Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, DjXbeat napisał:

A pomyślałeś o tym, że te "darowane" nam czołgi są zwyczajnie uzupełnieniem braków w jednostkach stacjonujących na zachodzie?  Na wschodzie i w centrum mieliśmy znacznie więcej jednostek z ciężkim sprzętem więc logiczne jest, że wzmocnili jednostki w których brakowało czołgów ;) 

To już konkretniejsza odpowiedz, bo niektórzy zamiast tego wolą inwektywy czy trolling. Wracając do tematu,  co mamy na wschodzie(mieliśmy)? Posowiecki złom z latającymi wieżami?

Z drugiej strony, gdyby naszym wrogiem okazały się niemcy to co?

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Trepcia napisał:

W Holandii juz zapowiedzieli, zeby ludzie na zime ustawiali temperature o 2 stopnie nizsza.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, B@nita napisał:

No tak, lepiej niech wróg zniszczy cała Polskę a potem przejdziemy do "obrony", sprzęt przecież cenniejszy.:E  Po to ten sprzęt jest, by sobie wróg właśnie nie wyczyścił drogi, ale co ja się tam znam, wojskowym nie jestem.

Nie całą, w przypadku ataku sprzęt z centrum i z zachodu jest transportowany na wschód żeby w sposób zorganizowany stawić opór. Wróg pierwszą rzecz którą zrobi to właśnie wyczyszczenie drogi waląc artylerią czy MRLSami jeszcze ze swojej strony granicy - Smiercz ma zasięg 70-90km i w przypadku ataku nasze jednostki w tej odległości zostaną zniszczone. De facto zostały by wystawione ruskim na tacy. Białystok jest 55km od granicy, Olsztyn 65km.

16 minut temu, B@nita napisał:

Z drugiej strony, gdyby naszym wrogiem okazały się niemcy to co?

To jest zbyt duże science fiction. Niemcy są w UE i NATO, musieli by zrezygnować z obu tych organizacji, rozwalić gospodarkę itp.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, B@nita napisał:

To już konkretniejsza odpowiedz, bo niektórzy zamiast tego wolą inwektywy czy trolling. Wracając do tematu,  co mamy na wschodzie(mieliśmy)? Posowiecki złom z latającymi wieżami?

Z drugiej strony, gdyby naszym wrogiem okazały się niemcy to co?

A co będą chcieli Wrocław odzyskać czy co? xd

Bardziej poważnie to w obecnej chwili mogliby dostać od nas co najwyżej konkretny wpier***. 

Po IIWW ich tam strzegli Amerykańcy więc stan tej ich armii nie jest najlepszy. 

Edytowane przez lpcl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, FynyxDuppelExpert napisał:

Kolejny co wierzy w propagande ukrainy :E

 

Ale że niby w co ja wierzę? Mam iść na granicę i sprawdzić czy tam żyją te cymbały czy też mapy jednak kłamią?

Nato ( ala USA ) już od dawna graniczy z ruskimi. Ot chociażby naszymi granicami. 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Rosjanie uciekają z Wyspy Węży po 4 miesiącach walk, oficjalnie

' W akcie dobrej woli, Armia Rosyjska po wypełnieniu wszystkich postanowionych zadań, postanowiła opuścić Wyspę Węży i wywieźć cały stacjonujący tam garnizon. ' Na końcu filmiku wczorajsze zdjęcie z wyspy.

https://streamable.com/7hmh6z

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, FynyxDuppelExpert napisał:

Niestety Zielenski wie, ze w takiej sytuacji on bedzie zlikwidowany bo to zawsze o niego chodzilo i caly czas gra idiotyczna karte "Ukraina jest zbawca i pilnuje porzadku swiata". Jest takim samym oderwancem jak Kaczynski. Ani sie nie zna na ekonomii, ani mu nie zal umierajacych na froncie ukraincow.

Tak doczytałem  dalej.. Chyba sie pogubiłeś.. wyborca Kurwina ?

4 godziny temu, B@nita napisał:

Z drugiej strony, gdyby naszym wrogiem okazały się niemcy to co?

To nie byłoby nic nowego, jak znowu stalibyśmy między młotem a kowadłem, robiąc za poligon Europy. Byle nie rujnować infrastruktury ani u jednych, ani u drugich.

3 godziny temu, kalderon napisał:

To jest zbyt duże science fiction. Niemcy są w UE i NATO, musieli by zrezygnować z obu tych organizacji, rozwalić gospodarkę itp.

Niby tak, ale oni nigdy nie wiadomo do której bramki kopią ;) Jedyne co miłują w nas, to Polki co masowo emigrowały lata temu w poszukiwaniu (wtedy jeszcze) Markowych Mężów ;) 

Edytowane przez Minciu
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Minciu napisał:

Niby tak, ale oni nigdy nie wiadomo do której bramki kopią ;) Jedyne co miłują w nas, to Polki co masowo emigrowały lata temu w poszukiwaniu (wtedy jeszcze) Markowych Mężów ;) 

Kopią do bramki pieniądza, mają z nami znacznie silniejsze powiązania handlowe niż z Rosją, uderzając w nas najmocniej uderzą w samych siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kalderon napisał:

Kopią do bramki pieniądza, mają z nami znacznie silniejsze powiązania handlowe niż z Rosją, uderzając w nas najmocniej uderzą w samych siebie.

Na szczęście sporo ich kapitału i fabryk podzespołów u nas jest rozlokowane. Tania siła robocza ma swoje plusiki ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopy dajcie spokój, nie przesadzajmy, w końcu jesfeśmy w tym nato, UE, więc żadne Niemcy nas nie napadną. Zresztą to musiało by być poprzedzone czymś konkretnym (jakieś roszczenia o granice, prowokacje na granicy itd) a nie że a to tera ruszamy na Polskę. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Najprawdopodobniej pożegnamy się z PT91 Twardy

 

Cytat

Ukraine will receive:

- 600 tanks
- 500 artillery systems
- 600,000 shells
- 140,000 anti-tank weapons

Speaking on the final day of the NATO summit, Biden said the US had assembled a coalition of more than 50 countries to hand over new weapons to Ukraine.

 

Cytat

 Przemawiając w ostatnim dniu szczytu NATO, Biden powiedział, że Stany Zjednoczone zebrały koalicję ponad 50 krajów, aby przekazać Ukrainie nową broń.

 

Cytat

Secretary Austin just brought together more than 50 countries — more than 50 countries — pledging new commitments, and this is a global effort to support Ukraine: nearly 140,000 anti-tank systems, more than 600 tanks, nearly 500 artillery systems, more than 600,000 rounds of artillery ammunition, as well as advanced multiple launch rocket systems, anti-ship systems, and air defense systems.

https://www.whitehouse.gov/briefing-room/speeches-remarks/2022/06/30/remarks-by-president-biden-in-press-conference-madrid-spain/

  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 godzin temu, lpcl napisał:

W sumie to dla ruskich też nie jest dobra sytuacja tj. żeby to utrzymać to stałe tam będzie musiało być wojsko, sprzęt, to też kosztuje. Nie pamiętam ile ale usa jakieś kosmiczne pieniądze wydawało na kontrolę nad Afganistanem i Irakiem a po wycofaniu widać jak się to skończyło. Najlepszym rozwiązaniem dla ussr było ubicie władz, wstawienie jakiejś marionetki i pociąganie za sznurki z dystansu, nie pykło. 

