Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego o jakich ty silach "pokojowych" piszesz. :E

I jak sobie to wyobrażasz, ze rosja się nagle wycofa i ukryje u siebie ? Czy planujesz może wjechać ta koalicja na nich i zdjąć putina przejmując kontrole nad ich krajem, żeby to przypadkiem się nie odbudowali i zaatakowali za 10-15-20 lat :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
24 minuty temu, kadajo napisał:

@Badalaman żadnej koalicji tez nie będzie, prędzej wyślą siły potajemnie które po prostu będę pomagały, zresztą tak jak się dzieje teraz. Każdy z was może pojechać i bić się z rosja. Droga jest wolna.

Kadajo wyluzuj troche. Nie musisz nas tak przekonywac, bo od nas nic nie zalezy. Nie ma znaczenia co my sadzimy, a to co sadza i jakie decyzje podejma rzadzacy w europie.

Druga sprawa, ze my gowno wiemy, decyzje o wysylaniu lub nie wojska podejmuje sie po analizie setek informacji wywiadowczych, a nie tego co jest na X czy youtube.

Jesli wysla kontyngent to nie po to zeby ruski atomem walil...

Edytowane przez Radziuwilk
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nikogo nie przekonuje, wyrażam tylko swoje zdanie jak każdy z nas. :)

Ale masz racje my gówno wiemy i tak naprawdę gówno zrobimy. Poza momentem, w którym będziemy decydować czy walczymy, czy uciekamy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Walczyć to będzie regularna armia ;) 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wojskowi ani rządzący nie będą sondy ulicznej robić z pytaniami co robimy.Także możemy sobie tylko dyskutować i tyle i aż tyle. 

@kadajo@kadajo mamy armie zawodową i ona jest od takich akcji a nie Marian z nadwagą pijący piwo przed tv w okularach - 10.

Edytowane przez Fikołek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dawajcie zakładamy koalicję Pclaba, poza oczywistą walką w zwarciu i odbijaniu Polskich miast zgłaszam swoją kandydaturę na pilota dronów :E Moje godziny w MFS nie pójdą na marne 🤣

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale jako operator na miejscu czy zdalnie? :yltype::wedge1:

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I tak i tak, w dzisiejszych czasach trzeba być mobilnym :E 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tymczasem u mnie są manewry Dragon24, w najbliższych dniach wojsko będzie się przeprawiać przez Wisłę. Jak na ćwiczenia wybrali dobrą porę, Wisła wylała, nurt silny, bagno wszędzie. Wczoraj ponad 25 leopardów mi pod oknem przejechało na pełnej, drugie tyle innych czołgów, ogólnie się czuje jak na wojnie. Żolnierze w biedronkach i na ulicach. Jak by miało do czegoś dojść to tu nie zostanie kamień na kamieniu, baza logistyczna, autostrada, główna nitka kolei i trasa krajowa :E

• Haha 1
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ruskie ministerstwo obrony zaprzecza doniesieniom o zestrzeleniu kolejnego SU-34, ale zaznacza że załoga przeżyła...

• Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakkolwiek brzmi to strasznie, jedyną szansą na spokój w Europie jest denazyfikacja Rosji. Na chłodno, bez oceny co jest humanitarne a co nie. Nikt, kto zna historię i relacje z Rosją nie powinien się łudzić, że uda się - w perspektywie długoterminowej - osiągnąć z tymi szaleńcami jakikolwiek pokój. Czy będziemy tłuc się z nimi na terenie UA, czy gdziekolwiek indziej, celem powinno być cofnięcie Rosji do epoki kamienia łupanego. Tylko wtedy świat odetchnie. I możecie mnie za to banować/raportować, ale to nie jest normalny kraj. Zawsze gnojeni ludzie, przez carat, potem bolszewików, czekistów i KGB. Zmieniają się nazwy, mentalność i modus operandi bez zmian. 

• Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam wrażenie, że półtora roku temu denazyfikacja Rosji poszłaby jak z płatka. Obecnie raczej mogłaby się nadal zakończyć sukcesem. Za około 10 lat może być niewykonalna bez naprawdę potężnej wojny.

Mimo wszystko warto też podejmować próby rozwiązań niemilitarnych. Ciekawe czy przez te dwa lata takie były. Mam na myśli próby wspierania separatyzmu oraz próby fizycznego usunięcia Władimira. Bo jeśli cały świat tylko czeka to słabo.

Rosja jest coraz silniejsza i będzie coraz silniejsza. Pierdolety o mieleniu i sankcjach pora odstawić.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam wrażenie, że większość tego forum to stare patusy często nie mieszkające w Polsce.

