Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma chyba sensu tłumaczyć tej antyniemieckiej retoryki. PiSowcy jak zwykle to samo.
Niemcy są obecnie top2 pod względem przekazanego uzbrojenia.
Nie każdy chce czy może się rozbroić jak dojdzie do czegoś to europa będzie goła.
To, że Sasza chce Leoparda albo inny czołg to nie znaczy, że zachód od razu im da.
Czołg to koszt 20-30mln zł.
Zachód zacznie rzucać czołgami na prawo i lewo nie mając żadnej pewności, że są do tego przeszkolone załogi i logistyka?
Ja z chęcią przygarnę połowę tej kwoty. Nawet mniej. 10mln jak ktoś ma na zbyciu to podam nr konta.

Wolski też jest śmieszny. On gada na zasadzie nie jestem za pisem ale.
Tylko tutaj nie ma zbyt dużego wyjścia bo źródełko to MON.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Keken napisał:

Nie ma chyba sensu tłumaczyć tej antyniemieckiej retoryki. PiSowcy jak zwykle to samo.
Niemcy są obecnie top2 pod względem przekazanego uzbrojenia.

Następny, żadna pisowska retoryka tylko fakty.  Te top 2 to sobie w dupę można wsadzić w porównaniu do tego co by mogli dać a nie chcą dać. Sprawdź dokładnie co się pod tym Twoim top 2 kryje ! Jaki sprzęt/uzbrojenie/stan . A potem porównaj to do tego co my i inne kraje dostarczaliśmy , dostarczamy. 

 

1 godzinę temu, Keken napisał:

Nie każdy chce czy może się rozbroić jak dojdzie do czegoś to europa będzie goła

I to mają być  argumenty ? 

Edytowane przez Pitt_34
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Pitt_34 napisał:

Następny, żadna pisowska retoryka tylko fakty.  Te top 2 to sobie w dupę można wsadzić w porównaniu do tego co by mogli dać a nie chcą dać. Sprawdź dokładnie co się pod tym Twoim top 2 kryje ! Jaki sprzęt/uzbrojenie/stan . A potem porównaj to do tego co my i inne kraje dostarczaliśmy , dostarczamy. 

A Ty co podarowałeś dla Ukrainy, że wymagasz od innych aby się prześcigali w pomocy? 

Mogliby to, mogliby tamto, Ty też MÓGŁBYŚ dużo ;) 

Najlepiej patrzeć na to czego nie zrobili, ale to co zrobili to już nieważne, prawda? ;) 

Edytowane przez MaxaM
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, addept napisał:

Ale mają dużo większy i nowocześniejszy przemysł zbrojeniowy niż my, są jednym z największych eksporterów broni na świecie, więc nie ma co ich tłumaczyć. Przez rok mogli rozkręcić produkcję na maksa

Niemców po prostu trzeba presować, bo oni nie mają interesu nic tam wysyłać. Z ich punktu widzenia trzecia wojna światowa nie wybuchnie, a i nie chcą być większościowym dostarczycielem broni dla UA. To kosztuje i szkodzi interesom, z resztą tak samo jak przestawianie produkcji na tryb wojenny. Ew. jak do Polski sytuacja dojdzie to się zaczną zastanawiać.

Tradycyjnie już na przekór temu co chcą Amerykanie, bo niby Europa miałaby mieć swoje siły. No to teraz widać ile to wszystko jest warte i że chodzi po prostu o niedopuszczenie jankesów do czegokolwiek.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MaxaM napisał:

A Ty co podarowałeś dla Ukrainy, że wymagasz od innych aby się prześcigali w pomocy? 

Dorosnij facet i nie wyjeżdżaj mi z takimi dziecinnymi tekstami. 

A jak nie rozumiesz o czym dyskutujemy, to po prostu nie komentuj. 

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Niemcy jako kraj są w jakiś sposób formalnie zobowiązani do udzielania konkretnej pomocy militarnej w konkretnej postaci i formie a także w konkretnych liczbach? Mając oczywiście na względzie to, że pomoc ma dotyczyć kraju nie będącego w NATO.

Nie znam się na geopolityce więc pytam serio. :) 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Keken napisał:


Czołg to koszt 20-30mln zł.
 

Trochę przesadziłeś jak myślisz, że te tanki to nówki funkiel nie śmigane po 30 baniek każdy. Jak te zdezelowane gepardy to tak z 10 razy mniej warte są, z może jeszcze mniej. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczy się zawsze wobec tego czym daną jednostkę jesteś w stanie zastąpić już nie koniecznie jeśli chodzi o możliwości i "ficzery". Chętnie poczytam bo wielu tu chyba raczej sceptycznych do tego co było dogadanie z koreańczykami a chyba nie ostatnie kwiatki wyszły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Trepcia napisał:

Gepardy prosze mi szanowac! Okazaly sie czarnym koniem do zwalczania dronow oraz wolno lecacych rakiet.

