Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, crush napisał:

Ale poddajesz tylko Ukrainę czy nas też? :hmm:

I co w końcu z tym przykuciem się pod sejmem?

Ja nikogo nie poddaje. To że widzisz krytykę szczucia i machania szabelką czekając na jakieś dopłaty to jest naprawdę taki problem? Baiden zapewnił kilkukrotnie o ważności art. 5 ale dalej stawiane jest jakaś gówno-propaganda. 

Ja nigdzie nie pisałem o przykuwaniu się pod sejm(jeszcze) na złość twoim zbawcom a sam to zasugerowałeś. Sam już chyba o tym myślisz... Nie będę milczał bo przyszedł tu crush 2 zdania :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, wii napisał:

Ja nikogo nie poddaje. To że widzisz krytykę szczucia i machania szabelką czekając na jakieś dopłaty to jest naprawdę taki problem? Baiden zapewnił kilkukrotnie o ważności art. 5 ale dalej stawiane jest jakaś gówno-propaganda. 

Ja nigdzie nie pisałem o przykuwaniu się pod sejm(jeszcze) na złość twoim zbawcom a sam to zasugerowałeś. Sam już chyba o tym myślisz... Nie będę milczał bo przyszedł tu crush 2 zdania :lol2:

Lepsze 2 zdania niż rozwolnienie umysłowe, czy jak Ty to zwiesz - "krytyka".

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Washington Post": Polska na drodze do stworzenia potężnej armii. Rosjanie nie odważą się jej zaatakować

Wojna w Ukrainie przyspieszyła polskie plany modernizacji i rozbudowy armii. Polska jest teraz na drodze do stworzenia wojska tak potężnego, że Moskwa nie odważyłaby się go zaatakować – napisał w środę dziennik „Washington Post”.

Gazeta przypomina, że w tym roku Polska ma wydać na obronę cztery proc. PKB, czyli dwa razy więcej od założonego przez państwa członkowskie NATO minimum. „Starsza broń z czasów sowieckich przekazana Ukrainie, w tym 240 czołgów T-72, jest wymieniana na bardziej zaawansowane technologicznie systemy” – podała amerykańska gazeta.

Skalę polskich zbrojeń widać po podpisywanych ze Stanami Zjednoczonymi kontraktach na dostawy czołgów Abrams czy systemów artylerii rakietowej HIMARS. Warszawa podpisała również umowę na dostawę czołgów z Koreą Południową – przypomina „WP”.

Jestem ciekawy co z tego wyjdzie.



 

Edytowane przez sabaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, crush napisał:

Lepsze 2 zdania niż rozwolnienie umysłowe, czy jak Ty to zwiesz - "krytyka".

No i tyle podyskutujesz umysłowo biedny człowieku. Nie cytuj postu pod którym piszesz :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wii napisał:

No i tyle podyskutujesz umysłowo biedny człowieku. Nie cytuj postu pod którym piszesz :lol2:

Lepiej biednie, a godnie.

Muszę Twoją uwagę zwrócić by znów brązowym strumieniem popłynęła jakaś "złota myśl". :cool:

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty widzisz tą swoją godność? Sam wylewasz te swoje małe brązowe klocki (jak ty) nie w temacie wątku... Na pytania usłyszałem głupie pytania. Polemika z tobą to tylko wycieczki osobiste i offtop. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, sabaru napisał:

Jestem ciekawy co z tego wyjdzie.

Długi, ogrom sprzętu bez obsługi, bez amunicji, niszczejącego w garażach (lub pod chmurką), nie spiętego w spójny system zarządzania i walki. Ale na paradach będzie uciecha dla gawiedzi, a Błaszczak sobie takie fotki strzeli że wszystkim kopary opadną.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kalderon napisał:

Długi, ogrom sprzętu bez obsługi, bez amunicji, niszczejącego w garażach (lub pod chmurką), nie spiętego w spójny system zarządzania i walki. Ale na paradach będzie uciecha dla gawiedzi, a Błaszczak sobie takie fotki strzeli że wszystkim kopary opadną.

No ale Ameryka jak zawsze na plusie, ile zarobia! ❤️ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, offensive napisał:

Mozna? Mozna!

Rosja od początku tej wojny deklaruje skłonność do jej pokojowego zakończenia, oczywiście na jej warunkach, które oczywiście są nie do przyjęcia. Nie wiem czy słyszałeś ale z najnowszych doniesień wynika, że Rosja chce dokonać aneksji Białorusi do końca tej dekady i właściwie pozbawić jej obywateli tożsamości narodowej. Tak właśnie wygląda "pokój" wg Rosji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, kalderon napisał:

Długi, ogrom sprzętu bez obsługi, bez amunicji, niszczejącego w garażach (lub pod chmurką), nie spiętego w spójny system zarządzania i walki. Ale na paradach będzie uciecha dla gawiedzi, a Błaszczak sobie takie fotki strzeli że wszystkim kopary opadną.

