Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Camis napisał:

Atomowa niedziela:

 

Patrząc jak im fatalnie idzie to spodziewam się odpalenia taktycznej gdzieś na bezludziu ukraińskim. Na pewno pół świata narobi w gacie i na tym by mi zależało i jaki efekt propagandowy u mnie by był.

W dniu 24.03.2023 o 19:01, Stjepan666 napisał:

Putler i Xing Jing Ping Pong poklepali się po pleckach, postykali się wiadomo czym i nic z tego dla putlera nie wyszło, bo jeżeli USA by się dowiedziało że Ping Pong wysłał choć jeden czołg ruskim to sankcje posypało by się ostro.

Taaaa...ciekawe czy tak dalej będziesz mówił jak skarpetki będą kosztować 50zł sztuka ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Everyman napisał:

Patrząc jak im fatalnie idzie to spodziewam się odpalenia taktycznej gdzieś na bezludziu ukraińskim. Na pewno pół świata narobi w gacie i na tym by mi zależało i jaki efekt propagandowy u mnie by był.

Nic takiego nie będzie miało miejsca! Chiny na to zgody nie wyraziły a użycie jakiejkolwiek broni taktycznej nawet z małym ładunkiem atomowym całkowicie skreśli Rosję na arenie międzynarodowej. Jeśli Chiny mówią "Nie" to Putin nie zrobi inaczej. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Camis napisał:

Czyli Metro 2043 :) 

Przeczytałem ostatnio trylogię Glukhovsky'ego oraz ograłem gry i (poza innymi walorami) książki pokazują nieco stosunek ruskich do świata i ten syndrom, nie wiem jak to nazwać... "oblężonej twierdzy"(?) oraz to do czego jest zdolny "rząd", aby trzymać za mordę ludzi.

Na rękę jest im straszyć ludność wyimaginowanym zagrożeniem, nic innego na swoją korzyść nie są w stanie wymyślić, więc uciekają się do najprymitywniejszych metod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, krukkpl napisał:

Czyli Metro 2043 :) 

Przeczytałem ostatnio trylogię Glukhovsky'ego oraz ograłem gry i (poza innymi walorami) książki pokazują nieco stosunek ruskich do świata i ten syndrom, nie wiem jak to nazwać... "oblężonej twierdzy"(?) oraz to do czego jest zdolny "rząd", aby trzymać za mordę ludzi.

Na rękę jest im straszyć ludność wyimaginowanym zagrożeniem, nic innego na swoją korzyść nie są w stanie wymyślić, więc uciekają się do najprymitywniejszych metod.

Pozostaje jeszcze pytanie, po co to kremlowskie bydło wybudowało schrony przeciwatomowe? By na starość popatrzeć na upadły świat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, B@nita napisał:

Pozostaje jeszcze pytanie, po co to kremlowskie bydło wybudowało schrony przeciwatomowe? By na starość popatrzeć na upadły świat ?

Przestałem się przejmować tymi czy innymi głupotami bo to nie ma sensu. Co trochę nas czymś straszą jak nie covid to czym innym. Niech sobie budują, niech walą tymi atomówkami mam to głęboko w dupie. Co ma być to będzie. A puki co żyje własnym życiem bo i tak na tamto życie nie mam żadnego w pływu.

  • Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DjXbeat napisał:

Chiny na to zgody nie wyraziły a użycie jakiejkolwiek broni taktycznej nawet z małym ładunkiem atomowym całkowicie skreśli Rosję na arenie międzynarodowej. Jeśli Chiny mówią "Nie" to Putin nie zrobi inaczej. 

A tak zapytam, skąd Ty masz informacje o tym na co Chiny wyraziły a na co nie wyraziły zgody? 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Everyman napisał:

Taaaa...ciekawe czy tak dalej będziesz mówił jak skarpetki będą kosztować 50zł sztuka ;)

iy52cMh.png

 

 

korwin-i-na-to-zakladasz-buta-nie-trzeba

 

:szczerbaty:

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, T.m.p1 napisał:

A tak zapytam, skąd Ty masz informacje o tym na co Chiny wyraziły a na co nie wyraziły zgody? 

Mam takie same informacje jak każdy. Chiny w zeszłym roku wydały w tej kwestii oświadczenie i nie dopuszczają by którąkolwiek ze stron użyła broni atomowej! W tej kwestii Chiny jak i reszta świata są jednomyślni więc działanie Putina było by wbrew Chinom od których Rosja dzisiaj jest w 80% uzależniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jak wydali takie oświadczenie i powiedzieli, że "nie dopuszczają" to spoko i można się rozejść.

Przecież historia uczy nas, że nie ma powodów aby nie ufać oficjalnym komunikatom polityków.. :P 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U tych ru czubów to raczej nie ma co liczyć że społeczeństwo się zmieni

2023_03_27_634400_9f3aef.jpg

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Everyman napisał:

Patrząc jak im fatalnie idzie to spodziewam się odpalenia taktycznej gdzieś na bezludziu ukraińskim. Na pewno pół świata narobi w gacie i na tym by mi zależało i jaki efekt propagandowy u mnie by był.

