Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, voltq napisał:

https://wiadomosci.wp.pl/szokujace-lapanki-w-ukrainie-nalot-na-osrodek-wypoczynkowy-6971917865470496a

Sowiecko bolszewickie upadłe państwo albo i gorzej ,  Stalin na siłę wyłapywał ludzi i posyłał ich jako mięso armatnie na pewną śmierć 

Żeleński robi to samo , polska będzie robiła to samo jak mocodawcy zza granicy wydadzą rozkaz ?

Kolejna kompromitacja Ukrainy , poparcie dla Rosji na Ukrainie rośnie

Przecież cały czas spora część forumowiczów narzekała, ze ci na zachodzie uciekają przed poborem, zamiast bronić ojczyzny i że Ukraińcy powinni ich zgarnąć do służby wojskowej. A teraz głosy oburzenia, bo zaczęli to robić na własnym terytorium? Zdecydujcie sie wreszcie, czy Ukraińcy mają walczyć o swój kraj, czy też nie. Przypominam, że podczas II wojny światowej Wojsko Polskie też ścigało dezerterów czy też osoby, które uciekały przed poborem. Oczywiście nei było to tak nagłośnione, bo kampania wrześniowa szybko się skończyła, ale mimo wszystko jest to normalne w kraju objętym wojną, że przymusowo wcielają do wojska. U nas też tak by było, nie ma co się łudzić, bo to że ktoś ma kategorię niezdolnego do służby, to tylko w czasach pokoju, a w czasie wojny to mogą nawet kogoś bez nogi powołać i skierować na obsługę dronów, jeśli dojdą do wniosku, że to ma sens i potrzeba im ludzi. 

• Sad 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się w ogóle dziwię tutaj tak mocno akcentowanym i jednoznacznym wskazywaniem kto jest kim. Przecież w donie internetu wszystko można ustalić. Jeżeli ktoś mówi, że to nie jacht był przewożony, a łódź patrolowa to fajnie byłoby dać linka. Jeśli ktoś twierdzi, że jest inaczej to jakiś dowód.

Według mnie sytuacja jest bardziej złożona, ale ewidentny konflikt interesów i bierność władz w tym temacie tylko i wyłączenie go podgrzewa. Tak samo jak położenie lachy przez naszych rządzących na pat na granicy, tak i również mocne wypowiedzi Ukraińców w tej sprawie. To nie jest zero jedynkowa, a raczej zachowanie żadnej ze stron nie sprzyja rozwiązaniu problemu. Daleki jestem również od gnojenia rodaków i zrzucenia wszystko na rosyjską propagandę. Ktoś tu wspominał kwestię rakiety, sama ta sprawa wystarczy, aby nabrać wątpliwości do jakości naszej "przyjaźni". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma i nie było żadnej przyjaźni. Nigdy. Nie było między PL a UA i  nie było innych (Polak Węgier dwa bratanki).
Była tylko wielka ofiarność i dobre serce Polaków pomagających na własną rękę i było pierdu pierdu do kamer aby kosztem budżetu państwa, politycy rządzącej ekipy (i nie tylko) mogli sobie zebrać bonusy do poparcia wyborczego.

Life is brutal :(

• Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
40 minut temu, zdunzdun napisał:

Ja się w ogóle dziwię tutaj tak mocno akcentowanym i jednoznacznym wskazywaniem kto jest kim. Przecież w donie internetu wszystko można ustalić. Jeżeli ktoś mówi, że to nie jacht był przewożony, a łódź patrolowa to fajnie byłoby dać linka. Jeśli ktoś twierdzi, że jest inaczej to jakiś dowód.

Nitka o tym jachcie:

• Like 1
  • Thanks 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, bergercs napisał:

Mamy kilkanaście oddziałów firmy na Ukrainie - na bieżąco mamy kontakt z ludźmi tam mieszkającymi,pracującymi -  wspieramy ich, również finansując karetki. Więc skończ pierd.ić, bo cała twoja wiedza to wybrane pierdy z internetu - głównie kanałów, z istnienia których najbardziej cieszą się ruSScy oraz instytucje typu Ordo Luris itp ścierwa chcące rozpadu Eurpy.

Wspieraj ich tylko za swoje - bardzo bym prosił. W sposób bardzo efektowny widoczne są "podziękowania" ze strony UA za wszelką pomoc, gościnę i życzliwość.

Moje pieniądze jak i twoje w wystarczający sposób są marnotrawione. 

Wolę wydać te pieniądze na kościół lub dla Karny i Sebixa gromadkę ich bąbelków.

• Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, addept napisał:

Przecież cały czas spora część forumowiczów narzekała, ze ci na zachodzie uciekają przed poborem, zamiast bronić ojczyzny i że Ukraińcy powinni ich zgarnąć do służby wojskowej. A teraz głosy oburzenia, bo zaczęli to robić na własnym terytorium? 

No właśnie w tym problem że nie ma deportacji z Polski na Ukrainę. Ja mam ich już dosyć, im szybciej się ich pozbędziemy tym lepiej.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I co jak odeślesz te ~500k pracujących w PL Ukraińców? Gdzie już obecnie brakuję ludzi do pracy i do Polski, walą Hindusi i wszelkiej maści inne narodowości z całego świata.

Kim ich zastąpisz, ściągniesz na łapu capu na ich miejsce 500k Hindusów, arabów, czy innych z Afryki?

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, Zdzisiu napisał:

No właśnie w tym problem że nie ma deportacji z Polski na Ukrainę. Ja mam ich już dosyć, im szybciej się ich pozbędziemy tym lepiej.

aha, wiec moze lepiej sprowadzic arabow czy czarnych?

przeciez tu zaden rodowity anglik czy niemiec  sie nie przeniesie, ukraincy to najlepsze na co zaslugujemy...

byle nie czarni i jakos to przetrwamy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, lukadd napisał:

I co jak odeślesz te ~500k pracujących w PL Ukraińców? Gdzie już obecnie brakuję ludzi do pracy i do Polski, walą Hindusi i wszelkiej maści inne narodowości z całego świata.

Kim ich zastąpisz, ściągniesz na łapu capu na ich miejsce 500k Hindusów, arabów, czy innych z Afryki?

Ja już to pisałem kilka lat temu tych co pracują przyjmować z otwartymi rękami , nierobów i przestępców wywalać, wystarczy wszystkie ustawy które dają jakieś zapomogi dopłaty zasiłki zmienić kwoty na 1 zł rocznie i wtedy zgodnie z konstytucją ludzie będą dostawać opiekę socjalną a jednocześnie będą musieli wsiąść się do roboty

Oczywiście dla tych co mogą pracować, dla inwalidów pozostawić tak jak jest a tych co mogą pracować do pracy u mnie gość bez ręki i nogi pracuje na monitoringu w firmie i nie wyciąga zdrowej ręki po zasiłek, w firmie ludzie często mu pomagają bo widzą że gość pomimo takich trudności nie płacze że ma taką sytuację tylko normalnie pracuje , te pieniądze zmarnowane na zasiłki można przeznaczyć na rozwój protetyki i inżynierię genetyczną żeby tym ludziom zapewnić normalne życie bo każdego może to spotkać 

W ogóle większość problemów w Polsce ma wspólny mianownik którym są zasiłki socjalne

3 minuty temu, Melodyman napisał:

aha, wiec moze lepiej sprowadzic arabow czy czarnych?

przeciez tu zaden rodowity anglik czy niemiec  sie nie przeniesie, ukraincy to najlepsze na co zaslugujemy...

byle nie czarni i jakos to przetrwamy

Jak czarny nie dostanie zasiłku to będzie omijał taki kraj z daleka , problemem nie są czarni biali niebiescy czy zieloni tylko zasiłki socjalne 

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale zasilek dostanie, taka jest rzeczywistosc

i na ten zasilek jak widac biali i niebiescy roznie reaguja, Ukraincy nie beda swieci ale to najlepsze na co mamy szanse

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@lukadd

Tak, kolega ściągnie tych "innych" zamiast Ukraińców. A jego córki wyjdą za mąż za AfrykoHindusów i będzie on bawił swoje wielonarodowe wnuki koloru koralowego. Grunt, że Ukraińcy będą u siebie. Wszyscy w jego rodzinie będą happy.

Nie sądzę jednak, żeby kolega córki kształcił na sprzątaczki, a synów na śmieciarzy lub sprzedawców w Biedronce. A te właśnie niżej kwalifikowane miejsca pracy siłą rzeczy zajmą przede wszystkim Ukraińcy. Ja im nie bronię. 

Ja jestem za tym, żeby wspierać Ukrainę bez względu na wszystko, niech sobie walczą z Rosją i ją osłabiają, uchodźców z Ukrainy należy zachęcać do zostania w Polsce, bo łatwo się asymilują, na pewno lepiej niż inne, egzotyczne narodowości. W trzecim pokoleniu to będą już Polacy pochodzenia ukraińskiego. Najważniejsze, żeby Ukraińcy walczyli bez nas, ale za nas, a my dodatkowo skorzystamy na ich rękach do pracy. Takie cwaniactwo. 

Edytowane przez addept
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, lukadd napisał:

Kompletne bzdury. Gdyby brakowało ludzi do pracy to pensje rosły by lawinowo. Nie rosną. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Zdzisiu

Brakuje niskokwalifikowanych przede wszystkim, a dla tych, od paru lat lawinowo rośnie płaca minimalna. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, addept napisał:

@Zdzisiu

Brakuje niskokwalifikowanych przede wszystkim, a dla tych, od paru lat lawinowo rośnie płaca minimalna. 

Rosną to ceny wszystkiego a nie płace. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, raiders napisał:

Rakiety były  UA wystrzelone z  UA  pozycji  w  "celu"  oficjalnie   zestrzelenia rosyjskich pocisków .

UA chciała  wciągnąć nato w ten konflikt oficjalnie i w pełni zbrojnie  co się nie udało

Jak mnie pamięć nie myli to świadkowie zdarzenia odrazu po akcji mówili o dwóch rakietach i dwóch wybuchach, a jak się wydało, że jedna z rakiet jest ruską (bo to ją goniła ukraińska) to nastąpiło wyciszenie tematu, żeby NATO nie musiało oficjalnie przyznać o sytuacji ataku na terytorium sojuszu i rozpoczynać procedur i mówiło się już tylko o rakiecie ukraińskiej bo tak było wygodnie i to Zełeński słusznie nie chciał dać się wydymać.

Ogólnie te wysrywy co tu teraz wyprodukowałeś  to jest straszna żenada.  Staliście się ekspertami do spraw gospodarki, polityki i wojny na podstawie informacji z internetu, które przeczytacie na szybko na kiblu. Nikt nie ma z nas pojęcia co się dzieje w naszym kraju i ile pisowcy rabowali dzień w dzień, a wy myślicie, że wy wiecie co się dzieje w środku obcego kraju który jest ogarnięty wojną na podstawie tego co tam sobie wyczytacie na twiterze.  Ruscy robią was jak dzieci swoją manipulacją bo działają w naszym internecie od zawsze i robią to dobrze niestety.  Właśnie teraz na ten jacht też was zrobili jak dzieci i to za sprawą konfiederosji, która prężnie robi co im putek zagra (tzn opłaci usługi) @raiders ogarnij cymbał bo już ci siadło totalnie od czytania ruskich bredni i tera widzisz te ukraińskie konie trojańskie, pociągi pełne Tesli, fejk wojnę i wyprzedawanie karetek na OLX.  

• Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, Zdzisiu napisał:

Kompletne bzdury. Gdyby brakowało ludzi do pracy to pensje rosły by lawinowo. Nie rosną. 

