Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, wii napisał:

Dopiszę że człowiek co tylko patrzy by się nażreć na jakimś głupim układzie jest dla mnie pasożytem @lpcl

Czyli jak ktoś wykorzystuje lukę prawną, albo płaci niższe podatki na zachodzie jak Kubica w jakimś monako jest pasożytem, czy dobrze zrozumiałem? 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co innego uciekać z kraju i już nawet nie być flagowany jako reprezentant naszego kraju, a co innego powszechna zgoda partii z takim poparciem co pytanie jaką przyszłość sprzedała wszystkim swoim rodakom. Pytanie ile było głupich a ile tylko powiedziało a niech będzie a potem ich osądzimy...

I jak nazwiesz takiego wyborcę co "żyjmy dzisiejszym dniem i patologią bo jutra może nie być" ?

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, wii napisał:

Co innego uciekać z kraju i już nawet nie być flagowany jako reprezentant naszego kraju, a co innego powszechna zgoda partii z takim poparciem co pytanie co jaką przyszłość sprzedała wszystkim swoim rodakom. Pytanie ile było głupich a ile tylko powiedziało a niech będzie a potem ich osądzimy...

Staram się tylko zrozumieć twój tok myślenia. A co w przypadku jak np. fachowiec remontuje Ci mieszkanie, naprawia pralkę lub coş podobnego i nie wydaje rachunku (chyba powszechna praktyka), nie płaci podatków, tracisz na tym i jeszcze się bogaci. Pasożyt? 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli powszechne pasożytnictwo w stylu jak dobrze tubi tu nie jest to niech nie będzie niczego? Co to nam daje? Wszędzie pasożyty i tylko kto kogo przegłosuje na niewolnika? 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, adashi napisał:

W ramach UE powinno to mniej więcej tak działać. Warto się w sumie bliżej zainteresować. Trzeba spełnić warunki stażowe w obu krajach. U nas jest niski wiek emerytalny, ale musimy też spełnić warunki w tym drugim kraju aby to zadziałało.

Z Ukrainą to mamy w tym zakresie umowę dwustronną. Wątpię aby wiele krajów było tak hojnych dla obywateli nie-eu.

Nie wiem jakie tam dziwne umowy ma Polsa z Ukrainą, ale dodatkowo nie słyszałem, że aby dostać emeryturkę w ramach EU z innego kraju było tak łatwo. W DE to trzeba minimum 5 lat pracować, aby móc się ubiegać o emeryturę, a i tak po takim, krótkim  okresie to będą jakieś "grosze".

W Polsce, aby dostać minimalną emeryturę to chyba trzeba przepracować odpowiednio minimum 20 lub 25 lat. Jak ktoś przepracuję mniej to nie dostanie minimalnej emerytury tylko odpowiednio mniej. Więc nie jarzę o co chodzi z tymi Ukraińcami i co dostaną po jednym dniu przepracowanym w PL.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli powszechne pasożytnictwo w stylu jak dobrze tubi tu nie jest to niech nie będzie niczego? Co to nam daje? Wszędzie pasożyty i tylko kto kogo przegłosuje na niewolnika? 

Po polsku proszę. Każdy orze jak może. eot

Edytowane przez lpcl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I powtórzę pytanie bo może umknęło:

I jak nazwiesz takiego wyborcę co "żyjmy dzisiejszym dniem i patologią bo jutra może nie być" ?

Jesteś świadomy ułomności kolejnego klocka tego systemu ale to i tak to tylko kolejny klocek(ten może mi coś daje?) i niech będzie skoro idealnie być nie może?

Coś szybko uciekasz z tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I powtórzę pytanie bo może umknęło:

Jesteś świadomy ułomności kolejnego klocka tego systemu ale to i tak to tylko kolejny klocek(ten może mi coś daje?) i niech będzie skoro idealnie być nie może?

Coś szybko uciekasz z tematu.

Wybacz ale nie rozumiem twoich wypowiedzi. Nie wiem po co mam Ci nazywać wyborców, na Twoje poprzednie pytanie odpowiedziałem. eot

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie to takie dostawianie patologi bo widzi się wszędzie indziej patologie i tylko patrzy się kto się zbuntuje a kiedy się to zawali... To jest pasożytnicze podejście. Ale tu takich pełno więc się nie wyzywajmy? :lol2:

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, wii napisał:

Poproszę o więcej szczegółów bo nie potrafię uwierzyć że tak rozwalili nam fundusz emerytalny jeszcze próbując się ślizgać na obecnym problemie. Bankructwo kraju już chyba ustawione na bank.

Umowę podpisaliśmy w 2012 roku. Formalnie taki emeryt powinien mieć stałe miejsce pobytu w Polsce, no ale cóż, wystarczy w praktyce raz na 3 miesiące być. Obecnie wypłacamy około 3300 takich emerytur. Ale ich liczba z czasem będzie dramatycznie rosła o ile nie zmieni się stan prawny. Jestem teraz na telefonie, jak będę jutro na stacjonarce i nikt mnie nie ubiegnie to Ci wkleję link do tej umowy.

Ogólnie to wypłacamy Ukraińcom więcej tych emerytur, ale one są wypracowane, czyli dostają tyle ile im wychodzi ze składek. Te 3300 sztuk to tylko te dopłacane przy krótkich stażach no i ich liczba po tej wojnie mocno będzie rosła.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, wii napisał:

Poproszę o więcej szczegółów bo nie potrafię uwierzyć że tak rozwalili nam fundusz emerytalny jeszcze próbując się ślizgać na obecnym problemie. Bankructwo kraju już chyba ustawione na bank.

Miałem na myśli tę oto umowę:

Ukraina-Polska. Umowa o zabezpieczeniu społecznym. Kijów.2012.05.18. - Prawo.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, TheMr. napisał:

:E Spiseg. Gdyby to była bomba to babka by nie przeżyła. 

Pamiętaj, że bombę też trzeba umieć zrobić. Może miała szczęście, że nie zadziałała jak trzeba a może miała być tylko zastraszona. Generalnie może być nieciekawie. Wojna trwa obok nas. Grupy przestępcze z Polski i Ukrainy na 100% będą korzystały z dobrodziejstwa tego konfliktu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, lpcl napisał:

Staram się tylko zrozumieć twój tok myślenia. A co w przypadku jak np. fachowiec remontuje Ci mieszkanie, naprawia pralkę lub coş podobnego i nie wydaje rachunku (chyba powszechna praktyka), nie płaci podatków, tracisz na tym i jeszcze się bogaci. Pasożyt? 

Nie pasożyt, oszust. System mamy jaki mamy i mimo wszystko ten system zachodnioeuropejski jest najlepszy na świecie. Podatki mimo że nie zawsze są przymyślane, wymagają poprawek, dostosowania do sytuacji, wbrew temu co niektórzy myślą nie trafiają do czarnej dziury. Powinien jednak płacić tak jak ci fachowcy co rachunki wystawiają

Edytowane przez Suchy211
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wracając jeszcze do wątku o gospodarce Rosji.

To tak kolorowo dla nich nie wygląda jak się wydaje. 

Inflację owszem, mają mniejszą niż u nas, ale wypadałoby też spojrzeć szerzej na ten aspekt. Wstępnie wygląda, że rośnie u nich bezrobocie, a średnie wynagrodzenie spada. 

Do tego już 2 kwartały są w recesji 4% na kwartał. To naprawdę dużo. 

Do tej pory silnie bronili gospodarkę rezerwami. A teraz wchodzące w życie sankcje na ropę będą kolejnym bardzo poważnym ciosem. Do tego trzeba pamiętać, że wydatki na wojnę drenują ich finanse niemiłosiernie. 

Na koniec trzeba dodać, że Rosja od paru miesięcy utajniła wiele wskaźników ekonomicznych, a eksperci szacują, że pozostałe dane podawane przez Rosje mijają się z prawdą, że jest znacznie gorzej. Gdyby radzili dobrze, to nie ukrywaliby danych tylko chwaliliby się nimi na każdym rogu ;) 

Edytowane przez MaxaM
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stare to raz a po drugie nie wiem po jaki grzyb ten portal prowokuje skoro mają podobno masę problemów z gwałtami...

Facet wyjątkowo skośnooki w rosyjskim mundurze*

To lepsze ale i tak u nas w kraju potrafią się bawić :Up_to_s: 

I tak wygląda to trochę inaczej niż zachęty (które i zachód funduje) ;)

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wchodzę sobie poczytać co tam na wojnie. A tu jeden post na temat, i reszta: emerytury, wybory, socjal.

Dno.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za wiele się nie dzieje nowego... Co raz jakieś ostrzały i dronowanko... Tu można chyba podyskutować o całej otoczce i trochę szerzej coś określić. Chyba że chcesz zbiór najświeższych informacji by nie wchodzić na kanały informacyjne....Jak chcesz oglądać zniszczenie i śmierć to na sadistica.

Ja tylko doprecyzowałem ciągnięty temat.  

Edytowane przez wii
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciężko żeby kwestia wojny nie odbijała się na tematach politycznych i gospodarczych to też nie ma się co dziwić, że prędzej czy później dyskusja schodzi w takie strony. 

Prostymi relacjami o tym kto do kogo i z czego strzelał zalany jest cały internet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za co temat na weekend  poleciał :P ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, kogut199109 napisał:

Wchodzę sobie poczytać co tam na wojnie. A tu jeden post na temat, i reszta: emerytury, wybory, socjal.

Dno.

Rosjanie cisna na Bachmut. Leca jak to w ich przypadku - falami. A fale maja to do siebie, ze sie klada. No i kolejne fale mobilkow przebiegaja po tych, ktorym juz wszystko jedno. Ale mimo to sukcesy sa.

No i zima daje sie we znaki walczacym. Bardziej Rosjanom, mniej (ale tez!) Ukraincom.

6 minut temu, Zigu17 napisał:

Za co temat na weekend  poleciał :P ?

Za politykowanie.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba znów się zaczyna ostrzał...

Edytowane przez Pitross20
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
54 minuty temu, Trepcia napisał:

Rosjanie cisna na Bachmut. Leca jak to w ich przypadku - falami. A fale maja to do siebie, ze sie klada. No i kolejne fale mobilkow przebiegaja po tych, ktorym juz wszystko jedno. Ale mimo to sukcesy sa.

No i zima daje sie we znaki walczacym. Bardziej Rosjanom, mniej (ale tez!) Ukraincom.

Za politykowanie.

Są filmiki z obecnej linni frontu. Wygląda to źle dla jednej i drugiej strony. Siedzą w okopach w zimnie, błocie i dużej wilgoci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie to zastanawia kwestia Zaporoża. Na mapie wygląda to dla obu stron na prawidziwie miękkie podbrzusze przeciwnika, gdzie wdarcie się rozcięłoby sporo linii komunikacyjnych. Nie wiem oczywiście jak tam przebiega logistyka, jakie jest ukształtowanie terenu, niemniej to spory obszar gdzie walk jest najmniej i dotąd żadna ze stron nie kwapiła się do jakichś mocniejszych prób przełamania. Nie wiem dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi