Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ale wystarczy poświęcić chwile i poczytać ze w takim R&C nawet posiadacze RTX4090 mają problemy.
Posiadacze Radonów z 16GB tez mają problemy.
Pewnie nie powstała jeszcze karta graficzna, która by uciągnęła to cudo deweloperskie, które poprawnie działa na PS5 pewnie przez ten magiczny SSD.
A więc jednak :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na czym te problemy miałyby polegać, dziwnym trafem u mnie wszystkie przykłady gdzie "i 8 GB ma problem i 24 GB ma problem" działają bez problemu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, kadajo napisał:

Jesteście naprawdę amatorami niemającymi pojęcia o sprzęcie, który posiadacie.

Pierwszy komentarz pod filmikiem, który sami daliście:

The very high textures in this game on Nvidia GPUs are currently broken. They drop FPS more than they should. Avoid very high textures until they fix them.

30 sekund szukania goolge:

https://steamcommunity.com/app/1895880/discussions/0/3801652295709684123/

A teraz pytanie. Ktoś z was sprawdził co się zmieniło przez 10 miesięcy w tej grze ?

Pewnie nikt, ale nie trzeba, bo znowu kolejne 30 sekund szukania i :

https://steamcommunity.com/app/1895880/discussions/0/4029095281639190064/

Kolejna skopana gra, na której opieracie pitolenie, że wam w kartach pamięci brakuje...

 

Powiem wam, jakie wy macie naprawdę problemy:

1. Nie potraficie kompletnie zdiagnozować czy problemy są związane z blednie działającą grą, czy faktycznie sprzętem i z automatu winicie sprzęt co tylko świadczy o waszej słabej wiedzy w tym zakresie.

2. Gracie w gry praktycznie na premierę gdzie wiadomo ze beda prawie zawsze jakieś problemy, bo coraz mniejszą wagę devi przykładają do optymalizacji. A co wy robicie ? Winicie sprzęt, oczywiście.

3. Na koniec nie potraficie tego wszystkiego poskładać do kupy wiec łazicie od tematu do tematu, wklejacie w kółko te same gry i wyszukane filmiki na YT które mają potwierdzić wasze teorie.

Pro bono dla nVidia na pełny etat robisz?  Ratchet prawie rok od premiery i 12gb vram w 1440p dalej nie wystarcza  pamięci . 

Edytowane przez ronaldo864
  • Confused 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ja jestem nVidia, młody więc uważaj. 😆

Co do R&C powiedz nam jak to możliwe, że gra po roku czasu nadal ma problemy, gdzie jej oficjalne wymagania wyglądają tak :

2a4bd006cab5a2669c049f4761ac5428.png

b8f402b520558575a16f452d0bcec16b2a011d4d.jpg

Czekam na odpowiedz czyja to wina, że źle działa, developera czy wasza i waszego sprzętu.

A z tego co widzę to dev ma tę grę już w dupie od prawie roku więc nie spodziewałbym się kolejnego patcha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na RTX 5090 nie będzie problemu. 🙃

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ronaldo864 napisał:

Pro bono dla nVidia na pełny etat robisz? 

4K za 12GB 4070Ti poszło to teraz trzeba bronić 😂

  • Like 1
  • Haha 4
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć dlaczego 4060Ti ma wariant z pamięciami 16GB VRAM, kiedy karty o segmenty wyższe, np. 4070 Super dalej kisną z 12GB VRAM? Że tak zapytam mało delikatnie - co za debil w Nvidii to wymyślił i przepchnął przez zarząd decyzyjny? :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to żeby w Mediaexpercie mogli puszczać reklamę "komputer z grafiką nvidia 16 giga !!!!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo 1060 3GB ładnie się sprzedał :E 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak to dlaczego, przecież 12GB to bardzo mało i nie starcza do gier  :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rozważałem rozkminę, że być może w ich pokrętnym toku myślenia te 16GB VRAM miało zachęcić bardziej do zakupu konkretnie 4060TI tylko na logikę co z tego jak rdzeń jest tam mocno ucięty i wydajność klęka.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była spora luka cenowa między 4060ti a 4070 więc coś musieli upchnąć.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, caleb59 napisał:

Rozważałem rozkminę, że być może w ich pokrętnym toku myślenia te 16GB VRAM miało zachęcić bardziej do zakupu konkretnie 4060TI tylko na logikę co z tego jak rdzeń jest tam mocno ucięty i wydajność klęka.

Poczekaj za 5 lat ta karta pokona wszystkie karty które dziś maja 12GB, zobaczysz ile będzie filmików na YT 🤣

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko potwierdza bazową głupotę wydawania 4xxx z pamięciami 12GB VRAM. Gdyby od razu zaczęli od pułapu 16GB VRAM w lepszych wersjach (4070 wzwyż) a do niższych dali 12GB VRAM (4060) wtedy pewnie nikt by złego słowa nie powiedział. Zawsze było tak, że lepsze wersje dostawały więcej pamięci a nie na odwrót no chyba, że ja o czymś nie wiem i 4060TI to obecny killer wydajność = cena = jakość. :E 

Coś tak czuję, że przy 5xxx będzie podobna powtórka.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj ze karty maja wychodzić co roku, Nvidia zmienia zasady gry :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, caleb59 napisał:

Czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć dlaczego 4060Ti ma wariant z pamięciami 16GB VRAM, kiedy karty o segmenty wyższe, np. 4070 Super dalej kisną z 12GB VRAM? Że tak zapytam mało delikatnie - co za debil w Nvidii to wymyślił i przepchnął przez zarząd decyzyjny? :E 

Jest bardzo dobra do AI i jest to najtańsza karta do takiego zastosowania z 16gb vramu.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, caleb59 napisał:

Czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć dlaczego 4060Ti ma wariant z pamięciami 16GB VRAM

Bo nVidia zamiast dać 6 kontrolerów po 32bit (razem 192bit) w rdzeniu AD106 (takie decyzje podejmuje się na wczesnym etapie projektowania rdzenia), to zaprojektowała ten rdzeń z 4 kontrolerami po 32bit (razem 128bit). Przy takiej ilości kontrolerów, możesz dać albo 8GB (4x32bit) albo 16GB (8x16bit). Nie ma możliwości dać fajnych dla tej karty 12GB.

Stąd masz do wyboru w RTX 4060Ti albo bieda 8GB VRAM, albo overkill 16GB.

Edytowane przez Kyle_PL
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realia są takie, że jak ktoś chce grać w gierki na premierę to lepiej mieć więcej vram niż mnie i tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, caleb59 napisał:

Rozważałem rozkminę, że być może w ich pokrętnym toku myślenia te 16GB VRAM miało zachęcić bardziej do zakupu konkretnie 4060TI

Nie. Oni dali wersję 16GB, na skutek ogromnego niezadowolenia społeczności, że 4060Ti dostało śmieszne 8GB. Gdyby ta karta dostała na samym początku 12GB VRAM, to nie byłoby zupełnie tematu. Sądzę, że nawet przy 10GB VRAM w 4060Ti nie byłoby takiego rabanu (najwyżej kilka subtelnych bluzgów).

Edytowane przez Kyle_PL
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święta prawda mocium panie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, musichunter1x napisał:

Jest bardzo dobra do AI i jest to najtańsza karta do takiego zastosowania z 16gb vramu.

Czy to... jest odpowiedź na zadane pytanie?
;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
53 minuty temu, Vexis napisał:

Realia są takie, że jak ktoś chce grać w gierki na premierę to lepiej mieć więcej vram niż mnie i tyle w temacie.

W zasadzie jak ktoś gra w te wszystkie gnioty AAA premierowo i nie szkoda mu za nie płacić po 250-350 zeta to raczej i co generację zmienia gpu. 12GB styka obecnie w 4070, w 4080 styka 16gb itd.

A 4060 8GB, no cóż :E obecnie takie mamy czasy, że to w zasadzie najniższa półka jeśli chodzi o desktopowe gpu do grania od nvidii. Ktoś kto ją kupuję raczej liczy się z kompromisami i rocznie nie kupuję np. 8-10 gierek AAA premierowo, gdzie przy obecnych cenach gierek około 5 takich premierowych AAA przekracza już wartość tego GPU :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Kyle_PL napisał:

Nie. Oni dali wersję 16GB, na skutek ogromnego niezadowolenia społeczności, że 4060Ti dostało śmieszne 8GB. Gdyby ta karta dostała na samym początku 12GB VRAM, to nie byłoby zupełnie tematu. Sądzę, że nawet przy 10GB VRAM w 4060Ti nie byłoby takiego rabanu (najwyżej kilka subtelnych bluzgów).

Całej afery by nie było, gdyby 4090 był 4080, 4080 był 4070 z 16 GB a 4070 była by 4060 z 12 GB.

Niestety nvidia postanowiła zrobić z rdzenia x80 kartę x90 i niższe segmenty już poleciały lawinowo.

Pozwolę sobie wkleić obrazek z wątku o RTX5000 wrzuconego przez @Smogsmok

fe4203fa105561767cbccd52e567eac5fea90f3b

 

4090 to rdzeń klasy x80 na sterydach, powiedzmy 4080 Ti / Super.

Edytowane przez cichy45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W ogóle nVidia bez sensu te rdzenie skonfigurowała - nawet taki kurdupel jak 4060Ti ma część rdzenia wyłączoną (!!!). Nie wspominam o RTX 4090 (chyba jeszcze większy procent rdzenia jest OFF). No i stosunek VRAM do wydajności też nieoptymalny w przypadku niektórych modeli (RTX 4060Ti 8GB, RTX 4070Ti 12GB). Jednak konkurencja tak marna, że mogą robić takie fikołki, a i tak nikt im nie podskoczy.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD dało ciała z RDNA3 to Nvidia zaczęła sobie robić co chce. Pamiętajcie, że Nvidia nie projektowała AD106 pod 4060Ti, pierw projektują układ, a potem decydują jak go nazwać. Gdyby RDNA3 było o 30% szybsze (Navi31 +30%, Navi32 +30% itd) to prawdopodobnie chip z 4070 (46SM AD104) wleciał by po nazwą 4060Ti 12GB za 400$. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...