Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

@forfun Tu mowa o żołnierzach bądź kontraktorach biorących udział w walce. Było o tym wyżej. Mowa o obsłudze zaawansowanego uzbrojenia, w tym pocisków powietrze ziemia o dużym zasięgu.

Przy czym to po prostu wynika z logiki. Nie da się szybko nauczyć pełnej obsługi i optymalnego wykorzystania bojowego zaawansowanego uzbrojenia.

Mowa też o wyszukiwaniu celi za pomocą zachodnich systemów satelit jak i samolotów oraz dronów.

Opisałem to wyżej.

@Keken Wygląda to dokładnie tak, jak już od pewnego czasu tu opisywałem.

I to nie jest jakaś wiedza tajemna. Od miesięcy a myślę że i ponad roku, generałowie w czynnej służbie a teraz też ważni politycy państw NATO informują o zbliżającej się wojnie.

U nas pod tym względem panuje jakaś propagandowe "milczenie" by nie straszyć społeczeństwa. Bo praktycznie wszystkie scenariusze tej wojny zakładają że conajmniej wschodnia połowa Polski zostanie zamieniona w gruzy. Najpierw w walkach opóźniających rosyjskie natarcie, następnie podczas wypierania i niszczenia ich sił. I to w scenariuszach optymistycznych, gdzie w okolicach rzeki Wisły udaje się trwale zatrzymać rosyjskie natarcia.

Jedyne inne opcje to uderzenie wyprzedzające, którego nasi politycy i społeczeństwa się boją.

Teraz pojawiła się szansa na rozwiązanie "pośrednie". Stracie z Rosją na terenie Ukrainy. Francja otwarcie mówi że przygotowuje się by wysłać żołnierzy. Zobaczymy w najbliższych miesiącach co z tego wyjdzie i które państwa dołączą swoje kontyngenty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Edytowane przez wii
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszedł odgórny przekaz że mają przyzwyczaić do wojny i tyle, tylko głupiec nie zauważy że zmieniła się narracja. 

Nawet tu na forum są pewne osobniki które wałkują tylko jedną "słuszną prawdę" która nas popchnie w biedę lub wojnę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wciągnięcie Polski w otwarty konflikt to zniszczenie tego kraju bez możliwości odbudowy.

Unicestwienie.

Za mała dzietność, za duża globalizacja. 
Brak środków i zasobów na odbudowę.
USA powie, że jednak abramsy nie dla Polaka bo nie ma czym zapłacić skoro gospodarka wpadła w głęboką recesję. Zostaje nastrugać dzid i łuków z przydrożnych leszczyn.
Za wielką husarię!

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Keken Tu właśnie mowa o uniknięciu tego. Poprzez zniszczenie sił rosyjskich na Ukrainie. Inaczej czeka nas wojna na terenie Państw Bałtyckich i Polski, opisałem jak to będzie wyglądać i to nawet zakładając duże wsparcie NATO, które wcale nie jest pewne.

Ale o tym już tu sporo było pisane, szkoda się w kółko powtarzać.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli najlepiej siedziec i czekac az Ukraina padnie. Czy strach az tak niektorych paralizuje, ze nie potrafia myslec logicznie?

Przeciez po Ukrainie nie bedzie zadnego konca tylko kontynuacja. Do tego ruski plebs po zwyciestwie bedzie ze swoim carem do konca nie wazne jaka cene beda musieli zaplacic.

Na histori sie spalo?? Co zrobil hitler po austrii pozniej czechach i slowacji no bo chyba sie nie zatrzymal.

Trzeba reagowac adekwatnie do sytuacji. Ukraina ledwie ciagnie i trzeba ja wspierac realnie. Wyslanie wojsk polaczonych panstw aby odciazyc granice z bialorusia jest moim zdaniem bardzo ciekawym pomyslem.

Tak samo obsluga systemow OPL itp.

Wojna trwa i nie jest to wojna ruskich vs ukraincow. Tylko wojna rus z NATO i putin wcale sie nie kryje jaki jest jego cel.

• Like 1
  • Confused 1
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Fikołek napisał:

Już oficjalnie, Ukraina przegra to NATO czeka wojna z Rosją, słowa szefa pentagonu.

To akurat jest prawda. Wchłonięcie całej Ukrainy przez Rosję powoduje, że nie będzie żadnego buforu między Rosją a państwami NATO. Każda ekspansja Rosji na zachód będzie na teren krajów członkowskich więc będzie skutkowała wojną z NATO.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Logiczne wydaje się wycięcie nowotworu jakim jest Rosja zawczasu, a nie jak pojawią się przerzuty. 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Keken napisał:

Coraz gorzej to wygląda.

To zawsze wyglądało tak samo. Po prostu przychodzi otrzeźwienie i publiczne mówienie co może czekać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@wii
Nie każdy ma subskrypcje wykupioną aby doczytać do końca

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
36 minut temu, Radziuwilk napisał:

Czyli najlepiej siedziec i czekac az Ukraina padnie. Czy strach az tak niektorych paralizuje, ze nie potrafia myslec logicznie?

Przeciez po Ukrainie nie bedzie zadnego konca tylko kontynuacja. Do tego ruski plebs po zwyciestwie bedzie ze swoim carem do konca nie wazne jaka cene beda musieli zaplacic.

Na histori sie spalo?? Co zrobil hitler po austrii pozniej czechach i slowacji no bo chyba sie nie zatrzymal.

Trzeba reagowac adekwatnie do sytuacji. Ukraina ledwie ciagnie i trzeba ja wspierac realnie. Wyslanie wojsk polaczonych panstw aby odciazyc granice z bialorusia jest moim zdaniem bardzo ciekawym pomyslem.

Tak samo obsluga systemow OPL itp.

Wojna trwa i nie jest to wojna ruskich vs ukraincow. Tylko wojna rus z NATO i putin wcale sie nie kryje jaki jest jego cel.

Idź na front.
Na pewno znajdzie się miejsce.

• Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
53 minuty temu, galakty napisał:

Poszedł odgórny przekaz że mają przyzwyczaić do wojny i tyle, tylko głupiec nie zauważy że zmieniła się narracja.

Nawet tu na forum są pewne osobniki które wałkują tylko jedną "słuszną prawdę" która nas popchnie w biedę lub wojnę. 

Ale po co jakieś odgórne rozkazy czy inne spiski. Jak społeczeństwo czuje zagrożenie wojną to jest skłonne ponosić większe wydatki na wojsko, jak nie ma poczucia zagrożenia to jest raczej tendencja na obcinanie budżetów wojskowych. Wojskowi nie są idiotami i wiedzą to bez przekazów z góry.

Inna sprawa, że wzmacnianie armia to w żadnym wypadku nie jest pchanie w wojnę, wręcz przeciwnie. Układ mamy taki, że Rosja ma respekt do siły, ustępstwa i ugodowość tylko ją rozzuchwalają. Jak utrzyma się bieżąca linia polityki rosyjskiej (a nawet jak się Putinowi kopnie w kalendarz to nie ma gwarancji na pokojowego następcę) to przy ciągłych ustępstwach doszli by ponownie do Berlina - nie za rok, nie w tej dekadzie, ale pewnie jeszcze za mojego życia.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nowy dzień, nowe nagłówki ze juz wojna tuż, tuż, a wy to wszytko jeszcze podkręcacie, nie potraficie czytać między wierszami. I jeszcze ta błazenada ze trzeba rosje pokonać na Urakinie, a nie na własnej ziemi.... 🤣. rosje może pokonać tylko rosja i tak było od samego początku. Chcieli ich złamać, nie udało się to teraz narracja ze wojna idzie a pismaki tylko to podkręcają, bo temat się klika.

Przypominam, tylko że od samego początku tego bagna istniało ryzyko konfliktu z krajami NATO i nic się nie zmieniło. To ze wam ktoś pisze na X i w wykopie tez niczego nie zmienia. Ale siejcie dalej panikę i strach, pomagajcie im. Gratuluje ynteligencji :)

• Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rosja osiągnęła to co chciała, zasiała obawę, strach i niepokój, co widać nawet po tym temacie, później trochę mocniej tupną nóżką i wszyscy będą tańczyć tak jak im zagrają.

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, kadajo napisał:

Nowy dzień, nowe nagłówki ze juz wojna tuż, tuż, a wy to wszytko jeszcze podkręcacie, nie potraficie czytać między wierszami. I jeszcze ta błazenada ze trzeba rosje pokonać na Urakinie, a nie na własnej ziemi.... 🤣. rosje może pokonać tylko rosja i tak było od samego początku. Chcieli ich złamać, nie udało się to teraz narracja ze wojna idzie a pismaki tylko to podkręcają, bo temat się klika.

Przypominam, tylko że od samego początku tego bagna istniało ryzyko konfliktu z krajami NATO i nic się nie zmieniło. To ze wam ktoś pisze na X i w wykopie tez niczego nie zmienia. Ale siejcie dalej panikę i strach, pomagajcie im. Gratuluje ynteligencji :)

Pamiętaj że dużo osób się myliło co do samego wybuchu wojny, i nikt nie dawał na to szans. A jednak ;) 

Jest ziarnko prawdy w tym co mówią generałowie, politycy i ludzie którzy w tym siedzą. Ale z pewnością panikarstwo jest mocne, albo wysyłanie ludzi na front :E Kiedy po to mamy regularną armię i ludzi którzy (mam nadzieję) są gotowi na wojnę i poświęcenie życia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kto się mylił, ludzie na forum tutaj czy ci z X i wykopy no proszę cię :D

Oczywiście, że jest ziarenko, jak pisałem od samego początku jest ryzyko konfliktu, nagle wam z głowy wyleciało jak działa rosja, strach i dezinformacja ?

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ditmd Jakim cudem doszedłeś do takich wniosków?

Rosja osiągnęła tyle że powiększyło się NATO. Bałtyk to już nasze morze wewnętrzne :D

Na Ukrainę ślemy ciężki sprzęt, obecnie juz pociski powietrze ziemia o sensownym zasięgu. Wraz z ich obsługą :D

Właśnie planowane jest wysłanie misji wojskowej z kilku państw bezpośrednio na teren Ukrainy.

Dziś minister obrony Kanady powiedział że też dołączą :D

Na rosyjskie tupanie nogą reagujemy jasno i wyraźnie odrzucając wszystkie ich żądania.

I to od kilku lat, gdy chcieli by NATO się "cofnęło". I mamy świadomość że to oznacza w przyszłości wojnę.

@Keken Cały czas to samo. I tak pójdziemy na wojnę. Pytanie czy będziemy musieli walczyć na swoim terenie czy uda się pokonać Rosję na innym. Sam wiesz co oznacza walka a naszym.

@kadajo To nie nagłówki w mediach. To kolejne wypowiedzi wysokich ranga dowódców i polityków. W tym z USA od sekretarza obrony.  Jak i u nas wypowiedzi Hołowni. Tak obecne jak z przed tygodni, gdy mówił o tym, że w tym roku będą musieli podjąć bardzo niepopularne decyzje.

Doszła wypowiedz ministra obrony Kanady, że dołączą do misji na Ukrainie.

Dodaj do tego największe od dekad ćwiczenia NATO na wschodniej flance.

A niebawem wizyta Prezydenta i Premiera w USA.

Wszystko bardzo przyspieszyło i dosłownie z dnia na dzień to widać. Kropki zaczynają się łączyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Trzeba rozwazac kazda opcje, bo do konca nikt nie jest pewny jak sie sprawy potocza. Zbyt wiele wektorow oddzialywuje na konflikt w tym samym czasie.

Rosja pozwolila wjechac sobie do ukrainy "bo sie bala" to dlaczego NATO nie moze wjechac z pomoca "bo sie boji"?

Niech z kazdego kraju czujacego realne zagrozenie (zakladam ze z 10 by sie znalazlo) wysla 10.000 regularnej armii, nie na linie frontu, ale na granice z bialorusia i glebokie zaplecze. To zrobilo by roznice. Taka ekipa wpadla by swietnie wyposazona i z masa wlasnego sprzetu wiec ukrainski  mogl by pojechac na front. Do tego armia NATO miala by wlasna logistyke i serwis wiec ukrainski by mogl byc tam gdzie jest najbardziej potrzebny.

Moim zdaniem jest to na ta chwile jedno z najlepszych rozwiazan. Mala realna szansa na straty/duze straty. Duze odciazenie ukrainskiego zolnierza i systemu.

Wyslani byli by zolnierze kontraktowi, a to chyba ich praca.

nie jestem wojskowym wiec nei bede pisac jakis szczegolow od tego mamy sztab NATO i na pewno zorganizowali by to jak trzeba jak i cele jakie mialo by takie wojsko spelniac.

Edytowane przez Radziuwilk
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Badalaman

No tak, wysoka ranga dowódcy i politcy wcześniej nic nie mówili, czy może nie było na to popytu ?
rosja wywołała wojenkę wiec NATO ćwiczy no kto by się spodziewał, no to musi być już wojna za pasem.

Zamiast czytać te dyrdymały i 24H na dobę siedzieć w tym temacie poczytajcie trochę historii i tego czym jest wojna i jak się je wywołuje. A przede wszystkim po co.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co mają mówić ci dowódcy jak chcą uzyskać fundusze na wsparcie itp?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Do wyslania wojsk jeszcze dluuuga droga. Najpierw stosuje sie:

1.Pokaz sily czyli manewry, wypowiedzi najwyzszych polikytow, koniec owijania w bawelne jak i realne plany wsparcia ukrainy, nawet wojskiem. Wyslanie amunicji i sprzetu ukrainie.

jak to nie pomoze to

2. Przesuniecie OPL NATO na granice z rosja/ukraina/bialorusia. Przesuniecie wojsk na granice, wiecej wsparcia dla ukrainy (kasa i bron)

3. Punkt. Wyslanie kontyngentu NATO na ukraine wg moich prognoz pisanych wyzej jak i przygotowywanie 2 rzutu i planow wojny z rosja.

Polska za wszelka cene uniknie walki u nas z wiadomych powodow.

Edytowane przez Radziuwilk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytając co poniektórych tutaj to myślę, że dla ich satysfakcji należy zmienić nazwę wątku na Polska - Rosyjska inwazja.

• Like 5
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, ditmd napisał:

A co mają mówić ci dowódcy jak chcą uzyskać fundusze na wsparcie itp?

Zaczynam podejrzewać ze właśnie po to idzie ta narracja, aby się wszyscy osrali i zaczęli walić kasa w zbrojenia. Pal licho ze robiąc to w taki idiotyczny sposób ryzyko konfliktu rosnie, bo nie wiadomo co komuś odbije, ale do idiotów w polityce już jestem przyzwyczajony.
Wojskowych tez pewnie nie brakuje tylko nie pokazują tak często mordy w mediach. A media same w sobie to już tylko kropka na "I" w całej tej szopce.

• Like 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi