Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

  • Like 2
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się doczekać pierwszych filmów z lotem w kosmos T-90, jeszcze dwa miesiące, oby wcześniej. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
52 minuty temu, MaxaM napisał:

W ciągu roku zadłużenie przedsiębiorstw wzrosło o 27%. 

Wzrost zadłużenia z tytułu VATu 40%, a podatku dochodowego 46%

Jak myślisz, jak to przełoży się na pracowników? 

Idąc dalej - dziura budżetowa w styczniu 25 mld$ (to jest około 1/5 budżetu Polski na rok 2022(!!!)), czyli w jeden miesiąc połowa tego co Rosja zaplanowała na cały rok.

Jak myślisz, z czego żyje ta cała biedota i miernota rosyjska? Z socjalu, zapomogi, renty, emerytury i inne świadczenia. Jak nie będzie kasy w budżecie, to siłą rzeczy będzie musiało iść mniej pieniędzy na te cele. A zaraz inflacja zacznie się u nich rozkręcać, bo już nie są w stanie bronić kursu rubla jak to robili przez cały rok, co widać po jego sukcesywnym rośnięciu. Jeśli przeciętny Rosjanin dostanie emeryturę o 20% mniejszą, a inflacja podskoczy o 20% to jak się poczuje? Nie mów, że mu będzie wszystko jedno ;) 

Na razie jeszcze wszystko się kręci w Rosji, bo po prostu mają odłożone fundusze, ale te z czasem się skończą i z pustego nie naleją ;)  

 

A na koniec. Statystyki gospodarcze to nie tylko jakieś tam cyferki. One opisują... ludzi ;) 

Statystyki, statystyki, statystyki.

Jak realnie pogorszył się byt rosyjskiej ludności od rozpoczęcia wojny i jak bardzo się pogorszy? Na razie mają tam stopę bezrobo9cia na poziomie bezrobocia dobrowolnego.

Zresztą oni już to pokazali, będą jedli gruz, ale najważniejsze aby wielka rasija była stronk. O żadnym realnym sprzeciwie nie ma i nie będzie mowy.

46 minut temu, TheMr. napisał:

Jak już wiele razy wspomniałem, zdewastowana gospodarka Ukrainy ma guano do tematu, a nawet pomaga bo można ją "tanio" utrzymywać, zdecydowanie taniej niż rosyjską. Dziura budżetowa Rosji z jednego miesiąca to 12% całego PKB Ukrainy :E Czym większy kolos tym mocniej wali głową o podłogę przy upadku, a poziom ZSSR/wczesnych lat 90 zawita do Rosji szybciej niż się wydaje, minęło dopiero kilka miesięcy sankcji na ropę/gaz, i dopiero miesiąc na produkty ropopochodne, a sankcje będą trzymane dłuuuuugo bo Europa sobie poradziła. I tak jak pisałem, i wrzucałem tutaj kolejny post pana Jeżowskiego który wie o czym piszę. Czerwiec-lipiec to będzie pierwsza większa analiza i będzie można mówić o upadku czy nie Rosji. Na razie wszystko idzie w stronę upadku. 

 

Czekam z popcornem jak to ten upadek gospodarczy spowoduje realne przemiany w rosji.

Edytowane przez Suchy211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

40 minut temu, Suchy211 napisał:

Zresztą oni już to pokazali, będą jedli gruz, ale najważniejsze aby wielka rasija była stronk. O żadnym realnym sprzeciwie nie ma i nie będzie mowy.

Oddolnym to nie. Ale "poparcie mas" jest bardzo istotne jak się chce przejąć władzę - myślę, że tacy ludzie z środkami, którzy będą chcieli "uratować" mateczkę rossiję od aktualnych przywódców to się znajdą. Tam jest wiele osób, które zgromadziło ogromne kapitały, a efekt gospodarczy będzie je dewaluował.
Zresztą, wystarczy popatrzeć na historię, co uzyskał Lenin mając wagon z niemieckim złotem + niezadowolone ze swojej sytuacji bytowej masy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marjinka wygląda jak z obrazów Beksińskiego

FqYxDtWWYAEsXO6?format=jpg&name=large

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkolą się chłopaki ;) 

 

 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Mateusz2PL napisał:

Ekonomista nagrał fajny film o ukrainie: 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Ne6e6KKVIhY

 

Pokazuje ukrainę bez propagandy.

Sam sobie zaprzecza. Na początku mówi, że podaje źródła tylko i wyłącznie zachodnie do danych, a od połowy filmiku jedzie na danych ruskiego banku centralnego, jako tych równie prawdziwych. Do tego też dane z  "ankiet" . I jako źródło mamy ... Wikipedię angielską. Bardzo poważne, naukowe źródło. . 

Tak więc ten, tego ....

Albo zapomniał, co mówił na początku, albo po prostu manipuluje prawdą. 

Dla mnie jest to typowy klikbajtowy manipulant. 

On jest jedynym nieomylnym, a w filmiku wszystkich innych ekspertów dyskredytuje i wyzywa od szarlatanów. 

Na koniec wzywa do ... negocjacji. 

Tfu ... negocjować z wiarołomcami, mordercami, gwałcicielami? Jak to w jednym z ostatnich wywiadów mówił Lachowski — jak takim ludziom można zaufać, skoro oni nigdy nie dotrzymują umów? 

Edytowane przez addept
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TheMr. Zachodni sprzęt zawsze na propsie.  Do BWP przez te wąskie klapy się ładować ciężko, a tu normlanie na szeroko z karabinem w łapach sobie wskakują jak chcą.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@addept wysyp jest teraz tych analityków, ekspertów, komentatorów i innych znawców, tego co dzieje się na Ukrainie, co dzieje się gospodarczo itp.

Zbijają kabze ile wlezie i będą cisnąć te tematy do samego końca. Często jest to kopiuj-wklej tekst z portalów informacyjnych, ale nieco inaczej ubrany. 

  • Like 3
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A tutaj dla kontrastu, świeżutki podcast na temat gospodarki rosyjskiej od Andromedy. 

Autor

Maxim Blunt, urodzony w Moskwie, jest ekonomicznym obserwatorem i publicystą, prowadzącym program „Pieniądze w Wolności”. Urodzony w 1970 roku. Absolwent MGIMO. Zaangażowany w handel akcjami i operacje bankowe. W dziennikarstwie ekonomicznym od początku lat 2000. Publikował w magazynie Itogi, pracował w magazynie Weekly, w magazynie Big Business, współpracował z projektem Snob. Pisze wiersze, autor epickiej ballady o Nestorze Machno. Od 2015 roku współpracuje z Radiem Svoboda.

https://www.youtube.com/watch?v=A5__GVLBdLw

Edytowane przez addept
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mózgi wyprane fest, co za kurna naród ...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, hwdp43 napisał:

 

Te dwa ścierwa też powinno coś dopaść 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Suchy211 napisał:

Wytłumacz co to znaczy "wytrzyma gospodarczo"? Bo jak to będzie taki WIELKI KRYZYS jak to teraz bywa w krajach zachodnich, że widać go tylko w statystykach i po tym że gdzieś tam upadła firma z kojarzoną marką, to wiesz co to za upadek. O prawdziwym upadku mówimy wtedy i tylko wtedy kiedy ludzie nie będą mieli pracy, nie będą mieli co jeść, nie będą mieli gdzie się schować przed deszczem i tak dalej. Jeśli to wszystko BĘDĄ MIELI, to o żadnym upadku nie ma mowy. Upadek w znaczeniu ekonomicznym to nie upadek. Upadek jest wtedy, kiedy tak go nazwą ludzie, których on faktycznie dotyczy i tylko taki jest wstanie coś faktycznie zmienić. Zobacz jak zdewastowana jest gospodarka Ukrainy w porównaniu do tej rosyjskiej, a jednak oni nadal kopią się zaciekle z wrogiem. Będą się też kopać jak będzie jeszcze gorzej.

Trochę bez sensu wypowiedź. Ukraińcy jednak mają marzenia dla dzieci, żeby żyły dostatnio. Ruskie śmieci tylko chcą, żeby było jak za zsrr jak się ich wszyscy bali. Trzeba ich wyizolować, żeby sobie żyli we własnym burdeliku jak północni koreańcy. Z resztą już są zamykani byle tylko nie wiedzieli jak bardzo są w czarnej. Jak tak chcą to niech sobie tak myślą, ale przynajmniej nie będą innym zagrażać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Dlatego mówiłem: z nimi nie ma sensu dyskutować, to zwierzęta których nie da się ucywilizować. Mają bestialstwo we krwi i głupotę w genach.

Mała prośba, proszę nie obrażać zwierząt.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, EvilKillaruna napisał:

Dlatego mówiłem: z nimi nie ma sensu dyskutować, to zwierzęta których nie da się ucywilizować. Mają bestialstwo we krwi i głupotę w genach.

W7aUPHYZPkLiWiVj.jpg

  • Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, wypowiedź generała amerykańskiego w kontekście poszanowania życia i dwulicowości…

Ruskie nie są zamknięte, jeżdżą po świecie, bawią się jakby nic się nie działo. Oczywiście, nie wszyscy, ale globalnej blokady jako takiej, nie ma.

Pompatyczne deklaracje, spazmy emocji po internetach, wyścigi kto komu co by nie zrobił, a życie w drugim roku wojny toczy się w realu czasami tak, jak wcześniej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 godzin temu, addept napisał:

Sam sobie zaprzecza. Na początku mówi, że podaje źródła tylko i wyłącznie zachodnie do danych, a od połowy filmiku jedzie na danych ruskiego banku centralnego, jako tych równie prawdziwych. Do tego też dane z  "ankiet" . I jako źródło mamy ... Wikipedię angielską. Bardzo poważne, naukowe źródło. . 

Tak więc ten, tego ....

Albo zapomniał, co mówił na początku, albo po prostu manipuluje prawdą. 

Dla mnie jest to typowy klikbajtowy manipulant. 

On jest jedynym nieomylnym, a w filmiku wszystkich innych ekspertów dyskredytuje i wyzywa od szarlatanów. 

Na koniec wzywa do ... negocjacji. 

Tfu ... negocjować z wiarołomcami, mordercami, gwałcicielami? Jak to w jednym z ostatnich wywiadów mówił Lachowski — jak takim ludziom można zaufać, skoro oni nigdy nie dotrzymują umów? 

On chyba tam wspomniał o każdym kontekście podając zachodzenie dane. To że przytoczył i rosyjskie nic nie zmienia... chyba że mi coś umknęło a szukałem tylko dlatego by podważyć twój zarzut. Wy poprostu czasami nie rozumiecie co się do was mówi. Co by nie było można było swego czasu utonąć od tez i na tym forum ile Rosja i Puter(chorowity podobno) wytrzyma. Czekam na kolejne prognozy jak i coś co pozwoli mi uwierzyć że wypchnięcie w  dajmy te 5 lat wszystkich ruskich z terytorium Ukrainy jest możliwe i kosztem czego... Zmienność nastrojów społecznych na zachodzie szybciej coś zmieni raczej w drugą stronę wraz z wyborami w USA. Mimo wszystko to od tutejszej propagandy robi się momentami naprawdę niedobrze to chętnie poczytam takie optymistyczne rokowania jak się to może rozwinąć i skończyć. 

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jagular napisał:

No tak, wypowiedź generała amerykańskiego w kontekście poszanowania życia i dwulicowości…

Ruskie nie są zamknięte, jeżdżą po świecie, bawią się jakby nic się nie działo. Oczywiście, nie wszyscy, ale globalnej blokady jako takiej, nie ma.

Pompatyczne deklaracje, spazmy emocji po internetach, wyścigi kto komu co by nie zrobił, a życie w drugim roku wojny toczy się w realu czasami tak, jak wcześniej.

Finalnie pieniądz nie śmierdzi, nawet ruski.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No no robi wrażanie, szkoda,że tylko cześć trafi na Ukrainę.

?

O proszę, a więc może zachodnie maszyny faktycznie mogą śmigać po Ukraińskim niebie ?.

Edytowane przez Pitross20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tzn? Jak wbijesz na kogoś profil to nie widać, chyba że jest to jakaś ukryta opcja  ale na swoim widać kolorowo  
    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...