Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, TheMr. napisał:

Przypominam, że Ukraina w tym wypadku ma w 100% rację i prawo należy po jej stronie. Co do jakości towarów z Ukrainy to już inna kwestia. Wszystkie 4 państwa łamią postanowienia UE, oraz przedłużyli dwukrotnie embargo żeby móc się przygotować na to co się właśnie wydarzyło. Wszystkie państwa (oprócz oczywistych onuc z Węgier) oraz lewicowej partii z Słowacji podjęły decyzje wbrew polityce i zarządzeniom UE. Potencjał do zbycia tego zboża i wyrobów z Ukrainy było sporo, można było zarobić również sporo. Jak widać zachodowi nie zależy na kasie. 

Zrobi się nieźle jak Ukraińcy w przyszłym roku posieją dobrej jakości materiał, usuną pestycydy i wszystkie wymagane rzeczy będą (bo i tak muszą powoli dostosowywać się do UE) zasypią Europę bo mogą, i wtedy dopiero będzie płacz rolników. 

Tak, tak samo jak ukry w rzadzie nie beda braly w lape, beda mili, szczerzy, odwdziecza sie za heroiczna pomoc Polski i Polakow, do tego zaczna uzywac najwyzszej jakosci pol produktow by w Polsce moc je sprzedac za 50% taniej.

Do tego poplyna miliardy z kontraktow na odbudowe i beda wdzieczni po wsze czasy.

Gdzie Ty zyjesz? Predzej bedzie Wolyn 2.0 w przemyslu niz zobaczysz wdziecznosc od nich.

Racje? Jest Polska racja stanu lub ukrowa. Polska racja stanu podpowiada zeby blokowac i trzepac cokolwiek wjezdza na teren Polski z poza EU szczegolnie jesli ma konkurowac z polskimi rolnikami.

Zakladam ze piszesz z pozycji ukra, nie Polaka.

Tu masz przyklad bezszczelnej i aroganckiej wypowiedzi sugerujacej ze Polska nie jest suwerennym krajem. Tranzyt jak sam przyznal leci przez Polske, embargo dotyczy import do Polski (jak sam stwierdzil szlo na import pozniej na eksport z terenu Polski, teraz musi isc na tranzyt przez Polska zgodnie z wytycznymi EU). Takze Polska jak najbardziej moze sobie robic co chce w kwestii ochrony wlasnych rolnikow z krajem z poza EU a ukry nie maja prawa wypowiadac sie w tak bezszczelnym, aroganckim i po prostu zalosnym tonie.

https://ukrayina.pl/polish/7,190250,30208885,kaczka-polski-rzad-nie-chcial-nas-sluchac-dlatego-ukraina.html#s=BoxOpImg1

Ponownie twierdzenie ze na dzien dzisiejszy ruskie juz znaczaco sie wykrwawily i Polska musi ekonomicznie przeliczyc czy nadal oplaca sie pomagac na taka skale vs wydawanie srodkow z pomocy na wlasna zbrojeniowke. 

To nie jest oplacalne dla nas jesli ukry dalej dostaja miliardy, a redukcja ruskich znaczaco spadla... De facto sprowadza sie do tego ile gruzu wywoza z ukrainy do rosji na kazdy wydany 1mln zl vs ile ten 1mln zl by mogl zagwarantowac w Polsce bezpieczenstwa.

Dla kazdego Polaka i polityka jest jedna wazna sprawa, ile z tego ma Polska i Polacy, wszystko inne to zdrada i dzialanie wbrew Polskiej racji stanu. 

Pomoc tylko wtedy jesli Polska i Polacy z cos z tego maja. Tak jak kazdy inny narod. Dosc juz z tym podkladaniem sie kazdemu bo tak fajnie to wyglada. 

Edytowane przez Carmamir
  • Like 1
  • Confused 1
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na temat

w skrócie: wszystko stoi, zmiany na froncie kosmetyczne. Z "dzieje się" "i "szukuje się coś dużego" wypisywanych tu co drugi dzień, jak zwykle wyszło nic. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czekam teraz na pierwsze wyniki ankiet dotyczących poparcia dla Ukrainy. 😆

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, galakty napisał:

Pamiętaj że według niego odbiją Krym i to już niedługo, pamiętam jego post ;) 

Dawaj, wskazuj ten post.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, TheMr. napisał:

Dawaj, wskazuj ten post.

Data - koniec listopada, Krym sam sie zwinie, jest nie do obrony, dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Carmamir napisał:

Pomoc tylko wtedy jesli Polska i Polacy z cos z tego maja. 

Mam rozumieć, że sąsiadowi pomożesz tylko jeśli coś z tego będziesz miał? Jeśli nie masz zysku dla siebie to kładziesz lachę na relacjach sąsiedzkich? 

Edytowane przez DjXbeat
  • Thanks 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, TheMr. napisał:

Nie ma czegoś takiego jak Polska racja stanu. Jest postanowienie UE które znosi cło i embargo, dwukrotnie przekładane. Polska łamie prawo i postanowienia EU, jak również Bułgaria, Rumunia, Słowacja i Węgry. Wszystkie państwa miały za zadanie przygotować się do zniesionego embarga. 

😂😂😂

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, DjXbeat napisał:

Mam rozumieć, że sąsiadowi pomożesz tylko jeśli coś z tego będziesz miał? Jeśli nie masz zysku dla siebie to kładziesz lachę na relacjach sąsiedzkich? 

Oczekuję od sąsiada szacunku, a nie wjazdu z butami do mieszkania i wygłaszania pretensji na całe osiedle, że jestem frajer 🤣

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Assassin napisał:

Tylko, że z tym tranzytem to była raczej bajeczka od samego początku. Zniesiono cła na poziomie unijnym z naszym gorącym poparciem, więc było raczej oczywiste, że w naszym kraju znajdą się hurtowi nabywcy na tanie ukraińskie zboże.

A generalnie to rozbestwiliśmy Ukraińców przekazując im pomoc bezwarunkowo, nierzadko zupełnie za darmo; wiernopoddańcze deklaracje polityków też nie pomogły. Bezwarunkowa szybka pomoc była potrzebna, ale tylko na samym początku, gdy czołgi Putina docierały do Kijowa.

Ze sporej części pomocy moglibyśmy się wykaraskać przy zaistnieniu "woli politycznej". Tylko trzeba do tego odwagi.

Co można zrobić od razu, to zamknąć/ograniczyć kanał pomocy bezpośredniej organizowanej przez osoby fizyczne i organizacje, bo nie wiem czy wiecie ale nadal funkcjonują te inicjatywy typu "Zupa dla Ukrainy". Pewnie korzystają z tego także realnie potrzebujący, ale część z tego idzie na handel tu w Polsce. Nawet kupiłem sobie od Ukrainek, które przychodzą sprzątać w naszym bloku i sąsiednich z ciekawości kilka takich zup w ostatnich tygodniach (grochówkę, krupnik oraz pomidorową i taką nieokreśloną, opisaną jako warzywna, a jak dla mnie to kalafiorowa) i kurczę one są zazwyczaj naprawdę bardzo dobre. Słoiki 900 ml zupy sprzedają po 7-10 zł. I wg mnie jest to takiej ceny warte.

• Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, galakty napisał:

Oczekuję od sąsiada szacunku,

To działa w dwie strony. Jeśli robisz coś niezgodnie z prawem międzynarodowym, które powinniśmy przestrzegać to jakiej reakcji od sąsiadów powinniśmy się spodziewać?  Oni próbują ratować swój wewnętrzny rynek tak samo jak i my. Robią dokładnie to samo co i my. 

• Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, DjXbeat napisał:

To działa w dwie strony. Jeśli robisz coś niezgodnie z prawem międzynarodowym, które powinniśmy przestrzegać to jakiej reakcji od sąsiadów powinniśmy się spodziewać?  Oni próbują ratować swój wewnętrzny rynek tak samo jak i my. Robią dokładnie to samo co i my. 

Jedno pytanie, czy oni są już w UE ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko, że jak do mnie przyjdzie sąsiad i pomoże mi ugasić pożar, przez co spali mi się kuchnia i kibel, ale ocaleje reszta, to nie będę na niego wyskakiwał z ryjem, że mu skarpety śmierdzą, a poza tym to jego słuchanie disco-polo na ogródku mnie wkurza, przez co go podpierdzielam na policję, żeby dostał mandat.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mądra dyplomacja wykorzystałaby to zaskarżenie nas do WTO (samo z siebie ono pozostaje bez znaczenia, to tylko trzeba widzieć jako objaw ukraińskiego zadufania) jako pretekst i przekształciłaby pomoc w pomoc warunkową (czyli w zamian za mocne zobowiązania co do przyszłych kontraktów w ramach odbudowy czy rozwijania współpracy handlowej). Czy nasze obecne elity to zrobią - raczej pewnie nie. A te powyborcze - oby.

