Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

 

No różnica jest taka, że tam byli więźniowie - cywile, niewinni, opozycja.

Tutaj mówimy o oprawcach. I tu reguły delikatnie się zmieniają.

Nie, nie zmieniają się ani trochę. Już wcześniej w tym wątku było po twoich wypowiedziach widać to samo: chcesz się po prostu fizycznie zemścić na Rosjanach a to nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością i poziomem równasz do najgorszych praktyk reżimów totalitarnych.

W mentalności człowieka cywilizowanego podstawowe prawa człowieka nie podlegają zawieszeniu w żadnej sytuacji. Inaczej w niczym nie bylibyśmy lepsi od tych oprawców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Patrzysz na Rosję przez pryzmat człowieka zachodu. Z jego poszanowaniem praw jednostki, człowieczeństwa.  To duży błąd.  Dla Rosji liczy się tylko siła. Brutalna, bezwzględna siła, która ma  stłamsić wszelaki opór i to  niezależnie od ilości ofiar.  Im więcej zabitych ludzi tym nawet lepiej. Dobrze wpisuje się w mentalność Rosji jako narodu sformułowanie Kaliguli "mogą nienawidzić, byle się bali".  

Już wiele lat temu niektórzy dostrzegli zagrożenia jakie stanowi Rosja, ale  wielu sądziło i nadal tak mniema, że Rosję da się  okiełznać.  Teraz niestety widać skutki błędnej polityki.

Ja tam w ogóle nie mówię o Rosji tylko o tym, jak my czy też Ukraińcy powinni traktować jeńców wojennych. Właśnie chodzi o to, żeby stać cokolwiek wyżej i nie stosować nieludzkich metod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że zachód w sprawie zbrodni na Ukrainie może zrobić tyle co zrobił w Jugosławii: Tych, których uda się złapać sprawiedliwie osądzić. Nie wszystkich pewnie się uda wyłapać, być może w Rosji dalej będą uważani za bohaterów, jak do dziś duża część Serbów wychwala swoich dowódców mordujących Bośniaków czy Chorwatów. Z resztą nie tylko Serbów, tam, żadna strona nie była kryształowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ruskie odpuściły chyba całkowicie północny front. Na środkowo wschodnim podobno idą do przodu.
Wygląda na to, że znowu jest taka faza zbierania sił jednej i drugiej strony przed większymi bitwami.
Czytałem, że polski rząd znowu pluje na Niemcy bo podobno mieliśmy dostać nowoczesne leopardy w zamian za t72 które wysłaliśmy na Ukrainę. Oczywiście nigdzie nie ma żadnego info, że mięliśmy dostać takie czołgi. Czesi dostali stare leopardy w zamian za t72. Wygląda na to, że polski rząd kłamie na potrzeby wewnętrzne żeby ciągnąć wojenkę i nagonkę na Niemcy.
W końcu się doigramy za to plucie na Niemcy i Francję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem z kole, że Amerykanie maja przyspieszyć dostawę tych co już kupiliśmy. To m imho więcej sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Już to robi. "Powód" tego bandyckiego napadu jest wyssany z palca i chłonięty przez ciemnotę. Jakie realne powody? Po co?

 

A kto tak twierdzi? Nikt. Wyłączając chochoła którego właśnie stworzyłeś.

Po prostu ta jest po sąsiedzku i bezpośrednio dotyka nas w wielu sferach.

Taka różnica, że po utworzeniu tych obozów koncentracyjnych Wladimir już nie bedzie musial wysysać niczego z palca, tylko powie prawdę, co jeszcze bardziej wzmocni opcje prowojenne w Rosji, jeszcze bardziej utrudni jakiekolwiek rozmowy pokojowe, itd.

Chcesz złamać traktaty międzynarodowe, zejść na dno moralne...dlaczego? Dla prymitywnej rozrywki? Chorej satysfakcji?

Podejście "pse pani, a bo to łoni piersi zaceli" na tym poziomie jest chore.

Tworzę chochoła? Aby na pewno? Na forum coraz więcej emocji ogólnie antyrosyjskich, prześcigamy się tytaj w bece z "tępych rusków wierzących w prymitywną putinówkę". Popatrzmy na siebie: jesteśmy obywatelami kraju, który patrząc z zewnątrz jest niepokojacy, jest rządzony prawie że totalitarnie. Politycy opcji rządzącej mogą nasrać na głowy wyborców, ograbić ich, łamać prawo...i co? I dalej poparcie jak jest, tak jest. Władza w rączkach wybranych ludzi. Propaganda propisowska też tępa. Ludzie też w nią wierzą.

A wojna? Jest straszna, może to najgorszy aspekt naszej cywilizacji. Teraz po prostu mamy internety i komórki, to widzimy to w lepszej rozdzielczości, z detalami. Może przez tę intensywność okrucieństwa po wojnach zapominamy jakie były i kolejne wojny to dla nas znowu szok.

  • Haha 1
  • Sad 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Oczywiście nigdzie nie ma żadnego info, że mięliśmy dostać takie czołgi. Czesi dostali stare leopardy w zamian za t72. Wygląda na to, że polski rząd kłamie na potrzeby wewnętrzne żeby ciągnąć wojenkę i nagonkę na Niemcy.
W końcu się doigramy za to plucie na Niemcy i Francję

Tego nie wiesz kto łże ... Po nosie można się domyślać ale,....

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasz były czołg oberwał, ale wieża nie odleciała, prawdopodobnie uratował go pancerz reaktywny. 

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko my się śmiejemy z niemców 8:E

comment_16533266547ioKIH7t8hErgRKyT5TYZN

  • Like 5
  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mylisz się, utożsamiając uchodźców z menelami. 

Edytowane przez addept
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalny szok , miała ubranie na sobie i laptopa. Level hard. Aż przykro :(

  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
 

Menelami? Uchodźca to osoba, która szybko się pakuje. Zabiera tylko co dla niej ważne i cenne. Potem jedzie i szuka azylu.

Tylko ci, którzy uciekali przed frontem nie zdążyli się zapakować. Reszta, zwłaszcza z zachodniej części Ukrainy miała mnóstwo czasu by się spakować. Do tego laptop jest w obecnych czasach równie ważny jak smartfon, więc dlaczego dziwi ciebie, że miała ze sobą laptopa? Laptop daje szerszy kontakt ze światem, możliwość pracy zdalnej, daje większe możliwości niż zwykły telefon. Też bym laptopa zabrał. 

Edytowane przez addept
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
 

Na ukrainie zarabiało się przed wojną tylko 700 zł na rekę. 40% ukraińców mieszka w nędzy. Stad moim zdaniem cos jest nie tak.

 

Ja rozumiem, że oni uciekają, ale nie oznacza to, że mamy wszystko dawać. Uchodźcy np: z indii jechali do niemiec, żeby wysłac socjal do indi. w indiach za 800 zł zyjesz jak król.

W Polsce nadal się zarabia 2/3 x mniej niż na zachodzie, a jednak Polacy mają samochody, laptopy i jeżdżą na zagraniczne wycieczki. Cud jakiś, prawda? Czy czujesz się menelem, zarabiając 3x mniej niż statystyczny Niemiec? Mieszkasz pod mostem? Widzisz analogię z Ukrainą? 

Skończ Waść, wstydu sobie oszczędź. 

Edytowane przez addept
  • Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Laptopa ma uchodzca no kto to widziol :D 

 

Menelami? Uchodźca to osoba, która szybko się pakuje. Zabiera tylko co dla niej ważne i cenne. Potem jedzie i szuka azylu.

Znajdz jakakolwiek definicje uchodzcy w ktorej jest warunek, ze musi sie szybko pakowac xD Znajomy, ktory przyjal uchodzcow do siebie mowil, ze oni spakowani to juz od 2 tygodni byli zanim ostatecznie zdeydowali sie wyjechac do PL. Dobrze zrobili bo domu sasiada juz np nie ma.
Tobie sie czasem z osobami uciekajacymi z palacego budynku nie popierrrr? xD

Edytowane przez Michaelred
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Menelami? Uchodźca to osoba, która szybko się pakuje. Zabiera tylko co dla niej ważne i cenne. Potem jedzie i szuka azylu.

