Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak kupiłem GTX 1060, to boostowała wyżej niż boost na pudełku... I nie wiedziałem o co chodzi, to bez sensu xD

Edytowane przez galakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz jak czasami widzę po rodzinie , jak jest lament , wujek przyjedź konkuter mi nie działa , ja przychodzę a tam buda z 1 góra 2 wentylami , ustawiona pomiędzy biurkiem a kaloryferem , nieczyszczona od nowości , a mieszkanie w starej kamienicy , czy po remoncie i kurzu tyle że grabiami można zbierać ... , albo wentyl na topie budy stoi bo pełno w nim okruchów chleba , pizzy czy czego tam , to przecież doskonały stolik pod ręką na kolacyjkę , dobrze nieraz że wiedzą że to na prund działa i soków na tym nie stawiają , albo jeszcze lepiej , kocyk na kompie , albo jasiek , bo to pod nogi doskonałą podpórka , stoi pod biurkiem , w nóżki grzeje

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, kadajo napisał:

@sideband weź mi wytłumacz jeśli wiesz, czym jest Core Clock i Boost Clock i po co go nVidia nam podaje skoro praktycznie każda karta, nawet najgorszy śmietnik wychodzi poza te specyfikacje. Nie rozumiem tego. Nie pamiętam od których kart się te cyrki zaczęły.

Teraz tak naprawdę nie ma to znaczenie boost już działa w takim szerokim zakresie, że nigdy nie zobaczysz przy normalnym użytkowaniu nawet tego boosta, którego podaje NV w specyfikacji. Dlatego tak to się rozjechało ;) Ampere to nawet powyżej 90stopni(throtling od temp zaczyna się od 83stopni) trzyma w granicach 1750Mhz(papierkowy boost 1710Mhz), a możesz ustawić by do 88stopni nie było throtlingu. Ale takie temperatury to dobry sposób na skrócenie żywotności karty.

thermal-pads.jpg

thermals-pads.jpg

Dla tych co myślą, że w takich firmach pracują mega mózgi, którzy nie popełniają błędów.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SylwesterI. napisał:

pod kątem wydajności niczego nie ograniczyłeś ?

Nie, nie ograniczałem. Mogę to powtórzyć jeszcze trzeci raz, gdyby była tak potrzeba.

Godzinę temu, SylwesterI. napisał:

sam lock na  na 75FPS to już ograniczenie

Również mogę powtórzyć trzeci raz, że do testu wydajności zdjąłem ten lock. Wyraźnie i dwukrotnie opisałem różnice z oraz bez tego ograniczenia FPS. Specjalnie dla Ciebie włączyłem właśnie Control. Wszystko na max. W stocku GPU bierze 350W. Na UV 290W. FPSy te same. W najnowszym Metro to samo. Jeszcze ktoś by mi chciał powiedzieć, jak się zachowuje mój własny PC? :D 

Godzinę temu, SylwesterI. napisał:

więc porównanie do pięciolitrowej V8 jest jak najbardziej na miejscu

Nie jest na miejscu, bo V8 bez bez benzyny na full nie ma full mocy, a zgodnie z powyższym moja GPU ma wciąż 100% możliwości z obciętym napięciem.

Godzinę temu, SylwesterI. napisał:

nie ustawienia fabryczne nie są z czapy , ustawienia fabryczne są z zapasem

Ok - możemy to nazywać zapasem. Nadal korzystanie z auto jest bezsensowne.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kadajo napisał:

No dobra ale przecież w praktyce to wogle się nie przekłada. Bo skoro producent daje ci gwarancję że karta będzie działa do takiej i takiej prędkości rdzenia prawidłowo to co to za piekielne warunki by musiały nastąpić żeby te karty tak zbijały zegary. Serio nie ogarniam logiki jaka się za tym kryje.

Bo to zależy od poboru mocy. W grach moc karty jest dosyć mała i karta będzie boostować o ile nie przekroczy temperatury. Natomiast w np furmarku karta będzie wykorzystywać wszystkie zasoby i jej moc jest za słaba żeby mogła boostować i pracuje na standardowym taktowaniu, nawet gdy temperatura jest niska na początku to i tak nie boostuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sideband napisał:

Teraz tak naprawdę nie ma to znaczenie boost już działa w takim szerokim zakresie, że nigdy nie zobaczysz przy normalnym użytkowaniu nawet tego boosta, którego podaje NV w specyfikacji. Dlatego tak to się rozjechało ;) Ampere to nawet powyżej 90stopni(throtling od temp zaczyna się od 83stopni) trzyma w granicach 1750Mhz(papierkowy boost 1710Mhz), a możesz ustawić by do 88stopni nie było throtlingu. Ale takie temperatury to dobry sposób na skrócenie żywotności karty.

Czekaj, teraz rozumiem. Karta będzie działała nawet w temperaturze 90 stopni na tych zegarach co podają, przez okres gwarancji :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, sideband napisał:

thermal-pads.jpg

thermals-pads.jpg

Dla tych co myślą, że w takich firmach pracują mega mózgi, którzy nie popełniają błędów.

błąd to jest wtedy jak ktoś na lini montażowej zapomni położyć w ogóle termopada , albo nie ściągnie folii ochronnej z niego czy z rdzenia , a jeśli masz coś takiego jak prezentujesz w produkcji seryjnej to jest decyzja księgowych , inżynierowie pewnie chcieli dać inny kształt konstrukcji chłodzenia , ale to by kosztowało 50 centów więcej od sztuki , a księgowi na to , jak damy termopadów za 25centów to gwarancję przetrzyma ?

w 99% tak 

to dajemy termopady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kadajo napisał:

Czekaj, teraz rozumiem. Karta będzie działała nawet w temperaturze 90 stopni na tych zegarach co podają, przez okres gwarancji :E

Gwarancja to już inna kwestia przy takich temperaturach nie jest jedna karta wyzionie ducha przez upływem okresu gwarancji. 

7 minut temu, SylwesterI. napisał:

błąd to jest wtedy jak ktoś na lini montażowej zapomni położyć w ogóle termopada , albo nie ściągnie folii ochronnej z niego czy z rdzenia , a jeśli masz coś takiego jak prezentujesz w produkcji seryjnej to jest decyzja księgowych , inżynierowie pewnie chcieli dać inny kształt konstrukcji chłodzenia , ale to by kosztowało 50 centów więcej od sztuki , a księgowi na to , jak damy termopadów za 25centów to gwarancję przetrzyma ?

w 99% tak 

to dajemy termopady

Nie cytujemy zdjęć ;) To robi bardziej za izolator ;)

Tak oszczędność, ale na metalowym backplate i padach to już nie oszczędzali i tylko dzięki temu te pamięci nie zniosą jajka od temperatury ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, sideband napisał:

Teraz tak naprawdę nie ma to znaczenie boost już działa w takim szerokim zakresie, że nigdy nie zobaczysz przy normalnym użytkowaniu nawet tego boosta, którego podaje NV w specyfikacji. Dlatego tak to się rozjechało ;) Ampere to nawet powyżej 90stopni(throtling od temp zaczyna się od 83stopni) trzyma w granicach 1750Mhz(papierkowy boost 1710Mhz), a możesz ustawić by do 88stopni nie było throtlingu. Ale takie temperatury to dobry sposób na skrócenie żywotności karty.

thermal-pads.jpg

thermals-pads.jpg

Dla tych co myślą, że w takich firmach pracują mega mózgi, którzy nie popełniają błędów.

 Chyba uczyli się od MSI w Armorach RX 580 itp też był taki gruby termopad na pamięci. ?

fcfdcb14a9ed07db.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, SylwesterI. napisał:

inżynierowie pewnie chcieli dać inny kształt konstrukcji chłodzenia , ale to by kosztowało 50 centów więcej od sztuki , a księgowi na to , jak damy termopadów za 25centów to gwarancję przetrzyma ?

w 99% tak

To im się nie opłaca, bo na 100 sztukach zaoszczędzą 50$, ale za to mają stratę w postaci jednej karty za 500$ :szczerbaty:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, allas napisał:

 Chyba uczyli się od MSI w Armorach RX 580 itp też był taki gruby termopad na pamięci. ?

fcfdcb14a9ed07db.jpg

To jakiś mur chiński, a nie termopad. Sabotaż :D

 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, sideband napisał:

Tak oszczędność, ale na metalowym backplate i padach to już nie oszczędzali i tylko dzięki temu te pamięci nie zniosą jajka od temperatury ;)

 

metalowy backplate tak czy siak był by w tej karcie , ale zmiana jego konstrukcji widocznie wyszłą by drożej od nawalenia padów , dla tego księgowi zadecydowali , dajemy pady

nie takie jaja w przemyśle odchodziły , przypomnij sobie sprawę Forda Pinto , wyprodukowano ponad 3 miliony sztuk z wadą fabryczną której usunięcie kosztowało by ok. 40 parę baksów , ale księgowi sobie sobie obliczyli że zamiast wydawać 120 milionów na zmiany konstrukcyjne , lepiej zapłacić przewidywane 70 milionów odszkodowań za pozwy po utracie życia , czyli dla 20 dolców oszczędności na aucie za 1850 dolarów zginęło kilkadziesiąt osób

4 minuty temu, CzarnaPietruszka napisał:

To im się nie opłaca, bo na 100 sztukach zaoszczędzą 50$, ale za to mają stratę w postaci jednej karty za 500$ :szczerbaty:

z tego 1 procenta jeszcze Ci odrzucą część , bo stwierdzą że to Ty miałeś za gorąco w budzie , mało to masz przypadków na serwisie , u nas działa ok , odsyłamy , karta zupełnie od razu zepsuć się też nie musi , co najwyżej jak zacznie sprawiać problemy , zmienią pady na świeże , a po trzecie to były cyfry z kosmosu wzięte

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo zaczną styropian dziesiątkę wrzucać  ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś sensowne przecieki w sprawie wydajności? ;)

Smuteq będzie jak znów przywalą +50% FPSów w tym samym segmencie 8:E Jeszcze się nacieszyć nie zdążyłem..

  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Kaiketsu napisał:

Jakieś sensowne przecieki w sprawie wydajności? ;)

Smuteq będzie jak znów przywalą +50% FPSów w tym samym segmencie 8:E Jeszcze się nacieszyć nie zdążyłem..

Są przecieki w sprawie zalecanych warunków chłodzenia:

ym4t97ghz6791.jpg

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, Minciu napisał:

Są przecieki w sprawie zalecanych warunków chłodzenia:

Jak tu więcej prądu zżera chłodzenie niż cała reszta po OC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.purepc.pl/amd-potwierdza-ze-karty-graficzne-radeon-rx-7000-beda-bardziej-pradozerne-niz-poprzednicy-powodem-m-in-dzialania-nvidii?fbclid=IwAR0yXayj08kqibOjUaa09D3jWI2AzQ_RXyapbeyBAsFoACG_Ve_nguGOkPg

AMD potwierdza, że karty graficzne Radeon RX 7000 będą bardziej prądożerne niż poprzednicy. Powodem m.in. działania NVIDII 

 

 

1 godzinę temu, PL1555 napisał:

Jak tu więcej prądu zżera chłodzenie niż cała reszta po OC ?

 

Nieee, to jest wersja Stock bez OC.. 

Dopiero po OC chłodzenie będzie jadło więcej niż sprzęt. Tu masz chłodzenie do CPU.. Drugie takie dla GPU. 

untitled-2.png

 

 

Ewentualnie jak masz domek jednorodzinny.. to możesz oszczędzić na prundzie ;) Linus już szykuje swoje AIO.. All in One =  Cooling PC and Heat Pool ;)

 

 

Edytowane przez Minciu
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecam paletopojemnik 1000L jako rezerwuar i chłodnica dla układu chłodzenia, przetestowane u mnie i nie ma opcji by nie dało rady, przy wydajności pompy ddc 1T w granicach 240L to i tak potrzeba 4h by przelać cała wodę :D

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na cenę 1630, to trochę boję się cen RTX 40X0.

W dniu 27.06.2022 o 11:04, Kaiketsu napisał:

Jakieś sensowne przecieki w sprawie wydajności? ;)

Smuteq będzie jak znów przywalą +50% FPSów w tym samym segmencie 8:E Jeszcze się nacieszyć nie zdążyłem..

Smutek to będzie jeśli segmenty dostaną mniej niż +100% fps, bo +50% fps +50% ceny g**no zmienią.

W ogóle to Nvidia zapowiadała jak to w 2023 ray-tracing będzie rozpowszechniony i często widziany oraz używany w każdej nowej grze, jak grafika 3D w 2004. Tyle że w 2004 mieliśmy 32x szybsze GPU niż w 1999, a jak na razie to wydajność RT w 3070 nie jest nawet 2x wyższa (no może w niektórych grach jest) niż w 2018 gdy wyszedł RTX 2070, a do tego przynajmniej w Polsce ceny wyższe. I znam tylko dwie osoby, które posiadają RTXy, i to w laptopach.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Kynareth napisał:

 Tyle że w 2004 mieliśmy 32x szybsze GPU niż w 1999, a jak na razie to wydajność RT w 3070 nie jest nawet 2x wyższa (no może w niektórych grach jest) niż w 2018 gdy wyszedł RTX 2070,

W tamtych czasach postęp w IT tak galopował że już roczne GPU z segmentu TOP, jedyne do czego się nadawało to na śmietnik. Analogicznie gdyby to było dzisiaj to na elektośmieciach pełno by było RTX2xxx. Galopujący postęp z jednej strony niby fajnie, ale z drugiej no nie bardzo. :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Kynareth napisał:

Patrząc na cenę 1630, to trochę boję się cen RTX 40X0.

Smutek to będzie jeśli segmenty dostaną mniej niż +100% fps, bo +50% fps +50% ceny g**no zmienią.

W ogóle to Nvidia zapowiadała jak to w 2023 ray-tracing będzie rozpowszechniony i często widziany oraz używany w każdej nowej grze, jak grafika 3D w 2004. Tyle że w 2004 mieliśmy 32x szybsze GPU niż w 1999, a jak na razie to wydajność RT w 3070 nie jest nawet 2x wyższa (no może w niektórych grach jest) niż w 2018 gdy wyszedł RTX 2070, a do tego przynajmniej w Polsce ceny wyższe. I znam tylko dwie osoby, które posiadają RTXy, i to w laptopach.

Wg internetów GTX1630 ma kosztować mniej niż 149 dolarów, to w Polsce jakieś 800zł. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
18 minut temu, Kynareth napisał:

Smutek to będzie jeśli segmenty dostaną mniej niż +100% fps, bo +50% fps +50% ceny g**no zmienią.

W ogóle to Nvidia zapowiadała jak to w 2023 ray-tracing będzie rozpowszechniony i często widziany oraz używany w każdej nowej grze, jak grafika 3D w 2004. Tyle że w 2004 mieliśmy 32x szybsze GPU niż w 1999, a jak na razie to wydajność RT w 3070 nie jest nawet 2x wyższa (no może w niektórych grach jest) niż w 2018 gdy wyszedł RTX 2070, a do tego przynajmniej w Polsce ceny wyższe. I znam tylko dwie osoby, które posiadają RTXy, i to w laptopach.

Predkosc postepu technologicznego w temacie kart graficznych spadła drastycznie w ostatnich latach. Dlatego mnie smieszy jak ktos twierdzi, ze +100% fps to by byl kosmiczny postep jak mi sie to wydaje raczej normalnym krokiem naprzod :E Chyba jednak stoimy pod sciana technologiczna obecnie, dodatkowo upgrade procesu juz nie daje takiego boosta. Mam tylko nadzieje, ze AMD ma jakies asy w rekawie zwiazane z czipletami.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia generacja do 1.5x poza RT i do 2x w RT. Nie powiedziałbym, że postęp hamuje.

Wystarczy cofnąć się ponad dekadę do Fermi i widać, że postęp wcale nie wyhamował. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kynareth napisał:

Smutek to będzie jeśli segmenty dostaną mniej niż +100% fps, bo +50% fps +50% ceny g**no zmienią.

A jak dostaną +100% FPS i + 100% ceny? :D  Seria 3xxx dawała +30% FPS i +300% ceny, więc +50% FPS i +50% ceny to dobry deal, biere od ręki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, sideband napisał:

Ostatnia generacja do 1.5x poza RT i do 2x w RT.

Ale jak to liczysz  np dla nV: 3070 do 2070?  Bo jednak dla karty z nie każdego segmentu ten postęp jest identyczny w stosunku stara generacja < nowa generacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...