Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, MaxaM napisał:

Lol, a kto się tutaj interesował tematami wojskowymi i wojną wcześniej? :szczerbaty:

Wojna trwa od 2014 roku, więc raczej ludzie się interesowali.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JDX napisał:

Wojna trwa od 2014 roku, więc raczej ludzie się interesowali.

Ten wątek ma 1180 stron. To gdzie jest wątek wojenny z lat 2014-2022, który powinien mieć już wiele tysięcy stron jeśli ludzie tak się interesowali wojną od 2014? 8:E

Krym to w zasadzie dla wszystkich było pojedyncze wydarzenie polityczne i tyle. Coś tam powiedzieli w mediach i tyle. Nic się w zasadzie nie działo wówczas ani przez te 8 lat. Więc o jakim Ty zainteresowaniu ludzi mówisz? 

Edytowane przez MaxaM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MaxaM napisał:

Ten wątek ma 1180 stron. To gdzie jest wątek wojenny z lat 2014-2022, który powinien mieć już wiele tysięcy stron jeśli ludzie tak się interesują wojną? 8:E

Krym to w zasadzie dla wszystkich było pojedyncze wydarzenie polityczne i tyle. Coś tam powiedzieli w mediach i tyle. Nic się w zasadzie nie działo wówczas ani przez te 8 lat. Więc o jakim Ty zainteresowaniu mówisz? 

Może przeoczyłeś, bo musiałeś uczyć się do egzaminów gimnazjalnych.

O porozumieniach mińskich też media nie informowały? Temat Ukrainy był żywy w polskiej świadomości. Śledzono temat na bieżąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, JDX napisał:

O porozumieniach mińskich też media nie informowały? Temat Ukrainy był żywy w polskiej świadomości. Śledzono temat na bieżąco.

No tak, bo z powodu jakiegoś porozumienia ludzie masowa zaczęli oglądać osoby pokroju Wolskiego i szperać w necie codziennie w pozyskiwaniu jakichś informacji wojskowych ;) 

Jak w ogóle można porównywać wydarzenia polityczne, gdzie nawet mało kto je odnotował, do pełnoskalowej wojny za granicą, gdzie trup ścieli się gęsto? 

Edytowane przez MaxaM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MaxaM napisał:

No tak, bo z powodu jakiegoś porozumienia ludzie masowa zaczęli oglądać osoby pokroju Wolskiego i szperać w necie codziennie w pozyskiwaniu jakichś informacji wojskowych ;) 

Jak w ogóle można porównywać wydarzenia polityczne, gdzie nawet mało kto je odnotował, do pełnoskalowej wojny za granicą, gdzie trup ścieli się gęsto? 

Wolski założył konto na YT 4 kwietnia bodajże :E 2022.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, TheMr. napisał:

Wolski założył konto na YT 4 kwietnia bodajże :E 2022.

Właśnie, tak samo jak niemal wszystkie inne kanały o tej tematyce nie istniały wcześniej, bo kto by je oglądał jak nie było zainteresowania takimi informacjami? :szczerbaty:

A kolega wyżej się dziwi, skąd nagle takie zainteresowanie jak wojna trwa od 2014 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MaxaM napisał:

Właśnie, tak samo jak niemal wszystkie inne kanały o tej tematyce nie istniały wcześniej, bo kto by je oglądał jak nie było zainteresowania takimi informacjami? :szczerbaty:

A kolega wyżej się dziwi, skąd nagle takie zainteresowanie jak wojna trwa od 2014 8:E

To tylko potwierdza, że Wolski to no-name który wybił się na wojnie. I nie ma sensu nim się ekscytować. 

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, MaxaM napisał:

Właśnie, tak samo jak niemal wszystkie inne kanały o tej tematyce nie istniały wcześniej, bo kto by je oglądał jak nie było zainteresowania takimi informacjami? :szczerbaty:

A kolega wyżej się dziwi, skąd nagle takie zainteresowanie jak wojna trwa od 2014 8:E

Ale skąd takie zainteresowanie Wolskim, który był nonejmem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co na książkach i klikach zarobił, to jego. Spokojnie pojawi się na listach "To oni zarobili na wojnie! [NAZWISKA, KWOTY]". Z drugiej strony - czegokolwiek by nie podawał, to jest jego praca i zwyczajnie wstrzelił się w potrzeby rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, JDX napisał:

Ale skąd takie zainteresowanie Wolskim, który był nonejmem...