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, DjXbeat napisał:

Ależ proszę Cię, kto zrobił więcej? Polska dla Ukrainy, czy Ukraina dla Polski?

Wiesz jak to wygląda? Polska zrobiła 10 rzeczy dobrze, ale JEDNĄ źle i już afera. 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taa.
Jak ktoś liczy, że KO z koalicjantami zadba o interesy Polski kosztem krytyki Julek i Unii, to zazdroszczę optymizmu, serio :lol2:
Ja nie spodziewam się niczego w tych tematach. Tak samo zawalą absolutnie wszystko co tylko można zawalić i tak samo będą mieli w Dudzie Polaków. W relacjach z Ukrainą będzie polityka z oceną 0/10 tak jak u Pisu. No dobra. Zachowam optymizm, 1/10.

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nie wiem, nastroje ukrainosceptyczne się nasilają, liczę także na to, że nowe rozdanie (nowy skład rządu) zostanie wykorzystane do co najmniej prób załatwienia dla swoich nowych synekur w potencjalnej przyszłej Ukrainie, i taki sposób tego załatwienia (przekształcenie pomocy w warunkową) mi się nasuwa. Co by KO zyskała utrzymując obecny stan rzeczy, który zaczyna być stanem wbrew opinii społecznej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do troski o choćby ich poparcie, to będziesz musiał poczekać. Zaraz po wyborach to politycy mają to po prostu gdzieś. Zresztą raczej większość wyborców KO, lewicy i Kałowni, to wyborcy kierujący się emocją. KO jest dobre, bo chciało przymować imigrantów z Białoruskiej granicy, a nie jak te inne partie, co były nieczułe na ten płacz przemarźniętych dzieci. 
Gdyby TERAZ KO była na miejscu PISu to by poszło "no ale Unia nam każe, a my musimy się zastosować" i tyle. To pis widzę dziś gra na antyukraińskich nastrojach, pomijając zupełnie fakt, że przecież to ich cudowny rząd doprowadził do tego spięcia. Teraz widzę twardo bronią interesów Polskiego rolnika. Śmiechu warte.

Edytowane przez Ronson
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle, że kwestie ukraińskie to nie są jakieś wypierdy dotyczące setki Abdullahów z granicy białoruskiej, bo w tych kwestiach są przewalane olbrzymie pieniądze zarówno w czasie bieżącym jaki i w przyszłych zobowiązaniach emerytalnych. A pieniędzy rząd KO w nadmiarze posiadał nie będzie i pytanie jak je zdobyć: czy dalej kręcić śrubkę przedsiębiorcom, czy drukować, czy tez może ciąć ukraiński socjal. To ma znaczący wpływ na budżet. Więc emocje emocjami, ale raczej nie powinni mieć tendencji do ignorowania tego. No cóż - zobaczymy.

Bardziej mi chodzi o te kwestie ekonomiczne, bo zdaję sobie sprawę, że zwycięstwo Rosji w wojnie jest kompletnie nie po naszej myśli. No ale cóż, gdyby Ukraina miała coraz większe oczekiwania, to nie wiem, mam pewne wątpliwości co do stanu technicznego pasów w Jasionce. Może one wymagają kilkutygodniowego remontu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Im dłużej będzie trwał konflikt tym większa niechęć będzie do Ukrainy i pomocy Ukrainie to jest oczywista oczywistość.
Zmęczenie wojna i problemami z nią związanymi + ruskie trolle zrobi swoje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Carmamir napisał:

Gdzie Ty zyjesz? Predzej bedzie Wolyn 2.0 w przemyslu niz zobaczysz wdziecznosc od nich.

Ale jak to? Przecież Przemyśl i Lublin będzie  Buczą 2.0,  w szczególności jak wygra opozycja :goryl:Mariusz szczerousty tak mówił, a on nigdy nie kłamie ... przy spowiedzi. A ten drugi usty (lekko krzywy), ten niby najważniejszy w nierządzie, tylko to potwierdził, a on też zawsze tylko prawdę mówi. Aktualnie jest to co prawda wersja 6666.0,, czyli z tyłka prawda, ale prawda jest prawdą i prawdą pozostanie, czyż nie?

