Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieje ze rusza od Zaporoza i dojda do morza. Orki nie ogarna 3 frontow na raz. Armia sie posypie. PUT IN_a sie pozbeda i nastanie pokoj. Tak by bylo najlepiej.

Rosja sie oslabi i wszyscy beda zyli dlugo i szczesliwie

2 minuty temu, Norweski Zomowiec napisał:

a moze to zemsta za rurki na dnie Bałtyku? :> 

mi sie wydaje ze rurki to robota aliantow :).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to faktycznie była rakieta...

Interesujące spostrzeżenie z wygiętymi barierkami. Do tego tłumaczyłoby zapalenie się składu pociągu jeśli rakieta wybuchła nad mostem. Z tego co widzę, ludzie mówią, że te przęsła stały na łożyskach i niewiele było trzeba aby zapoczątkować reakcję składania się drogi :) 

No nic, czekamy na jakieś bardziej oficjalne informacje :) 
 

 

Edytowane przez MaxaM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Mateusz2PL napisał:

Ukraińcy chcą walczyć. Jestem w szoku ,że tak zaciekle walczą mimo tak ponurej przyszłości jaka ich czeka i braku perspektyw na przyszłość. Przed wojną nawet najwięksi optymyści za ukrainą pewnie by aż tak duzego oporu by się nie spodziewali. To jest zwycięstwo, głównie dla zachodu. Ukraina będzie za 10 lat tak przestarzała, że nie będzie miec kto wypracowywać pkb. Przecież rannym inwalidom trzeba wypłacac renty. Jak ukraina będzie musiała wydawac wiekszośc pieniedzy na utrzymywanie emerytów to nie rozwinie się. Do biednego kraju żaden imigrant nie przyjedzie. Cięzka czeka przyszłość ukrainy

Właśnie ciekawi mnie, czy po wojnie USA będzie dalej pompować tam kasę, czy sobie odpuszczą, bo już zagrożenia ze strony Rosji nie będzie na długie lata. 

Teraz, MaxaM napisał:

A może to faktycznie była rakieta...

Interesujące spostrzeżenie z wygiętymi barierkami. Z tego co widzę, ludzie mówią, że te przęsła stały na łożyskach i niewiele było trzeba aby zapoczątkować reakcję składania się drogi :) 

No nic, czekamy na jakieś bardziej oficjalne informacje :) 

E tam, dla mnie to ma małe marginalne znaczenie co to spowodowało ;) Nawet lepiej że nie wiadomo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, że im tak walnęli, ale moim zdaniem to wszystko idzie w złym kierunku… :/ 

Źle to wszystko wygląda…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dzb napisał:

No dobrze, że im tak walnęli, ale moim zdaniem to wszystko idzie w złym kierunku… :/ 

Źle to wszystko wygląda…

Niestety taka jest wojna. Jedyna opcja na szybki koniec to pozbyc sie nadkacapa. Variant drugi to duze baty i rozklad armii/bunt. Spory wewnetrzne. cos jak w 1918 kiedy po porazkach na froncie podzielili sie i zaczeli naparzac meidzy soba.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, raiders napisał:

Serio ?

A pod co podpada  użycie bomb fosforowych czy temobarycznych  na ukrainie  ,jak i sam atak  na obiekty cywilne  ?

 

Ten "wypadek" nie był przypadkowy  ,doskonale zgrany w czasie  ze akurat  był tam pociąg z paliwem ...

Ukraina idzie po swoje  ,zobaczymy co władek zrobi .. odpali ten  atom  jak się odgrażał ?

Serio. Trochę mnie to martwi, ale z drugiej strony jestem całym sercem za Ukrainą i wiem, że porównywanie zbrodni/ataków/ofiar wśród cywili obu stron nie ma większego sensu bo to porównywanie pojedynczych przypadków do masowego, zbrodniczego planu, realizowanego za zgodą najwyższych władz rosyjskich. 

Niemniej jednak na pewno ruscy wykorzystają to w swoich materiałach propagandowych, mówiąc o zbrodniczym ataku terrorystycznym na obiekt cywilny. 

Uszkodzony most bardzo mnie cieszy. Wreszcie się za niego wzięli. 

Jestem również pod wrażeniem "timingu" i idealne zgranie ataku z pociągiem. 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, addept napisał:

Niemniej jednak na pewno ruscy wykorzystają to w swoich materiałach propagandowych, mówiąc o zbrodniczym ataku terrorystycznym na obiekt cywilny. 

Mosty stają się obiektami militarnymi w czasie wojny. Tym bardziej jak ten, o strategicznym znaczeniu. 

Może Ukraina powinna wcale nie atakować oddziałów rosyjskich? Wszach zawsze są w pobliżu cywile. 

Hotel pełen kacapów? Atakować nie wolno, bo funkcjonowaniem hotelu zajmują się cywile, można tak wymieniać i wymieniać :) 

Edytowane przez MaxaM
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MaxaM napisał:

Mosty stają się obiektami militarnymi w czasie wojny. Tym bardziej jak ten, o strategicznym znaczeniu. 

Może Ukraina powinna wcale nie atakować oddziałów rosyjskich? Wszach zawsze są w pobliżu cywile. 

Wiem. Nie cieszy mnie to, ale wiem. Inaczej nie można było uszkodzić mostu, a należało wreszcie to zrobić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, hwdp43 napisał:

I gdzie pojada jak mostu nie ma ?

Przecież to potęga i mają kosmiczną technologie - wpław popłynął :szczerbaty:

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hwdp43

Bez paliwa ciężko poruszać się lokalnie. Duży problem dla mieszkańców Krymu ;) 

Pewnie teraz zostanie wznowiona kontrofensywa korzystając z okazji licząc że trochę paliwa się pokończy na froncie ;)

Edytowane przez MaxaM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, hwdp43 napisał:

I gdzie pojada jak mostu nie ma ?

Ruskie oficjalnie powiedzieli ze szybko uparaja sie z usterka :P. Klamstwo klamstwem pogania (btw jak u nas w TVP)

Pytanie zasadnicze jest czy dzis/jutro ruszy Zaporoze Combat i zakonczy panowanie nadkacapa, a reszcza wroci do swoich lepianek sluchac innego ichnego wladcy

Edytowane przez Radziuwilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są promy - jak nie było mostu to kursowały.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale to jest wyzwanie logistyczne ;) Nie da się tego ogarnąć z dnia na dzień aby to funkcjonowało tak jak kiedyś. Na to trzeba trochę czasu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez most było dowożonych dużo towarów, w tym paliwo, a teraz będzie ciężej, dobrze im tak kacapom będę żreć glebę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, galakty napisał:

ciekawi mnie, czy po wojnie USA będzie dalej pompować tam kasę, czy sobie odpuszczą, bo już zagrożenia ze strony Rosji nie będzie na długie lata. 

Oczywiście, że będą "dawać" kasę, w formie pożyczek, układów, preferowanych "wejść" swoich firm na rynek itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KRYM NASZ!!! Ale sie ciesze ze im przyje.ali w ten most BRAWO

Edytowane przez Radziuwilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, hwdp43 napisał:

I gdzie pojada jak mostu nie ma ?

Na ukraine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Nas też są kolejki na stacjach paliw bo po niedzieli cena ropy skoczy o 50-60gr. :E

Cena co chwilę się zmienia. 3 dni temu 7.31 a dzisiaj 7.91

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Radziuwilk napisał:

Ruskie oficjalnie powiedzieli ze szybko uparaja sie z usterka :P. Klamstwo klamstwem pogania (btw jak u nas w TVP/TVN,WYBORCZEJ)

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...