Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Áltair napisał:

Jest ludzki i normalny. Źli i zezwierzęceni są ci, co krzywdzą innych.

Ale dobrze wiesz, że świat tak nie działa a już na pewno nie ta dzicz atakująca Ukrainę więc imo jest to takie życzeniowe myślenie. 

• Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zełenski podpisał kapitulacje, obok kadyrow. :E :rotfl:

• Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 godziny temu, hubio napisał:

Chodziło mi o to, że pytanie czy nie powinna się zgodzić na jakieś ustępstwa bo od tego Rosja uzależnia rozmowy pokojowe.

Nie jakieś ustępstwa, tylko bezwarunkowe przyjęcie żądań rosji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Suchy211 napisał:

Nie jakieś ustępstwa, tylko bezwarunkowe przyjęcie żądań rosji.

Jest jakaś oficjalna lista ruskich żądań i warunków? Czy tylko wymysły pismaków?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
15 minut temu, Dozorca napisał:

Ja to nie rozumiem tego medialnego nagłaśniania, że ktoś coś ukradł, przecież ludzie zawsze w sytuacji chaosu tak działają.

Orki też tak w filmach robią :) gwałcą, mordują, rabują. Toć to normalne być orkiem w 21 wieku jak się nie ma nawet kibla w domu. A kran jak wyrwiesz ze ściany to też przyda się na ruskiej prowincji. Pewnie rurociąg też myślą że sam się podłączy.

comment_1647273026UpGLEQBrQN30ZsKIDEpIQt

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w sumie ciekawy i sensowny artykuł:

Powoli krystalizuje się zarys planu Kremla na zakończenie wojny z Ukrainą. Podczas gdy propaganda rosyjska okazała się nieskuteczna i bezsilna w swojej próbie przekonania świata do putinowskiej, księżycowej narracji o przyczynach rozpoczęcia "specjalnej operacji" (chodzi o te wszystkie brednie o faszystowskim charakterze władz w Kijowie i o jej rzekomych "zbrodniach na rosyjskojęzycznej ludności" separatystycznych "republik"), tak ma ona niestety lepsze perspektywy uzyskać większą siłę rażenia na zachodnią opinię publiczną przy budowaniu kremlowskiej narracji wokół potencjalnego zakończenia wojny.

Celem Rosji wydaje się zastosowanie szantażu wobec Kijowa. Żadnych wątpliwości co do tego nie pozostawia niedawna wypowiedź Dmitrija Pieskowa, rzecznika Kremla. Był on łaskaw stwierdzić, że Ukraina może "zakończyć konflikt jeszcze przed końcem dnia", jeśli przystanie na rosyjskie warunki zawieszenia broni i późniejszego pokoju.

Te warunki noszą oczywiście, z ukraińskiego punktu widzenia, znamiona kapitulacyjne. Wśród sześciu punktów Pieskow wymienił: przyjęcie przez Ukrainę statusu państwa neutralnego (a więc rezygnację ze strategicznego zbliżenia się do państwa NATO), ustanowienie rosyjskiego drugim językiem urzędowym, uznanie przynależności Krymu do Rosji, uznanie niepodległości tzw. republik separatystycznych w Doniecku i Ługańsku (w administracyjnych granicach tych okręgów, co oznacza oddanie przez Ukrainę szeregu ziem obecnie jeszcze przez Rosję niekontrolowanych), tzw. denazyfikację Ukrainy – zakaz funkcjonowania "sił nacjonalistycznych" (czytaj: wszystkich antyrosyjskich) w życiu politycznym oraz demilitaryzację kraju, a więc oddanie przez niego całości broni ofensywnej. Jest jasne, że taka Ukraina znalazłaby się w położeniu tak fatalnym, że Moskwa mogłaby w dowolnym momencie i z łatwością przekształcić ją na wzór i podobieństwo Białorusi.

Klucz pozwalający zrozumieć sens wynurzeń Pieskowa nie leży jednak w liście moskiewskich żądań – ona jest znana od wielu miesięcy i naturalnie jest dla Ukrainy nie do przyjęcia, jako że tylko pozornie nie stanowi bezwarunkowej kapitulacji. Ten klucz leży właśnie w sformułowaniu tezy, że zakończenie "konfliktu" i działań wojennych znajduje się całkowicie w ukraińskich rękach i jest zależne od decyzji Kijowa. Czyli: za dalsze trwanie zbrojnych starć odpowiada jakoby Zełenski, bo nie chce przystać na postulaty Putina.

Obawiam się, że to narracja dobrze skrojona pod odczucia i poglądy znacznej części zachodniej opinii publicznej. Oczywiście nikt tego łajna nie kupi w Polsce czy na Litwie. Jednak w krajach "starej Unii" bardzo wielu ludziom "zależy przede wszystkim na pokoju". Jeśli połkną narrację, że pokoju nie ma, bo Kijów go nie chce, to sympatia wobec sprawy ukraińskiej zacznie słabnąć.

W Europie Zachodniej (może poza Wielką Brytanią i Danią) mało jest zrozumienia dla realizacji celów środkami wojskowymi, jest za to wielkie umiłowanie pokoju. Wraz z każdym tygodniem upływającym od rozpoczęcia rosyjskiej agresji, obok wyklarowanej jasno kwestii winy za rozpętanie wojny, pojawiać się będzie kwestia "winy za jej trwanie". To tutaj uderza Pieskow, a za nim zapewne cała putinowska propaganda.

Zwłaszcza że nie będzie tylko chodziło o to, że Zełenski "upiera się" kontynuować wojnę pomimo ofiar po stronie jego własnych żołnierzy i ukraińskiej ludności cywilnej. Rosja eskaluje szereg problemów pochodnych tej wojny. W Europie w zimie będą problemy z ogrzaniem domów, a w krajach Afryki Północnej – z głodem. Z tego ostatniego wyniknie być może kolosalna presja migracyjna na południe Europy. Polska być może ponownie odmówi Włochom i Grecji pomocy w przyjmowaniu tych uchodźców… Putin i jego ludzie będą zaś raz po raz powtarzać: Zełenski może jedną decyzją te wasze problemy rozwiązać. Wystarczy, że przystanie na nasze żądania. Skończy się wojna, gaz popłynie, zboże wyruszy na szlak handlowy, ceny energii spadną… To będzie potężny lewar propagandowy.

Europejscy przywódcy muszą nieustannie pracować nad opinią publiczną w swoich krajach, aby świadomość zbrodni rosyjskich i wielkiej niesprawiedliwości, jaka dotknęła Ukrainę, nadal decydowały o sposobie myślenia ludzi o tej wojnie. Trzeba także wykazać się wybitnym przywództwem – przywództwem takiej klasy, jakiej demokratyczna Europa być może nie zaznała nawet od 1945 r. – i przygotować wyborców na "krew, pot i łzy". W tym przypadku na konieczność oszczędzania energii, chodzenia po domu w dwóch swetrach zimą i na falę migrantów oraz konieczność kolosalnej pomocy humanitarnej dla ich krajów pochodzenia.

https://liberte.pl/propaganda-szantaz-kapitulacja/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślisz że kogoś będzie interesowała jakaś Ukraina gdy ich rodzina będzie zamarzać? Temat covid jest znów rozdmuchowywany. Zima to okres grypowy. Pomyśl na jaką skalę rozleje się u ludzi problem z płucami w okresie zimowym bez ogrzewania ? Tego już na covid nie zwalisz, nie wierzę że ktoś jest aż tak głupi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, Dresiq napisał:

Tego już na covid nie zwalisz, nie wierzę że ktoś jest aż tak głupi.

W tym momencie PIS i ludzie w TVP Info mowia - potrzymajcie nam piwo :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Dozorca napisał:

Ja to nie rozumiem tego medialnego nagłaśniania, że ktoś coś ukradł, przecież ludzie zawsze w sytuacji chaosu tak działają np. szabrownicy podczas klęsk żywiołowych, nawet w Hollywoodzkich filmach często pojawia się ten motyw w filmach katastroficznych lub z inwazją kosmitów jak to przysłowiowy murzyn wynosi ze sklepu telewizor, taka ludzka natura nie widzę w tym nic dziwnego tak było zawsze od tysięcy lat.

Jeszcze tak na marginesie to główne media przez kilka tygodni pompowały wątek rosyjskich wojskowych którzy kradli natomiast nie widziałem w tych samych mediach ukraińskich złodziei którzy byli wyłapywani, przywiązywani do drzew, słupów rozbierani do naga i bici przez swoich.

Naprawdę kogoś to zaskakuje jak to wojak wszedł do sklepu i zabrał z lady paczkę chipsów albo telefon?

jerusalem-siege.jpg

Nie wiem jak wy ale ja to się w ogóle dziwię, że nie zalegalizowano nie tylko kradzieży ale morderstw też. Przecież ludzie mordują się od tysięcy lat. To takie naturalne. Co w tym dziwnego? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, Dozorca napisał:

Nic w tym dziwnego, natomiast dziwne jest to, że tacy ludzie jak ty i ponad 90% ludzi na każdym kroku przy każdym wydarzeniu łyka medialną papkę.

Czyli jak wysyłają ruscy paczki do domu to z zakupów na bazarze ? :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, Dozorca napisał:

Nic w tym dziwnego, natomiast dziwne jest to, że tacy ludzie jak ty i ponad 90% ludzi na każdym kroku przy każdym wydarzeniu łyka medialną papkę.

Zawsze dziwi mnie a w sumie nie powinno, że znajdują się takie jednostki, które znają tą jedyną prawdę, ukrywaną przez mass media, od 5g, covidów po wojnę o reptaljanach nie wspominając. I jeszcze znajdujesz jakieś uzasadnienia na zbydlęcenie tzw. żołnierzy. A bo no tysiąc lat temu kradli to tera też można. No nie nie można i jeśli ze strony ukraińskiej były takie przypadki to wrzucaj to chętnie też to skrytykuje. A ty co łykasz? Ruskich trolli? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

No dobra, ale kradzież, czy raczej plądrowanie rzeczy typu bielizny, patelń, zabawek, pralek i ogółem złomu elektronicznego to nie jest normalne. To tylko pokazuje jakie bydło tam wprowadzili. Na jakim poziomie trzeba żyć aby rozkradać takie rzeczy? Pewnie pokradliby bieżącą wodę gdyby się dało, bo pewnie dla nich to luksus tam skąd pochodzą :) 

Edytowane przez MaxaM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cytat

Duma udziela pierwszej zgody na wprowadzenie w Rosji gospodarki wojennej

Członkowie Dumy wyrazili wstępną zgodę na dwa projekty ustaw, które upoważnią rząd do zobowiązania przedsiębiorstw do dostarczania wojsku towarów, a ich pracowników do pracy w nadgodzinach w celu wsparcia inwazji rosji na Ukrainę. Jak na "operację specjalną", ustawy mocno "wojenne".

Inicjatywy te wystosowano po ponad czterech miesiącach od rozpoczęcia inwazji Rosji na Ukrainę. Władze w Moskwie od tego czasu mierzą się z pakietami sankcji, które zostały nałożone na kraj przez państwa zachodnie.

Jedna z ustaw - zatwierdzona w pierwszym czytaniu przez Dumę Państwową, niższą izbę parlamentu - mówi, że państwo może wprowadzić "specjalne środki ekonomiczne" podczas operacji wojskowych, wymagając od firm dostarczania towarów i usług dla wojska na żądanie rosyjskiego rządu.

W uzasadnieniu dołączonym do projektu ustawy napisano, że wojsko potrzebuje nowych materiałów i renowacji broni, by prowadzić działania na Ukrainie.

"Konieczność szybkiego spełnienia tych wymagań, zwłaszcza w kontekście sankcji wobec Rosji i rosyjskich podmiotów prawnych, będzie wymagała od nas tymczasowego skupienia wysiłków na niektórych sektorach gospodarki (...) i zorganizowania dostaw zasobów poprzez państwowe zamówienia obronne" - stwierdzono

Drugi projekt ustawy, również przyjęty w pierwszym czytaniu, zmieniałby kodeks pracy, przyznając rządowi prawo do regulowania czasu pracy i ustalania dni wolnych w danych przedsiębiorstwach.

Mogłoby to oznaczać, że rząd mógłby zmusić pracowników firm dostarczających towary dla wojska do pracy w nocy, w weekendy i święta oraz bez corocznego urlopu.

Oba projekty ustaw zostały wprowadzone do Dumy Państwowej przez rosyjski rząd. Aby stały się prawem, muszą jeszcze przejść drugie i trzecie czytanie, zostać rozpatrzone przez wyższą izbę parlamentu i podpisane przez prezydenta Władimira Putina.

https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art36647321-duma-udziela-pierwszej-zgody-na-wprowadzenie-w-rosji-gospodarki-wojennej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie też mnie to ciekawi z jednej strony niby go krytykują mówię o rządzie Ukraińskim a z drugiej strony nic z nim nie robią czyli mam rozumieć, że zgadzają się z jego słowami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzymajcie mnie, wujek Joe chyba padł ze śmiechu :rotfl:

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale, ze co...Rosja domaga się zwrotu Alaski?

Czemu mam czarne litery na ciemnoszarym tle. Przecież to jest nieczytelne. Tak ma być, czy u mnie coś jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U Ciebie cos nie tak.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, MaxaM napisał:

A dzisiaj ruscy znowu ostrzelali wyspę. Mam nadzieję, że wczoraj Ukraińcy tylko wetknęli flagi i wrócili na kontynent.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
46 minut temu, Trepcia napisał:

U Ciebie cos nie tak.

Ustawiłem sobie tryb ciemny forum.  Ciemne tło mam po zalogowaniu.  Proszę niech mi ktoś przypomni gdzie to się zmienia. Szukałem, ale nie mogę znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ukraińcy chyba odpalili jakąś ofensywę, bo strat u RU trochę jest:

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może w końcu zachodni sprzęt zaczyna robić robotę.

lub

"

Ukrinform podaje, że w rejonie Zaporoża jedna z rosyjskich jednostek zaatakowała własne pozycje, jeden rosyjski żołnierz zginął, a dwóch zostało rannych. "

https://twitter.com/UKRINFORM/status/1545338275161903104?s=20&t=XticZox6VhbvF794y_UrWg

...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi