiego napadu jest wyssany z palca i chłonięty przez ciemnotę. Jakie realne powody? Po co?

 

 

PS. Nawiasem mówiąc, czarująca naiwność się wręcz wylewa z wątku. Nie żebym szwejów rosyjskich usprawiedliwiał, ale czuję jakby to była pierwsza brutalna wojna w historii. Poprzednie były eleganckie, zero łupów, zero masowych gwałtów, bezczeszczenia zwłok, itd, itp. Same dżentelmeńskie wymiany ciosów to te wojny do tej pory były.

A kto tak twierdzi? Nikt. Wyłączając chochoła którego właśnie stworzyłeś.

Po prostu ta jest po sąsiedzku i bezpośrednio dotyka nas w wielu sferach.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Po prostu ta jest po sąsiedzku i bezpośrednio dotyka nas w wielu sferach.

Ja myślę, że też krótka pamięć. Na wschodnią Ukrainę jest z warszawy podobna odległość jak do Jugosławii. A tam też mieliśmy cały wachlarz, włącznie z procesami i dokumentacją: ludobójstwa ze względu na narodowość i religię,masowe mordy cywili, w tym dzieci, gwałty, tortury, obcinanie kończyn. Jeden z dowódców szczególnie lubił gotowanie żywcem. I nawet do dziś tego nie porozliczali wewnętrznie tylko cały czas przerzucają się argumentami w stylu "a bo za PO".

  • Like 1
  • Sad 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Ja myślę, że też krótka pamięć. Na wschodnią Ukrainę jest z warszawy podobna odległość jak do Jugosławii. A tam też mieliśmy cały wachlarz, włącznie z procesami i dokumentacją: ludobójstwa ze względu na narodowość i religię,masowe mordy cywili, w tym dzieci, gwałty, tortury, obcinanie kończyn. Jeden z dowódców szczególnie lubił gotowanie żywcem. I nawet do dziś tego nie porozliczali wewnętrznie tylko cały czas przerzucają się argumentami w stylu "a bo za PO".

No dobrze. Ale jak to się ma do aktualnej dyskusji? Ja jestem za rozliczaniem kogo się da. Ale to mamy tu i teraz, a jak Bałkany płonęły to ja kreskówki oglądałem.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

 Ja jestem za rozliczaniem kogo się da

Karać i rozliczać wszystkich, ale nie w ten sposób, bo to sobie tym wystawiasz laurkę. Oni są bandytami więc i my zachowujmy się jak bandyci... I nie o ruskich tu chodzi, a o całą resztę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crush po prostu jest przypadkiem niezwykle toksycznego hejtera netowego.

Z tego powodu wypisuje takie głupoty, przepełnione jadem i nienawiścią wobec różnych grup. Jeńcy z wojska rosyjskiego nie są pierwsi, ostatni też raczej nie.

 

Najsensowniej takich użytkowników ignorować. Cytując i odpowiadając tylko mimowoli podnosicie ciśnienie innym, którzy już maja toksyków w ignorowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...