Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

Tymczasem mafia ukrainska juz emigrowala do polski https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/wroclaw-wybuch-przed-centrum-handlowym-nieoficjalnie-eksplodowala-bomba-w-samochodzie

Bomby w samochodach to metody zywcem wyjete z lat 90tych, co nawet pasuje bo caly ten smieszny kraj sie bardzo szybko cofa do stanu z tamtych lat.

Edytowane przez cyberpunk2020
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, cyberpunk2020 napisał:

Tymczasem mafia ukrainska juz emigrowala do polski https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/wroclaw-wybuch-przed-centrum-handlowym-nieoficjalnie-eksplodowala-bomba-w-samochodzie

Bomby w samochodach to metody zywcem wyjete z lat 90tych, co nawet pasuje bo caly ten smieszny kraj sie bardzo szybko cofa do stanu z tamtych lat.

:E Spiseg. Gdyby to była bomba to babka by nie przeżyła. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kalderon napisał:

Bez wojny na Ukrainie bylibyśmy tak samo głęboko w dupie (wiesz, że już od jakiegoś czasu ropa kosztuje tyle samo co przed wojną? a benzyna na stacji też?).

Bylibyśmy jednak mniej głęboko. Wojna nas nieźle dobija. Wzrost cen żywności to głównie wojna, bo szok popytowy pochodzi od uchodźców. Do tego transfery. Słyszałem że Wolski stwierdził, że socjale dla Ukrainy to zaniedbywalna kwota, ale to nieprawda. Co więcej generujemy przyszłe zobowiązania emerytalne. ZUS wprawdzie ostro wziął się do roboty, wycina nadużycia, ale wyłudzonych środków nijak nie odzyskamy. Do tego oprócz realnej pomocy dla Ukrainy tak jak i przy pandemii sporo rozchodzi się przy okazji na boki. No i czeka nas szaleństwo wydatków zbrojeniowych. Wojna jednak konkretnie daje nam po dupie. Im dłużej trwa tym dla nas gorzej.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, adashi napisał:

Bylibyśmy jednak mniej głęboko. Wojna nas nieźle dobija. Wzrost cen żywności to głównie wojna, bo szok popytowy pochodzi od uchodźców. Do tego transfery. Słyszałem że Wolski stwierdził, że socjale dla Ukrainy to zaniedbywalna kwota, ale to nieprawda. Co więcej generujemy przyszłe zobowiązania emerytalne. ZUS wprawdzie ostro wziął się do roboty, wycina nadużycia, ale wyłudzonych środków nijak nie odzyskamy. Do tego oprócz realnej pomocy dla Ukrainy tak jak i przy pandemii sporo rozchodzi się przy okazji na boki. No i czeka nas szaleństwo wydatków zbrojeniowych. Wojna jednak konkretnie daje nam po dupie. Im dłużej trwa tym dla nas gorzej.

Wzrost cen żywności wynika z wzrostu kosztów produkcji (płace, nawozy, energia) i transportu. Transfery są wydatkiem incydentalnym, nie stałym. Zobowiązania emerytalne generuje się wieloletnią pracą w Polsce. Szaleństwo zbrojeń i sposób w jaki ono przebiega to też wina rządu, a nie potrzeby wojny. Ten burdel będziemy długo porządkować ponosząc duże i niepotrzebne koszty.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ale nawet okres składkowy o wymiarze jednego dnia daje w obecnym stanie prawnym Ukraińcowi prawo do polskiej emerytury w wysokości emerytury minimalnej pomniejszonej o to co dostaje na Ukrainie. Przeciętna wysokość ukraińskiej emerytury to na nasze około 550 zł.

  • Like 1
  • Sad 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, adashi napisał:

Przykro mi, ale nawet okres składkowy o wymiarze jednego dnia daje w obecnym stanie prawnym Ukraińcowi prawo do polskiej emerytury w wysokości emerytury minimalnej pomniejszonej o to co dostaje na Ukrainie. Przeciętna wysokość ukraińskiej emerytury to na nasze około 550 zł.

Któryś zachodni kraj z wyższymi emeryturami też jest taki hojny? Warto gdzieś zdobyć jeden dzień? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kalderon napisał:

Zauważ że mamy wysokie stopy, zapaść na rynku kredytów mieszkaniowych, a bańka jak byłą tak jest - mieszkania są horrendalnie drogie.

Nie bo to nie są pieniądze z gospodarki. To są pieniądze z długu po wcześniejszym ogołoceniu funduszy celowych (np. funduszu pracy czy niepełnosprawnych). Po prostu nie byłoby dodatkowego długu. Nie byłoby tyle długu, nie było by tak słabej złotówki, nie było by 100 mld zł rocznie na obsługę długu. Gdyby rządził ktoś inny niż PiS inflacja nie przekroczyła by 10%.

Przed nami 10-15 lat naprawiania tego co zniszczył rząd PiSu. 30 lat budowania zbalansowanej gospodarki z rezerwami poszło się gwizdać, zaczynamy od zera, zadłużeni po uszy, z wysoką inflacją, ubożejącym i starzejącym się społeczeństwem, z rozwalonymi usługami publicznymi (w edukacji i slużbie zdrowia nigdy nie było tak źle jak teraz). I to wszystko prze 7 lat rządów populistów. O ile nie będzie rządzić Konfederacja to nie może być gorzej.

Tobie tematy si.ę nie pomyliły? Polityczne szambo masz wątku poniżej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Wu70 napisał:

Któryś zachodni kraj z wyższymi emeryturami też jest taki hojny? Warto gdzieś zdobyć jeden dzień? :D

W ramach UE powinno to mniej więcej tak działać. Warto się w sumie bliżej zainteresować. Trzeba spełnić warunki stażowe w obu krajach. U nas jest niski wiek emerytalny, ale musimy też spełnić warunki w tym drugim kraju aby to zadziałało.

Z Ukrainą to mamy w tym zakresie umowę dwustronną. Wątpię aby wiele krajów było tak hojnych dla obywateli nie-eu.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy nic tylko zwiedzać europę i po miesiącu robić bo tu nas nasze czcigodne pany nieźle ustawili...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, adashi napisał:

Bylibyśmy jednak mniej głęboko. Wojna nas nieźle dobija. Wzrost cen żywności to głównie wojna, bo szok popytowy pochodzi od uchodźców. Do tego transfery. Słyszałem że Wolski stwierdził, że socjale dla Ukrainy to zaniedbywalna kwota, ale to nieprawda. Co więcej generujemy przyszłe zobowiązania emerytalne. ZUS wprawdzie ostro wziął się do roboty, wycina nadużycia, ale wyłudzonych środków nijak nie odzyskamy. Do tego oprócz realnej pomocy dla Ukrainy tak jak i przy pandemii sporo rozchodzi się przy okazji na boki. No i czeka nas szaleństwo wydatków zbrojeniowych. Wojna jednak konkretnie daje nam po dupie. Im dłużej trwa tym dla nas gorzej.

Nie. Polska jest eksporterem żywności netto przez większość roku. Jesteśmy samowystarczalni w szerokim zakresie, jak i podstawowych zbóż. Wojna ma minimalny wpływ u nas na cenę żywności. 
Mozna się kłócić ze cena nawozów to cena gazu, a cena gazu jest przez wojnę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, TheMr. napisał:

Nie. Polska jest eksporterem żywności netto przez większość roku. Jesteśmy samowystarczalni w szerokim zakresie, jak i podstawowych zbóż. Wojna ma minimalny wpływ u nas na cenę żywności. 
Mozna się kłócić ze cena nawozów to cena gazu, a cena gazu jest przez wojnę. 

Może jesteśmy samowystarczalni ale dodatkowe mordy do wyżywienia to większy popyt na żywność a to więcej kasy w obiegu itp. więc tak ma to wpływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lpcl napisał:

No ale mieszkaniowa to wynika ze stóp procentowych a nie z plusów, emerytur czy płacy minimalnej. xd

A i widzę, że jesteś zwolennikiem teorii o pasożytach biorących 500 plusy. I pewnie myślisz, że jak by nie było tych dodatków to pewnie te pieniądze jakoś tam by trafiły do gospodarki albo byłyby lepiej wykorzystane. Otóż oświecę cię. Nie byłyby. Patrząc na ostatnie 30 lat mogę Ci to zagwarantować. I czekam na zmianę władzy u nas, bo chętnie zobaczę jak wam koparki opadną jak nowa ekipa przejmie władzę. eot

Ja się zapytam jakie założenia miał ten cały program spełniać i jakie dawać konsekwencje skoro już o to zahaczamy w w wątku o wojnie... Próbuję nadążyć za waszą logiką. 

Pytanie retoryczne jak tylko wygraną w wyborach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, wii napisał:

Ja się zapytam jakie założenia miał ten cały program spełniać i jakie dawać konsekwencje skoro już o to zahaczamy w w wątku o wojnie... Próbuję nadążyć za waszą logiką. 

Pytanie retoryczne jak tylko wygraną w wyborach...

Skoro znasz odpowiedź to po co pytasz? Dla jednego to będzie zwiększenie dzietnoşci, dla drugiego program socjalny a dla rządzących będzie to kiełbasa wyborcza. Ale wspomniałem o tym, bo daleki jestem od kategoryzowania ludzi i nazywania, ich pasożytami bo chleją za moje pińcset plus. Tam gówno moje jak i twoje, bo jak już poprzedni premier powiedział na przykładzie ofe, jeśli myślicie, że pieniądze z OFE są Twoje to dlaczego nie masz ich na swoim rachunku.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonałe pytanie z tym dlaczego nie mam tych pieniędzy w portfelu zakładając że jeszcze rząd utrzymuje wartość swojej waluty. Inna sprawa że o dzietność to sprawa była zamknięta jeszcze przed wprowadzeniem tego.

Godzinę temu, adashi napisał:

Przykro mi, ale nawet okres składkowy o wymiarze jednego dnia daje w obecnym stanie prawnym Ukraińcowi prawo do polskiej emerytury w wysokości emerytury minimalnej pomniejszonej o to co dostaje na Ukrainie. Przeciętna wysokość ukraińskiej emerytury to na nasze około 550 zł.

Poproszę o więcej szczegółów bo nie potrafię uwierzyć że tak rozwalili nam fundusz emerytalny jeszcze próbując się ślizgać na obecnym problemie. Bankructwo kraju już chyba ustawione na bank.

Dopiszę że człowiek co tylko patrzy by się nażreć na jakimś głupim układzie jest dla mnie pasożytem @lpcl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, wii napisał:

 

Dopiszę że człowiek co tylko patrzy by się nażreć na jakimś głupim układzie jest dla mnie pasożytem @lpcl

Czyli jak ktoś wykorzystuje lukę prawną, albo płaci niższe podatki na zachodzie jak Kubica w jakimś monako jest pasożytem, czy dobrze zrozumiałem? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co innego uciekać z kraju i już nawet nie być flagowany jako reprezentant naszego kraju, a co innego powszechna zgoda partii z takim poparciem co pytanie jaką przyszłość sprzedała wszystkim swoim rodakom. Pytanie ile było głupich a ile tylko powiedziało a niech będzie a potem ich osądzimy...

I jak nazwiesz takiego wyborcę co "żyjmy dzisiejszym dniem i patologią bo jutra może nie być" ?

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wii napisał:

Co innego uciekać z kraju i już nawet nie być flagowany jako reprezentant naszego kraju, a co innego powszechna zgoda partii z takim poparciem co pytanie co jaką przyszłość sprzedała wszystkim swoim rodakom. Pytanie ile było głupich a ile tylko powiedziało a niech będzie a potem ich osądzimy...

Staram się tylko zrozumieć twój tok myślenia. A co w przypadku jak np. fachowiec remontuje Ci mieszkanie, naprawia pralkę lub coş podobnego i nie wydaje rachunku (chyba powszechna praktyka), nie płaci podatków, tracisz na tym i jeszcze się bogaci. Pasożyt? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli powszechne pasożytnictwo w stylu jak dobrze tubi tu nie jest to niech nie będzie niczego? Co to nam daje? Wszędzie pasożyty i tylko kto kogo przegłosuje na niewolnika? 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, adashi napisał:

W ramach UE powinno to mniej więcej tak działać. Warto się w sumie bliżej zainteresować. Trzeba spełnić warunki stażowe w obu krajach. U nas jest niski wiek emerytalny, ale musimy też spełnić warunki w tym drugim kraju aby to zadziałało.

Z Ukrainą to mamy w tym zakresie umowę dwustronną. Wątpię aby wiele krajów było tak hojnych dla obywateli nie-eu.

Nie wiem jakie tam dziwne umowy ma Polsa z Ukrainą, ale dodatkowo nie słyszałem, że aby dostać emeryturkę w ramach EU z innego kraju było tak łatwo. W DE to trzeba minimum 5 lat pracować, aby móc się ubiegać o emeryturę, a i tak po takim, krótkim  okresie to będą jakieś "grosze".

W Polsce, aby dostać minimalną emeryturę to chyba trzeba przepracować odpowiednio minimum 20 lub 25 lat. Jak ktoś przepracuję mniej to nie dostanie minimalnej emerytury tylko odpowiednio mniej. Więc nie jarzę o co chodzi z tymi Ukraińcami i co dostaną po jednym dniu przepracowanym w PL.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wii napisał:

Czyli powszechne pasożytnictwo w stylu jak dobrze tubi tu nie jest to niech nie będzie niczego? Co to nam daje? Wszędzie pasożyty i tylko kto kogo przegłosuje na niewolnika? 

Po polsku proszę. Każdy orze jak może. eot

Edytowane przez lpcl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I powtórzę pytanie bo może umknęło:

I jak nazwiesz takiego wyborcę co "żyjmy dzisiejszym dniem i patologią bo jutra może nie być" ?

Jesteś świadomy ułomności kolejnego klocka tego systemu ale to i tak to tylko kolejny klocek(ten może mi coś daje?) i niech będzie skoro idealnie być nie może?

Coś szybko uciekasz z tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wii napisał:

I powtórzę pytanie bo może umknęło:

I jak nazwiesz takiego wyborcę co "żyjmy dzisiejszym dniem i patologią bo jutra może nie być" ?

Jesteś świadomy ułomności kolejnego klocka tego systemu ale to i tak to tylko kolejny klocek(ten może mi coś daje?) i niech będzie skoro idealnie być nie może?

Coś szybko uciekasz z tematu.

Wybacz ale nie rozumiem twoich wypowiedzi. Nie wiem po co mam Ci nazywać wyborców, na Twoje poprzednie pytanie odpowiedziałem. eot

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to takie dostawianie patologi bo widzi się wszędzie indziej patologie i tylko patrzy się kto się zbuntuje a kiedy się to zawali... To jest pasożytnicze podejście. Ale tu takich pełno więc się nie wyzywajmy? :lol2:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wii napisał:

Poproszę o więcej szczegółów bo nie potrafię uwierzyć że tak rozwalili nam fundusz emerytalny jeszcze próbując się ślizgać na obecnym problemie. Bankructwo kraju już chyba ustawione na bank.

Umowę podpisaliśmy w 2012 roku. Formalnie taki emeryt powinien mieć stałe miejsce pobytu w Polsce, no ale cóż, wystarczy w praktyce raz na 3 miesiące być. Obecnie wypłacamy około 3300 takich emerytur. Ale ich liczba z czasem będzie dramatycznie rosła o ile nie zmieni się stan prawny. Jestem teraz na telefonie, jak będę jutro na stacjonarce i nikt mnie nie ubiegnie to Ci wkleję link do tej umowy.

Ogólnie to wypłacamy Ukraińcom więcej tych emerytur, ale one są wypracowane, czyli dostają tyle ile im wychodzi ze składek. Te 3300 sztuk to tylko te dopłacane przy krótkich stażach no i ich liczba po tej wojnie mocno będzie rosła.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wii napisał:

Poproszę o więcej szczegółów bo nie potrafię uwierzyć że tak rozwalili nam fundusz emerytalny jeszcze próbując się ślizgać na obecnym problemie. Bankructwo kraju już chyba ustawione na bank.

Miałem na myśli tę oto umowę:

Ukraina-Polska. Umowa o zabezpieczeniu społecznym. Kijów.2012.05.18. - Prawo.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...