Tak czy siak bedzie to wygrana Rosji, im bardziej zniszczy i osłabi potencjał gospodarczy Ukrainy w tym momencie, tym łatwiej bedzie w przyszlosci podjac kolejna probe instalacji swojej marionetki. Nie mam pojecia gdzie jest zrodlo tego przekonania, ze UE bedzie chcialo odbudowywac Ukraine i pompowac w nich kase (a wlasciwie nie odbudowywac, bo i przed wojna niewiele tam bylo, a budowac od nowa), nie ma do tego zadnych przeslanek. Przypomina mi sie UK ktore łaskawie zatwierdzilo pomoc dla 2 tys uchodzcow swego czasu :E 

Oczywiscie ze Niemcy wroca do normalnych stosunkow z Rosja jak tylko sie skonczy zawierucha bo kazdy zachodni kraj działa jak amerykanskie korpo, wszystko pod publiczke w odpowiednim czasie, ale w praktyce licza sie tylko i wylacznie pieniadze.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, FynyxDuppelExpert napisał:

Tak czy siak bedzie to wygrana Rosji, im bardziej zniszczy i osłabi potencjał gospodarczy Ukrainy w tym momencie, tym łatwiej bedzie w przyszlosci podjac kolejna probe instalacji swojej marionetki. Nie mam pojecia gdzie jest zrodlo tego przekonania, ze UE bedzie chcialo odbudowywac Ukraine i pompowac w nich kase (a wlasciwie nie odbudowywac, bo i przed wojna niewiele tam bylo, a budowac od nowa), nie ma do tego zadnych przeslanek. Przypomina mi sie UK ktore łaskawie zatwierdzilo pomoc dla 2 tys uchodzcow swego czasu :E 

Oczywiscie ze Niemcy wroca do normalnych stosunkow z Rosja jak tylko sie skonczy zawierucha bo kazdy zachodni kraj działa jak amerykanskie korpo, wszystko pod publiczke w odpowiednim czasie, ale w praktyce licza sie tylko i wylacznie pieniadze.

A ja nie wiem skąd przekonanie, że Ukraińcy zgodzą się na marionetkę. To już nie te czasy, tam musiałby być dużo większy reżim niż na Białorusi żeby za mordę trzymać ludzi. 

Armia też nie poszłaby na to, bo inaczej już Zełeński by nie żył. 

Edytowane przez lpcl
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, FynyxDuppelExpert napisał:

Oczywiscie ze Niemcy wroca do normalnych stosunkow z Rosja jak tylko sie skonczy zawierucha bo kazdy zachodni kraj działa jak amerykanskie korpo, wszystko pod publiczke w odpowiednim czasie, ale w praktyce licza sie tylko i wylacznie pieniadze.

Rzecz w tym, że Putin sam pogrzebał możliwość powrotu do "business as usual", bo zbyt mocno używa gazu jako broni politycznej i nie chodzi tu o obecne odpowiedzi na sankcje a zeszłoroczne bezpośrednie przygotowania do wojny, w które wchodziło sztuczne zmniejszenie dostaw do Europy, żeby wszyscy przez zimę opróżnili swoje zapasy przed planowaną inwazją na Ukrainę. Przewidywalność w interesach jest szalenie ważna, więc wątpię, żeby Niemcy czy ktokolwiek inny zmienił kurs jeśli chodzi o kierunek importu ropy, gazu czy innych surowców strategicznych.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 minut temu, lpcl napisał:

A ja nie wiem skąd przekonanie, że Ukraińcy zgodzą się na marionetkę. To już nie te czasy, tam musiałby być dużo większy reżim niż na Białorusi żeby za mordę trzymać ludzi. 

Ale nie musi trzymac za morde tym razem, wystarczy ktos kto wiele naobieca i bedzie prowadzil inteligentna skuteczna propagande, tak jak PIS u nas.

IMO to jest tylko kwestia tego jak dlugo bedzie sie chcialo USA walczyc z Rosja w taki sposob. Juz w tym momencie przecietny obywatel USA ma za złe Bidenowi ze u nich wszystko drozeje, a on pompuje kase w uzbrojenie dla Ukrainy. Rownie dobrze nastepny prezydent moze obiecac ze "zainwestujmy tym razem w Amerykanow", utnie wszystkie wydatki zagraniczne i Ukraina zostanie na lodzie bez kasy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, FynyxDuppelExpert napisał:

Ale nie musi trzymac za morde tym razem, wystarczy ktos kto wiele naobieca i bedzie prowadzil inteligentna skuteczna propagande, tak jak PIS u nas.