Jak wam się śpieszy do wojaczki to możecie jechać na Ukrainę tam zaciągnąć się do jakiegoś legionu i zdechnąć na froncie.
Wojna z Rosją trwałaby wiele lat a największe zniszczenia byłby w krajach frontowych min Polsce. Już nie chce mi się pisać co by się stało z gospodarką i ludźmi. Cofnięcie kraju o dziesięciolecia bez możliwości choćby powrotu do stanu poprzedniego przez następne dekady bo reszta idzie do przodu.

Skończyłoby się jak zwykle zgniłym kompromisem bo Rosji jako kraju nie da się fizycznie podbić.

A USA obecnie wycofuje się rakiem z konfliktu na Ukrainie.

• Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, adashi napisał:

Rosja jest coraz silniejsza i będzie coraz silniejsza. Pierdolety o mieleniu i sankcjach pora odstawić.

Jedyne co jest silniejsze to zagrożenie ze strony Rosji bi reszta o czy napisałeś to bzdury. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Keken mysli, ze jak jest wojna to sobie mozna wybierac czy walcze czy nie walcze. Ze spadajace rakiety wybieraja w kogo dom trafia. Ze lepiej teraz byc pacyfista to ruski nam nic nie zrobi jak podbije kraje sasiednie. ZAL

Jak nie walczysz i panstwo padnie to wtedy moga zrobic z toba co chca do obozu, pod sciane, na niewolnika. Wyjedziesz, bo niby spryciarz... to jak podbija tamtem kraj to cie moga wylowic... zmienisz nazwisko, to cie ktos sprzeda i na tortury jak Gestapo robilo. Ruscy powiedzieli krotko jaki jest ich cel. Mowia otwarcie, ze jesli nie podbija Polski to nie uda im sie opanowac regionu.

Czasem trzeba wykazac sie odwaga i zostawic sprawy w rekach Boga/losu.

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
39 minut temu, Keken napisał:

Ja mam wrażenie, że większość tego forum to stare patusy często nie mieszkające w Polsce.

Jak wam się śpieszy do wojaczki to możecie jechać na Ukrainę tam zaciągnąć się do jakiegoś legionu i zdechnąć na froncie.
Wojna z Rosją trwałaby wiele lat a największe zniszczenia byłby w krajach frontowych min Polsce. Już nie chce mi się pisać co by się stało z gospodarką i ludźmi. Cofnięcie kraju o dziesięciolecia bez możliwości choćby powrotu do stanu poprzedniego przez następne dekady bo reszta idzie do przodu.

Skończyłoby się jak zwykle zgniłym kompromisem bo Rosji jako kraju nie da się fizycznie podbić.

A USA obecnie wycofuje się rakiem z konfliktu na Ukrainie.

1) 40 lat to jeszcze nie starość ;)

2) Mieszkam w PL i nigdzie się nie wybieram, aczkolwiek dzieciakom szykuję opcji ewakuacji na wypadek konfliktu.

3) Nie jest problemem czy wojna wybuchnie, problemem jest kiedy i czy zdążymy się przygotować. Jeśli komuś się wydaje, że z Rosją można się racjonalnie dogadać to znaczy, że tkwi głową tak głęboko w okrężnicy, że nawet proktolog nie pomoże.

4) Starczy odpowiednio zrzucone EMP nad Moskwą, ale póki co wszyscy udają udają, że nikt takowej broni nie posiada ;) 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Radziuwilk

Gdzie to tak mówili, bo chyba coś przeoczylem :E Pokaz no mi wypowiedz putina gdzie mówi otwarcie, że zaatakuje polske z premedytacja :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Włosi co ograli :E Niech se teraz Fico kupi S-400. 

• Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
5 minut temu, kadajo napisał:

@Radziuwilk

Gdzie to tak mówili, bo chyba coś przeoczylem :E Pokaz no mi wypowiedz putina gdzie mówi otwarcie, że zaatakuje polske z premedytacja :E

Mowil dawno temu. Nie wprost, ale sugerowal, ze bez ogarniecia Polski nie ma opcji mocarstwa Rosji. I ma racje. Jak nei ogarna Polski to sobie moga.

To tak jak setki lat temu mowili, kto rzadzi ukraina jest liderem regionu i to prawda. Jak polacy trzymali tam lape to byli liderem regionu i atakowali np. ruskich. Jak ruscy to na odwrot.

Edytowane przez Radziuwilk
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli jak zwykle straszy a ty pękasz jak dziewczynka :)

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi