Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

Brzmi jak kolejna część C&C, co jak co ale ta wojna chyba mu jednak pokazała ze gówno zrobi mu bufor, zresztą jaki bufor, przecież jakby podbił Ukraine to stałaby się ona częścią rosji wiec nadal NATO będzie z nimi graniczyło. Fuck logic 😂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A gdzie tu logika, chciał rozbroić Ukrainę, a dozbroił całą Europę :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ditmd

Rozbudował NATO jednocześnie dobijając własny kraj... normalnie przywódca idealny, brawo, nagroda darwina już czeka za debilizm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ale przejął nieruchomości zachodnich firm, trochę terytorium Ukrainy, pozbył się więźniów i przeciwników politycznych, coś tam dla siebie na tym ugrał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, ditmd napisał:

A gdzie tu logika, chciał rozbroić Ukrainę, a dozbroił całą Europę :lol2:

Europę ogólnie to może i tak - nie wiem. Polsce to została około połowa sprzętu, który mieliśmy przed wojną ukraińską.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko tak nie widać dobicie własnej Rosji przez Putina :E.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Putin i jego otoczenie podbili część Gruzji a resztę już sobie podporządkowali.

Podbili część Ukrainy i właśnie podbijają dalej.

Podporządkowali sobie Białoruś.

Rozwijają prorosyjskie partie w wielu państwach. W tym w Niemczech i Francji. We Francji niewiele brakło a ich agentka wygrałaby wybory prezydenckie. W Niemczech poparcie AfD rośnie, nawet w trakcie obecnej wojny na Ukrainie. Na Węgrzech maja zacementowanych u władzy prorosyjskich polityków. Na Słowacji też wygrała "ich" opcja.

Rozbudowują wpływy w państwach afrykańskich. Kosztem USA i państw europejskich.

Z pkt gdzie Rosja "oberwała" mamy rozbudowę NATO.

Równocześnie jednak Trump mający poparcie republikanów mówi o wyjściu USA z NATO czy ignorowaniu ataku na część członków.

Jeśli mowa o ich stratach na Ukrainie to są ogromne. Tyle że część żołnierzy słanych do szturmów to więźniowie kryminalni i polityczni oraz ludzie niewygodni dla władz mobilizowani przymusowo. Na plus dla nas są właściwie tylko ich straty w sprzęcie.

Także nie, Putin i Rosja wcale nie przegrywa. Od kilkunastu lat odbudowuje mocarstwową pozycję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, kadajo napisał:

Brzmi jak kolejna część C&C, co jak co ale ta wojna chyba mu jednak pokazała ze gówno zrobi mu bufor, zresztą jaki bufor, przecież jakby podbił Ukraine to stałaby się ona częścią rosji wiec nadal NATO będzie z nimi graniczyło. Fuck logic 😂

a skad pomysl ze chodzilo mu o bufor czy obawy przed nato? To tylko gra pod publiczke i uzasadnianie checi polozenia lap na polowie ukrainy i byc moze moldawii.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbują wyciągnąć na siłę Polskę do wojny w taki sposób żeby to polska była strona ofensywna i żeby NATO mogło tłumaczyć że przecież to samowolka polski oni sami zaatakowali Rosję to tutaj NATO nie działa, już pomijam że Turcja z Grecją się nawała w ramach NATO 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Badalaman napisał:

Także nie, Putin i Rosja wcale nie przegrywa. Od kilkunastu lat odbudowuje mocarstwową pozycję.

Nikt rozumny nie twierdzi, że Rosja przegrywa. Natomiast zwróćmy uwagę, że bilans strat i zysków jest inny w przypadku Ukrainy oraz Polski. Tam był (akurat to już przeszłość) większy potencjał demograficzny, czarnoziemy, Odessa, ciężki przemysł w Donbasie oraz na Zaporożu, działające elektrownie jądrowe, duża mniejszość prorosyjska.