No i zapakowali to, co dla nich ważne i cenne: laptopa, lepiej wyglądające ciuchy.

Jakbyś uciekał do innego kraju to co byś zapanował w plecak? Ciuchy w których malowałeś kuchnię, a te lepsze zostawił? Oczywiście zaraz obok laptopa, na którego zbierałeś rok?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Jakbyś uciekał do innego kraju to co byś zapanował w plecak

Jak co? Przecież wiadomo. Dyktę, puste butelki, generalnie worek ze śmieciami, starą oponę, styropian...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Tylko ci, którzy uciekali przed frontem nie zdążyli się zapakować. Reszta, zwłaszcza z zachodniej części Ukrainy miała mnóstwo czasu by się spakować. Do tego laptop jest w obecnych czasach równie ważny jak smartfon, więc dlaczego dziwi ciebie, że miała ze sobą laptopa? Laptop daje szerszy kontakt ze światem, możliwość pracy zdalnej, daje większe możliwości niż zwykły telefon. Też bym laptopa zabrał. 

U nas mam wrażenie więcej jest tych z zachodniej części ukrainy gdzie praktycznie nic się nie dzieje. Cwaniaki co wykorzystali obecną sytuacje, tylko patrzeć jak zaraz będą rozkręcać interesiki w naszym kraju za nasze pieniążki. Sporo drogich aut na ukraińskich blachach w moim regionie...

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

U nas mam wrażenie więcej jest tych z zachodniej części ukrainy gdzie praktycznie nic się nie dzieje. Cwaniaki co wykorzystali obecną sytuacje, tylko patrzeć jak zaraz będą rozkręcać interesiki w naszym kraju za nasze pieniążki. Sporo drogich aut na ukraińskich blachach w moim regionie...

No i jeśli im te interesiki się rozwiną zjadając nasze, to oznacza tylko i wyłącznie, że nasze były do dupy.

Kapitalizm i wolny rynek.

  • Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Taka różnica, że po utworzeniu tych obozów koncentracyjnych Wladimir już nie bedzie musial wysysać niczego z palca, tylko powie prawdę, co jeszcze bardziej wzmocni opcje prowojenne w Rosji, jeszcze bardziej utrudni jakiekolwiek rozmowy pokojowe, itd.

Chcesz złamać traktaty międzynarodowe, zejść na dno moralne...dlaczego? Dla prymitywnej rozrywki? Chorej satysfakcji?

Podejście "pse pani, a bo to łoni piersi zaceli" na tym poziomie jest chore.

Tworzę chochoła? Aby na pewno? Na forum coraz więcej emocji ogólnie antyrosyjskich, prześcigamy się tytaj w bece z "tępych rusków wierzących w prymitywną putinówkę". Popatrzmy na siebie: jesteśmy obywatelami kraju, który patrząc z zewnątrz jest niepokojacy, jest rządzony prawie że totalitarnie. Politycy opcji rządzącej mogą nasrać na głowy wyborców, ograbić ich, łamać prawo...i co? I dalej poparcie jak jest, tak jest. Władza w rączkach wybranych ludzi. Propaganda propisowska też tępa. Ludzie też w nią wierzą.

A wojna? Jest straszna, może to najgorszy aspekt naszej cywilizacji. Teraz po prostu mamy internety i komórki, to widzimy to w lepszej rozdzielczości, z detalami. Może przez tę intensywność okrucieństwa po wojnach zapominamy jakie były i kolejne wojny to dla nas znowu szok.