Mam nadzieje, ze miales na mysli stare Leopardy to tak. Czolgi delikatnie mowiac - nie pierwszej mlodosci.

Wiadomo, ale przecież nówek im nie dadzą tylko jakieś stare rumple (ok pewnie modernizowane ale dawno zamortyzowane). Bo przyjmując te kilkadziesiąt mln za czołg to myśmy już tych czołgów wysłali za kilka mlrd, co oczywiście nie jest prawdą. Tyle to my musimy wydać żeby uzupełnić braki. 

Edytowane przez lpcl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Zamościa

Wczoraj widziałem na ulicy niemieckich żołnierzy w samochodach terenowych. Jeszcze rok temu na wiosnę amerykańskich żołnierzy na starówce.

  Nie mówic  już o różnych konwojach woskowych na ulicach.

Take dzieje się 

 

@ ciekawostka

Na zdjęciach archiwalnych, na tej samej ulicy w latach 40 XXw także Niemcy sobie jeździli swoimi podjazdami. Także historia lubi się powtarzać....

Edytowane przez Norweski Zomowiec
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lpcl napisał:

Trochę przesadziłeś jak myślisz, że te tanki to nówki funkiel nie śmigane po 30 baniek każdy. Jak te zdezelowane gepardy to tak z 10 razy mniej warte są, z może jeszcze mniej. 

Pomyliłem się 20-40mln za czołg i to kwota za samą maszynę.

Cytat

koszt zaledwie jednego naboju artyleryjskiego 155 mm (tyle mają haubice w NATO, m.in. nasze Kraby, które dzielnie radzą sobie w Ukrainie, jak również amerykańskie M777 czy niemieckie Panzerhaubitze 2000), to 18–21 tys. zł.

Cytat

Excalibur, który wyceniany jest na 80 tys. dolarów sztuka (czyli ponad 350 tys. zł). Jeden pocisk

 

Edytowane przez Keken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie niemieckiej pomocy dla Ukrainy - Niemcy w swoich zestawieniach dotyczących udzielonej przez nich pomocy wliczają zarówno sprzęt, który już przekazali, jak również sprzęt który zadeklarowali że przekażą. Dodatkowo we wspominanych wyliczeniach potrafią znaleźć się pozycje dotyczące pomocy uchodźcom na terenie Niemiec, czy też pomoc na rzecz ludności żydowskiej na terenie UA. Ta pomoc też jest bardzo potrzebna, ale moim zdaniem uwzględnianie jej w takich zestawieniach jest bardzo wątpliwe metodologicznie i ma na celu jedynie ukazanie, że wcale nie jest tak, że Niemcy nie pomagają. Ja jestem zdania, że dotychczasowe działania Niemiec są złe i zdecydowanie zbyt ograniczone i właściwie za każdym razem wymuszane przez inne państwa. A mówimy tutaj o największej gospodarce UE. I od razu wyjaśnię, że nie jestem pisowcem.

Odpowiadając na wcześniejsze pytanie dotyczące zobowiązania Niemiec do pomocy Ukrainie - ja nie znam takiego formalnego zobowiązania.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jakiś spec mówił że ruski czołg podstawowy to 10 mln zł, śmigłowiec 50 mln zł, samolot 100 mln zł+

Mowa o nowych.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Człowiek Legenda napisał:

I od razu wyjaśnię, że nie jestem pisowcem.

Najśmieszniejsze na tym forum jest to tłumaczenie :E

Ale rozumiem, bo każda krytyka, która może być zbieżna z językiem partii rządzącej, budzi tutaj natychmiastowy wylew. 

Gdzie się podział ten śmieszny taki, który jak tylko się na Macrona coś napisało to wytykał od Pisowca i zaraz leciały przykłady z zapraszaniem przez Kaczafiego takich osobistości jak Le Pen? Teraz można by mu było wspomnieć o Babiszu i jego wizycie w pałacu Elizejskim, ależ byłby skowyt o bycie Pisowcem :E

Edytowane przez zdunzdun
  • Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Keken napisał:

Pomyliłem się 20-40mln za czołg i to kwota za samą maszynę.

 

The Leopard 2s cost $11 million each. Germany has decided to send 14 tanks, making the total $154 million. Germany would not be charging Ukraine for the tanks.

11 minut temu, Człowiek Legenda napisał:

 A mówimy tutaj o największej gospodarce UE. I od razu wyjaśnię, że nie jestem pisowcem.

Nie tłumacz się pisowcu. ?

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Minister obrony Ukrainy: Rosja zgromadziła 500 tys. żołnierzy i szykuje wielką ofensywę. Podał datę
Rosja przygotowuje nową wielką ofensywę - ostrzegł ukraiński minister obrony Ołeksij Reznikow. Miałaby się ona rozpocząć 24 lutego, w rocznicę rosyjskiej napaści na Ukrainę

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Trepcia napisał:

Dla rownowagi cos pozytywnego. Dobro wraca, warto pomagac:

https://twitter.com/mattlech23/status/1621145673897762816?s=46&t=tcZSecBpan2PSTMsNcTc8A
 

Niech z tymi słowami idą czyny czyli - niech nie usuwają języka polskiego w szkołach, niech nie usuwają polskich nazw ulic, niech nie dyskryminują Polaków, bo to jest temat powszedni. 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Norweski Zomowiec napisał:

Jestem z Zamościa

Wczoraj widziałem na ulicy niemieckich żołnierzy w samochodach terenowych.

 

Na zdjęciach archiwalnych, na tej samej ulicy w latach 40 XXw także Niemcy sobie jeździli swoimi podjazdami. Także historia lubi się powtarzać....

Piękne miasto, szkoda, że potem po tych ulicach "zaczęli jeździć" ruscy, bo z "pierwotnego" miasta niewiele zostało z tych "odwiedzin".

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Norweski Zomowiec napisał:

 

@ ciekawostka

Na zdjęciach archiwalnych, na tej samej ulicy w latach 40 XXw także Niemcy sobie jeździli swoimi podjazdami. Także historia lubi się powtarzać....

Czyli miasto już zajęte przez Helmutów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc bez Krymu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Norweski Zomowiec napisał:

Jestem z Zamościa

Wczoraj widziałem na ulicy niemieckich żołnierzy w samochodach terenowych. Jeszcze rok temu na wiosnę amerykańskich żołnierzy na starówce.

  Nie mówic  już o różnych konwojach woskowych na ulicach.

Take dzieje się 

 

@ ciekawostka

Na zdjęciach archiwalnych, na tej samej ulicy w latach 40 XXw także Niemcy sobie jeździli swoimi podjazdami. Także historia lubi się powtarzać....

No i co z tego?
Sensację robisz jakby nie wiem co się działo...

2 godziny temu, lpcl napisał:

Czyli miasto już zajęte przez Helmutów? 

Taa..:D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wszyscy tylko o topce widzę. Szkoda, że niższe segmenty wymierają...
    • E3-1230v2 to jest LGA 1155. Jaki zamówiłeś?
    • @galakty obronność kraju tak ale dla ochotników, jeżeli występuje przymus to już nie jest prawica  @kanon7 Przerasta zrozumienie prostej rzeczy ? Celem nie są pieniądze tylko towar i usługi, państwa drukują pusty pieniądz bez pokrycia , usa zaczęły się spytać jak idiotą Nixon zniósł parytet złota , co ci po pustych papierkach jak nie kupisz za to usług i towarów ? Znów kłamiesz personalnie , jeżeli głosowałem w wyborach samorządowych na kandydata PiS, kandydatkę KO i kandydatów konfederacji to jestem PiSKOKonfo ruskim ? Kiedyś pisałem jedynie o szkodliwości szczepienia przeciwko covid i jestem przeciwnikiem tylko tego szczepienia, sam jestem zwolennikiem szczepień np na gruźlicę żółtaczkę itd , podejrzewam że jestem zaszczepiony na większą ilość chorób niż ty więc kto tu jest antyszczepionkowcem? A co złego jest w twierdzeniu że ziemia jest płaska czy ktoś robi komuś krzywdę jak w to wierzy ?  Problem tworzy się wtedy gdy osoby jak ty uważają wszystkich innych za podludzi i oszołomów i chcą narzucać swoje zdanie przymusowo  Gratuluję więcej takich postów i będziesz jak lewica której trzeba dać mówić żeby sami się ośmieszali  A co do ucieczki z kraju jeżeli wybuchnie wojna w Polsce to nie mam zamiaru nigdzie się ruszać po prostu będę sobie żył tak jak dotychczas jako osoba mocno wierząca nie stawiam swojego życia na pierwszym miejscu 
    • Nowy sprzęt dla UA jest już w drodze na front. Było trzymane w tajemnicy, że jest już w Ukrainie.
    • No tak ale wtedy Nvidia pierwszy raz zastosowała myk ze zmianą półek cenowych Mieliśmy 1080ti za 699$  z układem wielkości 471mm^2 w 16nm A w jego miejsce wbili 2080 za 699$ z układem 545mm^2 w 12nm (czyli jak dobrze pamiętam lekko usprawnionym 16) A nad nią wrzucili 2080ti za 999$ z układem wielkości 754nm^2 Czyli realnie to przeskok od Pascala do Turinga nie był za wielki i zamiast wydajności dostaliśmy RT w "gratisie".   Teraz myślę będzie podobnie , nowe gpu będą szybsze ale pewnie będą ciągnąć te 20-30W więcej i być ciut większe niż ich Adowe odpowiedniki.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...