Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, skypan napisał:

Bardzo dobrze putin zrobił ogłaszając mobilizację. To już nie są "jacyś tam anonimowi" żołnierze walczący gdzieś tam. Protesty u kacapów będą się nasilać i to doprowadzi do upadku tego zjeba.

Moim zdaniem już prędzej jakiś bunt w jego najbliższym otoczeniu. I nie zdziwiłbym się mocno, jeśli Putin wyprowadzi wojsko, czy brutalne oddziały policji, przeciwko tym protestującym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, adashi napisał:

Pytałem już tu, ale nikt mi nie odpowiedział, a ja jestem 100%-owym cywilem. Czy jest możliwe, aby ci z mobilizacji szli do walki jeszcze jesienią? Bo na miejscu Rosji chyba warto się spieszyć. Grać na szansę, że NATO przegapi moment na możliwość skutecznego przyłączenia się do konfliktu, dopóki jeszcze na Ukrainie cokolwiek trwa we w miarę dobrym stanie.

No bo gdyby oni mieli dopiero wiosną dołączyć do walczących to chyba timing mobilizacji niezbyt dobrze dobrany, zbyt szybko. Jako cywil to jakoś nie bardzo widzę długie szkolenia dla Rosjan, bo z czego? Z biegania z karabinem? 

Po totalnym rozbiciu rosyjskich wojskowych zawodowych, rozbiciu kontraktowych wojskowych, najemników z innych krajów i wielu innych "profesjonalnych" grup których wypychano z Ukrainy myślę że, rzucenie cywilów którzy w większości nie chcą tam walczyć, a tym bardziej nie będą wyszkoleni do odpowiedniego poziomu, to jak dla mnie co oni mogą zrobić ukrainie.. A tym bardziej NATO.. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamiętajmy co dały masowe protesty na Białorusi. Z dobrym przybliżeniem nic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, adashi napisał:

Pytałem już tu, ale nikt mi nie odpowiedział, a ja jestem 100%-owym cywilem. Czy jest możliwe, aby ci z mobilizacji szli do walki jeszcze jesienią?

Słyszałem, ze ci ludzie będą najpierw potrzebowali, by zrobić im szkolenie-3-6 miesięcy.

Ja zastanawiam się, czy Rosja ma środki, by odpowiednio wyposażyć taką ilość chłopa w to co potrzebne żołnierzowi na polu walki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
38 minut temu, skypan napisał:

Bardzo dobrze putin zrobił ogłaszając mobilizację. To już nie są "jacyś tam anonimowi" żołnierze walczący gdzieś tam. Protesty u kacapów będą się nasilać i to doprowadzi do upadku tego zjeba.

Niestety na dwoje babka wróżyła. Nie jeden wariat wymordował miliony. I nie pomogły protesty, bo je zwyczajnie rozpędzono.

Sytuację może uratować internet i dostęp do informacji. Czyli coś czego przez tysiące lat nie było.

Edytowane przez kogut199109

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Flik napisał:

Słyszałem, ze ci ludzie będą najpierw potrzebowali, by zrobić im szkolenie-3-6 miesięcy.

... może w normalnym kraju tak. Rosjanie dostaną jakieś krótkie szkolenie typu: "której strony karabinu należy unikać" i wio na front.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ruscy cywile którzy mają być wysłani na front mają dwa wyjścia: Albo trafić do więzienia jeśli nie pojedzie, albo iść na prawdopodobną śmierć. Obstawiam że większość nie chce tam być ale będzie walczyć "bo im każą", ale też na pewno sporo ich zacznie się masowo poddawać na froncie. Z tego co pamiętam to Zełenski apelował na początku wojny że ci co się poddadzą otrzymają azyl? Mogłoby to być dobre wyjście dla tych co chcieli uciec z rosjii ale się nie udało i jednak pojechali.

Edytowane przez DeIntegroo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Flik napisał:

Ja zastanawiam się, czy Rosja ma środki, by odpowiednio wyposażyć taką ilość chłopa w to co potrzebne żołnierzowi na polu walki?

Wydaje się, że nie ma. Ja to widzę może bardziej jako skoordynowany atak ma infrastrukturę energetyczną, a potem puszczenie tam tych setek tysięcy ludzi z hasłem radźcie sobie jak umiecie, zaopatrujcie się na miejscu. To by raczej była masakra dla ukraińskich cywilów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

3 minuty temu, adashi napisał:

...z hasłem radźcie sobie jak umiecie, zaopatrujcie się na miejscu. To by raczej była masakra dla ukraińskich cywilów.

Czyli szaber ukraińskich sklepików w poszukiwaniu żywności?  Między innymi to miałeś na myśli?

5 minut temu, DeIntegroo napisał:

Ruscy cywile którzy mają być wysłani na front mają dwa wyjścia: Albo trafić do więzienia jeśli nie pojedzie, albo iść na prawdopodobną śmierć. Obstawiam że większość nie chce tam być ale będzie walczyć "bo im każą", ale też na pewno sporo ich zacznie się masowo poddawać na froncie. Z tego co pamiętam to Zełenski apelował na początku wojny że ci co się poddadzą otrzymają azyl? Mogłoby to być dobre wyjście dla tych co chcieli uciec z rosjii ale się nie udało i jednak pojechali.

Rosjanie wprowadzili długie kary więzienia, za dezercje, lub masowe poddawanie się.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Flik napisał:

Czyli szaber ukraińskich sklepików w poszukiwaniu żywności?  Między innymi to miałeś na myśli?

Żarcia i ubrań. Karabinów i granatów to raczej w Rosji dostatek. Gorzej chyba z odpowiednimi ubraniami. A żarcie z kolei bardzo kłopotliwe logistycznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ruski pobór ...

Jeszce nie dojechali a już pierwsze ofiary ..

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
52 minuty temu, Pitt_34 napisał:

Czy niemcy obawiają się swego rodzaju sojuszu Polski z Ukrainą które zagroziło by ich dominacji w UE? Bo jak wyszło to ich "przywództwo" w kwestii energetycznej właśnie widzimy i płacimy.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tak wygląda pomoc Niemiec jeśli chodzi o dostawy ciężkiego sprzętu:

Zełenskiemu puściły nerwy. Wygarnął dziennikarzowi z Niemiec https://wiadomosci.wp.pl/zelenskiemu-puscily-nerwy-wygarnal-niemieckiemu-dziennikarzowi-6815397902748480a

Chociaż niektórzy tutaj uważają, że wygląda to inaczej 😉

Edytowane przez Pitt_34
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
48 minut temu, Flik napisał:

I nie zdziwiłbym się mocno, jeśli Putin wyprowadzi wojsko, czy brutalne oddziały policji, przeciwko tym protestującym.

Tam ma najlepsze jednostki, do tłumienia własnych rodaków. To oni są większym zagrożeniem, dla tego złodzieja niż cały zachód.

48 minut temu, adashi napisał:

Pamiętajmy co dały masowe protesty na Białorusi. Z dobrym przybliżeniem nic.

Tu mamy trochę inną sytuacje, co za różnica, czy będzie się wysłanym na front na pewną śmierć czy zostanie aresztowanym na miejscu za protesty? Dla rosjan lepiej będzie jak obalą wreszcie te kremlowską mafie nawet kosztem zycia wielu ludzi.

43 minuty temu, Flik napisał:

Rosjanie wprowadzili długie kary więzienia, za dezercje, lub masowe poddawanie się.

Tym bardziej powinni to rozwiązać na miejscu, co mają do stracenia?

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, B@nita napisał:

Tu mamy trochę inną sytuacje, co za różnica, czy będzie się wysłanym na front na pewną śmierć czy zostanie aresztowanym na miejscu za protesty? Dla rosjan lepiej będzie jak obalą wreszcie te kremlowską mafie nawet kosztem zycia wielu ludzi.

Niestety tam nie ma żadnej alternatywy. Nawet jakby teoretycznie obaliliby tych co tam rządzą to co im zostaje? Powtórka z obalenia caratu? I tak władza pozostanie w rękach SB, oligarchów (w sumie to to samo). Można jedynie jednego psychola zamienić na mniej wojowniczego psychola. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Camis napisał:

Mobilizacja już się bije miedzy sobą. 

https://streamable.com/g9shqd

Patonaród 

Godzinę temu, Flik napisał:

Nie ma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pobór rezerwistów do rosyjskiej armii, który według słów Władimira Putina miał być "częściowy", przypomina powszechną wywózkę mężczyzn. Niezależna media podają, że mobilizacja jest masowa i chaotyczna. Wezwania dostają nawet nieżyjący już obywatele. Poborowym odcina się możliwość kontaktu ze światem zewnętrznym.

Źródło

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Trepcia napisał:

A wiadomo w co wyposaza tych zolnierzy?

W patyki z kupą.

2 godziny temu, adashi napisał:

Aczkolwiek jak faktycznie chcą mobilizować pół miliona lub więcej ludzi to eskalacja wydaje się nieunikniona.

Nie wiadomo ile w tym prawdy, ale już są informacje, że powołania dostają np. zmarli.

2 godziny temu, skypan napisał:

Może u nas trzeba wrócić do powszechnego poboru ? 3-6 miesięcy szkolenia starczy. Pobór dla kobiet i mężczyzn.

Tak to widzę 😜 

Nie wydaje mi się, żeby młodzi ludzie garnęli się do służby wojskowej. Patriotyzm w ludziach jest, ale nie militaryzm.

2 godziny temu, Keken napisał:

No właśnie to zależy czy Putin i tak już spisał na straty gospodarkę i kraj byle tylko osiągnąć jakieś cele na Ukrainie.

Moim zdaniem on już wszystko spisał na straty, byleby nie stracić przed samym sobą swojej własnej dumy i ego. Bo wydaje mu się, że dalej musi pokazywać jaki to on jest silny i jakim to silnym państwem włada, tylko zapomniał już całkiem, że państwo to nie on, a ludzie i jak ich wyśle na stracenie, to zostanie mu kraj kobiet i dzieci, które mu tego nie wybaczą, chyba że mają tak samo naprane w głowie jak on.

1 godzinę temu, adashi napisał:

Pytałem już tu, ale nikt mi nie odpowiedział, a ja jestem 100%-owym cywilem. Czy jest możliwe, aby ci z mobilizacji szli do walki jeszcze jesienią? Bo na miejscu Rosji chyba warto się spieszyć. Grać na szansę, że NATO przegapi moment na możliwość skutecznego przyłączenia się do konfliktu, dopóki jeszcze na Ukrainie cokolwiek trwa we w miarę dobrym stanie.

No bo gdyby oni mieli dopiero wiosną dołączyć do walczących to chyba timing mobilizacji niezbyt dobrze dobrany, zbyt szybko. Jako cywil to jakoś nie bardzo widzę długie szkolenia dla Rosjan, bo z czego? Z biegania z karabinem? 

Jak ci co ich będą wysyłać są tak samo "mądrzy" jak ten co im wydaje polecenia, to ci co zostaną powołani i wcieleni do armii to szybko zostaną wysłani w strefę wojny. Chyba że tak jak pisze @Flik zostaną użyci do pacyfikacji protestujących.

52 minuty temu, raiders napisał:

Ruski pobór ...

Upiją ich, wywiozą, wmówią że to ćwiczenia a w rzeczywistości zostawią na wojnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, LeBomB napisał:

W patyki z kupą.

Najstraszniejsza bron z dziecinstwa! Mocniejsze od BFG!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Trepcia napisał:

Najstraszniejsza bron z dziecinstwa! Mocniejsze od BFG!

A jako broń miotana dostaną "dziady" :P (te małe czepliwe kulki zrywane z łopianu)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, LeBomB napisał:

Tak to widzę 😜

Moim zdaniem on już wszystko spisał na straty, byleby nie stracić przed samym sobą swojej własnej dumy i ego. Bo wydaje mu się, że dalej musi pokazywać jaki to on jest silny i jakim to silnym państwem włada, tylko zapomniał już całkiem, że państwo to nie on, a ludzie i jak ich wyśle na stracenie, to zostanie mu kraj kobiet i dzieci, które mu tego nie wybaczą, chyba że mają tak samo naprane w głowie jak on. 

Spokojnie próg bólu jest tam wysoki. W czasie IIWW stracili znacznie więcej ludzi, z 10 mln samych wojskowych i nic to nie zmieniło. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi