Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.07.2022 o 16:54, sideband napisał:

A jaki skok był pomiędzy RTX2080Ti vs 3090 nie podobny? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że w bardzo nietypowym scenariuszu możliwy jest duży skok, no ale bardziej interesująca będzie wydajność w normalnym scenariuszu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, blubaju napisał:

A jaki skok był pomiędzy RTX2080Ti vs 3090 nie podobny? ?

1.75x ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

3ghz OC

20-30% więcej IPC w gierkach dzięki rozdzielonemu INT i FP32.

Krótko mówiąc pogrom, nawet AD103 z 84SM będzie siał zniszczenie.

Ampere zostanie zdegradowane do poziomu poniżej AD104 60SM.

 

Edytowane przez Smogsmok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Panowie. Uruchamiamy szklane kulki. ;)
Jakich przyrostów spodziewacie się po 40x0?

100 procent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Panowie. Uruchamiamy szklane kulki. ;)
Jakich przyrostów spodziewacie się po 40x0?

4070 będzie miała wydajność 3090, więc najlepiej już dzisiaj sprzedawajcie swoje 30X0 za grosze, z chęcią bym coś kupił :)

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na pewno taką wydajność będzie miała 4070? Po ostatnim przecieku specyfikacji 4070 z 10 GB 160-bit tylko wysoki zegar GPU sprawi,że w ogóle 3080 wyprzedzi. Pozostaje mieć nadzieję,że 4070 będzie miała mocniejszą specyfikację wraz z 12 GB 192-bit,to wtedy może się otrzeć o wydajność 3080 Ti/3090.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście liczę na znaczny wzrost wydajności. Moja szklana kula mówi że 4060ti złoi 3090kę w rt:sunsmiley:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro miedzy turingiem, a ampere bylo 1.75x przy tak slabym procesie, a mowa tu teraz o 5nm TSMC wiec chyba przepasc?? To stawiam, ze 2.25x bedzie tak bezpiecznie zalozyc. Tylko jesli beda to pradozerne smoki to i tak popatrze w strone AMD, nie mam zamiaru  zmieniac zasilacza i wsadzac jakiegos 450W-500W smoka do budy. 350W, a max 400W po OC to jest moja granica :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD bez przewagi procesu to pewnie będzie jeszcze bardziej prądożerne ;) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
51 minut temu, Wu70 napisał:

AMD bez przewagi procesu to pewnie będzie jeszcze bardziej prądożerne ;) :D

Samo AMD pisalo w wywiadzie, ze ich gpu beda braly wiecej niz poprzednie, zeby dogonic konkurecje ale mniej od niej, do tego 50% lepsza wydajnsoc na wat od RDNA2. Wiec w przedziale 35-400W znajdzie sie jakis potworek. Wiec skad wnioski, ze bedzie bardziej pradozerne??

"Serwis Tom’s Hardware przeprowadził wywiad z Samem Naffzigerem, starszym wiceprezesem i architektem technologii w AMD. Cały wywiad znajdziecie tutaj, ale najciekawszy wydaje się wątek dotyczący zapotrzebowania kart na energię elektryczną.

Naffziger potwierdził, że nowa generacja kart będzie pobierać więcej energii elektrycznej - producent musi to zrobić, bo… to samo zrobi konkurencja i nowe karty GeForce też będą cechować się wyższym zapotrzebowaniem na energię (tyle tylko, że podobno znacznie wyższym niż w Radeonach).

Wydajność jest kluczowa, ale nawet jeśli nasze projekty są bardziej energooszczędne, nie oznacza to, że nie zwiększymy poziomu mocy, jeśli konkurencja robi to samo. Po prostu będą musieli podnieść go dużo bardziej, niż my to zrobimy."

AMD obiecuje lepsze mozliwości ray tracingu i wyższe taktowania GPU RDNA 3 w nowych Radeonach

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz pasowanie trzeba dyski chłodzić... co poszło nie tak :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Wiec skad wnioski

Wnioski to za duże słowo, tylko gdybanie ;) Te liczby pewnie głównie z lepszego procesu a nvidia robi dużo większy skok z tego co ma teraz, tylko na tym się opieram póki co bo reszta to zagadka

No i zobaczymy czy jedni i drudzy będą na jeszcze ciut zoptymalizowanym N4, czy może AMD nadal na N5 (albo odwrotnie)

 

W każdym razie szykuje się fajny pojedynek przy tych samych/podobnych procesach :D

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walka bedzie zaciekła, ciekaw jestem jak AMD poprawi sie w RT ale na tym polu zapewne nvidia wygra. W zwyklej rasteryzacji pewnie wydajnoisc bedzie podobna. Generalnie dla mnie nie liczy sie zwyciezca pojedynku, po prostu kupie to co na dana chwile bedzie mi odpowiadac.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD ma sporo do nadgonienia, a taki RTX 4090 to pewnie będzie wykręcał przynajmniej 120FPS

4528bd393f2855769e2867b947743bf5b0d9c6fc

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

Skoro miedzy turingiem, a ampere bylo 1.75x przy tak slabym procesie, a mowa tu teraz o 5nm TSMC wiec chyba przepasc?? 

Nie ma przepaści tak czy inaczej od tak bez dużych zmian w architektury nie ma możliwości by GPU uzyskiwało duże wyższe taktowania. Tak naprawdę nikt nie wie jak została uzyskana wyższą wydajność czy dużą liczbą ALU czy wysokimi taktowaniami. Niezależne obliczenia stałoprzecinkowe i tak niewiele wniosą zwłaszcza do RT gdzie głównie istotne są obliczenia zmiennoprzecinkowe nawet jeżeli będzie takie rozwiązanie to zapewne jednostek INT będzie odpowiednio mniej by nie marnować powierzchni GPU ;) Chyba, że jednak wydajność kopania nie była bez znaczenia :szczerbaty:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja myślę nV będzie się trzymać tradycji i nowa xx70 to będzie poziom  +/- 80Ti poprzedniej generacji.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A RTX 4080 będzie wydajniejszy o 20% od RTX 3090Ti. :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
29 minut temu, Mateusz2PL napisał:

Jak będzie wysokie zuzycie energi zniechęci to górników

Zaden problem, juz jest kilka projektow na kopalnie zasilane małymi elektrowniami atomowymi. Poki co musza wystarczyc zwykle elektrownie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 4070, AD104-275-Kx(x is a number)-A1, 7168FP32, 160bit 18Gbps 10G GDDR6, 300W.

Czyli jest szansa, że zrówna się wydajnością z 3080TI przy 50 watach mniej? :) O ile GDDR6 160bit pozwoli dogonić GDDR6X 384bit?

Nie jestem pewien czy 2700Mhz przy 300w TDP będzie działać bez ciętych zegarów jak w RTXach 3000. Te okolice 2000MHz ciągle walą w limity bez grzebania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...