Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, jurekk napisał:

Nie spotkałem jeszcze aby bostu nie było w 3dmarku.To nie furmark. Zazwyczaj parę MHz więcej miałem ze względu na ASIC czyli Est max

Suprim 3070 w TimeSpy goni w punktach takiego GB Gaming 3080 bo go TDP blokuje ostro. Dopiero 3080 Suprim X wyraźnie odskakuje a i tak dobija do ściany TDP więc nie wiem jakim cudem nie widziałeś problemów z limitem TDP. Wystarczy odpalić w tle GPU-Z i sprawdzić CAP Reason. Power Limit 90% testu chyba wychodzi. Na Suprim X chyba z 10% to Power Limit. I to chyba po podbiciu już limitu w AfterBurnerze.

Walisz w ścianę power limitu to spadają zegary i napięcie aby się zmieścić w limicie. 

Żeby zejść nisko z TDP w 3080 trzeba robić ostry UV i ciąć zegary. 

Tak więc jeśli 4000 ma być smokiem, to samo cięcie ostro w dół TDP tego nie zmieni. Po prostu duży rdzeń i niskie TDP nie zrobi stabilnego boosta na 2800MHz. Zegar będzie latać jak szmata na wietrze

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ampere, nazwa zobowiązuje, wyprzedził swoje czasy, musi być trzymany w rydzach aby się nie przepalić do jądra ziemi :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

Ampere, nazwa zobowiązuje, wyprzedził swoje czasy, musi być trzymany w rydzach aby się nie przepalić do jądra ziemi :E

U mnie nawet jak robię UV na okolice 220W to w pokoju i tak jest piekło a zegar jest gównem chyba w okolicy basen clocka. Nawet nie wiem jaka baza niby jest na 3080.. na pewno booosta z folderu 1900 nie ma szans dobić. Trzeba pod 300wat w prostej gierce pałować aby tego boosta gonić. A to i tak po UV z podbitym zegarem względem bazy. Bez UV i uwolnienia zapasu mocy z ASIC to nawet w prostych gierkach 370w TDP byłoby mało. 

Tu się podobnie zapowiada. Nie ma opcji żeby jedna karta do rozwinięcia skrzydeł potrzebowała 800w a druga z o połowę mniejszym rdzeniem chodziła jak dzika na 200wat. Zegar będzie latał w takich warunkach jak jak szalony XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Minciu napisał:

Suprim 3070 w TimeSpy goni w punktach takiego GB Gaming 3080 bo go TDP blokuje ostro. Dopiero 3080 Suprim X wyraźnie odskakuje a i tak dobija do ściany TDP więc nie wiem jakim cudem nie widziałeś problemów z limitem TDP.

Do limitu nie ma problemu dobić szczególnie jak się leci na stock i kosmicznym V. A jak się chce robić dobre wyniki w Time Spy to i tak trzeba, albo kupić GPU z wysokim limitem, albo wrzucić bios i wtedy można na powietrzu powalczyć o 20k gpu score na 3080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o limit chodzi a o boost.

3080 giabyte ma 1800 i tyle jest gwarantowane.Zielone sie moze palić a i tak jak ktoś wyga w ASIC bedzie 2000

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak grochem o ścianę. Odpal quake2 RTX na takim GB i sprawdź czy gwarantowany boost będzie czy nie będzie. Bez przerabiania krzywej zegarów. A te 2000 wygrane w ASIC to zobaczysz jak świnia niebo jeśli nie zrobisz tam Frame Cap na jakieś 30 lfps w FHD.

To samo pewnie będzie z 2800MHz za którym ludzie się już ślinią i jeszcze myślą że pod 200w TDP tyle ugrają.

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quaka nie grałem ale w 3darku miałem 1900 z gw bostem 1800.

I nie grochem.Boost nvidii od zawsze tak działa

Na 2070s mbile 115w też mam ze 120 mhz wyzej nad boost.Nie znam ani jedenej grafy by było odwrotnie.Juz by lecieli z pyskiem na gw tutaj

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To odpal sobie Quake2 RT. Masz go gratis od zielonych do karty.