To jeszcze oprócz Buczy będzie Wołyń? Dziwne. Zamierzasz go sam zorganizować czy z kumplami?  :hmm: 

--------------------------------------------------------------

A co do stosunków polsko-ukraińskich, to ja czekam aż Ukraina wprowadzi sankcje przeciwko Niemcom oraz złoży na nich oficjalną skargę w Trybunałach Różnych, za to, ze nie realizują w pełni swoich obietnic w dostawach sprzętu, o czym wielokrotnie pisała niemiecka prasa. Jeśli wprowadzą sankcje na Niemiaszków, to ze spokojem przyjmę sankcje i skargi przeciwko Polsce. 

Niestety Polacy i Ukraińcy są siebie warci w tym sporze. Jedni nie słuchali ekspertów 1,5 roku temu, którzy grzmili, że będzie to co jest teraz, a potem zbijali po cichu kokosy na procederze handlu zbożem, a teraz robią sobie kampanię wyborczą, praktycznie hejtując te decyzje, które sami w zeszłym roku z entuzjazmem podjęli (schizofrenia jakaś) i jeszcze wmawiają, że to wina opozycji.

A drudzy?" Drudzy nie widzą, że w Polsce trwa kampania wyborcza, więc wszystkim politykom odibja, od lewej i prawej i chyba zapomnieli, kto stał za nimi murem od samego początku wojny. No, chyba, że jedyne co pamiętają teraz to mur poparcia w postaci niemieckich hełmów. No to w takim razie niech sobie samolotami te zboże do Niemiec, Francji i innych krajów przerzucają, jak im nie pasuje tranzyt przez Polskę i chcieliby dumpingowymi cenami cały rynek europejski zboża wyciąć, doprowadzajac do bankructwa całą politykę rolną Unii Europejskiej oraz dziesiątki tysięcy rolników. Może uczyli się od naszej Premierki i myślą, że to im się po prostu należy?

Nie idźcie tą drogą, sąsiedzi, nie idźcie tą drogą ... 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Pitt_34 napisał:

Jedno pytanie, czy oni są już w UE ?

A jakie to ma znaczenie? 

My jesteśmy w UE a nie respektujemy wewnętrznych rozporządzeń i działamy po za prawem unijnym.  

1 godzinę temu, galakty napisał:

Ależ proszę Cię, kto zrobił więcej? Polska dla Ukrainy, czy Ukraina dla Polski?

Chcesz się licytować kto co zrobił? 

Tak zrobiliśmy dużo, za Unijne pieniądze, które cały czas refundują Nam wydatki na pomoc Ukrainie. 

1 godzinę temu, galakty napisał:

Wiesz jak to wygląda? Polska zrobiła 10 rzeczy dobrze, ale JEDNĄ źle i już afera. 

Wiem, że tranzyt Ukraińskiego zboża przez Polskę został zablokowany nie z winy Ukrainy a z winy polskich krętaczy, którzy na tanim zbożu chcieli się zwyczajnie dorobić. To, że "Polaczek"  ze swoją mentalnością na wszystkim chciał by zarobić nie jest winą Ukrainy. To nasz wewnętrzny problem z którym zwyczajnie władza sobie nie poradziła. Dla UA tranzyt to być albo nie być a my ze względu na ww. czynniki zablokowaliśmy go wbrew Unijnym rozporządzeniom bo mamy dziurawy system umożliwiający krętactwo. 

Oni poszli drogą prawną i złożyli skargę. My nie stosujemy się do Unijnego prawa. Oni próbują ratować swój wewnętrzny rynek tak samo jak i my i mają do tego prawo tak samo jak i my mamy. 

• Confused 4
  • Upvote 8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze piszesz. Sprawa jest gruba. Ale takie są fakty to polski rząd nie ogarnia, nie ogarnia korupcji, nie ogarnia kontroli, przepływu towarów, Januszów co chcą się dorobić. W zasadzie to sam Pisowski rząd jest tym Januszem, który wraz z kolesiami się dorabia na lewo na czym tylko można. Nawet wizy handlują :E Narzekamy na ruską mentalność u Ukraińców, a u nas nie wiele lepiej i to po tylu latach w EU i tylu latach zmian.

• Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi