Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, kalderon napisał:

Widać na filmiku ze zrzucania ładunków jak są wyrzucane nie pionowo  w dół tylko w jedną stronę.

no tak przecież będą wypuszczać je z wysokości pół metra :boink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tym bardziej obniża to celność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, kalderon napisał:

Celnosc bedzie dokladnie taka sama jak puszczanie pojedynczej bomby. Jedyne co dodatkowo bedzie wprowadzone to ewentualna pozioma predkosc obrotu bebenka. Ale to tylko jedna zmienna, ktorej kompensacja zajmuje pare taktow procesora.

EDIT:

Niektóre okopy Rosjan są wybudowane przy pomocy worków z saletrą amonową. Także ten, bunkry wokół Czarnobyla to nie był przypadek :E

Edytowane przez Trepcia
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, kalderon napisał:

Ja bym się bardziej obawiał czasu lotu, zasięgu. Jeżeli to lata na baterie, to powodzenia z takim obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Konsulat Generalny RP w hamburskiej dzielnicy Steilshoop został zaatakowany w nocy z soboty na niedzielę - budynek obrzucono kamieniami i pojemnikami z farbami w kolorach rosyjskiej flagi. Opodal budynku podpalone zostały opony, utrudniające służbom dotarcie na miejsce.

Link.

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Áltair napisał:

Konsulat Generalny RP w hamburskiej dzielnicy Steilshoop został zaatakowany w nocy z soboty na niedzielę - budynek obrzucono kamieniami i pojemnikami z farbami w kolorach rosyjskiej flagi. Opodal budynku podpalone zostały opony, utrudniające służbom dotarcie na miejsce.

Link.

U niemieckich kolaborantów, wszystko jest możliwe.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Trepcia napisał:

Celnosc bedzie dokladnie taka sama jak puszczanie pojedynczej bomby. Jedyne co dodatkowo bedzie wprowadzone to ewentualna pozioma predkosc obrotu bebenka. Ale to tylko jedna zmienna, ktorej kompensacja zajmuje pare taktow procesora.

On może nawet zrzucać te bomby 5 metrów na skos a i tak układ optyczny to skompensuje i wszystko trafi idealnie w cel, ale raczej będzie zrzucał pionowo ewentualnie duża kompensacja zacznie działać przy bardzo złej pogodzie.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

aGQb9FEFzANK51cM.jpg

10cada06f55111764c6cd771a2104228.webp

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Pokazywał co się dzieje na Ukrainie, a teraz milczy od soboty. Wygląda na kolejną ofiarę totalitaryzmu na Białorusi...

Edit:

Jednak nie, zablokowali za naruszenie zasad, ale już działa.

Edytowane przez Gregryzzli
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamiast do więzienia powinni dawać ich pod bronią do robót, których nikt nie chce wykonywać i niech zarabia na pomoc dla Ukraińców.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamiast do więzienia powinni dawać ich pod bronią do robót, których nikt nie chce wykonywać i niech zarabia na pomoc dla Ukraińców.

Teoretycznie tak, ale jak się wliczy wszystkie koszty pilnowania więźniów na robotach, to niekoniecznie bilans wyjdzie na plus w porównaniu z więzieniem.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z punktu widzenia więźnia, który odsiaduje długi wyrok, praca to nagroda, a nie kara.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To całkowicie nieopłacalne przy więźniach niebezpiecznych, z długimi wyrokami.

Poza tym Rosja także będzie sądzić i skazywać ukraińskich żołnierzy. Potem będą organizować wymiany.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z punktu widzenia więźnia, który odsiaduje długi wyrok, praca to nagroda, a nie kara.

Można polemizować, gdyby dożywotnie musieli szorować na kolanach podłogę 14H na dobę.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poza tym Rosja także będzie sądzić i skazywać ukraińskich żołnierzy. Potem będą organizować wymiany.

Prima Aprilis? 

Coś jak demokratyczne wybory u ruskich i w strefach ich wpływów.

• Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Áltair

Kilka spraw:

- dlaczego mieliby szorować tę podłogę na kolanach? Kto tak pracuje?

- ciężka praca to bodźce, życie, cele, coś na co można czekać, interakcja z otoczeniem.

- setki milionów ludzi na tej planecie ma bardzo ciężką pracę, ale na pewno by nie zamienili takiego życia z ciężką pracą na dożywotnie więzienie.

- jakie to ma mieć zalety ekonomiczne? Jak tacy ludzie mieliby odrabiać "dług" Ukrainie?

Żeby praca im zbrzydła na tyle, żeby to było karą, musiałbyś ich doprowadzić do skrajności: głodzić, eksploatować do szybkiej śmierci itd.

A na koniec: myślę że trochę Ukraińców w Polsce wykonuje prace, których Polacy nie chcą wykonywać, więc kto wie, może takim pomysłem byś tym Ukraińcom odebrał pracę? :>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Áltair

Kilka spraw:

1 dlaczego mieliby szorować tę podłogę na kolanach? Kto tak pracuje?

