Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

Ale propaganda rosyjska działa na pełnych obrotach. Siedzę na youtubach i przeglądam komentarze, a tam oczywiście naziści Ukraińscy i ich rzekome zbrodnie(mówię o kanałach zagranicznych). Youtube mógłby się trochę bardziej postarać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.06.2022 o 19:19, forfun napisał:

Ale propaganda rosyjska działa na pełnych obrotach. Siedzę na youtubach i przeglądam komentarze, a tam oczywiście naziści Ukraińscy i ich rzekome zbrodnie(mówię o kanałach zagranicznych). Youtube mógłby się trochę bardziej postarać...

Propaganda leci z obu stron , ja mam rodzinę we Lwowie od strony żony i tam nic się nie dzieje ludzie normalnie żyją tylko syreny czasami napierdzielaja , oczywiście Ruskie są agresorem  zaatakowali Ukrainę a niektóre miasta na wschodzie zrównali z ziemią , więc Ukraina powinna robić wszystko żeby się obronić ale nie brał bym na poważnie większości przekazów z internetu a tym bardziej z tv , najlepiej samemu tam pojechać i ocenić jak to wygląda na miejscu i używać własnego mózgu 

Edytowane przez voltq
  • Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, to przecież masz relacje tysięcy świadków którzy tam mieszkali, a obecnie są pod naszą opieką... Wstrząsające wywiady dostępne w naszych mediach. Dodatkowo na Ukrainie masz dziennikarzy z całego świata(w tym na różnych odcinkach frontu, gdzie na bieżąco relacjonują)... Twierdzisz że jest światowy spisek(przeciwko Rosji) w którym uczestniczą różne państwa i niezależne media :D? Pora udać się chyba do specjalisty.

  • Like 2
  • Confused 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, voltq napisał:

Propaganda leci z obu stron , ja mam rodzinę we Lwowie od strony żony i tam nic się nie dzieje ludzie normalnie żyją tylko syreny czasami napierdzielaja , oczywiście Ruskie są agresorem  zaatakowali Ukrainę a niektóre miasta na wschodzie zrównali z ziemią , więc Ukraina powinna robić wszystko żeby się obronić ale nie brał bym na poważnie większości przekazów z internetu a tym bardziej z tv , najlepiej samemu tam pojechać i ocenić jak to wygląda na miejscu i używać własnego mózgu 

No tak byłoby najlepiej ale w sumie nie wiem jak ty ale ja raczej nie wybieram się do Donbasu, żeby samemu ocenić jak tam jest. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, lpcl napisał:

No tak byłoby najlepiej ale w sumie nie wiem jak ty ale ja raczej nie wybieram się do Donbasu, żeby samemu ocenić jak tam jest. 

Nie wybieram się nie muszę udawać eksperta w sprawie najechania Rosji na Ukrainę, nie mam takiej potrzeby

7 godzin temu, forfun napisał:

Chłopie, to przecież masz relacje tysięcy świadków którzy tam mieszkali, a obecnie są pod naszą opieką... Wstrząsające wywiady dostępne w naszych mediach. Dodatkowo na Ukrainie masz dziennikarzy z całego świata(w tym na różnych odcinkach frontu, gdzie na bieżąco relacjonują)... Twierdzisz że jest światowy spisek(przeciwko Rosji) w którym uczestniczą różne państwa i niezależne media :D? Pora udać się chyba do specjalisty.

Szanowny panie, gdzie  napisałem że jest to spisek przeciwko Rosji ?proszę mi wskazać może przeoczyłem 

Edytowane przez voltq
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czego ta wypowiedź miała dowodzić? Mają siedzieć pozamykani w domach gdy działania wojenne toczą się 1000 km dalej? To jest wręcz oczywiste, że toczy się tam normalne życie. Kraj i społeczeństwo musi funkcjonować gdy nie ma bezpośredniego zagrożenia. 

Nie wierzyć mediom? Jakoś nigdzie nie widziałem aby prezentowali Lwów jako wymarłe miasto, ludzi w panice, itd. Wręcz przeciwnie, zawsze pokazywali, że życie tam dalej płynie. 

Edytowane przez MaxaM
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, voltq napisał:

Propaganda leci z obu stron , ja mam rodzinę we Lwowie od strony żony i tam nic się nie dzieje ludzie normalnie żyją tylko syreny czasami napierdzielaja

Ja słyszałem z kolei, że widać mocno wpływ na gospodarkę, np. cieżko gdziekolwiek cywilom kupić benzynę.

  • Confused 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, voltq napisał:

Propaganda leci z obu stron , ja mam rodzinę we Lwowie od strony żony i tam nic się nie dzieje ludzie normalnie żyją tylko syreny czasami napierdzielaja , oczywiście Ruskie są agresorem  zaatakowali Ukrainę a niektóre miasta na wschodzie zrównali z ziemią , więc Ukraina powinna robić wszystko żeby się obronić ale nie brał bym na poważnie większości przekazów z internetu a tym bardziej z tv , najlepiej samemu tam pojechać i ocenić jak to wygląda na miejscu i używać własnego mózgu 

No tak, miliard ludzi teraz pojedzie zerknąć kto kłamie bardziej :D

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat dobrze oddajacy rzeczywistosc tej wojny
 

Cytat

Ta wojna jest jak gra w szachy między inteligentną osobą a klinicznym idiotą. I niby wszyscy rozumieją, że mądry wygra, ale my mamy 16 figur na szachownicy, a idiota ma ich 160.
Serhij Ponomarenko

 

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, voltq napisał:

Szanowny panie, gdzie  napisałem że jest to spisek przeciwko Rosji ?proszę mi wskazać może przeoczyłem 

"Propaganda leci z obu stron" + "ale nie brał bym na poważnie większości przekazów z internetu a tym bardziej z tv", czyli spisek :). W telewizji masz wywiady z Ukraińcami, relacje z miast, wsi, z linii frontu, więc jak możesz tego nie brać na poważnie? Media(światowe i lokalne) wolnego świata robią fantastyczną robotę jeśli chodzi o rzetelne informowanie o przebiegu tej agresji. Fake newsy i propaganda rosyjska jest momentalnie rozbrajana, i zwykle ośmieszana.

P.S - Skąd Ty bierzesz informacje ;)?? Pochwaliłbyś się swoimi materiałami ze wschodniej Ukrainy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, forfun napisał:

"Propaganda leci z obu stron" + "ale nie brał bym na poważnie większości przekazów z internetu a tym bardziej z tv", czyli spisek :). W telewizji masz wywiady z Ukraińcami, relacje z miast, wsi, z linii frontu, więc jak możesz tego nie brać na poważnie? Media(światowe i lokalne) wolnego świata robią fantastyczną robotę jeśli chodzi o rzetelne informowanie o przebiegu tej agresji. Fake newsy i propaganda rosyjska jest momentalnie rozbrajana, i zwykle ośmieszana.

P.S - Skąd Ty bierzesz informacje ;)?? Pochwaliłbyś się swoimi materiałami ze wschodniej Ukrainy.

Napisałem jedynie żeby nie wierzyć na słowo propagandzie i Strategicznemu zarządzaniu percepcją , tylko sprawdzać samemu przy użyciu własnego mózgu, obalać mity , przytaczać fakty oraz dociekać prawdy i ujawniać  kłamstwa obojętnie z której strony one pochodzą , informacji rzetelnych  posiadam bardzo mało podobnie jak 99% użytkowników tego forum dlatego nie udaje wszechwiedzącego znawcy i proroka w sprawie ataku Rosji na Ukrainę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, voltq napisał:

Napisałem jedynie żeby nie wierzyć na słowo propagandzie i Strategicznemu zarządzaniu percepcją , tylko sprawdzać samemu przy użyciu własnego mózgu, obalać mity , przytaczać fakty oraz dociekać prawdy i ujawniać  kłamstwa obojętnie z której strony one pochodzą , informacji rzetelnych  posiadam bardzo mało podobnie jak 99% użytkowników tego forum dlatego nie udaje wszechwiedzącego znawcy i proroka w sprawie ataku Rosji na Ukrainę 

Propaganda jest jednym z elementów wojny i trzeba kształtować ją tak, aby była jak najkorzystniejsza, zwiększała szanse na wygraną, podnosiła morale, uwydatniała własny punkt widzenia i tak dalej. To że Ukraina jest tu ofiarą a rosja oprawcą niczego tu nie zmienia. Ze wszystkich nieczystych zagrywek propagandę najłatwiej wybaczyć, zwłaszcza stronie napadniętej. Dlatego prawie nikt nie filtruje aż tak propagandy Ukrainy, a rosji już tak, bo to rosję należy powstrzymać, a najlepiej sprowadzić do parteru i zostawić ją tam już na zawsze. Inaczej historia będzie się powtarzać. Te człekokształtne istoty z galaretą między uszami zamiast mózgu nie mają nawet woli do tego aby zmienić swoje nastawienie, "rosija stronk forewer". Oni potrzebują setek lat, a może tysięcy aby się zmienić, jak co bardziej radykalni muzułmanie. Dokładnie ten sam zgnilizny intelektualno światopoglądowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
18 minut temu, Mateusz2PL napisał:

Niech się nie dziwią mieszkańcy afryki, że mają problem z żywnością. Jak zarabiają tylko po 400 zl netto to nie wiem jak moga przeżyć.

Jakby chcieli to by przyjechali do Polski i mieli by lepsze zycie, poprostu to lenie. Polacy by ich goscili w domach za darmo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet ich własna broń robi im pod górkę.?

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Karister napisał:

Friendly fire

 

a nie raczej samobój ? :) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, forfun napisał:

W telewizji masz wywiady z Ukraińcami, relacje z miast, wsi, z linii frontu, więc jak możesz tego nie brać na poważnie? Media(światowe i lokalne) wolnego świata robią fantastyczną robotę jeśli chodzi o rzetelne informowanie o przebiegu tej agresji. Fake newsy i propaganda rosyjska jest momentalnie rozbrajana, i zwykle ośmieszana.

Nie trzeba kłamać, żeby przekaz zmanipulować.
Zrób 15 wywiadów z mieszkańcami, wybierz z nich 4 pasujące do przekazu jaki chcesz dać i gotowe. Nikt nie kłamie, a obraz rzeczywistości jest przekłamany.

Rosja robi tępą propagandę na swoje wewnętrzne potrzeby. Ukraina z jednej strony propaganda sukcesu dla swoich, z drugiej umierający kraj żeby wywrzeć nacisk na pomoc z Zachodu. Na końcu media mielą to w celu przyciągnięcia odbiorcy, grając na emocjach.
Tu nie ma rzetelnej informacji, nie ma prawdziwego obrazu (zwłaszcza że część informacji musi być blokowana, żeby nie zdradzać strategii), naiwnością jest sądzić inaczej. I nie ma to związku z żadnymi spiskami, ot polityka i kasa koncernów medialnych.

7 godzin temu, Minciu napisał:

a nie raczej samobój ? :) 

W którymś artykule sugerowali, że rakieta namierzyła się na sygnał zakłócający, czy tam do obezwładniania dronów z sąsiedniego stanowiska.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Karister napisał:

Friendly fire

 

10/10

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

Zmasowany ostrzał rakietowy z Białorusi. Na Ukrainę spadło kilkadziesiąt pocisków


W nocy z piątku na sobotę w całej Ukrainie ogłoszono alarm przeciwlotniczy. Armia rosyjska przeprowadziła zmasowany ostrzał rakietowy z Białorusi, celując w regiony północnej Ukrainy: Kijów, Czernihów, obwód żytomierski. Nad ranem ostrzelany został również Lwów. Ostrzał przeprowadzono z Morza Czarnego.

Ukraińskie władze poinformowały, że w sobotę nad ranem ok. 30 rakiet wystrzelono z Białorusi w obwód żytomierski, 20 — w obwód czernihowski i sześć z Morza Czarnego w obwód lwowski
W wyniku ostrzałów w obwodzie żytomierskim zginął jeden żołnierz
Przeprowadzone z terytorium Białorusi ostrzały ukraińskiego terytorium to wielka prowokacja Rosji mająca na celu dalsze wciągnięcie Białorusi w wojnę przeciwko Ukrainie — oświadczył w sobotę wywiad wojskowy Ukrainy

Nocą z piątku na sobotę na Ukrainę przeprowadzono zmasowany atak rakietowo-bombowy — czytamy w komunikacie Głównego Zarządu Wywiadu (HUR) Ministerstwa Obrony Ukrainy. Rosyjskie bombowce "działały" bezpośrednio z terytorium Białorusi. Według ukraińskiego wywiadu wykorzystano sześć samolotów Tu-22M3, które wystrzeliły 12 pocisków kierowanych Ch-22.

Pociski wystrzelono w okolicach miasta Petryków w pobliżu Mozyrza, ok. 50-60 km od granicy z Ukrainą. Bombowce wylatywały z lotniska Szajkowka w obwodzie kałuskim w Rosji, następnie przez obwody kałuski i smoleński wkraczały w białoruską przestrzeń powietrzną. Po wystrzeleniu rakiet maszyny wracały na lotnisko Szajkowka. Uderzano w obwody: kijowski, czernihowski, sumski.

"To pierwszy przypadek przeprowadzenia uderzenia lotniczego na Ukrainę bezpośrednio z terytorium Białorusi. Dzisiejszy ostrzał bezpośrednio związany z jest z próbami kremlowskich władz wciągnięcia Białorusi w wojnę na Ukrainie w charakterze bezpośredniego uczestnika" — pisze wywiad.

Zmasowany ostrzał rakietowy z Białorusi
W nocy z piątku na sobotę na całym terytorium Ukrainy ogłoszono alarm przeciwlotniczy — poinformowała niemiecka agencja prasowa DPA, cytując informację ukraińskiego portalu 24tv. Portal informował o eksplozjach w mieście Zaporoże na południowym wschodzie kraju, a także w mieście Dniepr w środkowej części Ukrainy.

Nad ranem eksplozje słychać było w stolicy Ukrainy i obwodzie kijowskim.

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/zmasowany-ostrzal-rakietowy-z-bialorusi-na-ukraine-spadlo-kilkadziesiat-pociskow/6bvpx99,79cfc278

 

 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, voltq napisał:

Napisałem jedynie żeby nie wierzyć na słowo propagandzie i Strategicznemu zarządzaniu percepcją , tylko sprawdzać samemu przy użyciu własnego mózgu, obalać mity , przytaczać fakty oraz dociekać prawdy i ujawniać  kłamstwa obojętnie z której strony one pochodzą , informacji rzetelnych  posiadam bardzo mało podobnie jak 99% użytkowników tego forum dlatego nie udaje wszechwiedzącego znawcy i proroka w sprawie ataku Rosji na Ukrainę 

Przedstaw tą propagandę, bo żeby ona działała(ze strony ukraińskiej) to musisz mieć światowy spisek wszystkich państw mających różne interesy i wszystkich niezależnych mediów(inaczej wysypie się pierwszego dnia). Czekam ;). Ujawniaj te kłamstwa i oświeć polskie społeczeństwo. Jeżeli twierdzisz że coś jest propagandą i nie przedstawiasz na to dowodów to wychodzisz na durnia, i twoje wywody nie mają sensu.

7 godzin temu, Bono[UG] napisał:

Nie trzeba kłamać, żeby przekaz zmanipulować.
Zrób 15 wywiadów z mieszkańcami, wybierz z nich 4 pasujące do przekazu jaki chcesz dać i gotowe. Nikt nie kłamie, a obraz rzeczywistości jest przekłamany.

Czyli twierdzisz że reporter i dziennikarz ze Sri Lanki ma taki sam przekaz jak reporter z USA, Polski, Malediwów... okej... :D. Mówimy o niezależnych podmiotach gospodarczych(większe, mniejsze gruby medialne lub po prostu niezależni dziennikarze których w XXI wieku jest od groma -> internet dał te możliwości). Dziwne że nie zdarzyło się że taki ktoś nie przedstawił tych 9 wywiadów niepasujących do przekazu :D. Widocznie tam służby ukraińskie go chwyciły i pogroziły palcem...

P.S - Boże, jak takie brednie w XXI wieku można opowiadać? Masz miliony różnych źródeł zupełnie niepowiązanych ze sobą, a tu jakieś spiski, propaganda(w dobie internetu) trzymająca się kupy, kłamstwa. Jeśli coś takiego się pojawia to momentalnie jest prostowany przez inne medium.

  • Confused 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce to reportera nie widziałem z 20 lat.Wszyscy piszą mówią na zlecenie albo aby co do garnka włożyć xD

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...