Gdybyś go pooglądał to byś wiedział. Ja go cenię, bo przekazuje ogrom ciekawej wiedzy nigdzie indziej niespotykanej ;) 

Np. odcinek o technikaliach rakiet S300 był mega ;)

Gdyby produkował chłam, to logiczne chyba, że nie miałby 300k subskrybentów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MaxaM napisał:

Gdybyś go pooglądał to byś wiedział. Ja go cenię, bo przekazuje ogrom ciekawej wiedzy nigdzie indziej niespotykanej ;) 

Np. odcinek o technikaliach rakiet S300 był mega ;)

Gdyby produkował chłam, to logiczne chyba, że nie miałby 300k subskrybentów. 

Oglądam prawie codziennie Debatę dnia w Polsacie. Wolski jest tam często. Sam jego wygląd jest trochę niepoważny. Z tego co wiem to typ nigdy wcześniej nie zajmował się wojskowością.

Znam ludzi, którzy mają po milion subskrypcji, a produkują chłam.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, JDX napisał:

Sam jego wygląd jest trochę niepoważny.

 Ocenianie kogokolwiek po wyglądzie to dopiero jest niepoważne ;) 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, MaxaM napisał:

Gdybyś go pooglądał to byś wiedział. Ja go cenię, bo przekazuje ogrom ciekawej wiedzy nigdzie indziej niespotykanej ;) 

Np. odcinek o technikaliach rakiet S300 był mega ;)

Gdyby produkował chłam, to logiczne chyba, że nie miałby 300k subskrybentów. 

https://www.revistaejercitos.com/wp-content/uploads/2020/03/S-300PMU1-2.pdf

 

+ zbieranie info z TT, OSINTu na ten temat paru mądrzejszych od niego. Książki wojskowe. 

 

Jaką to wiedzę tajemną tam przekazał? :E 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TheMr. napisał:

Jaką to wiedzę tajemną tam przekazał? :E 

On jest po prostu idealny dla ludzi, którzy niby się interesują wojną/wojskiem, ale tak naprawdę to nie chcą znać szczegółów, ot jakieś ogólne zarysy posłuchać i potem się chwalić przy piwie. 

Dlaczego Wolski jak mówi o czołgach to ma mnóstwo wyświetleń, a dlaczego jak Ratka który ma kanał od wielu lat już mało? Bo ten drugi ma szeroką wiedzą i rozpisuje na części składowe które mało kto lubi i zrozumie. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, TheMr. napisał:

https://www.revistaejercitos.com/wp-content/uploads/2020/03/S-300PMU1-2.pdf

https://audiophillness.com/wp-content/uploads/2015/09/NAD-S300-service-manual.pdf

+ zbieranie info z TT, OSINTu na ten temat paru mądrzejszych od niego. Książki wojskowe. 

 

Jaką to wiedzę tajemną tam przekazał? :E 

Chyba żartujesz, że mam czytać książki wojskowe i analizować schematy elektroniczne gdy mogę w 30 min zdobyć ogrom wiedzy słuchając YT w tle ;) 

Nie jestem takim pasjonatem aby poświęcać wiele godzin dziennie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, JDX napisał:

Ale skąd takie zainteresowanie Wolskim, który był nonejmem...

bo pojawil sie u Zychowicza i byl kompletnie inny od poprzednich gosci. No i zrobil ten zegar Wolskiego opowiadal po kolei co sie dzialo + bylo zapotrzebowanie na eksperta od dlugosci luf:szczerbaty:. Plus moje osobiste odczucia sa takie, ze poprostu dobrze mi sie go slucha i w zasadzie moglby mowic o czymkolwiek. Byle nie po angielsku z wiadomych wzgledow :D

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MaxaM napisał:

Chyba żartujesz, że mam czytać książki wojskowe i analizować schematy elektroniczne gdy mogę w 30 min zdobyć ogrom wiedzy słuchając YT w tle ;) 

Nie jestem takim pasjonatem aby poświęcać wiele godzin dziennie. 

No to, albo on przekazuje wiedzę tajemną albo mogę w 30 minut przeczytać to samo i sam opanować :E Zdecyduj się. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, JDX napisał:

Ale w tych dokumentach ruscy stracili zaledwie 14500 ludzi.

Mówisz o przerobionych dokumentach, na które nie wiadomo czemu, powołuje się większość mediów.

Oryginalny wyciek mówi o 

Cytat

35,500 and 43,500 troop deaths on the Russian side and between 16,000 and 17,500 for Ukraine.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Podsumuję ostatnie dwa tygodnie pierwszych 400 dni trzydniowej operacji specjalnej.

Agresywna polityka agresywnego paktu NATO, który jak pamiętamy bombardował Jugosławię, stała się przyczyną 3-dniowej operacji specjalnej. Operacji zwanej też jako inwazja na Ukrainę przez rusofobów, na którą to łatkę zasłużył każdy, komu przeszkadza gwałcenie kobiet, porywanie i mordowanie dzieci przez Rosjan. Wybuch wojny jest naturalny i uzasadniony wobec nieustannego zagrożenia dla Rosji ze strony stale rozszerzającego się NATO. W przeciwieństwie do tego rozszerzenie NATO o Finlandię mającą najdłuższą granicę z Rosją i to w pobliżu strategicznych rosyjskich portów oraz Petersburga nie znaczy nic i nie stanowi żadnego problemu.

Z tego powodu, że nie stanowi to żadnego problemu Rosja rzecz jasna zagroziła użyciem broni atomowej bo tak. Parlament fiński głosujący jednogłośnie za przyjęciem do NATO został rzecz jasna przejęty przez marginalne siły polityczne w Finlandii. W kolejnych wyborach te siły powinny zostać zmiecione. Na razie wybory właśnie wygrała partia, której hasłem wyborczym było "Mieliśmy rację w stosunku do NATO".

Nazistowski przewrotny żyd-uzurpator Zełenski był w Polsce. Jak wiadomo nieistotne co mówił, ani że w ogóle był, ale ważne, że był w bluzie.

Rzecz jasna oznacza to zero szacunku dla Polaków, poza tym nie umie się ubrać. Co innego gdyby był w garniturze, wtedy napisalibyśmy, że wysyła żołnierzy na pewną śmierć do błotnistych okopów Doniecka, a sam bryluje na Krakowskim Przedmieściu. Co innego gdyby nie przyjechał, wtedy byłby to policzek w twarz i pokazanie realnej gry interesów, że się po prostu mało liczymy. Skoro jednak przyjechał, to nie w poczuciu wdzięczności, ale po to, żeby znowu coś wyżebrać.

W odpowiedzi na te żebracze stękania - właśnie wysłaliśmy też słynne zabytkowe samoloty MIG29. Ukraińcy okazali mało wdzięczności za ten muzealny sprzęt, dlatego wysłali nam podrzędnego acz popularnego w Rosji komika w bluzie. Co więcej marudzili, że te samoloty są jakoby w fatalnym stanie. Jakby nie był w fatalnym stanie, to byśmy ich nie oddawali, co nie? Wtedy byłoby to osłabianie zdolności obronnych Polski.

No i mamy spory odpływ Ukraińców, część na święta, część wraca, bo się przestała bać. Rzecz jasna było fatalnie, jak Ukraińcy przyjeżdżali, bo przyjeżdżali rzecz jasna wyłudzać zasiłki, a nie ze strachu przed wojną. Potem zabierali pracę. A teraz źle, że wyjeżdżają, bo... yy... widać się nie boją.

https://www.skyscrapercity.com/threads/ukraina-rosyjska-inwazja-2022-drastyczne-materiały-oznaczamy-zachować-umiar-w-tematach-pobocznych.2377448/post-183232619


?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MaxaM napisał:

Mówisz o przerobionych dokumentach, na które nie wiadomo czemu, powołuje się większość mediów.

Oryginalny wyciek mówi o 

 

Ale to i tak spooooro mniej niż podawano w mediach. Ruscy mieli stracić co najmniej 100-150k chłopa. Tak mówiono wielokrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, JDX napisał:

Ale to i tak spooooro mniej niż podawano w mediach. Ruscy mieli stracić co najmniej 100-150k chłopa. Tak mówiono wielokrotnie.

Cóż... dużo się mówi, że liczby ukraińskie są propagandowe. Teraz mamy inne źródło, potencjalnie najbardziej dokładne jakie może być. Gdzie jest prawda? Każdy musi już sam ocenić ;) 

 

Do tego zauważyłem, że media powtarzają jak zaklęte, że te dokumenty pojawiły się na ruskich serwerach. Jak na razie ludzie dokopali się do źródła, a jest nim 19 letni mieszkaniec Kalifornii. Osobiście twierdzi, że znalazł je na jakimś forum. Osobiście gdybym miał strzelać, to powiedziałbym, że to jakiś dzieciak osoby z DoD/Senatu, który cyknął fotki przez nierozwagę ojca. 

 

Jako ciekawostka - kiedyś na forum gry War Thundera wyciekły tajne dokumenty Challengera 2. Ktoś się kłócił na nim odnośnie statystyk i do argumentacji użył ściśle tajnych dokumentów, do których miał dostęp :D

 

Poniżej ponoć ta oryginalna wersja (jest wyższej rozdzielczości niż przeróbka):

a0r5DV5axb0nyvd4z9MT.jpg

Edytowane przez MaxaM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...