Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, voltq napisał:

Nie jest to w naszym interesie bo nie znamy nawet przyczyn i celów najazdu Rosji na Ukrainę 

Znamy, to odzyskanie wpływów w tym kraju. Niepodległość Ukrainy była na takiej samej zasadzie jak obecnie na białorusi czy Kazachstanie. Czyli fikcja, niby niezależne ale zarządzane przez ich ludzi, To się zmieniło po pomarańczowej rewolucji gdy część ukraińców pogoniła kacapa od złotych kibli. Niedawny wjazd do Kazachstanu czy na białoruś po ostatnich wyborach był właśnie przykładem, że ruskie pilnują aby te kraje się przypadkiem nie usamodzielniły od kremla. Tak samo wjechali na Ukrainę myśląc, że sam rajd czołgów wystarczy by ich wystraszyć jak to miało wcześniej we wspomnianych państwach a kiedyś w Czechosłowacji czy na Węgry. Ale napotkali opór i cały misterny plan w pisdu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jeżeli to co tu piszą jest prawdą ...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Samostanowienie_narodów

https://wielkahistoria.pl/teoria-samostanowienia-narodow-o-co-naprawde-chodzilo-w-jednym-ze-sztandarowych-hasel-lenina/

... to prawo do samostanowienia narodów było  jednym ze sztandarowych haseł głoszonych przez Włodzimierza Lenina

Ciekawe, prawda? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, addept napisał:

W interesie Niemiec i Francji nie będzie również obrona Polski w ramach NATO. 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/dlaczego-niemcy-nie-chca-przekazac-broni-ukrainie-pokretna-logika-scholza/yj0z87g,79cfc278

Po tych wszystkich cyrkach ze strony Niemiec po prostu nie wierzę, że wojska niemieckie wspomogłyby Polskę czy kraje nadbałtyckie w przypadku agresji rosyjskiej. Pewnie dostalibyśmy od nich standardowe wsparcie w postaci hełmów. 

Dlatego tym bardziej należy wspierać Ukrainę, ponieważ w NASZYM interesie jest to, żeby osłabić Rosję jak najmocniej, by nie miała siły nawet pomyśleć o ataku na inne kraje.

Po pierwsze NATO to gotowe procedury na wypadek ataku, gdzie każda jednostka ma przydzielone zadania i żadne chcemy czy nie chcemy jednego państwa nie wchodzą w grę. Po drugie Polska to nie republika byłego zsrr by kacapy mieli nas najeżdżać czy odbijać, to chory wymysł kaczora. Nigdy tego oczywiście nie można wykluczyć, ale kacapy znają granicę której nie mogą przekroczyć. Gdyby było inaczej to kraje bałtyckie były by najechane w pierwszej kolejności jako słabsze a nie silniejszą Ukrainą nad którą ruskie straciły kontrole po pomarańczowej rewolucji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, addept napisał:

Po tych wszystkich cyrkach ze strony Niemiec po prostu nie wierzę, że wojska niemieckie wspomogłyby Polskę czy kraje nadbałtyckie w przypadku agresji rosyjskiej. Pewnie dostalibyśmy od nich standardowe wsparcie w postaci hełmów.

Nie wiem czy mieliby czym, to raz.
Dwa, będą pierwszym krajem do ucieczki, to będzie duża pomoc.
Trzy, wystarczy że będą robili za zaplecze logistyczne, nie muszą bezpośrednio angażować swoich sił.

Oczywiście, że obecna postawa Niemiec jest lekko mówiąc nieadekwatna do sytuacji ale pomoc w przypadku wojny, to nie tylko działania czysto militarne i przekazywanie sprzętu.
Ciężko przewidzieć jak zachowałoby się społeczeństwo. Ukraina nie graniczy bezpośrednio z Niemcami, my jesteśmy ich sąsiadami, jesteśmy mocniej związani gospodarczo, społecznie, historycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bono[UG] napisał:

historycznie

Historycznie to oni atakują pierwsi potem ruskie?

 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, crush napisał:

Ty jesteś taki głupi po prostu, czy na zlecenie?

Widocznie głupi , ciężko działać na zlecenie na nic nie znaczącym forum gdzie wpisy nic nie znaczą a ludzie dają upust swojej złości czy ludowych mądrości 

21 minut temu, B@nita napisał:

Znamy, to odzyskanie wpływów w tym kraju. Niepodległość Ukrainy była na takiej samej zasadzie jak obecnie na białorusi czy Kazachstanie. Czyli fikcja, niby niezależne ale zarządzane przez ich ludzi, To się zmieniło po pomarańczowej rewolucji gdy część ukraińców pogoniła kacapa od złotych kibli. Niedawny wjazd do Kazachstanu czy na białoruś po ostatnich wyborach był właśnie przykładem, że ruskie pilnują aby te kraje się przypadkiem nie usamodzielniły od kremla. Tak samo wjechali na Ukrainę myśląc, że sam rajd czołgów wystarczy by ich wystraszyć jak to miało wcześniej we wspomnianych państwach a kiedyś w Czechosłowacji czy na Węgry. Ale napotkali opór i cały misterny plan w pisdu...

To jest pańskie zdanie , nie jest to oficjalna informacja 

14 minut temu, Bono[UG] napisał:

Nie wiem czy mieliby czym, to raz.
Dwa, będą pierwszym krajem do ucieczki, to będzie duża pomoc.
Trzy, wystarczy że będą robili za zaplecze logistyczne, nie muszą bezpośrednio angażować swoich sił.

Oczywiście, że obecna postawa Niemiec jest lekko mówiąc nieadekwatna do sytuacji ale pomoc w przypadku wojny, to nie tylko działania czysto militarne i przekazywanie sprzętu.
Ciężko przewidzieć jak zachowałoby się społeczeństwo. Ukraina nie graniczy bezpośrednio z Niemcami, my jesteśmy ich sąsiadami, jesteśmy mocniej związani gospodarczo, społecznie, historycznie.

Historia lubi się powtarzać więc zależy gdzie kto mieszka Ruskkie jak zawsze dojdą do linii Wisły i wspólnie i w porozumieniu z Niemcami podzielą na pół Polskę 

Podejrzewam że gdyby zrobić referendum na terenach dolnego Śląska wielkopolski czy Pomorza o przyłączenie do Niemiec to większość była by za , ze względu na lepszy poziom życia jako Niemiec 

https://natemat.pl/75807,lech-walesa-musimy-stworzyc-z-polski-i-niemiec-jedno-panstwo

Zaznaczam że jest to moje zdanie i mogę się mylić 

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, voltq napisał:

ludowych mądrości

W końcu trochę samokrytyki z Twojej strony.

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, crush napisał:

W końcu trochę samokrytyki z Twojej strony.

Wiem tyle ile ty czyli nic różnimy się tylko tym że ja jestem świadom swojej niewiedzy , z wojna na Ukrainie zapewne będzie tak samo jak z covidem ktoś przestawi wajchę i wojna się skończy, to jest jeden wielki kabaret dla gojów wkoncu Putin który rzekomo rządzi w Rosji , to któryś już tam z kolei sobowtór i można to spokojnie zweryfikować w internecie , a na czele państwa ukraińskiego stoi aktor więc świetny dobór ról 

Edytowane przez voltq
  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, voltq napisał:

Wiem tyle ile ty czyli nic różnimy się tylko tym że ja jestem świadom swojej niewiedzy , z wojna na Ukrainie zapewne będzie tak samo jak z covidem ktoś przestawi wajchę i wojna się skończy, to jest jeden wielki kabaret dla gojów wkoncu Putin który rzekomo rządzi w Rosji , to któryś już tam z kolei sobowtór i można to spokojnie zweryfikować w internecie , a na czele państwa ukraińskiego stoi aktor więc świetny dobór ról 

Rzydoski spiseg.

c068027acb6c51224259b776d20df9ae--paper-

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, wrobel_krk napisał:

Historycznie to oni atakują pierwsi potem ruskie?

Ale po ostatnim laniu ciągle ich piecze. Nie raz spotkałem się w pewnym sensie postawą przepraszającą, z próbami jakiegoś zrekompensowania się za ostatnią wojnę.
Mają chyba też najbardziej pacyfistyczne podejście w Europie.

40 minut temu, voltq napisał:

Podejrzewam że gdyby zrobić referendum na terenach dolnego Śląska wielkopolski czy Pomorza o przyłączenie do Niemiec to większość była by za , ze względu na lepszy poziom życia jako Niemiec

Za Śląsk i Wielkopolskę nie mam się jak wypowiedzieć, na Pomorzu nie znam żadnych ruchów mających choć odrobinę separatyzmu, czy chęci przyłączania do Niemiec. Może są dobrze poukrywane.
Owszem są komentarze o Wolnym Mieście Gdańsku ale to tylko internetowe paplanie, a nie realne ruchy, czy organizowanie się.

Dla mnie Wałęsa teraz jest dziadkiem paplającym głupoty i chyba większość go obecnie tak postrzega. Nie jest już osobą nadającą ruch w społeczeństwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkopolska mówi NEIN ! Jakby ktoś zapomniał to kolebka polskości a nie jakieś warszfki. ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Dla mnie to dziwne, że nagle teraz wszyscy pamiętają Wołyń, a nikt jakoś nie wywiesza banerów na meczach np. Katyń- pamiętamy  lub 1939 -1945 pamiętamy, ewentualnie Oświęcim-pamiętamy.

Cytat

Ale wiesz, że na przestrzeni dwóch stuleci Polacy byli właśnie takimi Ukraińcami?

Cytat

Warto zauważyć, że do niedawna, przez ostatnie kilkadziesiąt lat, Polaków też uważano na Zachodzie za cwaniaków, kombinatorów, wyzyskiwaczy, żyjących na zasiłkach społecznych. Brzmi znajomo, prawda?

Cytat

A w Polsce od lat trwa pobłażanie oraz wspieranie faszyzujących społeczności wywodzących się z ONR, Młodzieży Wszechpolskiej i grup kiboli. Część z tych ludzi jest w polityce. 

Cytat

Tak więc widzicie to co złe u innych, a u siebie nie zauważacie jaką hydrę na własnej piersi hodujemy. 

Cytat

 to dlaczego niby Niemcy nie mają dochodzić praw do Prus Wschodnich i Ziem Zachodnich, a nie tylko Śląska?

Tak się zastanawiam w jakim celu na każdy kroku szukasz usprawiedliwienia i tworzy nieproporcjonalne porównania? I imię strony Ukraińskiej? Rozumiem, że jest to zwykła naiwność z twojej strony i brak wiedzy na danej temat bo tylko to cię usprawiedliwia.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, crush napisał:

Rzydoski spiseg.

c068027acb6c51224259b776d20df9ae--paper-

Historia ludzi na ziemi to nieustanne spiski , rozumiem że zaprzecza pan np istnieniu spisku prochowego na podstawie którego powstał nawet film ?

1 godzinę temu, Bono[UG] napisał:

Ale po ostatnim laniu ciągle ich piecze. Nie raz spotkałem się w pewnym sensie postawą przepraszającą, z próbami jakiegoś zrekompensowania się za ostatnią wojnę.
Mają chyba też najbardziej pacyfistyczne podejście w Europie.

Za Śląsk i Wielkopolskę nie mam się jak wypowiedzieć, na Pomorzu nie znam żadnych ruchów mających choć odrobinę separatyzmu, czy chęci przyłączania do Niemiec. Może są dobrze poukrywane.
Owszem są komentarze o Wolnym Mieście Gdańsku ale to tylko internetowe paplanie, a nie realne ruchy, czy organizowanie się.

Dla mnie Wałęsa teraz jest dziadkiem paplającym głupoty i chyba większość go obecnie tak postrzega. Nie jest już osobą nadającą ruch w społeczeństwie.

Jedynym sensownym potwierdzeniem tych domysłów to zorganizowanie referendum w tej sprawie  i wtedy można by było dojść kto ma rację 

I źle mnie pan zrozumiał ja nie pisałem o jakiś ruchach separastycznych czy innych odchyleniach,  tylko o zwykłych ludziach których obchodzi tylko realny poziom życia  , w Niemczech jest on conajmniej 3x lepszy niż w Polsce 

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Dozorca napisał:

Tak się zastanawiam w jakim celu na każdy kroku szukasz usprawiedliwienia i tworzy nieproporcjonalne porównania? I imię strony Ukraińskiej? Rozumiem, że jest to zwykła naiwność z twojej strony i brak wiedzy na danej temat bo tylko to cię usprawiedliwia.

A przeczytałeś kilka ostatnich stron? I rozumiesz kontekst? Usprawiedliwianie ataku ruskich na Ukrainę tekstami, że czegoś tam nie wiemy, nie znamy wszystkich powodów, że to strefa wpływów ruskich itd. to czysta propaganda kacapska. 

I jeszcze jedno. Nie tylko w waszych rodzinach ktoś zginął podczas rzezi Wołyńskiej. W mojej rodzinie też o tym się pamięta. Natomiast nie zmienia to faktu, że cieszy nas każdy rusek zabity przez Ukraińców. 

Nie trzeba być proukraińskim by zrozumieć, że zachowanie przez Ukrainę niepodległości i ich skuteczny opór leży w żywotnym interesie Polski. Życie przeszłością nie ma zbyt wiele wspólnego z życiem teraźniejszym, ale przypominam miłośnikom przeszłości, że z historii wynika, że sąsiadowanie z agresywnym sąsiadem (w obecnym czasie z Rosją) kończyło się zawsze dla Polski katastrofalnie, więc im mniej z nimi graniczymy tym lepiej. Bufor w postaci Ukrainy jest nam niezbędny, dla naszego własnego bezpieczeństwa. 

No i pisałem już kiedyś ironicznie, że ci, którzy nie mogą zapomnieć o rzezi Wołyńskiej też powinni się cieszyć, że Ukraińcy stawiają opór - ponieważ nie tylko ruscy giną, ale również Ukraińcy, to miasta i wsie ukraińskie są niszczone, to ich gospodarka upada, więc każdy dzień oporu powinien was wszystkich cieszyć. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to drogi @addept. Jeżeli jest okazja, aby bić ruska na obcym terenie, to należy z tej możliwości skorzystać przy każdej nadarzającej się okazji. Jeśli Ukraina stanie się strefą wpływów rosyjskich, to mamy przekichane.  Wystarczy zobaczyć co się dzieje na Białorusi. Na pożytecznych idiotów nie zwracaj uwagi. Osoby, które żyją przeszłością, które nie starają się budować bezpiecznej przyszłości, nie są warte, aby na nich splunąć. A co dopiero wdawać się w dyskusję. 

  • Like 3
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, crush napisał:

Rzydoski spiseg.

c068027acb6c51224259b776d20df9ae--paper-

Obstawiam po jego wpisach - konfederata szur :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bono[UG] napisał:

Ale po ostatnim laniu ciągle ich piecze. Nie raz spotkałem się w pewnym sensie postawą przepraszającą, z próbami jakiegoś zrekompensowania się za ostatnią wojnę.
Mają chyba też najbardziej pacyfistyczne podejście w Europie.

Doświadczyłem tego samego. Zostałem kilka razy przeproszony, jakby to nazwać "formalnie".

Ale oni mogą zmienić zdanie a widać że niektórzy tego nie rozumieją. Toteż wypada podziałać, żeby nie mieli powodu zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no kolejna odklejka. Tak jest tera chce żeby tutaj deutschland był to od razu dadzą mi milion marek i s klasę i będzie tu wunderland. Ja j**ie, w NRD wpakowali setki mrd euro i nadal duże dysproporcje są między dawnym RFN, to teraz na pewno pojutrze byłoby eldorado w pl. Już pomijam, to dlaczego nagle ludziska chcieliby zostać Niemcami, jak ktoś chce to sobie może jechać do rfnu, chyba koleś zapomniał, że paszporty zdjęli już ładnych parę lat temu. No ale to pewnie jakaś tajemnica o której tempe goje nie wiedzą. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Wu70 napisał:

Litwini mają jaja, nie to co kolaboranci Niemcy !

@lpcl

Mój brat po 30 latach wrócił do Polski, jego córki (dorosłe) mieszkają dalej w Niemczech, jednak wolą więcej czasu spędzać w Polsce niż w Niemczech, przede wszystkim wszystkie święta itp. Jak twierdzą inna atmosfera międzyludzka i po prostu czują się bezpieczniej, nie oglądają się za siebie w autobusie, w sklepach na ulicy. 

Edytowane przez Pitt_34
  • Like 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Pitt_34 napisał:

Litwini mają jaja, nie to co kolaboranci Niemcy !

@lpcl

Mój brat po 30 latach wrócił do Polski, jego córki (dorosłe) mieszkają dalej w Niemczech, jednak wolą więcej czasu spędzać w Polsce niż w Niemczech, przede wszystkim wszystkie święta itp. Jak twierdzą inna atmosfera międzyludzka i po prostu czują się bezpieczniej, nie oglądają się za siebie w autobusie, w sklepach na ulicy. 

Jak to mawiają dom twój tam gdzie twoje serce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Pitt_34 napisał:

Litwini mają jaja, nie to co kolaboranci Niemcy !

@lpcl

Mój brat po 30 latach wrócił do Polski, jego córki (dorosłe) mieszkają dalej w Niemczech, jednak wolą więcej czasu spędzać w Polsce niż w Niemczech, przede wszystkim wszystkie święta itp. Jak twierdzą inna atmosfera międzyludzka i po prostu czują się bezpieczniej, nie oglądają się za siebie w autobusie, w sklepach na ulicy. 

Poprzez działanie jedynie słusznej partii w Polsce w bezpieczeństwie wracają lata 90 gdzie właśnie musiałeś się oglądać przez ramię tyle że wtedy miałeś pełno policji na ulicach dziś 1 patrol xD , a w gospodarce wracają lata 80 gdzie za wypłatę kupowales kurtkę w Pewexie i po pieniądzach :)

Edytowane przez voltq
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...