Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Keken napisał:

comment_1670454882voItRtVMW1aEkAvri50zhH

Kurde, nie wiem co tam się na wykopie odwalało, ale Wolski to jednak pajac. A tak długo się z tym krył. :/

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, nemar napisał:

Kurde, nie wiem co tam się na wykopie odwalało, ale Wolski to jednak pajac. A tak długo się z tym krył. :/

Ojej, on też uważa "wojsko zrobi z Ciebie faceta heheh, ale ja nie pójdę, albo już byłem to mogę się wyzywać na kimś kto nie był"? Jakie to zaskakujące ;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, TheMr. napisał:

 

Ta sama Arabia która dostała zagrożenie ze strony Iranu w postaci bombardowania ich przetwórstwa i ropociągów, a USA zagroziły wycofaniem wsparcia militarnego. Obsrali się i już rozmawiają grzeczniej :) 

 

Czyli rozmawiamy o tej samej Arabii, do której właśnie przyjechał Xi (który prawie nigdy nie podróżuje za granicę) by zacieśniać współpracę chińsko-saudyjską? No obsrali się fest. 

Edytowane przez lpcl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Trepcia napisał:

Z reszta kolana juz nie te, nie moge biegac.

  Jak nie możesz biegać to będziesz jeździł pojazdami, spokojnie

 

efcfa4814b7ea6992f7d1572d39b

Edytowane przez Wu70
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Trepcia napisał:

Bron atomowa.

To było pytanie retoryczne.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kamiyan napisał:

To niech Wolski leci pierwszy służyć za PiS :szczerbaty:

 

Edytowane przez AUTO6
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lpcl napisał:

Czyli rozmawiamy o tej samej Arabii, do której właśnie przyjechał Xi (który prawie nigdy nie podróżuje za granicę) by zacieśniać współpracę chińsko-saudyjską? No obsrali się fest. 

Dokładnie tej samej. Arabia wybrała kierunek Chiński bo Amerykanie zaczęli być samowystarczalni z gazem. Ale w dalszym ciągu stoi tam 90% siły militarnej made by USA. Arabia gra na dwa kierunki i jest to niebezpieczna gra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, TheMr. napisał:

Dokładnie tej samej. Arabia wybrała kierunek Chiński bo Amerykanie zaczęli być samowystarczalni z gazem. Ale w dalszym ciągu stoi tam 90% siły militarnej made by USA. Arabia gra na dwa kierunki i jest to niebezpieczna gra. 

Na razie stoi, może w przyszłości będą to siły made by china. W każdym razie opieranie się na nich jak na pewnym partnerze też jest mocno ryzykowne. Z Ruskimi też flirtują. Zresztą o czym my tu mówimy, jak tam baby nie mogą jeździć samochodami. To ussr wydaję się oazą wolności. 

Edytowane przez lpcl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Trepcia napisał:

Dla przykladu Wolskiego powinni wyslac na 90 dni i relacjonowac kazdy jego bieg :D

Wszyscy krzykacze o obowiązkowej służbie ALBO nie muszą iść, ALBO już byli.

Jak się okazuje, że też może będą wezwani, to już jajka się gubią. 

Niech wzywają po 18 roku życia do nie wiem, 26? Jak ktoś ma dobrą pracę, rodzinę, zobowiązania to nie ma opcji że sobie pójdą na 30 dni bez konsekwencji. I nie chodzi o samą kasę, tylko również o posadę w pracy. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Trepcia napisał:

Bron atomowa. Po co dostac atomowego gonga, jak mozna odizolowac i pozwolic gnic temu kolosowi na glinianych nogach?

I dobrze, ze zaczyna wchodzic ten caly zielony lad. Jak poczatkowo mialem mieszane odczucia co do niego tak od 24 lutego 2022r jestem jego zwolennikiem. Wizja calkowitego odciecia sie od rosyjskich surowcow (za iles tam lat) mnie przekonuje. Jakos przezyje to, ze nie bedzie silnikow V8.

Ja tez mam bol tylka o to. Zaraz po sredniej szkole to nawet i chcialem isc na szkolenie do woja. Teraz, jak mam dom, rodzine i opiekuje sie rodzicami to tak srednio, aby wyrywac mnie na 30 dni. Z reszta kolana juz nie te, nie moge biegac.

Te 30 dni to nic najgorzej że na końcu jest przysięga, a potem mogą już 90 dni i robić to co chwilę , no i widać że polska wejdzie do wojny oficjalnie i bezpośrednio , pytanie kiedy zrobią prowokacje przed czy po wyborach ?

10 minut temu, galakty napisał:

Wszyscy krzykacze o obowiązkowej służbie ALBO nie muszą iść, ALBO już byli.

Jak się okazuje, że też może będą wezwani, to już jajka się gubią. 

Niech wzywają po 18 roku życia do nie wiem, 26? Jak ktoś ma dobrą pracę, rodzinę, zobowiązania to nie ma opcji że sobie pójdą na 30 dni bez konsekwencji. I nie chodzi o samą kasę, tylko również o posadę w pracy. 

Nie powinni w ogóle powoływać ludzi którzy nie chcą w tym uczestniczyć , z niewolnika nie ma pracownika ale również żołnierza itd , pisałem już wcześniej o rosyjskiej mentalności w Polsce , po tym co się dzieje w Polsce stwierdzam że polska to taka głupsza Rosja

 

Edytowane przez voltq
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Trepcia napisał:

Dla przykladu Wolskiego powinni wyslac na 90 dni i relacjonowac kazdy jego bieg :D

Teoretyka na praktykę? Jeszcze by się postrzelił....:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam go widzę w roli marszałka.

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, TheMr. napisał:

Nie dociera do ciebie chyba informacja ze państwa postawiły krzyżyk na Rosji. 
I teraz przez to ze Rosja zesrala się, wszystkie państwa wydają ogromną ilość gotówki która musi im się zwrócić, a zwróci im się przez nowe kontrakty z nowymi państwami, ocieplając z nimi stosunki. Z Rosja będzie jedyny dokument podpisany, kapitulacji. 

Z ciebie to taki dobry wyborca widzę. Liczy się widzę tu i  teraz. To, ze UE chce się uniezależnić od ropy ruskich nie oznacza, ze w przyszłości nie będą tych surowców znowu ciągnąć. Nie patrzmy na rok w przód tylko trochę dalej. Mamy chyba 9-y pakiet sankcji na kacpaów. Dość sporo tych pakietów a pewnie jeszcze jakieś dojdą. Biden już przebąkuje, że chce się dogadać z ruskimi ponad Ukrainą. Oczywiście stawia warunki ale w polityce wszystko jest możliwe.

  • Like 3
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, voltq napisał:

Nie powinni w ogóle powoływać ludzi którzy nie chcą w tym uczestniczyć , z niewolnika nie ma pracownika ale również żołnierza itd , pisałem już wcześniej o rosyjskiej mentalności w Polsce , po tym co się dzieje w Polsce stwierdzam że polska to taka głupsza Rosja

Nie po to jesteśmy w NATO i płacimy spore podatki, żeby teraz każdego wzywać do służby. Jedni nadają się do wojska, a drudzy do generowania PKB. Nie mamy stanu wojny by iść w takie radykalizmy. 

Po drugie 30 dniowe szkolenie nie zrobi z nikogo żołnierza... Oddasz 10 strzałów, powyzywają, pomęczą bieganiem i co z tego? Wybuchnie wojna i damy radę? Nie, padniemy na pierwszej linii bo się nie nadajemy do wojny. 

Jestem za dobrowolnym szkoleniem np. z pierwszej pomocy, jak uzywać stazy, jakieś strzelania. Zrobić coś takiego w weekendy dla chętnych, sam bym się zapisał. Ale żadne przymusowe miesięczne szkolenie. 

9 minut temu, B@nita napisał:

Teoretyka na praktykę? Jeszcze by się postrzelił....:E

Suchoklates pewnie by nawet nie miał odwagi wypalić w stronę przeciwnika. Wbrew pozorom to nie jest normalne myślenie, że sobie strzelam i zabijam innego człowieka. 

1 minutę temu, skypan napisał:

Z ciebie to taki dobry wyborca widzę. Liczy się widzę tu i  teraz. To, ze UE chce się uniezależnić od ropy ruskich nie oznacza, ze w przyszłości nie będą tych surowców znowu ciągnąć. Nie patrzmy na rok w przód tylko trochę dalej. Mamy chyba 9-y pakiet sankcji na kacpaów. Dość sporo tych pakietów a pewnie jeszcze jakieś dojdą. Biden już przebąkuje, że chce się dogadać z ruskimi ponad Ukrainą. Oczywiście stawia warunki ale w polityce wszystko jest możliwe.

Ja też sądzę, że to potrwa max kilka lat i wróci do sytuacji jak wcześniej. Z Rosją kraje dogadywały się od dawna, były wojny, problemy i co? Dalej robią interesy. Teraz przygaśnie, zmieni się może władza, będa już "dobrzy", tania ropka przyjedzie i każdy szczęśliwy.

Nikomu nie zależy i nie chce się Rosji niszczyć. Chcą ją tylko osłabić bo taka jest teraz narracja. 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Studentów nie biorą jak za komuny? Może pora się zapisać na jakieś studia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób tutaj naciągnie po 800 zł za dzień tego szkolenia?

Chyba że te wypociny to jakaś podpucha jak 30 mln dla piłkarzy...

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, galakty napisał:

Nie po to jesteśmy w NATO i płacimy spore podatki, żeby teraz każdego wzywać do służby. Jedni nadają się do wojska, a drudzy do generowania PKB.

Prawda jest taka, że jak byśmy chcieli utrzymywać tyle zawodowych, żeby nie musieć liczyć na pobór to pewnie by trzeba z 2% PKB wskoczyć na 10 i podatków zaczęłoby brakować. Do terytorialsów też się ludzie się garną jak zakładano.

34 minuty temu, galakty napisał:

Po drugie 30 dniowe szkolenie nie zrobi z nikogo żołnierza... Oddasz 10 strzałów, powyzywają, pomęczą bieganiem i co z tego? Wybuchnie wojna i damy radę?

Myślę, że bardziej chodzi o poznanie samego wojska, stopni, struktury, oswojenie się z musztrą, wykonywaniem rozkazów itp. No i w razie W to zawsze 1 miesiąc szybciej od wezwania do okopu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, 209458 napisał:

Prawda jest taka, że jak byśmy chcieli utrzymywać tyle zawodowych, żeby nie musieć liczyć na pobór to pewnie by trzeba z 2% PKB wskoczyć na 10 i podatków zaczęłoby brakować. Do terytorialsów też się ludzie się garną jak zakładano.

Myślę, że bardziej chodzi o poznanie samego wojska, stopni, struktury, oswojenie się z musztrą, wykonywaniem rozkazów itp. No i w razie W to zawsze 1 miesiąc szybciej od wezwania do okopu.

No właśnie, nie stać nas na większą armię i to jest pewne. Po to mamy NATO żeby wspólnym paktem utrzymywać siły zbrojne do obrony krajów nim objętych. 

Nie musimy SAMI się bronić przed Rosją, a niektórzy myślą że jak nas Putin najedzie, to będziemy się bronić w pojedynkę.

W miesiąc się oswoisz z takimi rzeczami? Pójdziesz na front to się obsrasz i nie będziesz wiedział jak się nazywasz. Głównie chodzi o hałas, do tego się nie da przeszkolić bez obycia z bronią, poligonem i ćwiczeniami na masową skalę.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, galakty napisał:

No właśnie, nie stać nas na większą armię i to jest pewne. Po to mamy NATO żeby wspólnym paktem utrzymywać siły zbrojne do obrony krajów nim objętych. 

Nie musimy SAMI się bronić przed Rosją, a niektórzy myślą że jak nas Putin najedzie, to będziemy się bronić w pojedynkę.

NATO przyjdzie, ale jakieś większe siły to będą w stanie wysłać pewnie po 2-4 tygodniach. W tym czasie od nas będzie zależało czy przeciwnik dojdzie do Olsztyna, Warszawy czy pod Odrę. I ile na trasie zostawi polskich Buczy i Irpieni, powyrywanych kibli i pralek, spalonych budynków, trupów w studniach, masowych grobów itd.

52 minuty temu, galakty napisał:

W miesiąc się oswoisz z takimi rzeczami? Pójdziesz na front to się obsrasz i nie będziesz wiedział jak się nazywasz.

Dokładnie obsra się i świerzak z poboru i zawodowy z 10 letnim stażem, w zasadzie wszyscy poza jakimiś elitarnymi jednostkami i weteranami z misji. Ale tak ma każda armia świata.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, 209458 napisał:

NATO przyjdzie, ale jakieś większe siły to będą w stanie wysłać pewnie po 2-4 tygodniach. W tym czasie od nas będzie zależało czy przeciwnik dojdzie do Olsztyna, Warszawy czy pod Odrę. I ile na trasie zostawi polskich Buczy i Irpieni, powyrywanych kibli i pralek, spalonych budynków, trupów w studniach, masowych grobów itd

Tylko co mamy z tym zrobić? Kraj jest dobijany systematycznie, kupujemy duże ilości sprzętu, ale do tego trzeba też ludzi. I kasy. Przede wszystkim kasy. Nie mamy ani jednego, ani drugiego. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą zauważcie jaki jest burdel jeden wojskowy mówi o pomyłce inny wojskowy mówi o szkoleniach od 30 do nawet 90 dni, teraz na WP pojawił się artykuł o tym, że mają być to tylko ćwiczenia weekendowe i biorą ze specjalnościami potrzebnymi w wojsku z kolei następny znowu mówi co innego. Myślę, że wielu chętnych by się znalazło by pójść na strzelnice by chociaż zobaczyć jak to jest mieć bron i poznać podstawy ale nasza władza robi wszystko na odwrót.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, skypan napisał:

Z ciebie to taki dobry wyborca widzę. Liczy się widzę tu i  teraz. To, ze UE chce się uniezależnić od ropy ruskich nie oznacza, ze w przyszłości nie będą tych surowców znowu ciągnąć. Nie patrzmy na rok w przód tylko trochę dalej. Mamy chyba 9-y pakiet sankcji na kacpaów. Dość sporo tych pakietów a pewnie jeszcze jakieś dojdą. Biden już przebąkuje, że chce się dogadać z ruskimi ponad Ukrainą. Oczywiście stawia warunki ale w polityce wszystko jest możliwe.

Do ciebie dociera tekst pisany czy nie? 
Ani długofalowo ani krótkofalowo z Rosja nie będzie interesów. Zwrot inwestycji które poczyniły np. Niemcy z LNG, inwestycje które musza poczynić na następne lata, to są plany 5-10-15 letnie. O jakim ty bzdurnym tu i teraz gadasz? To według ciebie tu i teraz wszystko wróci do normy. Argumentów do swojej tezy - brak. 
Tak jak Rosja nie podniosła się od sankcji z 2014 roku, tak ściąganie sankcji będzie bardzo bolesne. Iran dalej ma sankcje, jako państwo wspierające terrorystów. Rosja w tym momencie jest zaliczana w polityce jako batustan. Przeliczyli się. Tak jak USA robiło hard reset stosunków z nimi za Obamy, tak do tego powrotu nie będzie. 

 

 

„Biden już przebąkuje ze chce się dogadać z ruskimi ponad Ukrainę” - idź czytać tego pudelka dalej, do geopolityki się nie zabieraj bo nie ma sensu. 
 

 

Edytowane przez TheMr.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, TheMr. napisał:

Do ciebie dociera tekst pisany czy nie? 
Ani długofalowo ani krótkofalowo z Rosja nie będzie interesów. Zwrot inwestycji które poczyniły np. Niemcy z LNG, inwestycje które musza poczynić na następne lata, to są plany 5-10-15 letnie. O jakim ty bzdurnym tu i teraz gadasz? To według ciebie tu i teraz wszystko wróci do normy. Argumentów do swojej tezy - brak. 
Tak jak Rosja nie podniosła się od sankcji z 2014 roku, tak ściąganie sankcji będzie bardzo bolesne. Iran dalej ma sankcje, jako państwo wspierające terrorystów. Rosja w tym momencie jest zaliczana w polityce jako batustan. Przeliczyli się. Tak jak USA robiło hard reset stosunków z nimi za Obamy, tak do tego powrotu nie będzie. 

Marnujesz swój potencjał na tym forum.

23 minuty temu, TheMr. napisał:

idź czytać tego pudelka dalej, do geopolityki się nie zabieraj bo nie ma sensu. 

Do wyboru

https://www.google.com/search?client=opera&q=Joe+Biden+jest+gotów+rozmawiać+z+prezydentem+Rosji+Władimirem+Putinem+o+możliwości+zakończenia+działań+wojennych+na+Ukrainie&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...