Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, lpcl napisał:

No nie jest to bez znaczenia gdzie się ukryją bo to cały czas te same osoby, które mają kacapską mentalność i w dużych ilościach stają się kolejną siłą destabilizacyjną w krajach UE, powodującą niepokoje społeczne, mającą wpływ na politykę danego kraju, nie mówiąc już o tym ilu agentów tam się jeszcze razem z nimi prześlizgnie. A pisanie o tych tysiącach jest niepoważne, bo tam musiałbyś mieć mln żeby coś się zmieniło. Widzę, że liczby do ciebie nietrafiają: 25 mln poborowych, 10 mln zmarłych wojskowych w czasie 2 wś, ok. 10% populacji zamiesznajej w SB w chwili obecnej. To może od razu niech UE przyjmie te 25 mln to rozwiąże problem wojny? Przecież to pokojowo nastawieni, demokraci są. 

No ale ja to napisałem dwa posty wcześniej. Jest ryzyko przenikania dodatkowo oczywiście np. ukrytego specnazu itp. Ale po co mam się powtarzać?

Tysiąc? Mówię o początku jako postępującym procesie a nie tysiącu samym w sobie, który ma stanowić zaczyn zmian. Bo to oczywista bzdura. Może dezercje będą takim środkiem do uzyskania celu. Zełenski wzywa do uchylania się i dezerterowania w związku z ogłoszoną ogólnorosyjską mobilizacją ale co on tam wie.

Stosujesz specyficzną metodę dyskusji, przypisujesz oponentowi poglądy i twierdzenia, których on sam nie wypowiada, by następnie z nimi zaciekle dyskutować. Ten akapit zakończony: "(...)To może od razu niech UE przyjmie te 25 mln to rozwiąże problem wojny? Przecież to pokojowo nastawieni, demokraci są." znalazłeś gdzieś w moich postach? Rozumiem, że Kamczatka i Ural leżą gdzieś w rejonie Hamburga? Dla mnie istotna jest sprawa samego uchylania się od poboru. Im mniej (to już trzeci raz napiszę) trafi na front w Ukrainie i im proces ten się wydłuży - tym szanse Ukrainy wrastają - choć nawet chwilowo. A jak się uchylą - to już mniej ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, toyak02 napisał:

No ale ja to napisałem dwa posty wcześniej. Jest ryzyko przenikania dodatkowo oczywiście np. ukrytego specnazu itp. Ale po co mam się powtarzać?

Tysiąc? Mówię o początku jako postępującym procesie a nie tysiącu samym w sobie, który ma stanowić zaczyn zmian. Bo to oczywista bzdura. Może dezercje będą takim środkiem do uzyskania celu. Zełenski wzywa do uchylania się i dezerterowania w związku z ogłoszoną ogólnorosyjską mobilizacją ale co on tam wie.

Stosujesz specyficzną metodę dyskusji, przypisujesz oponentowi poglądy i twierdzenia, których on sam nie wypowiada, by następnie z nimi zaciekle dyskutować. Ten akapit zakończony: "(...)To może od razu niech UE przyjmie te 25 mln to rozwiąże problem wojny? Przecież to pokojowo nastawieni, demokraci są." znalazłeś gdzieś w moich postach? Rozumiem, że Kamczatka i Ural leżą gdzieś w rejonie Hamburga? Dla mnie istotna jest sprawa samego uchylania się od poboru. Im mniej (to już trzeci raz napiszę) trafi na front w Ukrainie i im proces ten się wydłuży - tym szanse Ukrainy wrastają - choć nawet chwilowo. A jak się uchylą - to już mniej ważne.

Przecież to oczywista sprawa, że namawia ich do dezercji. Ja też ich namawiam. Tylko niech od razu trafiają do kicia czy tam innego łagru. Sprawa rozwiązana. Teraz piszesz o kamczatce ale poprzednio pisałeś, że dla ciebie nie ma różnicy gdzie byleby nie na front. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest nieprawdopodobne jak można traktować tak ludzi i zmuszać ich do walki. Co innego jeżeli jest to w obronie kraju ale takie coś(pewnie większość ich sama by poszła). Co ci wszyscy co ich wpychają muszą dostawać żeby działać w ten sposób.

https://wiadomosci.wp.pl/rezerwisci-zmuszani-do-walki-w-ukrainie-sluzby-uzywaja-sily-wobec-buntownikow-6815849065835328a

 

Edytowane przez sabaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Władza plemienna w kacapii się chwieje i to jest przejaw desperacji ta przymusowa mobilizacja.
Wzorce mają - jak nie idzie to rzuć więcej ludzi pod lufy niż przeciwnik ma amunicji....
Problem taki że roZZjan zostało teraz na oko 140mln, w tym 35mln emerytów.
Ciężko będzie zrobić powtórkę II wś, gdy przez armie przewinęło się nawet do 30 mln rusków, z czego ok 8mln poległo ...

 

Edytowane przez Tomcat
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosja to stan umysłu- babcie zwinęli za siedzenia na przystanku.
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukraińców zostało trochę ponad 30 mln no i  przed wojną mięli najgorszą demografię na świecie.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, lpcl napisał:

Przecież to oczywista sprawa, że namawia ich do dezercji. Ja też ich namawiam. Tylko niech od razu trafiają do kicia czy tam innego łagru. Sprawa rozwiązana. Teraz piszesz o kamczatce ale poprzednio pisałeś, że dla ciebie nie ma różnicy gdzie byleby nie na front. 

No to cię zaskoczę, bo też uważam, że dezercje i to w jakiejkolwiek formie są najlepszym rozwiązaniem. Ale ich do tego nie namawiam, bo na pewno mnie nie posłuchają i wątpię nawet czy czytają forum PClaba. 

Nadal odnoszę wrażenie, że nie do końca zapoznajesz się z tym co napisałem wcześniej: "A czy to uczynią kryjąc się na Kamczatce, w górach Uralu czy też np. na Seszelach to rzecz wtórna".

Dodam, niech nawet wyjadą do Gruzji ale nie na front. Gdziekolwiek i w jakikolwiek sposób. Bo mam wrażenie, że popierasz pomysł dezercji z tzw. wykluczeniem. Jeżeli mają wyjechać np. do Niemiec to niech lepiej trafią na front. Mylę się?

"Nadszedł dla ciebie kluczowy moment: właśnie teraz decyduje się, czy twoje życie się skończy, czy nie. Lepiej nie brać listu poborowego, niż umrzeć w obcym kraju jako zbrodniarz wojenny. Lepiej uciec od zbrodniczej mobilizacji niż zostać kaleką, a następnie ponosić odpowiedzialność przed sądem za udział w wojnie. Lepiej poddać się ukraińskiej niewoli niż dać się zabić uderzeniem naszej broni"  - Links

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Keken napisał:

Ukraińców zostało trochę ponad 30 mln no i  przed wojną mięli najgorszą demografię na świecie.
 

To prawda i jest bardzo smutne. Przy okazji ratują naszą.
Nie zmienia to tego że jeden z biedniejszych i bardziej skorumpowanych krajów Europy, do tego z niską liczbą mieszkańców spuszcza właśnie łomot potędze atomowej i 2 armii świata.

Ukraina będzie wyludniona i zdewastowana ale przynajmniej na szansę na pomoc świata w  odbudowie.
Rosja stanie się skansenem w stylu Korei Północnej kwestia czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Tomcat napisał:

To prawda i jest bardzo smutne. Przy okazji ratują naszą.
Nie zmienia to tego że jeden z biedniejszych i bardziej skorumpowanych krajów Europy, do tego z niską liczbą mieszkańców spuszcza właśnie łomot potędze atomowej i 2 armii świata.

Ukraina będzie wyludniona i zdewastowana ale przynajmniej na szansę na pomoc świata w  odbudowie.
Rosja stanie się skansenem w stylu Korei Północnej kwestia czasu

Rosja jest za dużym krajem żeby stała się jak Korea Północna.
Ukraina będzie wyludniona i zdewastowana a przy dobrych wiatrach z racji tego, że nie ma co walczyć nadwiślański narót pójdzie w kamasze umierać na Ukrainę.