Masz sporo racji, ale to ucywilizowanie też idzie za daleko, jeśli to bandyta trzyma wszystkie karty. I tak ruscy mogą sobie zrzucać bomby na ludność cywilną. W drugą stronę to nie przejdzie, bo prawa człowieka, bo ucywilizowanie i tak dalej. Ruscy mogą sobie deportować, torturować i ogólnie robić co tylko zechcą, a ty nie możesz zareagować adekwatnie bo prawa człowieka, prawo międzynarodowe i tak dalej. Tymczasem ja nie rozumiem dlaczego coś, co nie zachowuje się jak człowiek ma być tak traktowany tylko dlatego, że potrafi mówić i poruszać się w pozycji wyprostowanej. Nie rozumiem dlaczego prawo międzynarodowe miałoby być przestrzegane wobec kraju który go nie przestrzega w szczególności w zakresie prowadzenia wojny i traktowania przy tym ludności cywilnej.

Ja jestem zwolennikiem zasady, że ofiara ma wszelkie prawo, a bandyta nie ma prawa nawet do własnego życia.

Zresztą takiej karze śmierci jestem przeciwny WYŁĄCZNIE z jednego powodu. Istnieje marginalne prawdopodobieństwo, że skazany jest niewinny, a śmierci nie da się odkręcić.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Ja jestem zwolennikiem zasady, że ofiara ma wszelkie prawo, a bandyta nie ma prawa nawet do własnego życia.

Tym bardziej, że tu nie było mowy o wyrywaniu im paznokci i oblewaniu kwasem.

Kolonia karna i wybór czy za swoje zbrodnie pracujesz, czy dostajesz zastrzyk jak najbardziej mieści się w pojęciu człowieczeństwa.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Masz sporo racji, ale to ucywilizowanie też idzie za daleko, jeśli to bandyta trzyma wszystkie karty. I tak ruscy mogą sobie zrzucać bomby na ludność cywilną. W drugą stronę to nie przejdzie, bo prawa człowieka, bo ucywilizowanie i tak dalej. Ruscy mogą sobie deportować, torturować i ogólnie robić co tylko zechcą, a ty nie możesz zareagować adekwatnie bo prawa człowieka, prawo międzynarodowe i tak dalej. Tymczasem ja nie rozumiem dlaczego coś, co nie zachowuje się jak człowiek ma być tak traktowany tylko dlatego, że potrafi mówić i poruszać się w pozycji wyprostowanej. Nie rozumiem dlaczego prawo międzynarodowe miałoby być przestrzegane wobec kraju który go nie przestrzega w szczególności w zakresie prowadzenia wojny i traktowania przy tym ludności cywilnej.

Ja jestem zwolennikiem zasady, że ofiara ma wszelkie prawo, a bandyta nie ma prawa nawet do własnego życia.

Zresztą takiej karze śmierci jestem przeciwny WYŁĄCZNIE z jednego powodu. Istnieje marginalne prawdopodobieństwo, że skazany jest niewinny, a śmierci nie da się odkręcić.

Są dwie oddzielne kwestie:

  1. Jak najskuteczniej powstrzymać Rosję.?
  2. Jak należy traktować jeńców?

I tak się składa, że jakakolwiek odpowiedź na drugie pytanie nie ma wpływu na pierwszą kwestię. Także nie ma powodów, żeby zawieszać prawa człowieka, tylko dlatego, że wedle "zdrowego chłopskiego rozumu" tak byłoby bardziej sprawiedliwe. Co więcej, łamanie ich wobec pojmanych Rosjan by legitymizowało łamanie praw człowieka przez Rosjan na zasadzie symetrii.

Trzeba też pamiętać, że Ukraina otrzymała tak potężną pomoc między innymi dlatego, że od strony moralnej dla opinii publicznej sprawa jest absolutnie jasna. Żeby nie stracić międzynarodowego poparcia Ukraina nie może sobie pozwolić na żadne moralnie wątpliwe działania - praworządność i prawa człowieka muszą być bezwzględnie przestrzegane, jeśli nadal chcą otrzymywać pomoc.

Takich niuansów jest więcej, ale na razie nie mam czasu się bardziej rozpisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Rosjan by legitymizowało łamanie praw człowieka przez Rosjan na zasadzie symetrii.

To się dzieje już. Żadna symetria nie jest potrzebna.

Taki sam absurd jak tezy, że przekazywanie sprzętu spowoduje obwinianie nas o podżeganie wojny... Gdy oni to twierdzili od początku, bez sprzętu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...