3D Marka też możesz odpalić i pokazać jak Ci działa. rozciągnij okno GPU-Z i wklej po teście TimeSpy co Ci tam wyszło + link do wyników i bez machlojek krzywą w MSI Afterburner ;) 

RTX 3080 z TDP 320wat na stock działa tragicznie. Jedyne co ma stałe to pobór mocy ;) 

Edytowane przez Minciu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spasuje odpalanie czegoś aby coś udowadniać. Piszą maksymalne rzeczywiste taktowanie. Dla mnie to max Est czyli zależy od ASIC kartym. Jeden będzie miał więcej drugi mniej ale z pewnością ponad boost

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co to za problem odpalić smarka czy quake 2 RT ? Przy okazji dodasz sobie go do biblioteki gratis ;) 

Nie widzę żadnego powodu dla którego miałbyś tego nie zrobić. Gierka wpadnie a przy okazji czegoś się nauczysz. I zobaczysz fajne RT :) 

tak się składa że miałem GB Gaming OC rtx3080 i powiem Ci, że jak nie widzi tam ktoś problemów ze spadkami zegara od PL to musi bardzo nie chcieć tego zobaczyć. A jeśli dostalibyśmy do tego jeszcze dalsze przycięcie PL żeby lepiej na pudełku wyglądało, to byłaby popelina na maxa z tej karty. Realnie brakuje jej dobre 100 Wat aby działała bez ciągłego PL.

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3dmarka odpalałem. Zawsze trafiałem na karty ponad boost. A co do kart to w historii tylko jedna miała źle napisany bios tj jedna z GTX 970 i nie trzymała base clock. W następnym to poprawili

A ty dalej nie kumasz że nie musi być stały zegar wystarczy ponad boost

A co do max Est trafiłem Gigabyte z bostem 1800 co bostowal  praktycznie jak suprimx tj trochę ponad 1900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli trafiłeś Gigabajta co robi ponad 1900Mhz ale nie wkleisz wykresu z GPU-Z ? 


U mnie SuprimX chyba robi ponad 2000 w stock czasem. A czasem nie. Zegar nie musi być stały wystarczy, że GPU robi zegar ponad boost clock czy ponad base clock czy też ten max clock co teraz wpisali? :D

Bo tutaj już napalamy się na 2800MHz a to niby max.. I im niższy PL tym niżej FrameCap będzie trzeba wbić żeby ten 2800 się pojawił. 

Bo chyba o tym właśnie piszemy, że jak zetną TDP w prądo-żernym rdzeniu, to wysokie zegary nie będą trzymać się stabilnie.

 

Przypominam czym się hajpowałeś :

7 godzin temu, Minciu napisał:
10 godzin temu, jurekk napisał:

No i co znowu 4080ma 320 wata nie 420 xD

A4090 boost wysoki, niewiele różniący sie od kart niższych

Żeby się nie okazało, że ten boost to tylko po podbiciu limitu mocy realnie czasem wskoczy.

 

4070 - 7680cuda 285wat

4090 - 16384cuda 450wat

Praktycznie dwie karty w jednej za dodatkowe tylko 50% watów ? A już ta 4070 z 285wat będzie pewnie walić w PowerLimit

Gdzie przypomnę, 50 wat to same GDDR6X spokojnie podbije przy dwa razy większej ilości pamięci.

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Tak to czytam to widzę to tak. "Wiem, ale nie powiem" ?

to jest ten jego cadillac , tylko wstydzi się go pokazać :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Minciu napisał:

Czyli trafiłeś Gigabajta co robi ponad 1900Mhz ale nie wkleisz wykresu z GPU-Z ? 


U mnie SuprimX chyba robi ponad 2000 w stock czasem. A czasem nie. Zegar nie musi być stały wystarczy, że GPU robi zegar ponad boost clock czy ponad base clock czy też ten max clock co teraz wpisali? :D

Bo tutaj już napalamy się na 2800MHz a to niby max.. I im niższy PL tym niżej FrameCap będzie trzeba wbić żeby ten 2800 się pojawił. 

Bo chyba o tym właśnie piszemy, że jak zetną TDP w prądo-żernym rdzeniu, to wysokie zegary nie będą trzymać się stabilnie.

 

Przypominam czym się hajpowałeś :

 

4070 - 7680cuda 285wat

4090 - 16384cuda 450wat

Praktycznie dwie karty w jednej za dodatkowe tylko 50% watów ? A już ta 4070 z 285wat będzie pewnie walić w PowerLimit

Gdzie przypomnę, 50 wat to same GDDR6X spokojnie podbije przy dwa razy większej ilości pamięci.

 

4070 też będzie dotykać power limit bo to są dane z refa natomiast 450wat z 4090 mnie nie interesuje i tak ja skrece na 350wat co będę w stanie pograć z godzine

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, SylwesterI. napisał:

to jest ten jego cadillac , tylko wstydzi się go pokazać :rotfl:

Widzę że inni z forum też coś nie chcą łykać stabilnego boosta na RTXach ;) 

3 minuty temu, jurekk napisał:

4070 też będzie dotykać power limit bo to są dane z refa natomiast 450wat z 4090 mnie nie interesuje i tak ja skrece na 350wat co będę w stanie pograć z godzine

4090 skręconą na 450wat skręcisz na 350wat i będziesz się cieszyć zegarkiem 2800MHz ? Ja już w ciemno Ci powiem, że z tej specyfikacji wyżej to 4090 skręcona na 350wat będzie z trudem trzymać nawet base clock ;) 

Szczególnie jeśli niemal bliźniaczy rdzeń w 4090TI ma ciągnąć do 800wat XD 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zegar będzie taki będzie. Może trafi się w miare

Nie ośmieszają się z base.2070s mobile ma 115w i tylko 300 MHz mniej od wersji pc

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma 2070s mobile do rtxa 4090 ?

Nawet nie wiem czy uda Ci się zbić 4090tkę do 350wat. Bo przykładowo rtx3080 nie da się zjechać poniżej 220wat choćby nie wiem co. Tak czy siak przy tych 350wat pewnie obleci Cię nawet 4080 po podbiciu PL i dopasowaniu zegarów do możliwości rdzenia. Bo z 19k puktów w TimeSpy zlecisz w okolice 16k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Minciu napisał:

 

po co z nim dyskutujesz :E , on tak "zoptymalizował" swojego 6900xt , ze latał jak 6800xt na stock , a to tylko 281W było w oryginale , kupi sobie 4090 i "zoptymalizuje" go wydajnościowo do poziomu 4050 , tylko prundu będzie łykał 2x tyle :boink:

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22800 nie ma 6800xt na stoku a prędzej z 19500.Nudzicie mnie .a będę miał 4090 to ci powiem co ma . Każda karta jest podobna choć fakt 8nm nie można uznać do udanego procesu 

4 minuty temu, Minciu napisał:

 z 19k puktów w TimeSpy zlecisz w okolice 16k.

O matko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, SylwesterI. napisał:

po co z nim dyskutujesz :E , on tak "zoptymalizował" swojego 6900xt , ze latał jak 6800xt na stock , a to tylko 281W było w oryginale , kupi sobie 4090 i "zoptymalizuje" go wydajnościowo do poziomu 4050 , tylko prundu będzie łykał 2x tyle :boink:

Ja też teraz jestem tak zoptymalizowany na SuprimX 3080, że pewnie 3070 jakby mi ktoś wsadził to nie zauważyłbym różnicy.

3000 to są smoki i bez watów nie mają mocy. Najgorzej że nie zapowiada się aby miało coś poprawić się w tym temacie..

QpK2cjqeQEXo5iJajscGq3.jpg?time=16576103

6 minut temu, jurekk napisał:

O matko ?

Czyli poziom RTXa 4080 za dwukrotność ceny. Ma to sens i chwalenie się 2800Mhz przy 350watach z Vsync ON na jakimś niedźwiedziu w FHD ? :D 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki rtx 4080. Przelicz to jeszcze. A cena nie problem. Kradną po kontach już 2 lata ,nie warto kitrac 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

How many Watts we need for RTX4xxx ?

Yes!

Caption Contest: NVIDIA CEO flaunts tattoo on stage, still serving cans of  whoop-ass | Engadget

?

 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jurekk napisał:

4070 też będzie dotykać power limit bo to są dane z refa natomiast 450wat z 4090 mnie nie interesuje i tak ja skrece na 350wat co będę w stanie pograć z godzine

 

 

1 godzinę temu, jurekk napisał:

Jaki rtx 4080. Przelicz to jeszcze. A cena nie problem. Kradną po kontach już 2 lata ,nie warto kitrac 

To montuj klimę jak i tak nie masz co robić z kasą. Przyda się do rtx4090 żebyś mógł grać dłużej niż godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W związku z niezgodnością z regulaminem działu Sprzedam, wątek zostaje zamknięty i przeniesiony do Śmietnika.
    • Owszem ,ale wszystko do czasu   ,podróżować możesz bez dokumentu ,ale w pewnym momencie sytuacji  owy dokument będziesz musiał pokazać  . Jak obecne działania  nie przyniosą  efektu  ,a na razie  chodzi o to aby tych co przebywają za granicą zarejestrować w komisjach wojskowych  to pewnie będzie dokręcanie śruby .Myslę ze wyłapywanie i odsyłanie   na UA  to kwestia  kilku miesięcy
    • Cześć, mam na sprzedaż nowy laptop Dell G15 5530. Laptop dostałem w prezencie od rodziny, niestety nie jest mi potrzebny bo kupiłem niedawno komputer stacjonarny. Dokument zakupu z marca tego roku. Laptop wyciągnięty z pudełka w celu zrobienia zdjęć. Laptop uruchomiony raz w celu sprawdzenia czy działa. Dokładna specyfikacja sprzętu poniżej: Procesor - Intel® Core™ i7-13650HX (14 rdzeni, 20 wątków, 3.60-4.90 GHz, 24 MB cache) Pamięć - RAM 16 GB (DDR5, 4800 MHz) Dysk - SSD M.2 PCIe 1TB Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (Full HD) Częstotliwość odświeżania ekranu 340 Hz Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 4060 System operacyjny Microsoft Windows 11 Home Zasilacz 330 W Zdjęcia mogę podesłać na priv. Cena 6500zł + ewentualne koszta wysyłki. Odbiór osobisty na terenie Olsztyna. Pozdrawiam.
    • Ale bez problemu sobie podróżujesz po UE. No i jakoś te miliony nielegalnych imigrantów też sobie są i podróżują po całej UE. Nikt ich specjalnie nie sprawdza i nie zatrzymuje. Na pewno są lub będą fundacje które w tym pomogą.
    • Witam. Komputer z obudową BQ 500DX w której siedzi na stock ustawieniach Ryzen 5700X na którym zamontowane jest chłodzenie Noctua UH-14S z 2 wentylatorami w push-pull Arctic P12 PWM PST. Temperatury są bardzo spoko jednak przy każdym grzebaniu w budzie, czyszczeniu czy też wymianie pasty raz na 6-12msc to już mnie krew zalewa od tych zapinek i demontażu tejże wieży. Buda dość mała więc AIO na górę to można zapomnieć o ALF'ie, a z przodu by nie pasowało estetycznie... Zresztą to komp żony więc "trochę" to utrudnia (wizualnie musi się podobać, a AIO jej się nie podoba...). 1. W oko wpadł mi ostatnio Arctic 36 ARGB - montaż wentylatorów wydaje się znacznie bardziej komfortowy niż te zapinki, wieża niższa, wydajność na papierze wydaje się OK. Jedyne czego się obawiam to 4 heatpipow i czy ram Corsair Vengeance  LPX wejdzie/zmieści się pod spód (obecnie 2 używane kanały pamięci są pod Noctua/jej wentylatorem). Co sądzicie o tym? 2. Coś innego sensownego jeszcze znajdę gdy stawiamy na komfort montażu/demontażu/czyszczenia, cisza, chłód i wincyj światełek jak na choince...?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...