Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ten gosc robi filmy do nabijania lajkowi i zarabiania na YT,  zero wiedzy merytorycznej, tym bardziej konkretnych przeciekow w tych filmach. No ale krzykliwe tyt lubia przyciagac ;)

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, someI napisał:

Ten sam gość dwa lata temu twierdził, że niedobory kart graficznych zaraz się skończą i lada moment nVidia zasypie nas kontenerami RTX30xx na święta. :E

https://www.youtube.com/watch?v=zmbvUK93npo

Tak było, potwierdzam. Ja w 2020 mówiłem i pisałem wszystkim na około, że 2021 będzie idealnym rokiem do kupowania peceta lub laptopa z nowymi Ryzenami 5000 (które stanieją) i RTXami 3000 (które stanieją).

Dobrze, że kuzyn mnie nie posłuchał i złożył peceta w 2020 kiedy ceny był najniższe.

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ada is on track. AD102 A1 silicon has been qualified and is entering HVM right now

Zaczęto masową produkcje AD102 ;)

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, sideband napisał:

Ada is on track. AD102 A1 silicon has been qualified and is entering HVM right now

Zaczęto masową produkcje AD102 ;)

Z tego co pamiętam to były ploty ze w połowie lipca rozpocznie się masowa produkcja, a jest nawet tydzień wcześniej jeżeli wierzyć temu cytatowi. Fajno może akurat będzie co robić w sezonie ogórkowym. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Armage169 napisał:

. Fajno może akurat będzie co robić w sezonie ogórkowym. 

 

Nie wiem czy w jeden sezon ogórkowy da się dorobić na RTXa 4090. Może szparagi u Niemca wystarczą? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimalna w de kręci się ok 1500eu, więc nawet bez wydatków może być słabo w miesiąc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
52 minuty temu, Minciu napisał:

Nie wiem czy w jeden sezon ogórkowy da się dorobić na RTXa 4090. Może szparagi u Niemca wystarczą? 

Chodziło mi raczej o czytanie artykułów i oglądanie filmików dotyczacych Wydajności, ale w sumie można też skoczyć na szparagi. 

Edytowane przez Armage169

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli okaże się prawdą to już jest przegięcie pały. Pobór mocy 4060 może sprawić, że nici z upgradu pecetów ze średniej półki. Moje żarty o 5090 wymagających trójfazówki mogą jednak okazać się prorocze. Na pewno zakup PSU 1000W do nowego peceta to powinna być dzisiaj norma jeśli się chce mieć na nieco dłużej.

 

Przydałoby się by UE przywaliła jakimiś regulacjami ekologicznymi czy czymś.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, charon napisał:

Jeśli okaże się prawdą to już jest przegięcie pały. Pobór mocy 4060 może sprawić, że nici z upgradu pecetów ze średniej półki. Moje żarty o 5090 wymagających trójfazówki mogą jednak okazać się prorocze. Na pewno zakup PSU 1000W do nowego peceta to powinna być dzisiaj norma jeśli się chce mieć na nieco dłużej.

Ja tam nie marudze, zawsze będzie można ogrzać pokój kompem, przy cenach opału jakie są teraz, nawet po planowanych podwyżkach prądu i tak będę na plus :D 

Zapewne będzie można pobawić sie w UV i zbić 20% poboru kosztem 3-5% wydajności 

Edytowane przez T0TEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet pomyślałem o takiej instalacji, żeby zrobić customowe chłodzenie wodne i wywlec wiatraki z radiatorem całkiem na zewnątrz kompa używając ich w roki farelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, charon napisał:

Nawet pomyślałem o takiej instalacji, żeby zrobić customowe chłodzenie wodne i wywlec wiatraki z radiatorem całkiem na zewnątrz kompa używając ich w roki farelki.

Na zimę git, a w lecie? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
14 godzin temu, sideband napisał:

Ada is on track. AD102 A1 silicon has been qualified and is entering HVM right now

Zaczęto masową produkcje AD102 ;)

link ? 

Edit. Już nie trzeba, sam znalazłem. 

Edytowane przez Smogsmok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, sideband napisał:

W lecie grill :szczerbaty:

Podgrzewanie i rozmrażanie jedzenia także da radę. Zyżycie mocy już w wyższych modelach bliskie mikrofalówkom.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, charon napisał:

Nawet pomyślałem o takiej instalacji, żeby zrobić customowe chłodzenie wodne i wywlec wiatraki z radiatorem całkiem na zewnątrz kompa używając ich w roki farelki.

Ja tak właśnie zrobilem , mała buda i rad 1080 pod biurkiem , z 3080 stock grzeje , to z nowymi kartami , na ciężką zimę bedzie miło w stopki grzało , z 3080 w pokoju po 2-3h grania temperatura +2'C , to z nowymi kartami o 5 pewnie podbije

Edytowane przez SylwesterI.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla nowych kart, zasilacze z nowym złączem nie będą wymagane? Pewnie można się spodziewać przejściówek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz przejściówki do 3090ti ;)

Poza tym po co nowe zasilacze skoro można klepnąć przewód z nowym gniazdem do obecnych zasilaczy ;)

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No OK. Pytam, nie błądzę :D

Edytowane przez Krzkra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nvidia im dluzej bedzie opozniac ta premiere i im bardziej bedzie kombinowac z cena, tym paradoksalnie wpedzi sie w wieksze klopoty. Jeszcze trafia z premiera idealnie w poczatek prawdziwej recesji przez to :E Ja juz z dnia na dzien trace coraz bardziej zainteresowanie, a bylem chyba najbardziej podjarany z calego forum na ta premiere :E 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się nie spieszy. Zresztą na rynku gier totalna posucha, zapaść. W tym roku już chyba żaden wymagający tytuł nie wyjdzie.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak nie bylo podanej daty premiery i wiedzac kiedy co roku wychodza nowe gpu to jak mozna opoznic cos co nie ma podanej daty premiery :lol2:

Jest dopiero lipiec.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Pawelec7 napisał:

Mi tam się nie spieszy. Zresztą na rynku gier totalna posucha, zapaść. W tym roku już chyba żaden wymagający tytuł nie wyjdzie.

Myślę podobnie, ale jak zerknę na kupę wstydu, to tam jest milion starych tematów, które chrupały, a teraz jawią się w perspektywie ULTRA 4K (DLSS) na luzaczku i 80-100 fps.
Więc IMO nadal warto :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, FynyxDuppelExpert napisał:

Nvidia im dluzej bedzie opozniac ta premiere i im bardziej bedzie kombinowac z cena, tym paradoksalnie wpedzi sie w wieksze klopoty. Jeszcze trafia z premiera idealnie w poczatek prawdziwej recesji przez to :E Ja juz z dnia na dzien trace coraz bardziej zainteresowanie, a bylem chyba najbardziej podjarany z calego forum na ta premiere :E 

Coś w tym jest, ze mnie ciśnienie  całkowicie zeszło jak zobaczyłem że nie wyjdą żadne wymagające gry w tym roku a w przyszłym też na to się nie zanosi, na moje wymagania czyli 2k to wystarczy zwykła 3080, a zanim wyjdą konkretne gry typu GTA6, mass effect, tomb raider, to 4080 może być już generację wstecz... Chyba kupno takiej 3080 12GB nawet z drugiej ręki to będzie najlepszy wybór, zawsze to +50/60% do wydajności obecnej 2080s. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
31 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Myślę podobnie, ale jak zerknę na kupę wstydu, to tam jest milion starych tematów, które chrupały, a teraz jawią się w perspektywie ULTRA 4K (DLSS) na luzaczku i 80-100 fps.
Więc IMO nadal warto :).

Ja tam zdążyłem całą kupke wstydu przez 2 lata pandemii zlikwidowac :E 

Pierwotnie takim testerem kart graficznych na ten rok miał byc Forspoken od Square Enix, ale tez ciagle przestawiaja date premiery, teraz jest juz 2023.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...