Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym złożyć solidnego PC głównie pod gry ale nauka również (jestem w 8 klasie) najczesciej gram w csgo/gta v konkretniej fivem/ pogrywam sobie w wiedzmina 3 i chciałbym pograć w warzone, kiedyś grałem na moim gtx 750 ale trochę mało fps było xD/ takie gry wiec jeżeli nie opłaca się do tego komputera za 5k to niech ktoś napisze 

Chciałbym PC do 5k/ napewno z AMD Ryzen 5 5600x /  z karta graficzna do 2k (chyba ze jest jakiś droższy opłacalniejszy model)

sam wybrałem niektóre podzespoły ale nie wiem czy to będzie dobre

MSI MPG B550 GAMING PLUS
SilentiumPC Regnum RG6V EVO TG ARGB obudowa

i najprawdopodobniej chłodzenie wodne znalazłem takie SilentiumPC Navis Evo ARGB 280 2x140mm

jeżeli ktoś by chciał złożyć to chciałbym żeby znalazło sie tam wszystko co jest potrzebne do pc, żeby czegoś nie zabrakło bo średnio się na tym znam.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 5600X w takiej cenie, jakiej jest teraz - jest absolutnie nieopłacalny. W trochę mniejszej cenie, można mieć 8 rdzeniowego Intela. Fakt, że do AMD nie trzeba drogiej płyty, tak jak do Intela, ale mimo to - wciąż jest to bardziej opłacalne. Kart graficznych nie ma, i nie będzie na pewno do końca roku, więc na tę chwilę mogę coś takiego podesłać https://www.x-kom.pl/lista/6mzmubz38

Można pod ten zestaw dać wyżej wymienioną obudowę, oraz chłodzenie.

 

Cytat

jeżeli ktoś by chciał złożyć to chciałbym żeby znalazło sie tam wszystko co jest potrzebne do pc, żeby czegoś nie zabrakło bo średnio się na tym znam.

Wszystko, to znaczy...? Mysz, klawa, monitor, słuchawki? I na to wszystko chcesz wydać 5k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysz klawiatury itd mam chodziło mi bardziej o kartę dźwiękowa kartę sieciową nie no karty graficzne są dostępne na ceneo patrzyłem i taka https://foxkomputer.pl/pl/p/Karta-graficzna-Gigabyte-Geforce-GTX-1660-SUPER-OC-6G-NA-STANIE/7793?ceneo&utm_source=ceneo&utm_medium=referral  

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, YikkaDiika napisał:

Mysz klawiatury itd mam chodziło mi bardziej o kartę dźwiękowa kartę sieciową nie no karty graficzne są dostępne na ceneo patrzyłem i taka https://foxkomputer.pl/pl/p/Karta-graficzna-Gigabyte-Geforce-GTX-1660-SUPER-OC-6G-NA-STANIE/7793?ceneo&utm_source=ceneo&utm_medium=referral  

 

 

to, że są nie oznacza, że są w normalnych cenach. Ten GTX w zeszłym roku kosztował około  1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie jak będzie wyglądać sytuacja w wakacje jak będzie tak słabo to chyba kupie gotowca tylko pytanie skąd się najbardziej opłaca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, YikkaDiika napisał:

A jak myślicie jak będzie wyglądać sytuacja w wakacje jak będzie tak słabo to chyba kupie gotowca tylko pytanie skąd się najbardziej opłaca...

do wakacji to się nic nie zmieni, może być jeszcze gorzej. Sytuacja z kartami, to się może dopiero ogarnąć na wakacje, ale 2022.

Z gotowców, hmm. Na tę chwilę, masz takiego gotowca na ryzenie 3600 i 1660 Super https://www.x-kom.pl/p/545006-desktop-x-kom-g4m3r-500-r5-3600-16gb-2401tb-w10x-gtx1660s.html

W ogóle, jeśli chcesz kupować kompa jakoś na wakacje, to zapytaj się o kompa kilka dni przed zakupem. Z innych gotowców, to są jeszcze od HardPC i Proshop - na necie zbierają sporo pozytywnych opinii i tam też możesz zacząć poszukiwania kompa. Na pewno nie allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież gotowce się bardziej nie opłacają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zastanowiłem się i planuje złożyć pc z tego linku (z intelem)

https://geex.x-kom.pl/rankingi/zestaw-komputerowy-do-5500-zl/

I ogarnąć rtx 2060 jak gdzieś znajdę tylko jest to duży koszt więc mam pytanie czy znajdzie się jakas płyta główna do 800 zł pod tego Intela zmieniłem z 1 tb na 500gb ponieważ tyle mi wystarczy i jestem ciekawy czy to chłodzenie sobie dobrze poradzi 

Jeszcze chciałbym kupić taki monitor 

Monitor Acer XF240QSbiipr 165hz jak na ta cene wydaje się git a wy co sądzicie ?

i ten monitor ma większy pobor W o 10 wiec kupować mocniejszy zasilacz  czy nie ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor nijak się ma do zasilacza i jego mocy.

Reszta kompa ok, a karta graficzna to jaką upolujesz na ten moment będzie ok, oczywiście na przeczekanie, niestety sytuacja jest jaka jest i w tym roku lepiej nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 2060 bedzie git przesiadam się z gtx 750 i procka starego jak swiat da się stwierdzić ile by taki pc wyciągnął w csgo na najniższych?

https://geex.x-kom.pl/rankingi/zestaw-komputerowy-do-5500-zl/

Kupować kartę dźwiękowa do tego pc czy gdzieś ona tam będzie wgrana ?

A można jakoś domontować do tej obudowy i do tego wszystkiego naped DVD za 100zl jakiś?

Wybrać obudowę z tego linku powyżej czy ta SilentiumPC Signum SG1V EVO TG ARGB bedzie pasować do tej grafiki i podzespołów z powyższego linku do Intela? Gigabyte GeForce RTX 2060 D6 6GB GDDR6

Edytowane przez YikkaDiika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki Ty masz budżet ? 

Sam zestaw z ogłoszenia  bez grafiki to koszt 4500zl a dokupienie nowego RTX2060 to kolejne 2500zł.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, DjXbeat napisał:

To jaki Ty masz budżet ? 

Sam zestaw z ogłoszenia  bez grafiki to koszt 4500zl a dokupienie nowego RTX2060 to kolejne 2500zł.

6500 od next czwartku ale ten samsung ssd zmieniłem z 1 tb na 500gb i planuje zmienić płytę główną na jakas do 800zl obliczałem sobie to i bez grafiki wychodziło 4000 plus rtx za jakieś 2600 czyli 6600 a monitor po prostu teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmienił również procesor. 

Celował bym w i7 10700F + MSI Z490 A-Pro.

Procesor w X-kom z kodem "ready2play" kosztuje 1149zl a płyta główna 719zł.

 

Ja proponuję taką konfigurację. 

https://www.x-kom.pl/lista/rqg4fe75z

Z kodem "ready2play" ten zestaw kosztuje 3569zł

 

 

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, DjXbeat napisał:

Ja bym zmienił również procesor. 

Celował bym w i7 10700F + MSI Z490 A-Pro.

Procesor w X-kom z kodem "ready2play" kosztuje 1149zl a płyta główna 719zł.

 

Ja proponuję taką konfigurację. 

https://www.x-kom.pl/lista/rqg4fe75z

Z kodem "ready2play" ten zestaw kosztuje 3569zł

 

 

Wygląda git ten kod działa przez cały czas ?

Tylko boje się o ten ADATA 1 tb ponieważ dziwne oceny są dalo by się to wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, YikkaDiika napisał:

Tylko boje się o ten ADATA 1 tb ponieważ dziwne oceny są dalo by się to wymienić?

A-Data SX 8200Pro 1TB to bardzo dobry dysk choć producent w zeszłym roku zaczął stosować inny kontroler, który nieco spowolnił dysk względem pierwszej wersji. Różnice nie są duże i w dalszym ciągu warto go kupić w tej cenie.  Jeśli zestaw jest głównie do gier to różnicy między dyskami nvme nie odczujesz żadnej! ;)

Reszta podzespołów jest dobrze dopasowana. 

Zmieniłem chłodzenie z Fortisa 3 na Fere 5 Dual która miała niedawno premierę. Kosztuje tyle samo a jest wydajniejsza od Fortisa 3 i jednocześnie cichsza. 

Możesz też zaoszczędzić kolejne 30zł zmieniając obudowę. W zestawie masz Pure Base 500 z oknem. Jeśli okno nie jest Ci potrzebne to zmień na Pure Base 500 bez okna i masz 30zl w kieszeni. Pamiętaj że do tej obudowy nie włożysz nagrywarki ale jeśli myślisz też nad zakupem nagrywarki do zestawu to możesz wybrać nagrywarkę zewnętrza które są w tej samej cenie i wtedy nie ma żadnych komplikacji z obudową. :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...