Jasne, że rosną. Zobacz ile obecnie przy minimalnej 3600pln płacą np. takie sieci jak Lidl zwykłym pracownikom :E

Zarobki w Lidlu 2023 zanotowały spory wzrost. Początkujący kasjer-sprzedawca może otrzymać od 4200 (aktualnie najniższe wynagrodzenie) do 5150 złotych brutto. Nowi pracownicy sklepów Lidl, którzy przynajmniej od roku wykonują swoje obowiązki, mogą liczyć na 4400 – 5350 zł. Po dwóch latach przepracowanych na stanowisku pensja w Lidlu rośnie do 4600-5600 zł brutto.
https://www.gowork.pl/poradnik/4/zarobki/zarobki-w-lidlu-sprawdz-ile-zarobisz-w-popularnym-dyskoncie/

Myślisz, że płacą tyle ponad minimalną z dobrego serca? :E No, nie. Muszą tyle płacić bo inaczej będą mieli problem z przyciągnięciem do tej niewdzięcznej i ciężkiej pracy nawet Ukraińców.

A od 2024 minimalna wskakuję na ~4200 pln :E Więc znowu będą musieli podnieść, aby kogokolwiek nawet tego Ukraińca przyciągnąć do tej nie wymagającej specjalnych kwalifikacji, ale ciężkiej pracy.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, lukadd napisał:

Jasne, że rosną. Zobacz ile obecnie przy minimalnej 3600pln płacą np. takie sieci jak Lidl zwykłym pracownikom :E

Zarobki w Lidlu 2023 zanotowały spory wzrost. Początkujący kasjer-sprzedawca może otrzymać od 4200 (aktualnie najniższe wynagrodzenie) do 5150 złotych brutto. Nowi pracownicy sklepów Lidl, którzy przynajmniej od roku wykonują swoje obowiązki, mogą liczyć na 4400 – 5350 zł. Po dwóch latach przepracowanych na stanowisku pensja w Lidlu rośnie do 4600-5600 zł brutto.
https://www.gowork.pl/poradnik/4/zarobki/zarobki-w-lidlu-sprawdz-ile-zarobisz-w-popularnym-dyskoncie/

Myślisz, że płacą tyle ponad minimalną z dobrego serca? :E No, nie. Muszą tyle płacić bo inaczej będą mieli problem z przyciągnięciem do tej niewdzięcznej i ciężkiej pracy nawet Ukraińców.

A od 2024 minimalna wskakuję na ~4200 pln :E Więc znowu będą musieli podnieść, aby kogokolwiek nawet tego Ukraińca przyciągnąć do tej nie wymagającej specjalnych kwalifikacji, ale ciężkiej pracy.

Przecież to są dalej głodowe pensje. 3 193 do 4 147 rękę, co to jest? Samo wynajęcie kawalerki to minimum 1500zł bez innych opłat. A ty tu mówisz o lawinowym wzroście płac. 
Właśnie wywalenie tego obcokrajowego tałatajstwa da naszym w miarę godne warunki zatrudnienia.

• Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nikt ci nie każe pracować w Biedronce czy innym Lidlu :E Po to są potrzebni właśnie np. Ukraińcy i inna nisko wykwalifikowana siła robocza, która się tego podejmie, a nawet oni nie do końca chcą pracować za minimalną, szczególnie w ciężkiej pracy. Jak nie rozumiesz tak prostych rzeczy to ja już z tobą nie rozmawiam :E

Minimalna w 2020 to 2600brutto, minimalna w 2024 roku 4200brutto. Wzrost o ponad 60% :E A to, że drogo to podziękujcie w znacznym stopniu PiSowi i jego polityce, która pompowała inflację znacznie powyżej średniej EU, stawiając Polskę na czele wśród unijnych krajów jeśli chodzi o wzrost cen :E

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Zdzisiu napisał:

A ty tu mówisz o lawinowym wzroście płac. 

Jedno nie wyklucza drugiego. Pensje wzrosły lawinowo, a niestety koszty życia jeszcze bardziej. Zwróć też uwagę na powody wzrostów kosztów życia jak chociażby ceny mediów, które nie wynikają z podwyżki płac.