  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Keken napisał:

Rosja jest za dużym krajem żeby stała się jak Korea Północna.
Ukraina będzie wyludniona i zdewastowana a przy dobrych wiatrach z racji tego, że nie ma co walczyć nadwiślański narót pójdzie w kamasze umierać na Ukrainę.

Leki wziął ?
Coś  zajechało niepraną onucą....

Na razie nasze t72,pt91 i przede wszystkim Krabynie licząc piorunów, grotów i takich innych drobiazgów) + dziesiątki tysięcy sztuk amunicji już tam jest ....

Boisz sie  że będziemy musieli walczyć, to dorzuć się do warmate czy np zimowych ciuchów dla Ukrainców- walczą też z naszym największym wrogiem w historii..

Edytowane przez Tomcat
  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Keken napisał:

Ukraina będzie wyludniona i zdewastowana a przy dobrych wiatrach z racji tego, że nie ma co walczyć nadwiślański narót pójdzie w kamasze umierać na Ukrainę

A tak poza tym to u Ciebie wszytko ok ?

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Tomcat napisał:

Leki wziął ?
Coś  zajechało niepraną onucą....

Na razie nasze t72,pt91 i przede wszystkim Krabynie licząc piorunów, grotów i takich innych drobiazgów) + dziesiątki tysięcy sztuk amunicji już tam jest ....

Boisz sie  że będziemy musieli walczyć, to dorzuć się do warmate czy np zimowych ciuchów dla Ukrainców- walczą też z naszym największym wrogiem w historii..

Piszesz takie głupoty, że się rzygać chce.

  • Haha 5
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Keken napisał:

Piszesz takie głupoty, że się rzygać chce.

Jako historyk z wykształcenia jestem w 100% pewny, że Polsce nigdy nie było po drodze z Rosją.
Zawsze byli naszym wrogiem, im słabsza Rosja tym silniejsza i bezpieczniejsza jest Polska.
Cytując marszałka Piłsudskiego :
 

Cytat

...Oni są łatwi i zdolni do uczucia nawet wielkiej przyjaźni i będą was kochać szczerze i serdecznie, jak brata, dopóki nie poczują, że w sercu swoim jesteście wolnym człowiekiem i boicie się ich miłości, w której dominującym pierwiastkiem jest żądza opieki nad wami, inaczej mówiąc: władzy.

....Jeśli własna wolność jest nieosiągalna, wolność cudza wzbudza zawiść i odrazę. Jesteśmy od wieków zbyt bolesnym dla nich wzorem, zaprzeczeniem ich własnego losu.


 Ukraińcy zamordowali mi pradziadka na Polesiu, ale dzisiaj oddam im ostatnią koszulkę byle tylko gnietli te czerwone karaluchy ile można.


ps. Brauna, "paszczura" Olszańskiego itp. powinno się zamknąć i to na lata jako zdrajców narodu polskiego.
Jak ktoś ma podobne poglądy to albo nie zna historii własnego kraju, albo jest totalnym idiotą albo jest zdrajcą(za darmo albo za ruble) - nie ma innej opcji.

Edytowane przez Tomcat
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tomcat napisał:

Problem taki że roZZjan zostało teraz na oko 140mln, w tym 35mln emerytów.
Ciężko będzie zrobić powtórkę II wś, gdy przez armie przewinęło się nawet do 30 mln rusków, z czego ok 8mln poległo ...

A to myślisz że w czasie ww2 ich był miliard? 8:E Problem w tym że dzisiaj nie da się zmobilizować takiej ilości nawet gdyby populacja była identyczna, ludzie żyją zbyt wygodnie i nawet taka mała mobilizacja jest problemem

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Wu70 napisał:

A to myślisz że w czasie ww2 ich był miliard? 8:E Problem w tym że dzisiaj nie da się zmobilizować takiej ilości nawet gdyby populacja byłaby identyczna, ludzie żyją zbyt wygodnie i nawet taka mała mobilizacja jest problemem

Oczywiście nowoczesna wojna nie umożliwia takiej skali mobilizacji jak kiedyś- nie mają już  takiego przemysłu, ani takiej ilości broni żeby dać im coś więcej niż zardzewiałego kałacha na sznurku od snopowiązałki. 

W przededniu II WŚ  było ich prawie 200mln i to ze znacznie lepszą demografia (% mniej osób starych).
W 1991roku Związek Radziecki  to było blisko 300mln.
Na szczęście poszedł na uj i się rozpadł (dla puttlera to największa tragedia w dziejach - serio tak powiedział...)
Od tego czasu maja coroczny spadek populacji.
Teraz maja 144mln i to po aneksji Krymu.
Przez covid i wojnę będzie tylko gorzej.
Według danych przed wojny liczba pracujących w tym roku to 36,8mln, w 2024 będzie ich już tylko 34,4mln.
Dla porównania 36-38mln Polska ma ok 16,7mln pracujących...

U nas jest niezbyt dobrze, ale RaZZija to jest już tragedia.
Ten kraj się zwija, a wojna tylko to przyspiesza.   Tak naprawdę ta wojna to jest ich gwóźdź do turmy i samo zaoranie.
 

Mobilizuje się dużą ilość sprawnych, pracujących a wyplują masę trupów i inwalidów (o wariatach nie wspomnę jak sobie wojnę z bliska pooglądają.)
Przed covid i  wojną prognozy demograficzne  dla mieli fatalne - do 2050 roku spadek liczby mieszkańców do ok 126mln (prawie 11% ludności) .
Teraz to nawet mi ciężko to sobie wyobrazić - na pewno kryzys, sankcje, bezrobocie skłonią mieszkańców tego dzikiego kraju do pozostania i posiadania gromadki dzieci....

Edytowane przez Tomcat
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1937 162.5mln
1939 168.5mln (ale 1939 już tylko szacunkowo według wiki)
Faktem jest lepszy rozkład wiekowy ale to nie zmienia tego że populacja nie jest dla nich problemem w perspektywie tej wojny, Ukraina ma kilkukrotnie mniejszą populację a zmobilizowali więcej ludzi. :)

Po wojnie długoterminowo mają problem a Ukraina to już potężny.
Z pewnością po wojnie (tak jak u nas po ww2) na Ukrainie pojawią się pytania i analizy - czy warto było? Mam nadzieję że tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos tam niby rusza sie kolo Lymana. Za kilka h powinno sie rozjasnic czy mamy doczynienia z kolejnym pchnieciem Ukrainy czy medialnym kapiszonem

Edytowane przez Radziuwilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki maja klimat. Ich dziwi jak my zyjemy, a nas jak oni. Najwazniejsze bedzie kto za te kilka lat bedzie mowil komu jak maja zyc.

Mozna sie z nich smiac, ale ich strategia przeciw slabszym jest w wiekszosci razy niestety skuteczna.

Szkoda ze Niemcy sie nie zaangazowaly jak Polska to moze juz bylo by po wojnie.

Edytowane przez Radziuwilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Pitt_34 napisał:

Wiem, ze się powtarzam, ale kuźwa to jest psychopatonaród !

Od wielu lat Rosjanki wyjeżdzały na zachód z zamysłem znalezienia bogatego męża.
Znałem nawet przelotnie gościa u nas to taką sobie przygruchał.
Właściciel kilkunastoosobowej firmy, okolice 45-50 lat znudzony poprzednią żoną.
Wszyscy którzy chcieli wiedzieli (ci co nie chcieli tez usłyszeli) laska niby szatan w łóżku.
 Szybki ślub, ale po 3 latach już było po potokach. 
Dostała co chciała - $, legalny pobyt i żegnaj frajerze ?
   Brocha nie mydło nie wymydli się, wiec w czym problem ?

Te tutaj schylają się po ruble - samice tego gatunku tak mają - lecą na kasę nawet jak to kasa  za nieboszczyków.

Edytowane przez Tomcat
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...