Polska ma tu sporo mniej do zaoferowania jako terytorium zdobyczne, bo oprócz zasobów drzewa oraz miedzi i srebra, bogactw naturalnych u nas nie za dużo (węgiel pomijam), a i przemysł tak sobie rozwinięty. Mniejszość rosyjska śladowa, to i okupacja byłaby cięższa, do tego to całe NATO. Bilans potencjalnych zysków i strat dużo słabiej wygląda w przypadku Polski niż Ukrainy.

Dlatego ja uważam, że do realnego ataku Rosji na Polskę jest dość daleko. Nawet jeśli będziemy ich prowokować, to w odpowiedzi dostaniemy raczej pojedyncze ciosy, niż wojnę podobną do ukraińskiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Badalaman napisał:

To się nazywa wojna gospodarcza. Wyżej o niej pisało kilka osób. W tym że sankcje powinny być dużo silniejsze i szczelniejsze. oczywiste że musimy tez się zbroić i szkolić. O tym było tu już sporo. Robimy to, zobaczymy też co z szkoleniami nowej rezerwy. Przed wyborami temat jest pomijany.

Taka to wojna i sankcje, że Litwa jest drugim eksporterem piwa do Rosji, Niemcy pierwsze miejsce okupują. A jak Polska ma handlować to już psy wieszają.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ludzie zapominają jak silną bronią jest wojna hybrydowa. Wystarczy spojrzeć na protest rolników gdzie jasno widać wpływy Rosyjskie. Po co tak na prawdę Rosji nasze ziemie jak za ułamek kwoty mogą nas osłabić wprowadzając zamieszanie w naszym kraju jak i wzmacniając swoje wpływy w krajach sąsiednich.

• Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@lokiju Rosja nie musi nic robić w Polsce, po pierwsze "Polacy" sami się wykańczają ciągłymi kłótniami między sobą , po drugie większość ludzi u władzy, sejm , senat , sądownictwo itd to byli działacze PZPR lub ich potomkowie którzy się od nich nie odcinają, w Polsce komuna jest silniejsza niż w Rosji , w sejmie mamy partię razem na lewo od komunizmu 

@galakty widocznie Litwa jest wyżej w hierarchii od kolonialnej Rzeczpospolitej przyjaciół Polin 

Wystarczyło posłuchać zyrinowskiego w 2014 roku żeby mieć świadomość że Rosja będzie dążyć do wojny , taki bardziej odchylony Korwin 

Edytowane przez voltq
  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, lokiju napisał:

Ludzie zapominają jak silną bronią jest wojna hybrydowa. Wystarczy spojrzeć na protest rolników gdzie jasno widać wpływy Rosyjskie. Po co tak na prawdę Rosji nasze ziemie jak za ułamek kwoty mogą nas osłabić wprowadzając zamieszanie w naszym kraju jak i wzmacniając swoje wpływy w krajach sąsiednich.

Czyli to Putin zalewa ukraińskimi produktami Polskę? I to Putin wywołał strajki rolników w całej UE?

Czy Putin siedzi teraz z Tobą w pokoju? Wszędzie Putin XDDD

• Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, galakty napisał:

Czyli to Putin zalewa ukraińskimi produktami Polskę? I to Putin wywołał strajki rolników w całej UE?

Czy Putin siedzi teraz z Tobą w pokoju? Wszędzie Putin XDDD

A co to ma do rzeczy? Nigdzie nie wspomniałem o produktach z Ukrainy i o protestach rolników w całej Unii. 

Ja nie neguję protestu rolników tylko zauważam, że wśród tego towarzystwa pojawiły się jednostki, które głoszą prorosyjskie hasła. Czyli według Ciebie Unia Europejska zła a Rosją dobra? Bo tak brzmią niektóre hasła protestów.

Wydaję mi się, że nie zadałeś sobie dużego trudu by zrozumieć mój wcześniejszy post. 

Edytowane przez lokiju
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Let’s go. Do it Putin. Mołdawia i Rumunia już się szykują :D 

Ależ zmiana nastawienia. 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mołdawia akurat niestety praktycznie nie ma sił zbrojnych. Rumunia nic oficjalnie nie zrobi.

Jedyna opcja to że Ukraina wjedzie tam posprzątać, o ile Rosja zdecyduje się na jakieś realne działania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, galakty napisał:

Dokładnie, zrobił to Putin zamykając Morze Czarne, a gdybyś trochę więcej poczytał, to dowiedziałbyś się, że z Chinami Rosja pozbawiła Ukrainę rynków zbytu w Afryce i teraz nie wiadomo co robić z ich zbożem i innymi produktami rolnymi.

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@BadalamanTo tak samo jak Naddniestrze. Chociaż Mołdawia wydaje mi się że ma większe siły. 1 brygada z UA i Mołdawia wystarczą do szybkiej operacji. A jak Rosjanie będą chcieli pomóc… no cóż. Nawet nie mają takiej możliwości. 
Rumunia będzie pomagała Mołdawii, bo oni też mają dosyć Naddniestrza. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@TheMr. Siły mołdawskie do tej pory nie odważyły się uderzyć na prorosyjskie zielone ludzki w Naddniestrzu. Tym bardziej teraz tego nie zrobią. Rumunia również nie.

Zostaje Ukraina. Można użyć z terenu Ukrainy sił legionu międzynarodowego czy innych kontraktorskich na upartego.

Cóż zobaczymy co w ogóle zrobi Rosja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przypuszczalnie to spotkanie jest po to, aby omówić co jeszcze można wspólnie zrobić przed ewentualnym przejęciem władzy przez ekipę Trumpa, jakie uzgodnienia przyjąć i podpisać itd. Całkowicie jest dla mnie nieprawdopodobne, aby Polacy przystąpili samodzielnie do ukraińskiej wojny, na zasadach strony. Nawet gdyby sobie wyobrazić takie zakusy kogoś, choć nawet nie wydaje mi się, aby ktokolwiek miał takie plany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, galakty napisał:

Taka to wojna i sankcje, że Litwa jest drugim eksporterem piwa do Rosji, Niemcy pierwsze miejsce okupują. A jak Polska ma handlować to już psy wieszają.

Handel ma iść tylko w stronę Rosji, nie od Rosji. Jak Rosja coś importuje to traci swoje pieniądze a kraje, które exportują do niej - zarabiają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, slawoPC napisał:

Jaki ze mnie ruski troll pisze co myślę bo wszyscy robią Putina za głupka i mordercę. Obie strony mają krew na rakach.

Logicznie myślę ; przykład po co tajne obrady sejmu czy wizyta ulubieńca Brukseli Tfuska i przyjaciela Zelenskiego Andreja u Bidena. 

Odpowiedz chca polskiego zołnierza a potem kazdego polaka co przejdzie obowiazkowe szkolenie wysłać na Ukraine by bronił oligarchów a młode byczki ukry bedą zsie rozbijac miedzy czasie w Polsce i całej europie. Poprostu Zelenskiemu brakuje mięsa armatniego to co było zostało wybite.

To nie Ukraińcy mordują cywili, nie Ukraińcy wywożą rosyjskie dzieci.

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, forfun napisał:

Dokładnie, zrobił to Putin zamykając Morze Czarne, a gdybyś trochę więcej poczytał, to dowiedziałbyś się, że z Chinami Rosja pozbawiła Ukrainę rynków zbytu w Afryce i teraz nie wiadomo co robić z ich zbożem i innymi produktami rolnymi.

Mogą zrobić co polscy rolnicy - trzymać w silosach. 

Jedna uwaga rolnicy ukraińscy zazwyczaj nie eksportują swoich produktów na zewnątrz. Oligarchia oraz fundusze to już tak.

@slawoPC i @Badalaman ile wam płacą?

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi