Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zestrzelili chińskiego balona. Lecą też kolejne. 

?

FoJTAUiWYAIdZcg?format=jpg&name=medium

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, forfun napisał:

Straty Ukraińców też są olbrzymie, publicznie o tym mówią najważniejsze persony w kraju w ostatnich kilku dniach. Artyleria rosyjska podobno nie milknie. Z tych miast to zostanie drugi Mariupol.

Redukcja z 60-80 tysięcy pocisków do 15-20 tysięcy. Z kolei więcej słyszę informacji o braku aktywności artylerii - pod Soledarem brak wsparcia dla Wagnerowców, pod Chersoniem brak wsparcia dla jednostek DNR (jak jeszcze trzymali Cherson), pod Vuhledarem brak wsparcia artylerii. A słyszy się, że Rosjanie w większości już nie prowadzą wojny kontr bateryjnej. Nie neguje, że tego nie ma, ale nie jest to już poziom walk z lata 2022.

Większość roboty teraz robią moździerze, i ogień pośredni czołgów co w dłuższej perspektywie doprowadzi do częstszych napraw i większego zużycia luf w tychże czołgach. 

 

Edytowane przez TheMr.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy ktoś tam wpadł na pomysł by robić nabór do legi cudzoziemskiej(zrobić coś jak grupę Wagnera) z tą różnicą że ta w przeciwieństwie do rosyjskiej miałaby bronić ziem pod przysięgą ale tych czysto hipotetycznie narażonych na atak/starcie. Myślę że że jak był jeden kibol co się na takie coś załapał tu linkowany było by ich więcej. Dla ludzi dobrej woli...

Wiem że to trochę nie fer wobec tych co będą musieli iść na front a nie są tak elitarni ale jak zwiększyć inaczej ich siły? 

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, addept napisał:

płk. Lewandowski

 Obecnie na każdych dwóch zabitych Rosjan, ginie jeden Ukrainiec. Tak długo, jak Rosjanie ponoszą straty mniej więcej dwukrotnie wyższe, to wygrywają. Dopiero jak przejdziemy na pułap trzy do jednego i wyżej, to będzie znaczyło, że armia ukraińska wygrywa. W tym sensie to może być decydujące sześć miesięcy, kto tak naprawdę kogo wykrwawi?

[...]

Rozmówca Onetu jest jednak przekonany, że wojna w Ukrainie będzie trwała przynajmniej kilka lat. Bo z wojskowego punktu widzenia trudno tu mówić o jakimś ostatecznym rozstrzygnięciu, a i polityczne widoki na zakończenie wojny nie są najlepsze.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/putin-daje-rozkaz-amerykanie-ostrzegaja-decydujace-szesc-miesiecy/f93ckws,79cfc278

 

No fajnie tylko co zostanie z Ukrainy jeżeli wojna ma trwać latami?
Upadłe, zniszczone, wyludnione państwo. Nie chce mi się wierzyć, że to ma trwać latami.
 

 

Edytowane przez Keken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już na dniach spotkanie Zeleńskiego z Biden w Polsce i ma być jakiś 10 punktowy plan pokojowy z żądaniami Ukrainy przedstawiony. Pytanie czy to ma być przełom skoro spotykają się w Polsce... Nie wiem czego więcej się spodziewać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, wii napisał:

To Ukraina jeszcze nie wygrała? Kiedy będzie dość? O tym że jest tam propaganda i budowanie obrazu polski na wzór kraju wrogiego i rusofobicznego to chyba nie ma się co dziwić. Jak Ukraina wygra to pewnie $ w okolice 2 zł wskoczy bo taki potencjał w nas ujrzą jako rynku zbytu dla hrywny. Jak było z jakiegoś powodu 5+ zł to pytanie czy nie wróci i czy nasze społeczeństwo całą resztę bolączek uniesie po czasie prosperity  bez tej propagandy w TVP serwowanej :lol2: ale prawda taka że może głupich tu nie brak co wniosków nie wyciągają i mają wąskie okienko na świat...

 

Oczywiście może prawienie dyrdymałów bo jesteśmy bliżej niż dalej końca wojny tylko szkoda że nie odpowiedzieli na propozycje pana ukazanego na dole ale może będzie większa pozycja siły jak te wszystkie zabawki dolecą :lol2: 

Nie nie wygrała. Jeśli na przykład dzisiaj zostałby podpisany pokój, za parę lat masz powtórkę z rozrywki, za parę kolejnych jeszcze raz, za parę kolejnych siup, nie ma już Ukrainy i można skubać coś innego. I będą się tak wbijać po 100 km w różne twory i podpisywać pokój.

Jeśli bandyta cię napadnie, i pozwolisz mu odejść, niby na jakiej podstawie miałby nie wrócić po więcej, wiedząc, że w razie czego i tak wszystko będzie dla niego w porządku.

Białoruś to inny temat. Ona po prostu zostanie wchłonięta, pytanie co na to ami Białorusini.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekkie zwycięstwo w PE. 

 

 

https://aryo.blog/index.php/2023/02/04/ukraina-idzie-na-ofensywe-tlumaczenie-atomic-cherry/?fbclid=IwAR3nAGCkJCbfwgn26l2wnujOpRpaj-PRv-rBbJLoWHwtZl3gQEFqxqeNcXo

TLDR - Ukraina szykuje 75k głęboko szkolonych żołnierzy, z pięścią pancerną stworzoną z nowych czołgów która będzie prowadziła ofensywę w stylu obecnych Wagnerowców, non-stop. 

 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kanada daje przykład innym państwom. Pierwszy leopard poleciał samolotem do Ukrainy"

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TheMr. napisał:

TLDR - Ukraina szykuje 75k głęboko szkolonych żołnierzy, z pięścią pancerną stworzoną z nowych czołgów która będzie prowadziła ofensywę w stylu obecnych Wagnerowców, non-stop. 

Wagnerowcy prowadza ofensywę mięsem armatnim nie licząc się ze stratami. Ci wyszkoleni ukraińscy żołnierze będą walczyć jak NATO bo przez NATO zostali wyszkoleni i będą mieć NATOwski sprzęt. Jeszcze musi zapaść decyzja o przekazaniu samolotów i będzie można zaczynać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Suchy211 napisał:

Nie nie wygrała. Jeśli na przykład dzisiaj zostałby podpisany pokój, za parę lat masz powtórkę z rozrywki, za parę kolejnych jeszcze raz, za parę kolejnych siup, nie ma już Ukrainy i można skubać coś innego. I będą się tak wbijać po 100 km w różne twory i podpisywać pokój.

Jeśli bandyta cię napadnie, i pozwolisz mu odejść, niby na jakiej podstawie miałby nie wrócić po więcej, wiedząc, że w razie czego i tak wszystko będzie dla niego w porządku.

Białoruś to inny temat. Ona po prostu zostanie wchłonięta, pytanie co na to ami Białorusini.

Zrobili sobie po części usprawiedliwienie... Naciągane co by nie było bo nawet nie mają prawa wymagać dostępu do czegokolwiek dla tego Krymu a reszta tych republik nie bez przyczyny zasiedziała tam konkretnej narodowości... Nauczka na przyszłość. 

Ja ich nie bronie (ruskich) a pytam się w jakim my g... jesteśmy i czy faktycznie ta propaganda sensowna. Bo że sporo się zmieni tak czy siak już wiadomo i pytanie czy w końcu Ameryka nie ucieknie robić porządek w drugą stronę na Pacyfiku. Jak dla mnie to niech pchają ten pokój w granicach sprzed lutego zeszłego roku bo te gotowanie żaby mnie już denerwuje. Ale prawda taka że można sobie popisać jak i przekazać swój majątek osobisty jak to już kaczor pokazał.

A ty mi powtarzaj te frazesy w kółko powtarzane...

Albo lepiej zaparz melisy i poczytaj tą książkę wyrzucanego tu Wolskiego. Forum dyskusyjne a tu się grupa śmieszków z trupów zebrała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Keken napisał:

No fajnie tylko co zostanie z Ukrainy jeżeli wojna ma trwać latami?
Upadłe, zniszczone, wyludnione państwo. Nie chce mi się wierzyć, że to ma trwać latami.
 

 

No to uwierz, bo konflikt zaczął się już w 2014. To prawie 10 lat.

7 godzin temu, wii napisał:

Już na dniach spotkanie Zeleńskiego z Biden w Polsce i ma być jakiś 10 punktowy plan pokojowy z żądaniami Ukrainy przedstawiony. Pytanie czy to ma być przełom skoro spotykają się w Polsce... Nie wiem czego więcej się spodziewać...

Już o tym mówili wielokrotnie. Oddanie terytorium z lat 90., reparacje wojenne itp.

To się nie uda. Niech Ukraińcy podpiszą rozejm, bo zaraz zamiast 20% utraty terytorium będzie 50% lub więcej, jeśli USA przestaną ich dalej wspierać.

7 godzin temu, TheMr. napisał:

Lekkie zwycięstwo w PE. 

 

 

https://aryo.blog/index.php/2023/02/04/ukraina-idzie-na-ofensywe-tlumaczenie-atomic-cherry/?fbclid=IwAR3nAGCkJCbfwgn26l2wnujOpRpaj-PRv-rBbJLoWHwtZl3gQEFqxqeNcXo

TLDR - Ukraina szykuje 75k głęboko szkolonych żołnierzy, z pięścią pancerną stworzoną z nowych czołgów która będzie prowadziła ofensywę w stylu obecnych Wagnerowców, non-stop. 

 

Parlament Europejski to sobie może głosować krzywiznę banana. Oni nic nie mogą w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu sam pukam w głowę naszych twardogłowych co sieją tu proplaganę. Negocjacje mają to do siebie że się negocjuje. Póki co to kapitulacji jednej ze stron nie widać więc jest wojna na wykrwawienie Ukrainy. 

Pytanie czy Rosja jest gotowa tą cenę zapłacić.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, wii napisał:

Zacznij czytać bo sam pukam w kierunku naszych twardogłowych co jeszcze robi się na tu na forum propagandę. Negocjacje mają to zrobić sobie, że się negocjuje :lol2:na kapitulację kogokolwiek, chyba że w czasie nie ma co odpowiedzieć i pytanie, kiedy Ukraina się wykrwawi. 

Czy Rosja będzie twoją cenę za to, że poniesieść...

Wybacz, ale nic nie zrozumiałem z twojej wypowiedzi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z chrome  (tłumaczem) i już to wyłączyłem. Działa to w drugą stronę jak z Twittera potrafisz mieć tłumaczony polski na polski. Włącz i zobacz.

I może o to niektórym chodziło. Już wyłączyłem dla tej witryny.

Nie wiem czemu teraz wszystko mi tłumaczy... Wyskakuje opcja tłumaczenia na polskich stronach i działa to w drugą stronę a jeszcze z poprawianiem to lepiej wychodzi.

Reinstaluje chrome.

Edytowane przez wii
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, wii napisał:

Mam problem z chrome  (tłumaczem) i już to wyłączyłem. Działa to w drugą stronę jak z Twittera potrafisz mieć tłumaczony polski na polski. Włącz i zobacz.

I może o to niektórym chodziło. Już wyłączyłem dla tej witryny.

Nie wiem czemu teraz wszystko mi tłumaczy...

Reinstaluje chrome.

Gdyby nie data rejestracji napisałbym, że piszesz z Rasiji :rotfl:

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, wii napisał:

Mam problem z chrome  (tłumaczem) i już to wyłączyłem. Działa to w drugą stronę jak z Twittera potrafisz mieć tłumaczony polski na polski. Włącz i zobacz.

I może o to niektórym chodziło. Już wyłączyłem dla tej witryny.

Nie wiem czemu teraz wszystko mi tłumaczy...

Reinstaluje chrome.

To szybki jesteś, przecież już Ci to kilka osób pisało miesiące temu. Sam kiedyś tutaj pytałem, co masz na myśli, bo z tego bełkotu nie dało się nic zrozumieć. Lepiej późno niz wcale... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale że to działa jeszcze na pisanie w drugą stronę? Niech idą w diabły z takimi opcjami jak tu człowiekowi od ruskiego roku coś tłumaczyć trzeba i dopiero niedawno znowu wszędzie mi wyskakuje opcja tłumaczenia :E 

Za co te wuje w google biorą hajs...

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trwały pokój Ukrainy z Rosją obecnie jest możliwy tylko i wyłącznie jeśli jednym z warunków tego pokoju będzie natychmiastowe przyjęcie Ukrainy do NATO. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców gwarantem bezpieczeństwa będzie tygrys Europy z zachodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wii napisał:

Ja tu sam pukam w głowę naszych twardogłowych co sieją tu proplaganę. Negocjacje mają to do siebie że się negocjuje. Póki co to kapitulacji jednej ze stron nie widać więc jest wojna na wykrwawienie Ukrainy. 

Pytanie czy Rosja jest gotowa tą cenę zapłacić.

Jest gotowa. Ile chcesz? Milion? 5 milionów? 10 milionów? To jest rosja, nie ma sprawy. Historycznie udowodnili że są gotowi na takie poświęcenie.. Co do jednego masz rację. Odzyskanie terytoriów sprzed 2014 będzie niezwykle trudne. Głównie dlatego, że putler z przyczyn prestiżowych nie może sobie na to pozwolić, bo albo przejdzie do historii jako zdobywca (choćby kawałka ziemi, dla tego półgłówkowatego ruskiego społeczeństwa nie ma to znaczenia), albo nieudacznik, a jeszcze przed naturalną śmiercią straci głowę w znaczeniu dosłownym. Ewentualnie dowie się "z czym się je" nowiczok.

Dla nas to jednak nic nie zmienia. rosja albo zostanie pokonana jak należy, albo jeszcze za naszego życia będziemy mieli z nią poważny problem w przyszłości.

49 minut temu, addept napisał:

Trwały pokój Ukrainy z Rosją obecnie jest możliwy tylko i wyłącznie jeśli jednym z warunków tego pokoju będzie natychmiastowe przyjęcie Ukrainy do NATO. 

I faktyczna odpowiedź jeśli wielkiej rasiji od czasu coś się wstrzeli na terytorium Ukrainy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak czekamy na spotkanie Bidena z Zelenskim w Polsce,a jeszcze wychodzi temat wsparcia Ameryki w reparacjach od niemiec. Czołgi już chyba zaliczone z tej transzy i teraz czekamy na defensywę/ofensywę. Jeden do elekcji już punktuje w stanach że zobowiązuje się tą wojnę w 24h zakończyć a od ciebie słyszę że coś może być trudne ale Rosja musi zostać pokonana... My chyba piszemy o 2 różnych rzeczach... Ja tu próbuje dojść co się tak naprawdę dzieje z tym gotowaniem żaby jak jeden amerykański oficjel wspominał. Ale niech Rosja zostanie pokonana i najlepiej wystrzelona w kosmos. Puter to tylko jeden starszy człowiek i też jak nikomu źle nie życzę to on może zdechnąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Trepcia napisał:

 

Jakieś info na ten temat? Żeby nie skończyło się to tak, że reparacje, które dostaniemy od Niemiec, pójdą na odszkodowania dla Żydów :E I jeszcze dopłacimy do tego biznesu.

Już nie mogę znaleźć tego jakie nasz oficjel odnosił wrażenie ale temat jest w kuluarach że się ubiegamy i pytanie czy to wszystko się nie układa w jakimś kierunku... 

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1529730%2Cmularczyk-widze-pole-do-wspolpracy-z-usa-w-sprawie-reparacji.html

Bezinteresownie z Niemcami się raczej bić nie chcą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
    • @Caps i inni, polecam olać kolegę jak jest najmądrzejszy i niech radzi sobie sam. A wiedzę masz marną patrząc na zestaw, który poskładałeś... zasilacz se weź od razu 5000W... pastę będziesz co miesiąc wymieniał? Napisałeś kosmici w komputroniku... skomentuję to obrazkiem   PS. Dodam jeszcze że co roku zakładasz podobny temat, i  z tego wychodzi(nie wnikam dlaczego) ale teraz pewnie też tak będzie   Także wstrzymać się z udzielaniem pomocy do soboty i będzie zaś spokój na chwilę   PS2. Radzę poczytać jak zachowuje się użytkownik i jak się kończą jego tematy  1. 2.    
    • A najlepsze jest to, że później taki ktoś, kto nie miał styczności z grami FromSoftware, mówi jakie te gry są proste, jak ogląda jak ktoś na golasa grę przechodzi bez levelowania itp itd  kuźwa tez tak myślałem  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...