Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu na płycie w tym samym czasie widziałem 4 transportowe 

Generalnie od połowy lutego dziennie można naliczyć nawet kilkanaście samolotów które dostarczają fanty

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tornado3 napisał:

Tydzień temu na płycie w tym samym czasie widziałem 4 transportowe 

Generalnie od połowy lutego dziennie można naliczyć nawet kilkanaście samolotów które dostarczają fanty

czy oni czasem coś nie wspominali kiedyś żeby nie podawać takich informacji. Jeżeli się mylę to mnie poprawcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info o nastu transporterach co coś przywiozły jest jakąś drażliwą informacją? Mało konkretnie by coś z tym zrobić. Zwłaszcza że do ofensywy zostały 2-3 miesiące max? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ten karaluch sobie zdaje sprawę, że w wypadku wymiany nuklearnej to on się nawet do bunkra dla elit nie załapie.

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie konsultowali to z Jackiem Bartosiakiem, który non stop snuje swoje wizje Śródmorza, Wielkomorza, Międzymorza czy też innych tego typu wynalazków, w których Polska byłaby potęgą, będąc w ścisłym sojuszu państw Europy środkowo-wschodniej i przewodząc mu. :lol2:

Ja tam lubię czytać fantastykę, ale życie realne to całkiem coś innego i taka wizja jest całkowicie oderwana od rzeczywistości. ;-)

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę je okopywać jako stacjonarne punkty obronne, jak Niemcy swoje czołgi w 1945? Chociaż ci drudzy robili to głównie z powodu braku paliwa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wabik co najwyżej będzie robić.

Podobno wycofane 30 lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, wii napisał:

Za wabik co najwyżej będzie robić.

Podobno wycofane 30 lat temu.

pisalibyście co wrzucacie :D

 

https://www.smartage.pl/is-3-czolg-ktory-przerazil-aliantow/

Po raz pierwszy IS-y-3 zostały wykorzystane bojowo w 1956 roku w trakcie radzieckiej interwencji na Węgrzech. Nie był to do końca udany debiut, ponieważ w trakcie walk zniszczonych zostało kilkanaście wozów – głównie przez pożary i wewnętrzne eksplozje amunicji. Olbrzymie i powolne czołgi ciężkie były łatwym celem na ulicach miast.

W latach 60. i 70. wiele IS-ów-3 wykorzystano do budowy stanowisk ogniowych min. w Azji, na granicy z Chinami. Równocześnie w jednostkach liniowych zastępowano je czołgami T-10. Oficjalnie Rosjanie wycofali IS-y-3 z eksploatacji w… 1993 roku. Nieoficjalnie jednak, czołgi te wycofano już w latach 80..

Obecnie wiele czołgów tego typu znajduje się w muzeach i na pomnikach w Rosji i na Ukrainie. Co ciekawe, w 2014 roku separatyści walczący na wschodzie Ukrainy uruchomili znajdujący na pomniku w miejscowości Konstantynówka czołg IS-3 i wykorzystywali go w walkach.

10-2-300x178@2x.jpg

1-12-300x206@2x.jpg

 

8-4-300x194@2x.jpg

 

is-3-1140x641.jpg

 

120.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, TheMr. napisał:

IS-3 :E 

aaa ok nie zauważyłem i sobie sam szukałem co to za tworek ;D 

Ogólnie jakaś lipa straszna.. 2 lata ten złom składali, nie za długa produkcja.. 

 

BMP-1 z armatką 2A28 Grom i pociskami PG-15W mają przebicie pancerza do 300mm.

To ten ciężki czołg da radę czy raczej sito będzie? Zakłądając że radziecka stal się nie starzeje po jakiś 70 latach pod chmurką ;) 

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Minciu napisał:

aaa ok nie zauważyłem i sobie sam szukałem co to za tworek ;D 

Ogólnie jakaś lipa straszna.. 2 lata ten złom składali, nie za długa produkcja.. 

 

BMP-1 z armatką 2A28 Grom i pociskami PG-15W mają przebicie pancerza do 300mm.

To ten ciężki czołg da radę czy raczej sito będzie? Zakłądając że radziecka stal się nie starzeje po jakiś 70 latach pod chmurką ;) 

 

.

Tak długo jak nie wystawią przeciw niemu niczego przeciwpancernego   przestarzały czołg to nadal problem. Do rzucania mięsem wystarczy.

Edytowane przez Suchy211
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Pitt_34 napisał:

Następny nawiedzony:

 

Jeśli odpowiedzią NATO na atak nuklearny z Białorusi skutkujący spaleniem Warszawy będzie analogiczne spalenie Mińska a nie Moskwy, to jest to wymiana na którą - moim zdaniem - Putin jest gotowy.

 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Andree napisał:

Jeśli odpowiedzią NATO na atak nuklearny z Białorusi skutkujący spaleniem Warszawy będzie analogiczne spalenie Mińska a nie Moskwy, to jest to wymiana na którą - moim zdaniem - Putin jest gotowy.

 

Tyle, że to nie będzie Białorusinów broń i użycie. Więc nie wiem czy tylko Mińsk by oberwał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Andree napisał:

atak nuklearny z Białorusi skutkujący spaleniem Warszawy

Wątek S-F to nie w tym dziale. 

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Pitt_34 napisał:

Tyle, że to nie będzie Białorusinów broń i użycie. Więc nie wiem czy tylko Mińsk by oberwał.

Atak na Moskwę będzie skutkował Globalną Wojną Termojądrową, więc każdy, nawet absurdalny pretekst żeby jej uniknąć (zły bojar Łukaszenko, car nie kazał) i zachować twarz będzie dobry. A mi jako Warszawiakowi już wtedy będzie wszystko jedno...

  • Confused 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Jasionce w Rzeszowie ląduje od kilku dni baardzo dużo wojskowych maszyn transportowych i przewozowych 747, juz dawno takiego ruchu tam nie było. Chyba coś grubszego będzie sie dziać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zmiękczanie obrony na południu.

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

popijać wódkę przy ognisku

to akurat może być miłe ;) 

10 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

rzucać przed siebie śruby co kilka metrów

ale tego nie rozumiem :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, krukkpl napisał:

ale tego nie rozumiem :D 

Bo nie grałeś w Stalkera ani nie oglądałeś filmu Tarkowskiego pod tym tytułem :E

Już nie mówiąc o przeczytaniu powieści SF. Rzucanie czegoś przed siebie i obserwowanie toru lotu pozwala nie wdepnąć w anomalię grawitacyjną stworzoną przez potężnych Obcych, którzy urządzili sobie na Ziemi "piknik" i odlecieli. 

Edytowane przez Andree
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, TheMr. napisał:

80efbf06cb00b53db768d2b026fd3b8a5513ca70

 

IS-3 :E 

To zdjęcie z 2021 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MaxaM napisał:

To zdjęcie z 2021 roku.

Spokojnie, jesteśmy na razie na poziomie T-55. Do T-34 jeszcze parę czołgów zostało :E 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...