Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.01.2022 o 18:44, inconnu napisał:

To wynika z tego, że krzem się powoli kończy.

Nie tylko krzem, ale i moc przerobowa. Każdy chce tłuc dużo... A NV z tego co czytałem plotki ma naprawdę dużo zapłacić za rezerwacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.01.2022 o 20:38, duniek napisał:

zwykle na jednej fazie sa bezpieczniki 20-25A

x napiecie daje moc w kW
w mega starych blokach przed remontami czasami sa nawet tylko 16A ale to juz rzadko sie zdarza

w nowych mieszkaniach jest raczej minimum 3x20A,w domach tez 3x20-25A


 

No to sumarycznie mieszkanie może wciągnąć około 13kW jak mamy 3 fazy po 20A każda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie w ostatnim kwartale tego roku, ale głowy nikt na to nie postawi. Nie zdziwiłbym się jakby jednak to miało być w 2023.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NV ma przyjęty dwuletni cykl wydawniczy,więc Lovelace musi mieć w tym roku premierę.

Tak w ogóle przejrzałem dzisiaj Pure i pod jednym newsem o GA103 takie komentarze :E

Cytat

ktos wie czemu na koncowce produkcji wrzucili zupelnie nowy rdzen zamiast mielic odpady z GA102?

Lepsze zagospodarowanie dostępnych mocy produkcyjnych. Mniejszy chip = więcej układów na tej samej powierzchni.
No i to raczej nie jest końcówka produkcji. Ampere najprawdopodobniej będą jeszcze długo produkowane. Nowa generacja będzie produkowana w TSMC. Głupotą byłoby rezygnować z produkcji u Samsunga, skoro to w żaden sposób nie będzie kolidować z produkcją w TSMC.

 

Cytat

Zapewne nie planują aby to był koniec produkcji, tylko np będą równolegle od Samsunga brać gpu serii 3000, a od tsmc gpu serii 4000. Biorąc pod uwagę ssanie na rynku, byłoby to bardzo rozsądne zagranie.

Trzeba być niespełna rozumu,żeby coś takiego napisać. Zawsze było tak,że przed wejściem następnej generacji NV kończyła produkcję poprzedniej generacji i tak będzie tym razem. Zanim wejdzie Lovelace na salony,to dla Ampere ogłoszenie statusu EOL.

Mówię póki co o serii xx90,xx80 oraz xx70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hopper to dla rynku profesjonalnego,jak swego czasu Volta. I nie,Hopper to nie RTX 5000 tak dla wiadomości.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Spl97 napisał:

Trzeba być niespełna rozumu,żeby coś takiego napisać. Zawsze było tak,że przed wejściem następnej generacji NV kończyła produkcję poprzedniej generacji i tak będzie tym razem. Zanim wejdzie Lovelace na salony,to dla Ampere ogłoszenie statusu EOL.

Mówię póki co o serii xx90,xx80 oraz xx70.

Ale teraz nie jest zawsze. Jeśli sytuacja się nie poprawi to wątpię żeby przestali, szczególnie że u TSMC drogo i mało.

Ew. zakończą produkcję a po chwili wskrzeszenie jak 2060 :cool:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Spl97 napisał:

Hopper to dla rynku profesjonalnego,jak swego czasu Volta. I nie,Hopper to nie RTX 5000 tak dla wiadomości.

Dzięki za sprostowanie, tego nie wiedziałem. :E  tak btw ciekawe jak komputer kwantowy Jensena, czy coś robi w tym kierunku jak reszta. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.01.2022 o 20:38, duniek napisał:

zwykle na jednej fazie sa bezpieczniki 20-25A

x napiecie daje moc w kW
w mega starych blokach przed remontami czasami sa nawet tylko 16A ale to juz rzadko sie zdarza

w nowych mieszkaniach jest raczej minimum 3x20A,w domach tez 3x20-25A


 

Trafiłem przypadkiem na twój wpis i mnie zaciekawiła jedna kwestia ? 

U mnie w mieszkaniu jest 16A :E jak włączę jednocześnie piekarnik i czajnik elektryczny to wywala bezpiecznik... ale z tego co wiem to może być to specjalnie zrobione bo koleś który przerabiał instalacje 15 lat temu połączył przewody alu z miedzianymi, chce uniknąć kucia ścian czy nawet puszczenie korytkami nowych i tu moje pytanie czy mogę spróbować zamontować nie szalejąc 20A czy lepiej nie ryzykować skoro instalacja jest kiepska :> 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby ETH utrzymało spadki i walnęło o glebę na najbliższy cykl, to może będą w miarę dobre ceny. Chociaż to marzenie ściętej głowy - inflacja, kryzys, 8 fala plandemii, etc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, GS01 napisał:

Oby ETH utrzymało spadki i walnęło o glebę na najbliższy cykl, to może będą w miarę dobre ceny. Chociaż to marzenie ściętej głowy - inflacja, kryzys, 8 fala plandemii, etc. 

I tak to nic nie da. Sklepy zobaczyły jacy ludzie są ułomni płacąc za karty 2500zl warte 1000 zł... No czego chcieć więcej, z punktu widzenia sklepu... Więcej idiotów jedynie ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, AndrzejTrg napisał:

I tak to nic nie da. Sklepy zobaczyły jacy ludzie są ułomni płacąc za karty 2500zl warte 1000 zł... No czego chcieć więcej, z punktu widzenia sklepu... Więcej idiotów jedynie ?

No tak, racja, zdolność popytowa rynku przebadana. Eh.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety. To musi się przestać sprzedawać na globalna skale aby ceny mocno spadły. Sam upadek krypto już nie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Send1N napisał:

Trafiłem przypadkiem na twój wpis i mnie zaciekawiła jedna kwestia ? 

U mnie w mieszkaniu jest 16A :E jak włączę jednocześnie piekarnik i czajnik elektryczny to wywala bezpiecznik... ale z tego co wiem to może być to specjalnie zrobione bo koleś który przerabiał instalacje 15 lat temu połączył przewody alu z miedzianymi, chce uniknąć kucia ścian czy nawet puszczenie korytkami nowych i tu moje pytanie czy mogę spróbować zamontować nie szalejąc 20A czy lepiej nie ryzykować skoro instalacja jest kiepska :> 

nie sprecyzowałeś gdzie te miedziaki z alu łączył , jeśli piony masz zmodernizowane i poprowadzone w miedziakach , a tylko w mieszkaniu masz alu , to już czas najwyższy zrobić remont instalacji elektrycznej , żebyś się nie obudził w ramionach strażaka wynoszącego Ciebie z płonącego domu , generalnie nie radził bym zwiększania wartości zabezpieczenia , jak nie znasz stanu instalacji , być może nie bez powodu założyli 16A  , trzeba wziąć pomiarowca , niech zrobi pomiary , sprawdzi instalację , ale na alusach w mieszkaniu dużo nie wskurasz

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Send1N napisał:

Trafiłem przypadkiem na twój wpis i mnie zaciekawiła jedna kwestia ? 

U mnie w mieszkaniu jest 16A :E jak włączę jednocześnie piekarnik i czajnik elektryczny to wywala bezpiecznik... ale z tego co wiem to może być to specjalnie zrobione bo koleś który przerabiał instalacje 15 lat temu połączył przewody alu z miedzianymi, chce uniknąć kucia ścian czy nawet puszczenie korytkami nowych i tu moje pytanie czy mogę spróbować zamontować nie szalejąc 20A czy lepiej nie ryzykować skoro instalacja jest kiepska :> 

wyłącz głowny bezpiecznik przy liczniku rozkrec - i zobacz jakie tam kable idą

zwykle to jest tak ze 3x 1,5mm 16A
3x 2,5mm 20A
3x 4mm 25-32A
3x 6mm 40A
mowa o miedzianych, w alu musisz zobaczyc odpowiedniki w necie

edit

oczywiscie bezpiecznik głowny przy liczniku powinien byc zaplomnowany wiec samemu tego nie zmienisz, a nawet jesli nie jest to nie powinieniec bo w umowe masz zwykle moc umowną jak i typ bezpiecznika okreslony


wiec prawidłowa sciezka powinna wygladac tak ze okreslasz jakie kable masz, po czym do idziesz do PGE czy tam to Tauronu czy innego jesli masz 4mm to starasz sie o 32A, i wnioskujesz o takie zwiekszenie, po czym elektryk z uprawienieniami wymieni ci ten bezpiecznik a energetyka zablombuje


 

Edytowane przez duniek
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedz 10 A,  aluminium 6A na milimetr.A bezpiecznik  wlacza bo to 4KW+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale jestem ciekaw jak ten kryzys na rynku GPU wpłynie na produkcję gier na PC. Patrząc na Steam to dla przeciętnego "Kowalskiego" rynek kart graficznych zatrzymał się w miejscu niemal 5 lat temu. Takiego dramatu to jeszcze nie było.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry sie juz dawno skończyły. tak koło roku 2013

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś wpływ będzie, ale to tylko dotyczy tytułów wydawanych tylko na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Fenrir_14 napisał:

@Zhao wyczuł pismo nosem ;) Jesteś gotowy na premierę ;) Well  done ?

Zawsze powtarzam - Licz na najlepsze, szykuj się na najgorsze

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...