Rosja ma trochę "zabawek" i nie wykorzystała w czasie tej agresji np. czegoś takiego - https://pl.wikipedia.org/wiki/Ojciec_wszystkich_bomb

Jedna taka i bitwa po Bachmutem zakończona, ale widocznie 30 tysięcy Rosjan(tylu podobno zabitych i rannych) jest po prostu tańszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, forfun napisał:

ale widocznie 30 tysięcy Rosjan(tylu podobno zabitych i rannych) jest po prostu tańszych.

Nie chodzi o to że są tańsi, po prostu użycie takiej broni powoduje że UA dostają od USA podobną i walą w kacapów.

Ruscy mają "ojca wszystkich bomb" a US "matkę wszystkich bomb" ?

Mother of All Bombs (MOAB) Vs Father of All Bombs (FOAB) - FOAB Vs MOAB |  Most Powerful Bombs - YouTube

Zdjęcie

27 minut temu, forfun napisał:

Jedna taka i bitwa po Bachmutem zakończona

Jedna taka jak widzisz miasta nie zmiecie ze średnicą wybuchu 600m.

Tak samo nie rozwali rozproszonych wojsk obronnych UA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosjanie to jednak są geniusze. Stworzyć bombę lżejszą, z 4x większym wybuchem TNT i jeszcze TAŃSZĄ :E No zgadzałoby się, gdyby nie to że oprócz tej jednej bomby dla pokazów to pewnie posiadają ich równe 0. FOAB jest tak samo mityczny jak T-14. 

Za to MOAB jest w ilościach zdolnych wyczyścić cały front z HQ....

 

Edytowane przez TheMr.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, T.m.p1 napisał:

A tak zapytam, skąd Ty masz informacje o tym na co Chiny wyraziły a na co nie wyraziły zgody? 

Znajdź sobie wypowiedź przewodniczącego ChRL który powiedział że nie życzy sobie żadnej wojny która będzie mu zakłócała olimpiadę i Putin się posłuchał ,  zaatakował Ukrainę dopiero po olimpiadzie

Rosja nie ma nic do powiedzenia , NATO jak również Chiny zrównały by z ziemią Rosję , realne starcie odbędzie pomiędzy USA i Chinami 

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nic mówić, ale przed operacją w Chersoniu, Zeleński też odwiedził front :E 

https://liveuamap.com/en/2023/27-march-president-zelensky-visited-frontline-in-zaporizhzhia

 

Teraz, Tomcat napisał:

Fajnie, ale Węgry należy walić na podobnym poziomie co Rosjan/Serbów. To są szma przez duże SZ. 

 

 

Kacapy to jednak mają łeb.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Donieckiej RL ogłosiło nabór ochotników z Rosji do służby w ich policji. Podali numery telefonów i dokładny adres budynku w Doniecku, do którego trzeba się zgłosić po dodatkowe informacje.

Ukraińcy dzisiaj zbombardowali ten budynek

 

16ccf99899353a95045a95a53b4d91661ac56d9e

af35d8b8c38fd4341c9fdd4d73928f7446a9871a

  • Haha 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, voltq napisał:

Znajdź sobie wypowiedź przewodniczącego ChRL który powiedział że nie życzy sobie żadnej wojny która będzie mu zakłócała olimpiadę i Putin się posłuchał ,  zaatakował Ukrainę dopiero po olimpiadzie

Rosja nie ma nic do powiedzenia , NATO jak również Chiny zrównały by z ziemią Rosję , realne starcie odbędzie pomiędzy USA i Chinami 

Chiny sprzeciwiły się umieszczeniu rosyjskiej broni jądrowej na Białorusi. Zdaniem MSZ, ryzyko strategiczne powinno być redukowane, a nie zwiększane. 

Stanowisko Chin w sprawie broni jądrowej jest jasne. Ciekawe co zrobi Putin. 

Edytowane przez DjXbeat
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za roznica gdzie skad odpala atomowki ? 1 minuta roznicy ? Czy boja sie ze im rakietka spadnie na wlasnym terytorium ? :E bo mieli chyba sporo nieudanych testow ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Po długich negocjacjach, które przez kilka tygodni zajmowały kijowskich handlarzy bronią, Ukraina liczy na pozyskanie około czterdziestu samolotów Mirage. Intelligence Online bada pochodzenie tych urządzeń.

 

 

 

cannon_fodder_meme-jpg.4853209

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można dodać że 3 czołgi z Portugali też dotarły. 

 

Dużo sprzętu doleciało w ostatnim czasie. Koniec dostaw to pewnie dopiero połowa albo koniec kwietnia. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...