Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem już wczoraj na temat Syberii. Uważam, że skoro te kacapskie śmiecie robią takie rzeczy jak ostrzał szpitali czy działania w ukraińskim umundurowaniu to możnaby finansowo przekonywać i motywować chińską społeczność na Syberii do głośnego i zdecydowanego nacisku na chińskie władze, żeby te zapewniły im bezpieczeństwo na zamieszkiwanych terenach. Zachód ma pieniądze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Maciek. napisał:

Ja wiem, że moderacja reaguje praktycznie tylko na wulgaryzmy, ale czytając takie głupoty wulgaryzmy same się cisną na usta. Więc może naprawdę czas chodziaż trochę sprzątnąć w tym wątku. Palenie miast, mordowanie ludzi, wojna atomowa? Mnie to osobiście nie rusza, ale ten temat czytają też zapewne ludzie o słabszych nerwach i może warto pomyśleć też o nich, a nie dawać plac zabaw dla totalnych szurów, urlop od forum i niech idzie kopać schron przeciwatomowy, wyjdzie to z pożytkiem dla wszystkich.

Ja bym apelował do wszystkich o bardziej rzeczowe podejście do tematu. Podstawowa weryfikacja wrzucanych filmów, czytanie chociaż ostatnich dwóch, trzech stron tematu. Dzisiaj jeden film wrzucony został z 4 razy i to mimo tego, że na tej samej stronie udowadniane było, że to w ogóle nie jest film powiązany z obecnym konfliktem. Podchodźmy do tematu bardziej rzeczowo, mniej paplania o atomach już nakierowanych na Warszawę itp, a więcej trzymania się tematu. Oczywiście nikogo nie krytykuję i nie chodzi mi o nie rozważanie pewnych opcji, ale... dyskutujmy bardziej na temat.

 

8 minut temu, Maciek. napisał:

Tak jak nie lubię pis-u i obecnej szubrawej władzy, tak uważam to za bardzo dobrze zainwestowane pieniądz. Raz kupujemy sobie wdzięczność Ukrainców na wieki, dwa i to wiem że zabrzmi chamsko, ale walczymy z wrogiem przelewając cudzą krew. 

Również tak uważam, a ponadto zyskujemy sobie naprawdę dobry grunt pod przyszłą współpracę, biznesy, wymianę gospodarczą itp.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Spl97 napisał:

Zaciekawił mnie ten wątek,naprawdę :D Oczywiście tego nie można było usłyszeć na lekcjach historii w szkole.

Oczywiście że tego w szkole się nie dowiesz. Ja akurat mam bakcyla jeśli chodzi o historię (szczególnie 2 wojna/okres międzywojenny) także staram się być w miarę na bieżąco. Historia ma to do siebie że pomimo upływu tylu lat - po tylu relacjach świadków, książkach, programach czy filmach nadal dowiadujemy się czegoś nowego, a przecież jeszcze tyle pozostało do odkrycia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Pitross20 napisał:

O ja pier**** ...

Coraz bardziej śmierdzą te niemcy, ciekawe co uzgadniali z ruskimi debilami,ze tak ostrożnie do wszystkiego podchodzą jeśli chodzi o pomoc Ukrainie.

Wydaje mi się że wszystkie plany i ustalenia który być może istniały między Niemcami a Ruskimi zwyczajnie poszły się walić z kilku powodów:

- Putin nie zdobył Kijowa i nie zakończył operacji w 48h jak ponoć początkowo planował, a teraz można odnieść wrażenie że szturm na Kijów w kolejnych godzinach/dniach będzie się wiązał z ogromnymi stratami (po obu stronach),

- Zelenski wraz z rządem nie uciekli na zachód jak każdy się spodziewał tylko zostali by walczyć, mobilizować ludność kraju i wywierać coraz większą presję na światowych przywódców,

- Sankcje dalece wykroczyły poza chyba wszystko czego mógł się spodziewać i na co mógł być przygotowany, do tego kraje na które liczył nie stanęły po jego stronie - w najlepszym wypadku pozostały neutralne, a większość stanęła po stronie Ukrainy,

- Zdjęcia zwykłych ludzi walczących o swoje domy zyskały im wiele sympatii na całym świecie, a filmy pokazujące rakiety walące w bloki mieszkalne czy przedszkola i rosyjskie czołgi rozjeżdżające cywili w samochodach wywołały potężne oburzenie na całym świecie i teraz już żaden premier/prezydent/kanclerz nie może powiedzieć "to nie nasza sprawa" bo to byłby jego koniec.

Słowem: cokolwiek planowali to im nie jebło :D 

Edytowane przez Element Wojny
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apeluje o spokój - nie chcę tu wrzucić swoje nuki  ... Temat jest gorący -> szanujmy się ;)

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Element Wojny napisał:

Wydaje mi się że wszystkie plany i ustalenia który być może istniały między Niemcami a Ruskimi zwyczajnie poszły się walić z kilku powodów:

- Putin nie zdobył Kijowa i nie zakończył operacji w 48h jak ponoć początkowo planował, a teraz można odnieść wrażenie że szturm na Kijów w kolejnych godzinach/dniach będzie się wiązał z ogromnymi stratami (po obu stronach),

- Zelenski wraz z rządem nie uciekli na zachód jak każdy się spodziewał tylko zostali by walczyć, mobilizować ludność kraju i wywierać coraz większą presję na światowych przywódców,

- Sankcje dalece wykroczyły poza chyba wszystko czego mógł się spodziewać i na co mógł być przygotowany, do tego kraje na które liczył nie stanęły po jego stronie - w najlepszym wypadku pozostały neutralne, a większość stanęła po stronie Ukrainy,

- Zdjęcia zwykłych ludzi walczących o swoje domy zyskały im wiele sympatii na całym świecie, a filmy pokazujące rakiety walące w bloki mieszkalne czy przedszkola i rosyjskie czołgi rozjeżdżające cywili w samochodach wywołały potężne oburzenie na całym świecie i teraz już żaden premier/prezydent/kanclerz nie może powiedzieć "to nie nasza sprawa" bo to byłby jego koniec.

 

Słowem: cokolwiek planowali to im nie jebło :D 

 

 

Ok, ale mam nadziej, że nie zamiotą tego pod dywan, tylko ktoś dojdzie prawdy i niech niemcy odpowiedzą za swoje czyny.

 

I znów coś więcej nade mną myśliwców lata, i już tak od 1 godziny non stop krążą . (wschodnia młp okolice Tarnowa)

Edytowane przez Pitross20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Pitross20 napisał:

Ok, ale mam nadziej, że nie zamiotą tego pod dywan, tylko ktoś dojdzie prawdy i niech niemcy odpowiedzą za swoje czyny.

Wydaje mi się że Niemcy zaczną być teraz BARDZO pomocni. Nawet były kanclerz Schroeder (ten który odpowiada też za deal NordStream 2) odciął się od ruskich, skrytykował inwazję i stanął po stronie Ukrainy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pitross20 napisał:

i niech niemcy odpowiedzą za swoje czyny.

Widze ze czas rozliczeń nadszedł.Kto i jak ma rozliczyć i za co.Pomoc jest dobrowolna a nie przymusem

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Element Wojny napisał:

Wydaje mi się że Niemcy zaczną być teraz BARDZO pomocni. Nawet były kanclerz Schroeder (ten który odpowiada też za deal NordStream 2) odciął się od ruskich, skrytykował inwazję i stanął po stronie Ukrainy. 

Co najlepsze Niemcy zdecydowały się wesprzeć Ukraine militarnie po wizycie naszego premiera https://tvn24.pl/polska/premier-mateusz-morawiecki-w-berlinie-spotkanie-z-kanclerzem-olafem-scholzem-5614777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Pitross20 napisał:

Ok, ale mam nadziej, że nie zamiotą tego pod dywan, tylko ktoś dojdzie prawdy i niech niemcy odpowiedzą za swoje czyny.

Mi się wydaje, że plany Niemców dostały w łeb, ale to jest chwilowe. Mina 2-3 lata i ruszy NS2 a oni znowu będą robić interesy z ruskimi. Jak ktoś się przypierdzieli, to najwyżej będą starali się nie komentować. Dla Niemców liczy się ich dobrobyt. Założę się, że teraz są bardzo niezadowoleni z sankcji i tego, że zostali praktycznie zmuszeni do wysłania broni Ukrainie. Woleliby poświęcić Ukrainę i robić to co mieli zaplanowane. To że Francja i inne kraje Europy się jednak zaangażowały też ich na pewno bardzo boli.

  • Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Armage169 napisał:

Co najlepsze Niemcy zdecydowały się wesprzeć Ukraine militarnie po wizycie naszego premiera https://tvn24.pl/polska/premier-mateusz-morawiecki-w-berlinie-spotkanie-z-kanclerzem-olafem-scholzem-5614777

Tonacja się zmienia, a wiatr zaczyna wiać tylko w jedną stronę. Jeśli Putin nie chce przegrać totalnie tego co zaczął to musi zdobyć Kijów w ciągu 24h i dorwać w swoje ręce Zelenskiego, bo za chwilę na Ukrainę będzie spływać taka ilość broni, sprzętu i wszelkiej możliwej pomocy że Putin albo będzie musiał zrobić wojnę totalną i wysłać kolejnych XX dywizji albo spierdzielać.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Element Wojny napisał:

Wydaje mi się że Niemcy zaczną być teraz BARDZO pomocni. Nawet były kanclerz Schroeder (ten który odpowiada też za deal NordStream 2) odciął się od ruskich, skrytykował inwazję i stanął po stronie Ukrainy. 

Nie wierzę, że Niemcy są szczerzy w tym co mówią i robią. Jakby tak było, to certyfikacja ns2 by została wstrzymana kilka miesięcy temu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Armage169 napisał:

Co najlepsze Niemcy zdecydowały się wesprzeć Ukraine militarnie po wizycie naszego premiera

Ktoś to nagrał i jest dowód??

No cóż moim zdanie Niemcy najlepiej wyjdą na tym konflikcie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Element Wojny napisał:

Tonacja się zmienia, a wiatr zaczyna wiać tylko w jedną stronę. Jeśli Putin nie chce przegrać totalnie tego co zaczął to musi zdobyć Kijów w ciągu 24h i dorwać w swoje ręce Zelenskiego, bo za chwilę na Ukrainę będzie spływać taka ilość broni, sprzętu i wszelkiej możliwej pomocy że Putin albo będzie musiał zrobić wojnę totalną i wysłać kolejnych XX dywizji albo spierdzielać.  

Ale oby to nie nastąpiło. Trzymajmy mocno kciuki. Dziś chyba jednak się przebudzę nad ranem aby sprawdzić jak sobie chłopaki radzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, henryk nowak napisał:

Nie wierzę, że Niemcy są szczerzy w tym co mówią i robią. Jakby tak było, to certyfikacja ns2 by została wstrzymana kilka miesięcy temu.

Oni nie są szczerzy w tym co robią, oni po prostu nie mają wyjścia biorąc pod uwagę że wszyscy inni wzięli stronę Ukrainy. Teraz nikt nie chce wyjść już nie tylko na kogoś kto wspiera Rosję, teraz nikt już też nie chce wyjść na kogoś kto nie chce pomóc Ukrainie. Zeleński odwalił mega robotę przez ostatnie 2 dni. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, henryk nowak napisał:

Nie wierzę, że Niemcy są szczerzy w tym co mówią i robią. Jakby tak było, to certyfikacja ns2 by została wstrzymana kilka miesięcy temu.

 

Może nie kilka miesięcy temu, ale zbytnio się nie spieszyli po inwazji na UA, a czekali aż zostaną bez wyjścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, henryk nowak napisał:

Mi się wydaje, że plany Niemców dostały w łeb, ale to jest chwilowe. Mina 2-3 lata i ruszy NS2 a oni znowu będą robić interesy z ruskimi. Jak ktoś się przypierdzieli, to najwyżej będą starali się nie komentować. Dla Niemców liczy się ich dobrobyt. Założę się, że teraz są bardzo niezadowoleni z sankcji i tego, że zostali praktycznie zmuszeni do wysłania broni Ukrainie. Woleliby poświęcić Ukrainę i robić to co mieli zaplanowane. To że Francja i inne kraje Europy się jednak zaangażowały też ich na pewno bardzo boli.

Nawet jeśli, to może zaczną korzystać z tego NS2 na lepszych dla Europy zasadach. 

Poza tym teraz już nikt nie będzie bagatelizował konieczności dywersyfikacji dostaw i budowania alternatyw dla rosyjskiego gazu/ropy. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DeIntegroo napisał:

Ale oby to nie nastąpiło. Trzymajmy mocno kciuki. Dziś chyba jednak się przebudzę nad ranem aby sprawdzić jak sobie chłopaki radzą :)

Będzie ciężka noc, ale wierzę że Kijów da radę. Mam tylko nadzieję że Putinowi nie odpier(...) i nie zacznie jakiegoś totalnego ostrzału miasta za pomocą artylerii/lotnictwa bombowego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...