Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, TheMr. napisał:

$84 billion.

Czyli 84 MLD USD, 10x mniej niż USA. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Stjepan666 napisał:

Czyli 84 MLD USD, 10x mniej niż USA. :E 

Tak. Ale kwota wydana na militaria to studnia bez dna. Projekty na przestrzeni lat, mogą być w różnych etapach i wydatki na różnego rodzaju testy potrafią pochłonąć więcej niż budżet Rosji, ten zwiększony już. Ale $84 MLD na rynku potrafią KUPIĆ sporo gotowego sprzętu. Po prostu USA wydaje sporo na R&D, wypłaty dla wojskowych itd. I to mimo tego, że USA również oszczędza kasę na konserwacji pojazdów, czołgów, samolotów itd. Bo nie ma ich na stanie "w gotowości".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, TheMr. napisał:

Tak. Ale kwota wydana na militaria to studnia bez dna. Projekty na przestrzeni lat, mogą być w różnych etapach i wydatki na różnego rodzaju testy potrafią pochłonąć więcej niż budżet Rosji, ten zwiększony już. Ale $84 MLD na rynku potrafią KUPIĆ sporo gotowego sprzętu. Po prostu USA wydaje sporo na R&D, wypłaty dla wojskowych itd. I to mimo tego, że USA również oszczędza kasę na konserwacji pojazdów, czołgów, samolotów itd. Bo nie ma ich na stanie "w gotowości".

Zgadza się,  ale zobacz ile USA ma projektów super nowoczesnego uzbrojenia, taki B-21 Raider, ruskie onuce nigdy nie stworzą czegoś takiego, a co dopiero wprowadzenie tego do seryjnej produkcji, albo lotniskowce, USA ma ich 11 na dzień dzisiejszy, w tym cztery super nowoczesne, a ruskie jeden złom. A ile USA ma projektów o których nie wiemy, wykraczających poza nasze wyobrażenia. Pracują nad bronią laserową, polem siłowym, robotami bojowymi i pewnie wiele wiele innych.

Edytowane przez Stjepan666
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Mateusz2PL napisał:

Od 11 minuty gość mówi jak działają sankcje: 

 

https://www.youtube.com/watch?v=EC8GavEIJjo

 

Widzisz, każdy analityk widzi to inaczej

1/n Mam do was pytanie. Czy zauważyliście, że nawet najbardziej zatwardziałe onuce przestały mówić „sankcje nie działają?” Dziś znów postaram się zaktualizować wam trochę informacji na ten temat. Gospodarka wojenna. Mamy się bać? Zapraszam

https://twitter.com/MattLech23/status/1619352403375169537?cxt=HHwWgoDRlcybjPksAAAA

31/Rosja przepaliła od maja kilkadziesiąt miliardów dolarów swoich rezerw. Budżet się jej nie spina i nie będzie spinał coraz bardziej. Niestety… wciąż pozostaje jej 580mld$ rezerw/280mld$ w zależności jak liczyć te 300mld$ zablokowane. To wciąż bardzo dużo.

34/Rosja przeliczyła się na starcie i już jest w cholernie złej sytuacji. A co najgorsze dla nich wielkie kraje o sile sprawczej na świecie w sumie wykorzystują sytuację by drenować Rosję ze środków. (Jeśli Rosja traci dziesiątki mld$ to ktoś je zarabia)

35/Rosja odsłoniła swoje miękkie podbrzusze którym są surowce. Świat powiedział sprawdzam. Rosja przelicytowała i wpadła w pułapkę swojej własnej pychy. Co gorsza dla niej, wiemy już że da się obejść jej macki surowcowe. I teraz WAŻNE! -Czyli cały model państwowości Rosji upadł.

43/ ps. Zapomniałem dodać, że teraz chyba rozumiecie dlaczego narracja zmieniła się z "sankcje nie działają" na "nie chcemy tej wojny, trzeba to skończyć" ?

 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iKvSNyN.png

azaN36j.png

 

 

Fndqbi4XkAAl-rn?format=jpg&name=medium

 

 

Cytat

Sytuacja następująca
Początek 2022 - początek 2023

urhx0Jc.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Trepcia napisał:

Piekna zima na tej Ukrainie. Jak lato.

pisze ze data nieznana :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xD a ten homar to Cypr bo nie wiem

Edytowane przez Everyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, MaxaM napisał:

Coraz więcej solidnej OPL. Co ciekawe, IRIS-T podciągnęli pod front i ostatnimi dniami codziennie zbijają helikoptery i myśliwce :)  

Czyszczą niebo pod własne samoloty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Everyman napisał:

xD a ten homar to Cypr bo nie wiem

Białoruś, która chętnie powstrzymałaby Rosję, ale się boi i wozi się razem z nią.

A nie, homar też jest. Komentarz Trepci mnie zmylił. Nie wiem, co to za kraj. Trochę bez sensu, bo kałamarnica to UE, a jej kraje są wyżej.

homar.jpg

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Áltair napisał:

Białoruś, która chętnie powstrzymałaby Rosję, ale się boi i wozi się razem z nią.

A nie, homar też jest. Komentarz Trepci mnie zmylił. Nie wiem, co to za kraj. Trochę bez sensu, bo kałamarnica to UE, a jej kraje są wyżej.

homar.jpg

Mnie to dziwi, że Czesi są więksi od PL ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Trepcia napisał:

Dobra, to co podszczypuje Rosje to Anonymous. W powiekszeniu widac maske.

Rzeczywiście. Dobre :) Choć niewiele o nich coś słychać. Niby anonimowi, ale jednak medialni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to następna wojna się zaczyna?
Pomyłka.
Ktoś zaatakował bazy w Iranie nie żadne państwo.

Edytowane przez Keken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9727604764183fb4f736fdb2370c40c1298bdaf0

 

Zaraz mnie coś trafi z tym wywalonym w niebiosa limitem na zdjęcia w postaci 100 kB. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jakiś troll. Nie ma żadnego potwierdzenia, że to Izrael.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Keken napisał:

to jakiś troll. Nie ma żadnego potwierdzenia, że to Izrael.

Zobaczy się na dniach. Ale jedyne państwa które mogły to zrobić to USA i Izrael :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2023 o 18:27, Everyman napisał:

W większości chodzi o rozłożenie sowietów na łopatki. Na każdym możliwym poziomie. Przy okazji zabranie im Ukrainy ze strefy wpływów i jej odbudowa i nowy rynek zbytu. To musi potrwać i nie ma jednolitych recept na całe zło jakie się tam dzieje. Nad tym myślą naprawdę tęgie głowy jak to ustawić żeby przez następne 50 lat było dobrze.

Czyli Ty zakładasz, że w przyszłym roku ktoś na zachodzie będzie interesował się wojną na Ukrainie? Ojj, to jesteś optymistą. Politycy uzależnieni są od swoich wyborców i już w Niemczech(w styczniu) ponad 30% obywateli jest przeciwna przekazywaniu czołgów Ukrainie. Jak będzie za rok i jak będzie za dwa lata? I nie chodzi tutaj o jakieś bratanie się z Rosjanami(jak to sugerują PiSowcy i inne osobniki tego typu), ale im dalej na zachód, tym szybciej obywatele powiedzą stop -> nie będziemy tego finansować. Krucha jest też pomoc z USA, bo jeśli republikanie przejmą władzę to oznacza zwycięstwo Rosjan. Na szczęście Ukraina ma czas do końca przyszłego roku, ale nie ma obecnie czym rozstrzygnąć tego konfliktu na swoją korzyść. Niewykluczone, że Ukraina zostanie po prostu zmuszona do oddania swoich ziem i zamrożenia konfliktu(a za 5-10 lat ponowny wjazd Rosjan).

Teraz problemem Ukrainy jest wchodzenie do boju przeszkolonych rezerwistów, a także odtworzonych, zawodowych, elitarnych jednostek(komandosi, itp.). Mięsem armatnim, czyli nieprzeszkolonymi i bez sprzętu, Rosja wypchała front pod koniec sierpnia i we wrześniu. Chodziło o to, żeby zatrzymać Ukraińców i się to udało(ile tam poległo Rosjan nie ma znaczenia, spełnili swoją rolę dla Putina). Śmianie się z tego jest absurdalne, bo dało to im czas na przygotowanie jednostek, które mogą przechylić szalę na ich korzyść, a wszystkie już źródła(poważne) alarmują o tej ofensywie w najbliższych tygodniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Izrael traktuje to chyba jako reakcję na jakąś piątkową akcję Arabów w Jerozolimie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, forfun napisał:

I nie chodzi tutaj o jakieś bratanie się z Rosjanami(jak to sugerują PiSowcy i inne osobniki tego typu), ale im dalej na zachód, tym szybciej obywatele powiedzą stop -> nie będziemy tego finansować

Nie nie absolutnie wcale o to nie chodzi :szczerbaty:

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/w-niemczech-juz-mysla-o-wspolpracy-z-rosja-premier-saksonii-chce-naprawy-nord-stream/ctkjntg

Całe szczęście, zachód to nie tylko Niemcy. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Keken napisał:

to jakiś troll. Nie ma żadnego potwierdzenia, że to Izrael.

To Ukrainka, która jest często głową w chmurach.

https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/397882/ukraina-sikorski-znow-bohaterem-rosyjskiej-propagandy.html

– Przecież Ukraina wyszła z sowieckiego świata gospodarczego w lepszej kondycji od nas, z wybudowanymi blokami jądrowymi, przemysłem lotniczym, bez długów i z najbardziej żyznymi ziemiami na świecie, a tymczasem jeszcze przed zeszłoroczną inwazją miała PKB czterokrotnie mniejsze niż Polska. Ukraińcy drogo teraz płacą za to lawirowanie – ocenił polityk PO.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...