2 ciężka praca to bodźce, życie, cele, coś na co można czekać, interakcja z otoczeniem.

3. setki milionów ludzi na tej planecie ma bardzo ciężką pracę, ale na pewno by nie zamienili takiego życia z ciężką pracą na dożywotnie więzienie.

4. jakie to ma mieć zalety ekonomiczne? Jak tacy ludzie mieliby odrabiać "dług" Ukrainie?

Żeby praca im zbrzydła na tyle, żeby to było karą, musiałbyś ich doprowadzić do skrajności: głodzić, eksploatować do szybkiej śmierci itd.

A na koniec: myślę że trochę Ukraińców w Polsce wykonuje prace, których Polacy nie chcą wykonywać, więc kto wie, może takim pomysłem byś tym Ukraińcom odebrał pracę? :>

1. Przenośnia - chodziło o ciężką, znienawidzoną przez wszystkich pracę. Chyba że wyślą go do pucowania fug szczoteczką w warsztatach samochodowych i szpitalach. Ale głównie mi chodziło o odbudowywanie Ukrainy i sprzątanie po Rosji.

2. Ciężka praca bez zmian i wypoczynku wykańcza. Jeśli to morderca, to wiadomo, że byłoby bez spotkań.

3. Wolni obywatele mają wybór. Mogą w każdej chwili iść pracować gdzie indziej. Więzień nie ma wyboru, decyduje się we wszystkim za niego.

4. Nie dostawaliby wypłaty, jedynie spanie, wyżywienie i opiekę medyczną, a cały zarobek szedłby np. na rodzinę ofiary. Więźniowie mogliby zarabiać ludziom na dochód podstawowy :>

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę to wygląda, jakby wojna wybuchła dlatego, by jedni mogli przetestować nowości, a inni pozbyć się staroci.

To zawsze tak jest.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Przenośnia - chodziło o ciężką, znienawidzoną przez wszystkich pracę. Chyba że wyślą go do pucowania fug szczoteczką w warsztatach samochodowych i szpitalach. Ale głównie mi chodziło o odbudowywanie Ukrainy i sprzątanie po Rosji.

2. Ciężka praca bez zmian i wypoczynku wykańcza. Jeśli to morderca, to wiadomo, że byłoby bez spotkań.

3. Wolni obywatele mają wybór. Mogą w każdej chwili iść pracować gdzie indziej. Więzień nie ma wyboru, decyduje się we wszystkim za niego.

4. Nie dostawaliby wypłaty, jedynie spanie, wyżywienie i opiekę medyczną, a cały zarobek szedłby np. na rodzinę ofiary. Więźniowie mogliby zarabiać ludziom na dochód podstawowy :>

1. Jak konkretnie jakieś tam 20-letnie dzieciaki z zawodem "biedne (ekonomicznie: bogaci Rosjanie nie puszczają synów do woja) dziecko matuszki Rosiji" ma odbudowywać Ukrainę? Przecież trzeba by gagatków pilnować, wyszkolić, itd. Koszta tego byłyby wielkie.

2. Setki milionów ludzi pracuje bardzo ciężko, bez płatnego wolnego, w toksycznych warunkach, itd. "Ciężkość" pracy to za mało żeby do niej zniechęcić.

3. Wolny wybór dla wielu nie istnieje. Takich ludzi są miliony.

4. Mnóstwo ludzi wolnych to co zarabia, wydaje jedynie na spanie, wyżywienie. Opieka medyczna jest premium.

Powtarzając się, musiałbyś zrobić im warunki z obozu koncentracyjnego, albo łagra. A i tam czasami praca była nagrodą.

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

A jest możliwość odebrania praw człowieka ? Wydaję się, że takie rozmyślania w kwestii zadość uczynienia są jakoś tam uzasadnione, to są niemożliwe w odniesieniu do praw człowieka. A praca jest swego rodzaju nagrodą, ale tylko dla tych z niskimi wyrokami i za lekkie przestępstwa, oczywiście za ich zgodą. Nie ma to zastosowania do morderców, w żadnym normalnym państwie. Chyba że mówimy o putlandii czy innych takich krajach gdzie te prawa ma się za nic. Jakby to wydawało niesprawiedliwe i nieodpowiednie to albo jesteśmy cywilizowanymi ludźmi, albo zwyrodnialcami jak ruscy... Niedobrze się robi, jak się czyta takie idiotyzmy... A może komuś tu się marzy, żeby określenie "ukraińskie obozy pracy" zaistniało w rzeczywistości... albo rozmyć, przenieść część tego zezwierzęcenia na innych, żeby dać do zrozumienia, że ci bandyci nie różnią się tak bardzo od nas... Rzygać się chce...

Edytowane przez Gregryzzli
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi