Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, MaxaM napisał:

Po pierwsze do 2022 nikt oprócz USA nie wierzył, że Rosja może zaatakować. We Francji nawet poleciały za to głowy, że nie przewidzieli konfliktu. Teraz łatwo mówić i oceniać patrząc w tył

Serio ?

9 minut temu, MaxaM napisał:

Nie będę szukać za Ciebie informacji. Masz siły czytać nagłówki clickbaitowe, to postaraj się jeszcze poczytać treść.

Napisałeś , że nie łamali prawa tylko wykorzystali luki , mniemam , że się posilkowales potwierdzonymi danymi wysuwając taka tezę, nie mogę nigdzie odszukać tych rewelacji , dlatego zapytałem czy masz jakieś źródło.

 

9 minut temu, MaxaM napisał:

Na koniec, nie bronię Niemców. Stwierdzam jedynie fakty.

Tutaj ton już pojechałeś  , dobrze wiesz , nie chodzi tylko o nie wysłanie przez Niemców amunicji 

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, DeIntegroo napisał:

Myślicie, że jak Putin puści narracje że Ukr/UE naruszy nowoprzyłączone tereny rosjii i ogłosi że ich ktoś napadł to po mobilizacji wejdą do gry atomówki?

Wątpię, że wrzucenie cywili do operacji co miała trwać 2-3 dni coś da. Czy Putler będzie w stanie wtedy zagrać swoją ostateczną kartę?

Jak ja staram się na to spojrzeć z punktu widzenia Putina, to jego jedyna sensowna opcja, jeśli nie uda mu sie uzyskać przewagi przy wykorzystaniu konwencjonalnego arsenału, a nie wygląda aby miał na to szansę. I taktyczna broń jądrowa (lub też chemiczna) to żadna "ostateczna karta", tą jest broń strategiczna czyli próba wojowania z NATO jako takim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy by była taka mądra i faktycznie poszłaby spełnić obowiązek jakby przyszła na nią kolej. Na razie łatwo jej mówi bo pobór chyba nie dotyczy kobiet ale może kiedyś w przyszłości to się może zmienić.

https://www.o2.pl/informacje/zamieszki-z-powodu-mobilizacji-zablokowali-autostrade-6815197511547712a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, henryk nowak napisał:

Chociaż z drugiej strony my nie możemy sobie poradzić z jednym dziadem.

To Ciebie dziwi ? No można pisać dyrdymały na temat propagandy pisiorow i jaka to jest podobna do kacapów. Opozycja to gównolit. Obecnie masz wybór między syfilisem a kiłą. Osobiście dziękuję za taki wybór.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, skypan napisał:

Obecnie masz wybór między syfilisem a kiłą. Osobiście dziękuję za taki wybór.

Symetryzm. Osobiście potępiam.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Camil666 napisał:

Symetryzm. Osobiście potępiam.

Tak ja ja idiotów z każdej strony barykady. Zawsze znajdzie się jakiś mistrz co do byle tematu daje jakieś wysrwy na temat naszej polityki.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, adashi napisał:

Jak ja staram się na to spojrzeć z punktu widzenia Putina, to jego jedyna sensowna opcja, jeśli nie uda mu sie uzyskać przewagi przy wykorzystaniu konwencjonalnego arsenału, a nie wygląda aby miał na to szansę. I taktyczna broń jądrowa (lub też chemiczna) to żadna "ostateczna karta", tą jest broń strategiczna czyli próba wojowania z NATO jako takim.

Najgorsze czego się obawiam jeśli temu psycholowi całkiem się poprzewraca to faktyczna granica NATO skończy się na wschodnich Niemcach, a my będziemy buforem. I nie sądzę, aby w przypadku potencjalnego konfliktu z NATO owe NATO postanowiło zrównać kacapów z ziemią w tempie błyskawicznym tylko będą grali na maksymalną zwłokę. Podsumowując jesteśmy spisani na straty w tym wypadku tak jak to już odbywało się wcześniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Kowal napisał:

Najgorsze czego się obawiam jeśli temu psycholowi całkiem się poprzewraca to faktyczna granica NATO skończy się na wschodnich Niemcach, a my będziemy buforem. I nie sądzę, aby w przypadku potencjalnego konfliktu z NATO owe NATO postanowiło zrównać kacapów z ziemią w tempie błyskawicznym tylko będą grali na maksymalną zwłokę. Podsumowując jesteśmy spisani na straty w tym wypadku tak jak to już odbywało się wcześniej. 

Polska będzie polem bitwy, co do tego nie ma wątpliwości.
Dlatego są plany, żebyśmy mieli mocne siły lądowe (podobno drugie po USA w NATO), a jednocześnie nieco ignorujemy lotnictwo i całkowicie flotę.
W domyśle NATO wspomoże nas przede wszystkim lotnictwem. flotą, bronią dalekiego zasięgu.
Największe straty - wiadomo kto będzie ponosił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Kowal napisał:

Najgorsze czego się obawiam jeśli temu psycholowi całkiem się poprzewraca to faktyczna granica NATO skończy się na wschodnich Niemcach, a my będziemy buforem. I nie sądzę, aby w przypadku potencjalnego konfliktu z NATO owe NATO postanowiło zrównać kacapów z ziemią w tempie błyskawicznym tylko będą grali na maksymalną zwłokę. Podsumowując jesteśmy spisani na straty w tym wypadku tak jak to już odbywało się wcześniej. 

Na straty? Nie. Po coś ulokowali tu tyle wojska i sprzętu z USA.

Cały myk w tym, że Polska ma po prostu chronić Niemcy przed konfliktem.

Ale nie wiem, czemu granica NATO miałaby być cofnięta. Psychol jest słaby. Nie podyktuje nikomu warunków, bo jest za słabym graczem. Europa czy Stany znajdą wiele powodów do zapewnienia "ładu" w Rosji, jeśli zajdzie taka konieczność.

  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doszło do ataku hakerskiego na ruskie mon, z wyciagnietych danych wynika że mobilizują milion ludzi nie 300 tyś

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, MaxaM napisał:

Po pierwsze do 2022 nikt oprócz USA nie wierzył, że Rosja może zaatakować. We Francji nawet poleciały za to głowy, że nie przewidzieli konfliktu. Teraz łatwo mówić i oceniać patrząc w tył.

Serio? Przecież kaczor trąbił o tym od lat.

  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Trepcia napisał:

Czy moze leca na powtorke spod Stalingradu i beda do ataku szli trojkami: pierwszy bedzie trzymal bron, drugi dodatkowa amunicje a trzeci poleci z okrzykiem na twarzy ;-)

Chyba w bardzo starym CallOfDuty 2 była taka misja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Trepcia napisał:

A wiadomo w co wyposaza tych zolnierzy? Czy moze leca na powtorke spod Stalingradu i beda do ataku szli trojkami: pierwszy bedzie trzymal bron, drugi dodatkowa amunicje a trzeci poleci z okrzykiem na twarzy ;-)

Miałem o tym wcześniej wspomnieć gdy pisałem o mięsie armatnim, będzie powtórka spod stalingradu jak nic. Aż mi się przypomniał jakiś film(tytułu nie pamietam) gdy przeprawiali się przez rzekę a jak nie chcieli wejść to kula w łeb o swojego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeśli Rosja ma w planach coś a'la Stalingrad, to ich zmobilizowani żołnierze będą się masowo poddawać i tym się to skończy. Aczkolwiek jak faktycznie chcą mobilizować pół miliona lub więcej ludzi to eskalacja wydaje się nieunikniona. Ciekawe czy np. Wolski nadal będzie twierdził, że nic to dla Rosji nie zmieni. Albo ten generał optymistą.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można liczyć, że będzie sporo przypadków fraggingu w ich szeregach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Trepcia napisał:

A wiadomo w co wyposaza tych zolnierzy? Czy moze leca na powtorke spod Stalingradu i beda do ataku szli trojkami: pierwszy bedzie trzymal bron, drugi dodatkowa amunicje a trzeci poleci z okrzykiem na twarzy ;-)

Zakładam, że większość poborowych po prostu będzie kopać okopy, tworzyć fortyfikacje, ogarniać logistykę, kuchnie polowe. Niekoniecznie muszą iść na front. Jest ogrom potrzebnej roboty, którą mogą wykonywać i przy okazji zwolnią z niej regularnych żołnierzy.

Edytowane przez MaxaM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może u nas trzeba wrócić do powszechnego poboru ? 3-6 miesięcy szkolenia starczy. Pobór dla kobiet i mężczyzn. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czy aż tyle są w stanie. Ale nawet pół miliona to bardzo dużo. To im zdezorganizuje gospodarkę. Nie robią tego na pokaz albo dla jaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze putin zrobił ogłaszając mobilizację. To już nie są "jacyś tam anonimowi" żołnierze walczący gdzieś tam. Protesty u kacapów będą się nasilać i to doprowadzi do upadku tego zjeba.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, adashi napisał:

Nie mam pojęcia czy aż tyle są w stanie. Ale nawet pół miliona to bardzo dużo. To im zdezorganizuje gospodarkę. Nie robią tego na pokaz albo dla jaj.

No właśnie to zależy czy Putin i tak już spisał na straty gospodarkę i kraj byle tylko osiągnąć jakieś cele na Ukrainie.
Mając wszystko w kraju podporządkowane partii i tak nie będzie musiał za bardzo się tłumaczyć a zwykły Rosjanin i tak żył w biedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem już tu, ale nikt mi nie odpowiedział, a ja jestem 100%-owym cywilem. Czy jest możliwe, aby ci z mobilizacji szli do walki jeszcze jesienią? Bo na miejscu Rosji chyba warto się spieszyć. Grać na szansę, że NATO przegapi moment na możliwość skutecznego przyłączenia się do konfliktu, dopóki jeszcze na Ukrainie cokolwiek trwa we w miarę dobrym stanie.

No bo gdyby oni mieli dopiero wiosną dołączyć do walczących to chyba timing mobilizacji niezbyt dobrze dobrany, zbyt szybko. Jako cywil to jakoś nie bardzo widzę długie szkolenia dla Rosjan, bo z czego? Z biegania z karabinem? 

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Keken napisał:

No właśnie to zależy czy Putin i tak już spisał na straty gospodarkę i kraj byle tylko osiągnąć jakieś cele na Ukrainie.
Mając wszystko w kraju podporządkowane partii i tak nie będzie musiał za bardzo się tłumaczyć a zwykły Rosjanin i tak żył w biedzie.

Zwykły tak, ale reszta? Czasy jednak się zmieniły i nawet tuby propagandowe w TV zaczynają się rzucać. Skoro Putin nie dowozi efektów, to pewnie w końcu zostanie usunięty.

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...