Kiepską masz tą szklaną kulę. Strasznie pesymistyczną ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Kris194 napisał:

Rosja od początku tej wojny deklaruje skłonność do jej pokojowego zakończenia, oczywiście na jej warunkach, które oczywiście są nie do przyjęcia. Nie wiem czy słyszałeś ale z najnowszych doniesień wynika, że Rosja chce dokonać aneksji Białorusi do końca tej dekady i właściwie pozbawić jej obywateli tożsamości narodowej. Tak właśnie wygląda "pokój" wg Rosji.

Przeciez ten cytat ktory tutaj wrzucilem jest tak odrealniony, ze nie wiem kto moze go brac na powaznie, chyba tylko ruskie onuce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://wiadomosci.wp.pl/ujawniamy-tajna-akcja-polskiej-policji-w-ukrainie-6869221913578112a

19 minut temu, kalderon napisał:

Długi, ogrom sprzętu bez obsługi, bez amunicji, niszczejącego w garażach (lub pod chmurką), nie spiętego w spójny system zarządzania i walki. Ale na paradach będzie uciecha dla gawiedzi, a Błaszczak sobie takie fotki strzeli że wszystkim kopary opadną.

I tak połowa tego PKB wystarczyłaby na odstraszenie Rosji przy jej obecnym potencjale. Obecne zakupy są tak bezsensowne, że szkoda gadać. Mityczne 500 HIMARSów co jedna salwa = cały budżet MONu :E 50 sztuk tego sprzętu z różnymi pociskami jest nadto do rozgromienia czego sobie możesz wyobrazić, więcej liczy się informacja i rozpoznanie żeby można było tymi rakietkami cokolwiek trafić, no ale o tym Błaszczak nie pomyślał :E 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, TheMr. napisał:

Mityczne 500 HIMARSów

Było wytłumaczone że my nie kupujemy 500 Himarsów tylko USA ma taki bufor max dla nas jeśli byśmy chcieli kupić, czyli po prostu sprzedadzą nam 100-200 ale 501 już nie, oprócz tego Himarsy (same wyrzutnie) mają być montowane na polskich Jelczach więc to też zniweluje trochę koszty.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Kris194 napisał:

W takich chwilach jestem dumny z naszego kraju i naszych rodaków :)

Z jednej strony dobrze, a z drugiej znów Polska wysuwa się solo naprzód (co jest cechą narodową), kiedy reszta krajów kibicuje i pomóc nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100-200 nic nie daje jak nie masz do ich amunicji. Na Ukrainie nie ma 50 i pytanie czy więcej dało by jakąś różnice. Czołgi i wozy piechoty, obrona przeciwlotnicza...

I lotnictwo które też jest śladowe na Ukrainie ale jak coś odbijać to bez tego ani rusz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podałem tylko przykład że możesz sobie kupić 500 ale stać na 5 to kupujesz 5 :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy himars ma zasięg zależnie od rakiety 70-150 km

Przede wszystkim rewizja tego jak stoi artyleria i niższego zasięgu. Amerykanie nie będą ci słali setek tysięcy rakiet dalekiego zasięgu...

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, TheMr. napisał:

50 sztuk tego sprzętu z różnymi pociskami jest nadto do rozgromienia czego sobie możesz wyobrazić, więcej liczy się informacja i rozpoznanie żeby można było tymi rakietkami cokolwiek trafić, no ale o tym Błaszczak nie pomyślał

Ba - mamy zamówione ponad 200 wyrzutni z Korei razem z amunicją (w tym taką o zasięgu 290km). Co więcej - podobno na stole jest opcja że jak rozszerzymy kontrakt z 218 sztuk na pełne 288 to będziemy mogli produkować amunicję u siebie, a to był by sztos, game-changer. Dlatego:

1 minutę temu, bbandi napisał:

Było wytłumaczone że my nie kupujemy 500 Himarsów tylko USA ma taki bufor max dla nas jeśli byśmy chcieli kupić, czyli po prostu sprzedadzą nam 100-200 ale 501 już nie, oprócz tego Himarsy (same wyrzutnie) mają być montowane na polskich Jelczach więc to też zniweluje trochę koszty.

Nam HIMARSów nie trzeba w ogóle. Będą się dublowały z Chunmoo i mnożyły koszty, a o amunicję i serwis będziemy żebrać w USA (a ci będą liczyć jak za zboże).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą 500 Himarsów to propaganda tvpis dla emerytów żeby poczuli narodowe uniesienie i na nich głosowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zobaczymy co oszołomy bez pojęcia kupią bo stać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak 1000 czołgów czy haubic. Tylko że cierpi na tym polski przemysł, będzie cierpieć polska armia i budżet.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Mateusz2PL napisał:

Ukraina miała 24 lata na to, żeby się dobrze uzbroić. Miała tyle samo czasu co polska i rosja.

Nie miała bo nie wyszła spod buta tak sprawnie jak my. 

  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mateusz2PL napisał:

Ukraina miała 24 lata na to, żeby się dobrze uzbroić. Miała tyle samo czasu co polska i rosja.

Władza sterowana z Rosji miała szanse przygotować kraj zbrojnie? Wiesz, że teraz ukraińskie rakiety spadają na Ukrainę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukraina była uzbrojona, tylko ktoś ją rozbroił, ktoś kto ręczył za nienaruszalność jej granic :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...