IMO to jest tylko kwestia tego jak dlugo bedzie sie chcialo USA walczyc z Rosja w taki sposob. Juz w tym momencie przecietny obywatel USA ma za złe Bidenowi ze u nich wszystko drozeje, a on pompuje kase w uzbrojenie dla Ukrainy. Rownie dobrze nastepny prezydent moze obiecac ze "zainwestujmy tym razem w Amerykanow", utnie wszystkie wydatki zagraniczne i Ukraina zostanie na lodzie bez kasy.

Szczerze to nie wierzę żeby przeciętnego Amerykanina w ogóle cokolwiek obchodziła Ukraina i jakaś tam wojna w Europie wschodniej, oni żyją w swoich enklawach, jak tam stan to jak u nas kraj, zresztą często jak grałem online i pytałem skąd ktoś z powodu laga to jak był z USA to najczęściej pisał nazwę stanu. Poza tym chyba masz ludzi za kompletnych kretynów. Samie obietnice nie wystarczą, więc coś za tym musiałoby iść. A co tam ussr może im dać? Gdzie ten upadły kraj wprowadził dobrobyt? Na Białorusi? Krymie? Jak oni sami żyją w tym bajzlu na jakiś zadupiach i kible to u nich jakieś scfi. No i na pewno Ukraińcy nie zauważyliby ponownego zwrotu na wschód. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Camis napisał:

 

Jeśli to prawda, to to jest konkret. Z taką siłą już można myśleć o jakiejś ofensywie.

Edytowane przez Suchy211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wykład profesora z Uniwersytetu Chicagowskiego.

Tldr: Jednosc państw NATO jest tylko powierzchowna, kazdy i tak dba tylko o siebie. Dalsza pomoc USA w tym konflikcie jedynie doprowadzi do zwiekszenia kryzysu ekonomicznego w regionie i wedlug dowodztwa USA Rosja w takim scenariuszu w koncu uzyje broni atomowej żeby pokazać kto tu rzadzi.

Jakbym napisal to ja to bym odrazu został zwyzywany od onuc czy co tam nastolatki wymyslaja.

1 godzinę temu, lpcl napisał:

Szczerze to nie wierzę żeby przeciętnego Amerykanina w ogóle cokolwiek obchodziła Ukraina i jakaś tam wojna w Europie wschodniej, oni żyją w swoich enklawach, jak tam stan to jak u nas kraj, zresztą często jak grałem online i pytałem skąd ktoś z powodu laga to jak był z USA to najczęściej pisał nazwę stanu. Poza tym chyba masz ludzi za kompletnych kretynów. Samie obietnice nie wystarczą, więc coś za tym musiałoby iść. A co tam ussr może im dać? Gdzie ten upadły kraj wprowadził dobrobyt? Na Białorusi? Krymie? Jak oni sami żyją w tym bajzlu na jakiś zadupiach i kible to u nich jakieś scfi. No i na pewno Ukraińcy nie zauważyliby ponownego zwrotu na wschód. 

No ja chodze po reddit, mam znajomych i w USA pod wieloma wzgledami jest obecnie kryzys jakiego nie bylo od lat, ceny domów oszalały przez ostatnie 2-3 lata, Biden miał zlikwidowac oprocentowanie kredytow uniwersyteckich a pokazal generalnie wszystkim srodkowy palec. Amerykanie jak tylko pojawia sie temat finansowania wojny na Ukrainie reaguja wkurwieniem, ze oni biduja a kasa leci na pomoc Europie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, FynyxDuppelExpert napisał:

Jakbym napisal to ja to bym odrazu został zwyzywany od onuc czy co tam nastolatki wymyslaja.

W USA jest masa onuc, zdarzają się nawet generałowie (w stanie spoczynku) tamtejszej armii. Co ciekawe to głównie właśnie podstarzałe dziadki wychowani na zimnej wojnie gdzie wszczepiono im respekt przez wielkim mocarstwem rosyjskim, któremu więcej wolno i którego należy słuchać. I właśnie to było w tym przemówieniu - Rosja może ingerować w inne kraje, wymuszać posłuszeństwo na Ukrainie i nie należy się w to mieszać bo atom. Normalnie jakbym słuchał Putina.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FynyxDuppelExpert @kalderon Tego typu głosy z strony niektórych generałów czy środowiska naukowego bądź ludzi kultury zdarzają się w każdym państwie. Część to agentura bądź osoby finansowo zależne od Rosji, np jakichś oligarchów, a część po prostu ludzie prorosyjscy; a jeszcze część bojący się Rosji i jak to opisałeś, niechcący jej drażnić "bo ma atom".

Dziś już się o tym nie pamięta, ale tak samo było gdy wyrywaliśmy się z bloku wschodniego i potem gdy wchodziliśmy do NATO. Wówczas to nawet było głośniej bo były głosy że Rosja nie pozwoli na takie otoczenie przez NATO i zbombarduje nas bronią atomową. Słusznie zostało to olane i dziś jesteśmy bezpieczni.

I słusznie obecnie my sami, jak i USA, WB i wiele innych państw ignoruje groźby i pokrzykiwania Rosji i angażujemy się coraz mocniej. Ślemy broń ciężką jak czołgi, artylerie ciągnioną i samobieżną oraz wozy bojowe. I to wszystko w coraz większej ilości.

A obecnie, dosłownie wczoraj, pojawiały się informacje o kolejnej dużej transzy ciężkiego uzbrojenia :)

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, FynyxDuppelExpert napisał:

 

No ja chodze po reddit, mam znajomych i w USA pod wieloma wzgledami jest obecnie kryzys jakiego nie bylo od lat, ceny domów oszalały przez ostatnie 2-3 lata, Biden miał zlikwidowac oprocentowanie kredytow uniwersyteckich a pokazal generalnie wszystkim srodkowy palec. Amerykanie jak tylko pojawia sie temat finansowania wojny na Ukrainie reaguja wkurwieniem, ze oni biduja a kasa leci na pomoc Europie.

 

A ja nie wiem skąd to zdziwienie skoro demokraci słyną z podnoszenia podatków. Faktycznie bidują a u nas to normalnie mieszkania za darmo, inflacja 0% a średnia pensja to 20k na głowę. I zowu straszenie atomówkami, a to piątek, no to spoko, normalka. 

  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
18 godzin temu, Trepcia napisał:

PT91 Twardy a w rejonie Kaliningradu

To dalej posowiecki złom, trochę unowocześniony o pancerz.

Kraby fajne, ale iskanderów nie zniszczą...

 

18 godzin temu, Trepcia napisał:

Dopoki Niemcy maja u nas swoje fabryki to nic nam nie grozi.

A co to ma do rzeczy? Przed IIWŚ nie mieli?

18 godzin temu, kalderon napisał:

To jest zbyt duże science fiction. Niemcy są w UE i NATO, musieli by zrezygnować z obu tych organizacji, rozwalić gospodarkę itp.

Może i tak, ale historia lubi się powtarzać. Ostatnia polityka uległości niemiec i francji pokazuje jednak coś innego.  Nie wiadomo też, jakby się potoczyła historia gdyby nie amerykańskie bazy w niemczech.

17 godzin temu, lpcl napisał:

A co będą chcieli Wrocław odzyskać czy co? xd

A kacapy co chcą odzyskać? Kijów czy co?

14 godzin temu, kalderon napisał:

Kopią do bramki pieniądza, mają z nami znacznie silniejsze powiązania handlowe niż z Rosją, uderzając w nas najmocniej uderzą w samych siebie.

My z rosja też mieliśmy silne powiązania handlowe i co?

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...