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, MT®©™ napisał:

Jak mnie pamięć nie myli to świadkowie zdarzenia odrazu po akcji mówili o dwóch rakietach i dwóch wybuchach, a jak się wydało, że jedna z rakiet jest ruską (bo to ją goniła ukraińska) to nastąpiło wyciszenie tematu, żeby NATO nie musiało oficjalnie przyznać o sytuacji ataku na terytorium sojuszu i rozpoczynać procedur i mówiło się już tylko o rakiecie ukraińskiej bo tak było wygodnie i to Zełeński słusznie nie chciał dać się wydymać.

Jak już jesteś taki precyzyjny "espercie" to  obie rakiety były produkcji ROSYJSKIEJ  wystrzelone  przez obronę  lotniczą UA  .No ale i tak nie ogarniesz co to ...

Mi nie musisz wierzyć  ,ja mam swoje zdanie i swoje źródła   ,ale możesz sprawdzić u takiego gościa jak Jarosław Wolski   ... chyba ze dla ciebie to tez  popierdułka i ekspert z kibla .

I tak na koniec nie mierz wszystkich swoją miarą  , jak ty nie wiesz nie interesujesz się nie znaczy ze ktoś inny  też się nie interesuje i nie zgłębia tematu .

4 godziny temu, bergercs napisał:

Mamy kilkanaście oddziałów firmy na Ukrainie - na bieżąco mamy kontakt z ludźmi tam mieszkającymi,pracującymi -  wspieramy ich, również finansując karetki. Więc skończ pierd.ić, bo cała twoja wiedza to wybrane pierdy z internetu - głównie kanałów, z istnienia których najbardziej cieszą się ruSScy oraz instytucje typu Ordo Luris itp ścierwa chcące rozpadu Eurpy.

:E  no i o czym to świadczy ?

Ja mam kontakt na co dzień z  wieloma UA  zawodowo czy też prywatnie ,na początku  konfliktu  wynajmowałem(udostępniłem) 2 mieszkania UA  wiesz jak mi podziękowali  po 8 miesiącach siedziania za free w ciepłym ?  Z mieszkania zrobili melinę   gdzie remont kosztował mnie 30tys   kto mi odda  te pieniądze ? nikt !

Z drugiego mieszkania musiałem wyrzucać  UA  bo  się zasiedzieli .... mieli mieszkanie udostępnione na 12 miesięcy  siedzieli  ponad 18 gdzie za ost. sześć  nie płacili  ,Mieszkanie wynająłem  matce z 3  dzieci ,wyrzucałem  z niego przy  pomocy policji  2 kobiety 5  dzieci i 4  facetów  .

Zawodowo  też szału nie robią    bardzo wielkie wymagania  stawiają   dostają minimalną krajowa  ,ale po 2 dniach  przychodzą po podwyżkę bo  za mniej jak 35zl/h  robić nie będą   ,a i tak znikają po  pierwszej zaliczce  czy wypłacie  . lepiej im siedzieć na socjalu  i zmieniać robotę   co miesiąc  niż  trzymac się jednej .

Umowy na stałe  też nie chcą  wolą przez  agencję bo dopłata do mieszkania jest ,przechodząc na  firmę  tracą dopłatę do mieszkania  a to  często 50%  opłaty miesięcznej .

Z gadki też   łatwo wywnioskować ze Rosja ne taka zła według nich  ,a uciekli z UA  bo nie chcą  do wojska iść  tylko dla tego  mieli wybór  albo uciekać do ruskich ,albo na zachód  .

Z iloma UA  rozmawiałeś w 4 oczy  ja robię  to codziennie z konieczności  (praca zawodowa) i oni wcale Polski nie kochają jak to próbuje się nam przedstawić , oni pokochali Polskę  24 lurego 2022  wtedy staliśmy się ich "braćmi" 23 lutego jeszcze na nas pluli  i przypominali o Katyniu i Wołyniu .

Jak nie wiesz co to to poczytaj ,i oby Ci  "bracia"  nie przypomnieli co to było .

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kochają nie kochają. Lepiej żeby Polacy walczyli?
Dla Polskiej gospodarki siła robocza jest potrzebna. Ktoś musi nawet na tych kasach w marketach pracować.
Ja mam duży szacunek do ludzi pracujących na kasach bo sam nie dałbym rady tego robić.

Ruscy niby stracili 300k na froncie ale zyskali ponad 3 mln uchodźców. Nie wiadomo na jak długi okres czasu ale na tą chwile są na duży plus.
Tu wszystko traci Ukraina ale ktoś musi walczyć. Jeżeli faktycznie pomarańczowy klaun będzie chciał robić za gołąbka pokoju i odda putinowi wschodnie ziemie to ciężką sytuację będzie mieć i Ukraina i Europa ale Trump dążył do rozwalenia UE.
Trump straszył różnymi scenariuszami z Nato co jest idiotyczne ale zakładając, że Ruskie odważyłby się ruszyć Nato to w pierwszej kolejności Państwa Bałtyckie a następnie chyba Norwegia bo złoża ale tam ciężki teren. Tylko atak na Nato to na razie czyste SF. Tylko jak cały świat się zacznie palić bo policjant USA nie da razy gasić wszędzie pożarów to różnie może być.
Na razie musimy wspierać Ukraińców i wywierać presję na ich rząd i polityków.
Przecież Polska w latach 90-tych i przed wejściem do UE to był korupcja, nepotyzm i samowolka.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, lukadd napisał:

Nikt ci nie każe pracować w Biedronce czy innym Lidlu :E Po to są potrzebni właśnie np. Ukraińcy i inna nisko wykwalifikowana siła robocza, która się tego podejmie, a nawet oni nie do końca chcą pracować za minimalną, szczególnie w ciężkiej pracy. Jak nie rozumiesz tak prostych rzeczy to ja już z tobą nie rozmawiam :E

Minimalna w 2020 to 2600brutto, minimalna w 2024 roku 4200brutto. Wzrost o ponad 60% :E A to, że drogo to podziękujcie w znacznym stopniu PiSowi i jego polityce, która pompowała inflację znacznie powyżej średniej EU, stawiając Polskę na czele wśród unijnych krajów jeśli chodzi o wzrost cen :E

Mediana płac na przełomie 2022/2023 sięgała ok. 5 tys. zł brutto. Mówimy tu nie o zawodach których nikt nie chce wykonywać ale które wykonuje większość Polaków. Ci niewykwalifikowanie również zasługują na godziwą płacę. A przez to że jej nie dostają głosują później na jakieś PiSy czy inne socjalistyczne partie.
Dwa to Ukraińcy robią konkurencje nie tylko w ww. zawodach ale na całym rynku, w IT widzę tego pełno.

Beneficjentami tego układu są wyłącznie korporacje i sami Ukraińcy i inni imigranci. Czyli wszyscy tylko nie Polacy we własnym państwie.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Zdzisiu napisał:

Beneficjentami tego układu są wyłącznie korporacje i sami Ukraińcy i inni imigranci. Czyli wszyscy tylko nie Polacy we własnym państwie.  

Ćśśś. Te korporacje w życiu by nie sięgały po wpływy i propagandę. Tylko ruscy mają swoje trolownie przecież. ;)

Z Trumpem to może być niedobrze, jeśli jego syn tweetuje czystą ruską propagandową bzdurę typu "nie warto wspierać Ukrainy bo tylko więcej ludzi zginie". Ruscy tak mówili od samego początku wojny.

Jeśli Trump zdemontuje NATO, to w połowie będzie winny Trump i w połowie jego polityczni przeciwnicy, bo żeby TAK dać Dudy z rządzeniem, żeby za każdym razem po ich cudnych rządach wygrywał Trump, to trzeba mieć naprawdę talent.

Ludzie mają naprawdę dość demokratów, Harris i Bidena. Mają dość "postępowych" rządów, spadku bezpieczeństwa i niespotykanej we współczesnych czasach inflacji. Mają dość cyrku na granicy. Mają dość kultury woke.

Bidon wygrał wybory bo ludzie głosowali przeciwko Trumpowi. Teraz wygra Trump jak ludzie zagłosują przeciwko Bidonomi i demokratom.
Jak nie wygra Trump, to w zasadzie wszyscy liczący się kandydaci Republikanów są prorosyjscy. Nie wiem ilu na serio, bo to czysta kalkulacja. Wiedzą co myśli na dany temat 3/4 potencjalnych wyborców, to się cwaniaczek w krawacie dostosuje. 

A po stronie Demokratów to nie mam pojęcia w co oni grają. Niemożliwe, żeby na serio chcieli pchać znowu Bidona. 

Może od początku taki jest plan, aby nie mówić tak długo jak się da, bo ludzie są zmęczeni i szybko się na polityków uczulają. Może dopiero w 2024 będzie ogłoszony nowy kandydat i wycofanie się Bidona z powodu "nagłego"  pogorszenia się stanu zdrowia. Jak dadzą wtedy kogoś, to może nie zdążyć się zbłaźnić i uczulić na siebie wyborców. Wystarczy kiepski kandydat, aby pokonać Trumpa. W końcu to Trump. Hate na niego po lewej stronie ani trochę nie przygasł, a z niezainteresowanych polityką też wielu ma go za szkodliwego idiotę. Jak jednak zmienią debilnie np. na Kamalę Harris, to Trump wygra. 

Ciężko dziś przewidzieć co się będzie działo. Tylko jest jeszcze inny problem. Czy do wyborów USA Ukraina w ogóle przetrwa? 

PS. Z tym "Ukraina walczy za nas" to ja się zgadzałem kiedyś. Teraz to ich walka sprawia tylko tyle, że przeciwnika w przypadku ataku Rosji na Polskę, będziemy mieli MOCNIEJSZEGO a nie słabszego. Co to da, że wybiją pół miliona rusków, jak ruscy powołają milion? Co to da, że zniszczą sprzęt jak ruscy zrobią masowe mięsne szturmy w połączeniu z rojami dronów i będą i tak cholernie groźni?

Jakby były szanse na to, na co liczyliśmy - żeby ruscy przegarli i mieli armię tak obitą, że się do niczego już nie nada, zacznie się walka o władze na Kremlu i Rosja wróci do bycia syfem jak 30 lat temu. To tak. Ale dzisiaj? Jakby się Ukraina poddała w marcu 2022, to byśmy jako Polska nie byli wcale w gorszej sytuacji niż będziemy teraz.

Żeby nie było - ja nie mówię, że powinni się poddać. Dobrze, że się nie poddali. I nie mówię, że ich walka teraz nie daje Polsce jakichś plusów. Bo teraz to już procesy polepszania zdolności ruskiej armii już ruszyły. Są plany, rozkręcają co mogą, przygotowują propagandą ludzi do masowej mobilizacji, a jeszcze z racji tego, że oberwali przy tej agresji na Ukrainę mocno, to jeszcze pomogli podpalić konflikt w Gazie. Opór Ukraińców już sprawił, że się w ruskiej armii sporo zmienia. Teraz w kontekście ulepszania ruskiej armii to już niewiele zmieni czy się poddadzą czy będą walczyć, więc niech walczą. W jakimśtam stopniu im później ruscy podbiją Ukrainę, tym lepiej dla nas, bo trochę więcej czasu na zbudowanie obrony. Ale z tym "walczą za nas" to się bym nie rozpędzał. Nie ma pewności, że ruscy w ogóle naprawdę mają w planie atak na NATO. Zdobycie Ukrainy zaspokoi polityczne potrzeby mafii kremlowskiej na dość długo. A w 2030 to już więcej się będzie liczyło to JAK się przygotujemy do obrony niż to czy Ukraińcy osłabili rusków czy nie osłabili w 2023.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi