Skocz do zawartości
max-11

Vmware Player i jego nietypowe dyski

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że VirtualBox jakoś zbytnio zamula postanowiłem przesiąść się na Vmware Player bo ponoć jest szybszy, ale i zauważyłem, że ma dodatkowe opcje dyskowe.

Znalazłem taką opcję użycia dysku fizycznego:

https://traxter-online.net/wp-content/uploads/2011/04/VMware24.jpg

Co tak właściwie ona oznacza i co daje wynikowo? Przyśpieszy bo nie będzie korzystać z kodowania dysku wirtualnego w pliku tylko normalnie będzie zapisywać partycje gospodarza?

Na zamulanie maszyn wirtualnych to tylko zakup dysku SSD czy ta magiczna opcja użycia dysku fizycznego? Chociaż z 50% przyśpieszenia by mnie zadowoliło.

P.S.

A wogóle to nie widze możliwości żeby współdzielić jeden dysk wirtualny na dwóch maszynach czyli VB i VMware. Niezgodność typów plików. Szkoda. Może pełna wersja Workstation by miała takie możliwości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to oznacza, że zamiast tworzyć wirtualny dysk na partycji gospodarza, tzn w rzeczywistości folder, system wirtualny utworzy partycję na fizycznym dysku i będzie z niej korzystał bezpośrednio, tzn bez pośrednictwa gospodarza w dostępie do folderu; ale chyba partycja musi już być gotowa i utworzona w systemie gospodarza; ponadto chyba nie można przenosić i kopiować plików między partycjami gospodarza i systemu wirtualnego; przyśpieszenie? - trudno powiedzieć, chyba ułamki sek, chyba że b. dużo b. małych operacji na plikach, itp, wtedy eliminacja pośrednictwa gospodarza w dostępie do plików może coś dać; ale z mojej strony teoria bo nigdy nie używałem wm

ps - ponadto partycja nie może być zamontowana w systemie gospodarza i gościa, więc jeśli chcesz użyć np istniejącej, oczywiście pustej, musisz odmontować w gospodarzu, czyli usunąć literę; jeśli chcesz zaryzykować sprawdź wszystko dokładnie, bo to dość skomplikowane; chyba także nie może być na tym samym dysku, na którym jest partycja system windowsa, itp; chaotycznie, ale czytałem kiedyś podręcznik do tego playera, kilka lat temu, stąd nie pamiętam szczegółów; podręczniki raczej na pewno do ściągnięcia z sieci

ps2 - sytuacja w tym wypadku jest analogiczna do instalacji 2 systemów na 1 dysku - nie mogą oba funkcjonować równocześnie, i nie mogą mieć jednocześnie dostępu do tego samego dysku\partycji, bo popsują sobie wzajemnie dane; dlatego trzeba odmontować partycję na system gość

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to będę ostrożny. Narazie puściłem standardowe opcje. Dość mozolnie się na tym instaluje system. Znaczy się na zwykłym HDD talerzowym. No i moje obawy budzi swapowana pamięć RAM w VMware na dysku systemu gospodarza. Czego nie ma w VirtualBox bo można wyłączyć.

Suma sumarum VMware wolniej czyta dysk od V.Box ale za to dosyć prężniej wyświetla video w Chrome88 np. z YT oraz jakby szybciej przetwarza niektóre aplikacje ...i to cieszy.

Przykre jednak jest to, że w obu konsolach wirtualnych systemów nie można włączyć stabilizacji vsync dostarczanej z AERO. Być może mam zbyt starą wersję instalki maszyny wirtualnej i dodatków TOOLS, ale w jednej aero jest w opisie składników więc nie wiem o co biega z tym.

P.S. Chcąc zwiększyć RAM wirtualny na innym kompie z VMware program owy sie tam rozsypał i zwolnił ładowanie jakieś 10-krotnie i nawet powrót do default'a już nie pomógł. Też nie wiem o co biega. Jedyne co zostało to odinstalowanie VMware, bo popadł w jakieś błędne koło. Na drugim mocniejszym kompie nie będę narazie ryzykował z tym RAMem bo całkiem nieźle sobie radzi VMware na ustawieniach domyślnych. Prawde powiedziawszy nie spodziewałem sie aż tak dobrych wyników. Trzeba by tylko nieco szybszy dysk i może w przyszłości lepszą platformę gospodarza i będzie śmigać wirtualna maszyna.

Edytowane przez max-11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się jakimś cudem odpalić pełne aero WIN7 w Virt.Box. z wygładzeniem przesuwu okien (tzw. anti-tearing tzn. antyrozrywanie obrazu).

Jednak VMware Player nadal odpala tylko sam wygląd aero, ale bez gładkiego przesuwu okien.

Oba programy mają wgrane dodatki rozszerzające funkcje. W czym więc rzecz? Umie ktoś to rozwiązać? Poszperałem po Necie to napisane, że VMware obsługuje aero już z nawet mega archaiczną wersją instalacyjną, ale czy pełne aero ze stabilizacją synchronizacji pionowej to już nie napisali.

Edytowane przez max-11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...