Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

Można być wykształconym, można być inteligentnym, z dorobkiem naukowym a i tak dziwakiem, foliarzem itp. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, TheMr. napisał:

Zdjęcie to chyba już z połowy lata kiedy zaczęto narzekać na niecelność dział "nowych", i ogólnym zużyciu artylerii. Przypominam sobie że wklejałem. 

To jest mój screenshoot z tego filmu co wrzuciłem, film dodany pod koniec grudnia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, DjXbeat napisał:

Pytanie jest takie kto powinien być tym autorytetem a kto szerzy brednie?  Jeśli jeden z największych francuskich autorytetów w dziedzinie wirusologii, zdobywca nagrody nobla mówi żeby się nie szczepić na Covid bo te obecnie, dostępne szczepionki są niebezpieczne dla zdrowia jest w mediach zmieszany z błotem przez niedzielnych ekspertów propagujących szczepienie.  Gdzie w takim razie leży prawda? ;)

To jest oczywiście moje nawiązanie do "szerzenia bzdur". Taki mój przykład. 

Generalnie mam w zwyczaju nie popadać w skrajności dlatego każdy czynnik rozważam jako możliwy.  Oczywiście w przypadku ruskiej propagandy to 90% informacji trzeba traktować jako stek bzdur.  

Rację ma ten kto trzyma władzę lub/i większość. W demokracji władzę mają ci co są w większości. Przy czym nie musi to być 51%. Wystarczy pakiet kontrolny. Czyli jeśli masz 30% a pozostałe 70% nie potrafi się porozumieć, to rządzisz.

Co do tego specjalisty. Są statystyki pokazujące, że zaszczepienie się niesie niższe prawdopodobieństwo powikłań i to wielokrotnie, niż przechorowanie  bez szczepienia. Jak również całe rzesze lekarzy mające odmienne zdanie niż ten specjalista. Jeśli ktoś woli się opierać na opiniach pojedynczych lekarzy, którzy równie dobrze mogą po prostu spróbować zdobyć rozgłos, albo zapewnić sobie kratę "a nie mówiłem", to moim zdaniem cierpi na debilizm, a może nawet idiotyzm, bo 12 latki jakieś zdolności analityczne jednak mają. Jestem pewien że w określonych sytuacjach lepiej ją sobie odpuścić, ale to w określonych sytuacjach.

Dlatego, tak, słusznie dostałeś bana, bo opinie szkodliwe, zwłaszcza takie wspierające szkodliwy stan rzeczy, szczególnie społecznie szkodliwe, powinny być eliminowane.

Nie do końca wiem jak to było z tym mateuszem. Myślałem, ze on dostał bana za szydercze podejście do innych użytkowników a za wypowiedzi w klimacie "rosja nie jest tak silna jak sama się przedstawia ani tak słaba jak przedstawiają ją inny" (sam tak uważam, w dodatku jest to naród zdolny poświęcić życie kilku milionów swoich obywateli aby osiągnąć cel), ale nie śledziłem aż tak jego wypowiedzi i może faktycznie była tam szkodliwa propaganda.

32 minuty temu, Tomcat napisał:

Można być wykształconym, można być inteligentnym, z dorobkiem naukowym a i tak dziwakiem, foliarzem itp. 

I to jest właśnie fascynujące. Ilu jest ludzi którzy w jednej kwestii potrafią być geniuszami a w innej nie reprezentują poziomu intelektualnego najgłupszej małpy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Camis napisał:

To jest mój screenshoot z tego filmu co wrzuciłem, film dodany pod koniec grudnia. 

Ciekawe, czyli dalej mają ten sam problem :E Albo film to przeklejka.

 

Dzisiaj (a raczej wczoraj) znowu było grubo:

ed84c3921f6be0d4ea6cdce9cda56aeee4a3724f

 

Przy okazji, proszę się doliczyć ile widzicie orków:

88fc94e88bf6d9426086b6a9df65fe20027650c5

 

Próba szturmu wagnerowców pod Bachmutem.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Suchy211 napisał:

Dlatego, tak, słusznie dostałeś bana, bo opinie szkodliwe, zwłaszcza takie wspierające szkodliwy stan rzeczy, szczególnie społecznie szkodliwe, powinny być eliminowane.

Mam rozumieć że opinie szkodliwe to takie które nie zgadzają się z narracją większości? W dalszym ciągu co do wirusa zdania są podzielone nawet wśród ekspertów co oznacza że jedno drugiego nie wyklucza. Problem w tym że wygasza się jedynie stronę sceptyczną i tę stronę stara się ośmieszyć.  Czy sprzeczne informacje z masowym przekazem oznaczają że są nieprawdziwe? No nie. Ja właśnie nie popadam w żadne skrajności w stylu "Ci mają rację a Ci bredzą". Jeśli zdania ekspertów są podzielone to jednak coś jest na rzeczy. Prawda zawszę jest gdzieś po środku i takie mam stanowisko ;)

Wracając do głównego tematu.  Podobno UA szykują dwie duże kontrofensywy. Jedną w kierunku Zaporoża a drugą w kierunku Siewierodoniecka. Podobno na północny zachód od Bachmutu UA zgromadziła olbrzymie ilości jednostek i sprzętu. W sumie ten rejon jest bardzo prawdopodobny na kontrofensywę bo walki o Bachmut bardzo mocno osłabiły i wyczerpał jednostki Ruc.

 

 

Godzinę temu, Kitu napisał:

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DjXbeat napisał:

To jest oczywiście moje nawiązanie do "szerzenia bzdur". Taki mój przykład. 

I bardzo dobry przykład ;) Szybko zamknęli temat żeby ta ich ochrona przed "szerzeniem bzdur" szybko trafiła na śmietnik historii jak się trochę wyjaśniło 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, DjXbeat napisał:

Mam rozumieć że opinie szkodliwe to takie które nie zgadzają się z narracją większości? W dalszym ciągu co do wirusa zdania są podzielone nawet wśród ekspertów co oznacza że jedno drugiego nie wyklucza. Problem w tym że wygasza się jedynie stronę sceptyczną i tę stronę stara się ośmieszyć.  Czy sprzeczne informacje z masowym przekazem oznaczają że są nieprawdziwe? No nie. Ja właśnie nie popadam w żadne skrajności w stylu "Ci mają rację a Ci bredzą". Jeśli zdania ekspertów są podzielone to jednak coś jest na rzeczy. Prawda zawszę jest gdzieś po środku i takie mam stanowisko ;)

Jezu, szury nie mają gdzie się produkować i nawet w tym temacie muszą swoimi bredniami śmiecić. Eksperci nie są podzieleni, a zgodni(bo mamy rzetelne i różnorakie badania). Są jakieś pojedyncze głosy(typu wariat w Polsce i szkodzenie amantadyną, za które nie został oskarżony, a potem skazany), ale to wyjątki. W dodatku sama pandemia przebiegła tak, jak mówili o niej wirusolodzy. Już nie wspominam ile milionów uratowały szczepionki. Tutaj też brawa dla branży, że tak szybko udało się stworzyć skuteczną i bezpieczną w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania.

  • Like 1
  • Haha 3
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy myślisz, że Kacapowo niczym cię już nie zaskoczy, wtedy czytasz to :E

 

  • Haha 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już w maju na front trafi najnowszy model Arnoldyi Terminatochenko.

  • Haha 12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skala propagandy kacapskich łbów nie zna granic. Oby sankcję tym "mądrym" coraz mocniej zacieśniały pętle na ich szyjach! 

Edytowane przez DjXbeat
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, bocieque napisał:

A już w maju na front trafi najnowszy model Arnoldyi Terminatochenko.

Ty się nie śmiej. Ja ostatnio oglądałem dokument o Ukraińskiej armii.

O ten.

367a6d91766ec4a689d058f063ed9129.jpg

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K**ka, dajcie troche tego proszku!! :rotfl:

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bocieque napisał:

A już w maju na front trafi najnowszy model Arnoldyi Terminatochenko.

rysyja mir:

 

2fb6014975e12693d74c5efe07850347.jpg

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara blać.

 

rrywLCd.png

o26xpgV.jpeg

 

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DjXbeat napisał:

Skala propagandy kacapskich łbów nie zna granic. Oby sankcję tym "mądrym" coraz mocniej zacieśniały pętle na ich szyjach! 

braci Kliczków już klonują od lutego. Będzie atak klonów ?

2 godziny temu, Camis napisał:

K**ka, dajcie troche tego proszku!! :rotfl:

Trwale uszkadza mózg jak widać  - nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Camis napisał:

Stara blać.

Ludzie to zwierzęta. Od epoki gdzie ludzie żyli w jaskiniach nic się nie zmieniło.

--+------

----

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, DjXbeat napisał:

Skala propagandy kacapskich łbów nie zna granic. Oby sankcję tym "mądrym" coraz mocniej zacieśniały pętle na ich szyjach! 

Statystycznie na tym Forum  musi być co najmniej  jeden  kacapski  człon , takich pseudo agentów najniższego  szczebla mamy w  Polsce  tysiące  , w ABW  śpią  i żreją  pączki  , raz od czasu załapią  jakiegoś grubszego agenta  klasy  średniej   :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 dni brak większego raportu z frontu od pana Artura który do tej pory robił robotę, więc mogę napisać tylko że Bachmut się trzyma ale w innych rejonach jest źle.

 

- Krasnohoriwka została przejęta, Kamianka również, dwie miejscowości zamykają powoli okrążenie około Awidiwki. 

- Rosjanie wbili się w stronę Biłej Hory, na północ od niej. 

- Przejęli dwie wioski na północ Bachmutu w stronę Słowiańska, to były mocno ufortyfikowane pozycje Ukraińskie. 

 

Jest źle, na dniach zobaczymy czy UA odpowie kontrami. 

 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Camis napisał:

Stara blać.

 

o26xpgV.jpeg

 

 

Dlatego ja się dziwię od miesięcy państwom, które wpuszczają osoby z rosyjskimi paszportami... Ci ludzie nie uciekają dlatego, że polityka Putina im się nie podoba(okej, jakiś taki % na pewno jest), ale dlatego że np. boją się powołania do wojska. To jest proszenie się o poważne kłopoty u siebie w perspektywie iluś tam lat. Widzimy te wiece poparcia organizowane(bo jednak ludzie służb za tym stoją) przez Rosjan w państwach zachodnich. Trzeba mieć wyjątkowo małą wyobraźnię, żeby nie dać bana na wjazd do swojego kraju. Mogą uciekać na Białoruś, do Chin, itd. Nic nie stoi na przeszkodzie :).

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...